Mennyibe kerül a homlokzat, tető vagy térkő tisztítása? Az ár általában a tisztítandó felülettől függ, a makacs szennyeződések mértékétől, sérülésektől, valamint a tisztítószerek és felszerelés minőségétől. A homlokzat tisztítása teleszkópos kefékkel és homlokzati tisztítószerrel négyzetméterenként kb. 1 500 - 3 500 Forint.
Kire bízza a felülettisztítást? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő szervízeseinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
Homlokzat mosás ára. Homlokzat tisztítás ára, azaz tisztítószer a szennyeződések tisztítószeres mosása.
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Tégla járda tisztítása és impregnálása.
Tégla járda gépi tisztítása és impregnálása.
Tető tisztítás ára. Tető tisztítási ára, azaz a szennyeződések tisztítószeres mosása.
Csak egy rendezett és jól karbantartott ház lesz képes hosszú évekig szolgálni Önt. Ahhoz, hogy egy ház elérje maximális élettartamát, rendszeres karbantartásra és javítására van szükség, mind kívül, mind belül. Nagyon fontos, hogy a lakóteret rendszeresen takarítsák és ellenőrizzék, majd az esetleges károkat szükség esetén javítsák. A rendszeres tisztítás ugyanis eltávolítja azokat a tényezőket és hibákat, amelyek potenciálisan nagyobb problémát jelenthetnek, mint pusztán esztétikai kellemetlenséget. Ha például a tetőt nem tisztítják, akkor azt benövi a moha, amelynek következtében a cserepek fokozatosan megrepedeznek és magukba szívják a vizet, amely nem tud megfelelően lefolyni a tetőről.
Nincs rosszabb, mint egy elhanyagolt, mohával és gyomokkal benőtt teraszon ülni. A házban és a ház körül való tartózkodás minőségét nagyban meghatározza a ház külseje; ha jól karbantartott, szívesebben tartózkodunk a kertben, mintha a kilátást egy algával teljesen benőtt ház homlokzata rontaná el. Ezek fontos tényezők a megfelelő életminőség szempontjából is, amelyeket sajnos túl gyakran csak akkor veszünk észre, amikor már túl késő, és a probléma már fennáll.
Az első jele annak, hogy járdakövei alapos tisztításra szorulnak, az a finom fű, amely a kövek illesztései között kezd el burjánzani. Ha nem vágjuk vissza, az apró fűszálak gyorsan makacs gyomnövénnyé nőnek. A járdalapokat tehát mindig rendszeresen kell tisztítani, mert a kis fűszálak rendszeres eltávolításával megelőzhetjük a nagyobb problémát jelentő gyomnövények növekedését. A járdalapokat ősszel is tisztítani kell, amikor a fű és a gyomok kevésbé jelentenek problémát, de ilyenkor sok lehullott levél gyűlik össze a járdalapokon. A levelek aztán az esőben elrohadnak, ami algásodáshoz vezethet. A sok csapadéknak kitett és legtöbb időt árnyékban töltő burkolólapok szintén hajlamosak a mohásodásra az illesztések között. És végül, de nem utolsósorban, a járdaköveket tisztítani kell, hogy a kertben kellemes időtöltés biztosítsunk és hogy a kert rendezett és tiszta legyen. Tehát egész évben gondoskodni kell a burkolatokról, télen egy kicsit kevesebb munkával.
A legtöbben még mindig kézzel gyomtalanítanak, ami azt jelenti, hogy minden gyomnövényt ki kell húzni a talajból. A legfontosabb, hogy a gyökerével együtt távolítsuk el, különben néhány napon belül visszanő. Ennek a módszernek az az előnye a nagynyomású tisztítással szemben, hogy csak a problémás részeket távolítja el, és a hézagok közötti töltést érintetlenül hagyja. A fő hátránya természetesen, hogy nagyon időigényes, különösen, ha valóban minden zavaró elemet el akar távolítani.
