Mennyibe kerül egy fémkerítés? A fémkerítés ára elsősorban az alaptól és az acél fajtájától függ. A rozsdamentes acél vagy inox sokkal drágább mint az egyszerű acél. Például a 100 cm magas, minőségi kovácsoltvas kerítés fólyómétere 20-45 000 Forintba kerül. Mivel az árak kerítéstől kerítésig különböznek, javasoljuk, hogy vásárlás előtt alaposan tájékozódjon, majd gondolja át döntését. Kiszállítási idő 2-5 hét.
Kire bízza a fémkerítés kidolgozását? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő lakatosainktól – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Minden telek védelemre szorul. A kerítés nem csak az ingatlan elhatárolását szolgálja, hanem a biztonság érzését és a magánéletet is biztosítja, így valóban pihenhetünk otthonunkban. Mindezek mellett a kerítés védi a tulajdont, és egyértelműen jelzi, hol húzódik a határ a közterület és a magántulajdon között. Ha azon azon gondolkodik, hogy milyen típusú és anyagú kerítést is válasszon, azt tapasztalhatja, hogy olyan sok lehetőség akad a piacon, hogy szinte lehetetlen eldönteni, hogy melyik a legjobb, mivel egy-egy típus között is óriási különbségek adódhatnak. A fém kerítés az egyik legelterjedtebb választás, elsősorban azért, mert minden elvárást teljesít, ami egy kerítéstől elvárható: erős, strapabíró, tartós és könnyen karbantartható.
A fém kerítés a történelem során uralkodó kovácsoltvas kerítések mai utódja. Kézzel öntött és a kívánt formára kovácsolt vaskerítések, majd a kívánt formára összerakott elemek csak a középületeket, királyi palotákat és gazdag emberek rezidenciáit díszítették, tekintettel arra, hogy az ára miatt nem volt mindenki számára elérhető, luxus terméknek és a presztízs szimbólumának számított. A szerszámok, gépek, a gépesítés és a technológiai folyamatok fejlődésével azonban a fémkerítések a tömeggyártás tárgyává váltak, ezért szinte általánossá váltak a háztartásokban.
A fém kerítések tartósságuk miatt mindig is az egyik legnépszerűbb választás voltak. Jellemzőjük az időjárási viszonyokkal, karcolásokkal, ütésekkel és egyéb sérülésekkel szembeni nagy ellenállás. A fém kerítés dacol a fent említett viszontagságok mindegyikével, egyrészt a rendkívül stabil és erős anyag (fém) által kölcsönzött tulajdonságok miatt, másrészt a befejező és védelmi eljárások miatt, amilyenek például a horganyozás vagy a krómozás.
A fa kerítésekkel ellentétben a fém kerítéseket nem kell néhány évente felújítani, és nagyon könnyen tisztíthatók.
A legtöbb esetben elég egy nagy eső, ahhoz, hogy újra tiszták legyenek.
Ezeknek a típusú kerítéseknek gyakorlatilag nem tulajdoníthatók különösebb hátrányok.
Az egyetlen negatív dolog, ami a fém kerítésekről elmondható, az áruk. Ezek drágábbak, bár ez is nagyon relatív, hiszen több tényezőtől is függ: az anyag fajtájától, a feldolgozástól, az elhelyezéstől, a terep igényeségétől és a vásárlói igényektől. Egyedül a kovácsoltvas kerítés drágább, mint egy fém vagy rozsdamentes acél kerítés.
A kültéri fém kerítések kiválóak és mechanikai tulajdonságaik miatt nagyon megbízhatóak. Élettartamuk megfelelő karbantartás mellett gyakorlatilag korlátlan. Egyetlen hátrányuk az ár; folyóméterenként fizetendő, és mivel általában a kerítést a teljes telek köré telepítik, a beszerzés és a beépítés összköltsége tetemes lehet. Emiatt azt tanácsoljuk, hogy a fém kerítést, vagy a kaput csak autóbejárókra és bejáratokra tervezzük, a telek többi részén pedig olcsóbb kerítésfajtákat válasszunk.
A kerti vagy udvari kerítésekkel ellentétben az erkélykorlátok rövidebbek, így az áraik is kedvezőbbek, így teljes egészében készülhetnek fémből is. Az ilyen korlátokhoz többnyire rozsdamentes acélt használnak, néha alumíniumot, de az utóbbi alkalmazása még terjedt el. Üveggel vagy fával kombinált fém korlátok is gyakoriak, de továbbra is a fémcsövekből, azaz profilokból készült hagyományos korlátok a legnépszerűbbek. Ezek takarják el a legkevésbé a kilátást, ami különösen abban az esetben fontos, ha az ablakok padlótól a mennyezetig érnek.
A belső korlátok általában a lépcsőházakban, galériákon és a magasabb emeleteken találhatók, a balesetek megelőzése céljából. A lépcsők mentén a fémkorlát használata a legelterjedtebb, mivel a most divatos csövek és profilok, illetve gyakrabban a kábelek vékonyak, így nem akadályozzák a rálátást a térre, illetve a tér megvilágítása is zavartalan, így az egész belső tér légiesebb, átláthatóbb és elegánsabb lesz.