A felület karbantartásához elegendő egy durva seprű vagy kefe, és a szennyeződések eltávolítása érdekében a burkolókövek súrolására is használható. A kézi tisztításhoz szódabikarbóna használatát javasoljuk, amellyel sikeresen eltávolítható minden szennyeződés a burkolat felületéről. A keverék 10 dekagramm szódabikarbónából és 10 liter vízből áll. Öntse a keveréket a járdakövekre, hagyja állni néhány órán át, majd súrolja át jól a járdaköveket egy durva sörtéjű kefével.
Ez a módszer nagyon sikeres lehet a burkolókövek fugái közötti moha és gyomok eltávolításában. Ezt "kerching" módszernek is nevezik, ahol egy nagyon erős vízsugár szó szerint "elfújja" a szennyeződéseket és a gyomokat. Ennek a módszernek azonban, mint minden módszernek, vannak hátrányai. Problémát okozhat, ha a burkolókő közötti hézagokban homok van, mivel a nagynyomású tisztítás ezt is elfújja, ami azt jelenti, hogy tisztitás után új homokkal kell betölteni. Igy egy egyszerű munkából időigényes feladat lehet, mivel ezután a burkolólapok közötti összes hézag helyreállitást igényel. Az illesztésekhez a legmegfelelőbb homok a kvarchomok, de használhat közönséges homokot is. A csiszolással mindenképpen várni kell, amíg az illesztések teljesen megszáradnak.
A harmadik lehetőség a járdák vegyszeres tisztítása, amely rendkívül hatékony, de sajnos nem organikus. Ha kisgyermekei és háziállatai vannak, akik napi szinten a burkolaton tartózkodnak és játszanak, ez a módszer nem ajánlott. A biocid tisztítószerek akkor sem alkalmasak, ha a családban van olyan allergiás, aki különösen érzékeny az erősebb samponokra és tisztítószerekre.
Ha a fentiek közül egyik sem működik, akkor megpróbálhatja a burkolat homokfúvással történő tisztítását is. A homokfúvás a burkolat felső, felületi rétegének eltávolításával történik, erős sűrített levegővel és apró homokszemcsék hozzáadásával. Alatta egy új, koptatott réteg jelenik meg, és az útburkolat újnak tűnik. A homokfúváshoz speciális berendezésekre van szükség. Ha ezt a módszert választja, akkor is fontos, hogy a teljes felületet megtisztítsa, mert különben egy rész jelentősen tisztább lesz, és másképp fog kinézni, mint a többi.
Ha maximálisan el szeretné elkerülni a burkolat tisztítását, vagy a lehető legkevesebb időt szeretné erre a feladatra fordítani, akkor az impregnált burkolatot javasoljuk. Ezek olyan iparilag gyártott térkövek, amelyeket a gyárban olyan védőréteggel vonnak be, amely lassítja és részben megakadályozza a szennyeződések felhalmozódását. A burkolólapok nem csak kevesebb karbantartást igényelnek, de maga a tisztítás is gyorsabb és egyszerűbb lesz.
A legtöbb ember maga vállalja a járdakövek tisztítását, mivel ez viszonylag egyszerű feladat. Ha mégis professzionális szolgáltatást szeretne igénybe venni, az néhány száz Ft/m2-be fog kerülni.
A homlokzat egész évben az időjárási viszonyok széles skálájának van kitéve. A házak homlokzatát elvileg 10 évente kell újrafesteni, de gyakrabban kell tisztítani és karbantartani. Az, hogy mennyi munkát szükséges a homlokzat tisztításához, mindenekelőtt az eresztől függ; minél több ereszünk van, annál jobban védett a homlokzatunk, és ennek következtében kevésbé hajlamos a szennyeződések megtapadására és a károsodásra.