Az inox kerítések a legtartósabb, legstrapabíróbb és szinte elpusztíthatatlan fém kerítések közé tartoznak. Ez egyfajta acél, amelyet francia nevén - inox vagy németül – rosfray-ként is ismernek, és tulajdonképpen ez a legfontosabb közös tulajdonságuk - rozsdamentesek. A rozsdamentes acélok olyan ötvözetek, amelyekben legalább 12% krómot adnak a szilárd oldathoz. A rozsdamentes acél kerítések megőrzik magának az anyagnak a kiváló tulajdonságait, mint például az alacsony hő- és elektromos vezetőképességet, a rugalmatlanságot, a savakkal és a korrózióval, valamint legfőképp a mechanikai sérülésekkel szembeni magas ellenállást. A nikkelfrakció nélküli acélból készült kerítések ferritkristályokat képeznek, amelyeknek köszönhetően a fém mágneses tulajdonságokat szerez. Ha a nikkel frakciói még nagyobbak, az acél különleges ausztenit szerkezetet kap, tovább növelve a korrózióval szembeni ellenállását. Az összes említett tulajdonságnak köszönhetően a prokróm kerítések messze a legtartósabbak az összes létező típus közül.
Gyakori a fém támasztékok és az ezekbe helyezett más anyagok, például fából vagy üvegből készült panelek kombinációja is. A fém korlátok hegesztés nélkül is felszerelhetők, így a szerelésnek nem kell annyira körülményesnek lennie. Az alkatrészeket leggyakrabban csavarozással vagy ragasztással kötik össze, különösen azokat, amelyeket készen, félkész termékként vásárolnak. A hegesztett vagy csavarozott prokróm kerítések a legstabilabbak, és a ragasztott változatokat nem ajánlunk.
Az alumínium kerítések is keresettek; az alumínium puhább anyag, így könnyebben megmunkálható. Igazából erős, de könnyű fém, ezért a belőle készült kerítésekhez több oszlopra és közbenső támasztékra van szükség. Ily módon az alumínium kerítések a prokróm kerítésekhez hasonló szilárdságot és stabilitást érhetnek el. A másik különbség, hogy az alumínium kerítéseket soha nem hegesztik, hanem csavarokkal szerelik fel, ezért összeszerelésük meglehetősen egyszerű. Az ilyen típusú kerítések, ha megfelelően vannak megtervezve és telepítve, ugyanolyan tartósak, ütés- és sérülésállóak, mint a többi fém kerítés. Ezek sem igényelnek rendszeres tisztítást - elég egy nedves ronggyal áttörölni, és az UV sugárzásnak is ellenállnak. Az alumínium kerítések előnye, hogy az acéllal ellentétben kovácsoltvas kerítésutánzat formájában is megvásárolhatók, ami természetesen jóval olcsóbb. Ha úgy dönt, hogy porszórt festést választ, amely a vásárlók legáltalánosabb választása, akkor a RAL színárnyalatok széles választéka áll rendelkezésre - a stílus és kivánság szerinti párosítás lehetőségei szinte korlátlanok.
Az alumínium kerítés hátrányai fizikai és mechanikai tulajdonságaiból ered. Mivel az alumínium puha, a kerítések jóval gyorsabban deformálódhatnak, mint bármely más fém, és ha nincsenek megfelelően rögzítve, csavarozva vagy alap nélkül helyezik el őket, kilazulhatnak.
A fémkerítések a legdrágábbak közé tartoznak. A telepítési költségeket bele kell számolnunk a beszerzésük során, ha erre a munkára mesterembert alkalmazunk; nagyon sokszor nem is tudnánk magunk megoldani, mert az alkatrészek egy részét hegeszteni kell, amihez profi felszerelés kell. A fém kerítés azonban még mindig olcsóbb, mint a kovácsoltvas kerítés, ezért jó alternatívának számít.
Az inox kerítés közvetlenül kovácsoltvas kerítés mögött található az árlistán, és az ár szempontjából csak néhány üvegkerítés hasonlítható hozzá. A rozsdamentes acél kerítés ára általában nem a feldolgozás módjától függ, mert minden utómunkálat és összeszerelési mód ára hozzávetőlegesen megegyezik.
A fém kerítések ára függ a hossztól, a kovácsolás típusától, a modell és összeállítás bonyolultságától, a kiegészítő díszek és egyéb elemek számától, valamint a szolgáltatótól.
A nagy árkülönbségek teszik egyedivé az egyedi gyártású vagy félkész termékek kidolgozását. A legfeljebb 100 cm magas, függőleges rudak és díszek, beszerzésének és beépítésének ára 20 és 45 ezer forint között mozog folyóméterenként.
Annak ellenére, hogy az általános vélekedés szerint az alumínium drága anyag (ami igaz), az alumínium kerítések olcsóbbak, mint az inox, és sokkal könnyebbek. Az alumínium kerítésekre 6 és 20 ezer forint közötti összeget kell számolni folyóméterenként.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Fa burkolatú fémvázas kapuszerkezet építés
Kiskapu: 100x140cm névleges méretű, egyszárnyú kialakítással, hegesztéssel, merevített zártszelvény acél vázzal, zárható, kilincses kivitel
Nagykapu: 360x140cm névleges méretű, kétszárnyú kialakítással, hegesztéssel, merevített zártszelvény acél vázzal, zárható, kilincses kivitel
A kapukat meglévő acél oszlopok közé kerülnek beépítésre.
Kiskapu fogadó oszlopok: 60x60x4mm + 80x80x5mm acél zártszelvény
Nagykapu fogadó oszlopok: 80x80x6mm + 80x80x5mm acél zártszelvény
Minden kapuszárny csavarozott tölgyfa léc burkolatot kap.
554040 Ft - 923400 Ft
Drótkerítés leszedés
Szükség van a meglévő hálós drótkerítés eltávolítására, az oszlopok megtartásával.
32,5m 1,2m magas drotkerités + felé 1 szàl drotot kihuzni
73872 Ft - 123120 Ft
Fémkapu javitás
Szükség van a fémkapu javítására, mivel az nagyon nehezen zárható. 73872 Ft - 123120 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.