A kevés vagy eresszel egyáltalán nem rendelkező homlokzatok (különösen a lapostetőkkel rendelkező épületek) azonban meglehetősen hajlamosak az algák és a mohák megtapadására, amelyeket rendszeresen el kell távolítani. Ha ez nem történik meg, a vakolat fokozatosan elkezdhet rongálódni, és a helyreállítás költségei sokkal magasabbak lesznek, mint a rendszeres karbantartás és tisztítás költségei. Ha a családi ház városban vagy annak közelében van, és különösen, ha közvetlenül az út mellett található, a szennyeződés nagy részét a kipufogógázok okozzák, amelyek miatt a homlokzat szürkévé válik. A légköri gázok által okozott szennyezés még nagyobb a vasútvonalak, autópályák és kikötők közvetlen közelében.
Mivel sokféle homlokzati anyag létezik, a tisztítási eljárás kiválasztása először is az anyag típusától függ. Ha a homlokzat műanyag panelekből készült, egy nedves ruhával és mosószerrel sikeresen tisztítható, persze ha a homlokzatot rendszeresen és lelkiismeretesen tisztítják. Ha vakolt homlokzatról van szó, a folyamat kicsit bonyolultabb, mivel egy nedves rongy nem lesz elég, és ügyelni kell arra, hogy a vakolat ne morzsolódjon tisztítás közben. Más a helyzet egy téglahomlokzat esetében, ahol a téglák közötti sok fugára is ügyelni kell.
Az algák, gombák és mohák minden bizonnyal a leggyakoribb szennyeződések, amelyek megfertőzik a homlokzatot. Az algák és gombák makacs mikroorganizmusok, amelyeknek csak vízre és fényre van szükségük a növekedéshez, és amelyek a homlokzaton gyakran előfordulnak és kondenzációt okoznak. Az északi homlokzatok különösen hajlamosak az algák, gombák és a mohák szaporodására, mivel gyakorlatilag egész nap árnyékban vannak, és ezért lassabban száradnak. Zöldesbarna megjelenésük a penészre emlékeztet, bár ez nem ugyanaz. Az algás és gombás homlokzat nem csak nagyon csúnya, de ha nem távolítják el, fokozatosan rongálja a vakolatot, amely végül leválik a homlokzatról.
Ez a homlokzattisztítási módszer különösen alkalmas vakolt homlokzatok esetében, mivel kíméletesebb módszer, mint a nagynyomású tisztítás. Ez a módszer kíméletesebb vízsugarat használ, amelyhez tisztítószereket adagolnak. Ezek biológiailag lebomló szerek, amelyek szó szerint elpusztítják az algákat és a gombákat. Bizonyos esetekben sajnos ez nem elegendő, és a homlokzattisztítás nagynyomású mosását is alkalmazni kell, ahol sokkal erősebb vízsugárral tisztítják meg a homlokzatot. Ha tégla- vagy műanyag homlokzatról van szó, javasoljuk, hogy azonnal próbálja ki a magasnyomású tisztítást, mivel az ilyen típusú homlokzat a vakolt homlokzattal ellentétben nem sérülhet, és a tisztítás hatékonyabb és gyorsabb lesz.
A járdákhoz hasonlóan a homlokzatot is ajánlott impregnálással védeni. Az impregnáló szer valójában víz taszító bevonat, amely védi a lepermetezett homlokzatot és gátolja az algák és gombák megtapadását. Megakadályozza a kondenzációt is, amely kulcsfontosságú tényező e mikroorganizmusok kialakulásában. Az impregnálás így jelentősen meghosszabbítja a homlokzat élettartamát és szépségét.
A homlokzat tisztításáért 1500 - 3500 Ft/m2 között kell fizetni, az ár valamennyivel magasabb, ha a megtisztított homlokzatot impregnálni is szeretné.
A tető a háznak az a része, amely minden bizonnyal a leginkább ki van téve az időjárásának és a környezeti hatásoknak. Ezért nem meglepő, hogy a tető az egyik első olyan része a háznak, ahol a homlokzathoz hasonlóan megjelennek a nemkívánatos algák, gombák és mohák. Ha nem tisztítják őket, akkor - a homlokzathoz hasonlóan - a tetőcserepek fokozatos romlásához vezetnek. Ennek helyreállítása sokkal drágább, mint a rendszeres karbantartás, ezért ne késlekedjen. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy a tető túlzott és nem megfelelő tisztítása több kárt okozhat, mint hasznot, mivel károsíthatja a cserepeket.
Ez a kérdés nagyon gyakran felmerül, de a válasz nem egyértelmű, mivel számos tényezőtől függ. Mindenekelőtt ki kell emelni, hogy a tető tisztítása rendkívül veszélyes, sőt akár életveszélyes is lehet. Nem számít, hogy egy földszintes vagy egy háromemeletes házat szeretne tisztítani - a magasságkülönbség mindenféleképp jelentős és fontos. Ezenkívül fontos az is, hogy milyen fizikai állapotban van a személy, milyen az egyensúlyérzéke, nem fél-e a magasságtól, és hogy hajlamos-e a szédülésre. Az is fontos, hogy vannak-e olyan eszközei, amelyekkel biztosíthatja a biztonságot csúszás esetén, azaz van-e hová rögzíteni a biztonsági felszerelést, van-e hová esni, ha véletlenül lecsúszna a tető széléről stb. A tető hajlásszöge is döntő fontosságú - a lapos vagy az enyhén lejtős tetők közel sem olyan veszélyesek, mint a meredek tetők. Az előnyök és hátrányok mérlegelése után az utóbbiakból sokkal több van, ezért még mindig jobb, ha a munkát képzett és professzionális felszereléssel rendelkező szakemberekre bízza.
Forradalmi módszerről van szó, amely hazánkban még csak kis mértékben van jelen, de mindenképpen egyre népszerűbb. Ennek során először nagynyomású mosóval megtisztítják a tetőt, majd mohával táplálkozó mikroorganizmusokkal szórják meg. A módszer célja, hogy elnyomja a moha növekedését, mert ezek a szervezetek szó szerint táplálkoznak belőle. Hangsúlyozni kell, hogy ahhoz, hogy ez a módszer a kívánt eredményt hozza, a mohát nem szabad teljesen megtisztítani, mert különben a mikroorganizmusoknak nem lesz miből táplálkozniuk, és az elvárásoknak nem tesznek eleget. Javasoljuk, hogy a moha felületének körülbelül a felét hagyja meg, ami néhány héten belül teljesen megtisztul ill. eltűnik.
Ahogy az utak és felhajtók fugáiból a gyomnövényeket kézzel távolítják el, a mohát is el lehet távolítani. Mondanunk sem kell, hogy az ilyen munka rendkívül időigényes és fárasztó, és ehhez védőfelszerelés is szükséges.
A legmegbízhatóbb és leggyorsabb munkamódszer mindenképpen a tető magasnyomású mosóval történő tisztítása. Ha ezt a módszert választja, ügyeljen arra, hogy ne mosson le semmilyen alkatrészt vagy elemet a tetőről. A szakszerűtlen munka következményei katasztrofálisak lehetnek, mert a tető szivárogni kezd, és a víz behatol a belső térbe.
A tető tisztításának ára több tényezőtől függ. Mindenekelőtt természetesen az a fontos, hogy milyen a tető felülete, majd lejtése, geometriája (az összetett és töredezett geometriák részletesebb és időigényesebb tisztítást igényelnek), a szennyeződés mértéke és az tető megközelíthetősége. Egyébként az árak valahol 500-1700 Ft/m2 között mozognak.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Homlokzat tisztítása
Szükség van homlokzattisztításra és napelem tisztításra.
554040 Ft - 923400 Ft
Polikarbonát tetőmosás
30 m2 polikarbonát terasz tető tisztítása.
36936 Ft - 61560 Ft
Térkő tisztítás
Szükség van egy 80-90 m²-es autóbejáró térkő burkolatának tisztítására.
73872 Ft - 123120 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?