Katerória

    Háztartási méretű kiserőmű Árak - Napelem rendszer Árak

    Mennyibe kerül a naperőmű? A naperőművekbe való beruházás hosszú távon kifizetődő befektetés. A háztartási kiserőművek a napelem modulokkal jelentősen hozzájárulnak a villany, fűtés és melegvíz előállítás költségeinek csökkentéséhez. A naperőművek telepítése különböző költségvetésű lehet, attól függ hány, és mekkora modulra van szükség, esetleg csatlakoztatva lesznek-e a melegvízelőállító rendszerre, ehhez az árhoz hozzá kell adni a napelem modulok telepítési költségeit.

    Kire bízza a naperőmű telepítését? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő naperőmű telepítésével foglalkozó szakembereinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!

    Gyorsan a mesterekig - egyszerűen és ingyenesen!
    Ajánlatkérés leadása

    Napelem modul ára


    A fotovoltaikus modul ára. 250 W-os fotovoltaikus cellákkal ellátott, panel ára, telepítés nélkül.

    65000.00 Ft/m2

    Legalacsonyabb ár
    75000.00 Ft/m2

    Közepes ár
    85000.00 Ft/m2

    Legmagasabb ár
    Ajánlatkérés

    Más árak a Naperőmű (2024)

    Hasznos volt Ön számára az árkalkulátor?

    Háztartási kiserőművek vagy napelem rendszerek - Minden, amit tudni érdemes róluk

    1. Háztartási kiserőművek telepítése előtti tudnivalók

    Az önellátás minden tekintetben egyre népszerűbb elképzelés, hiszen az a környezet, amelyben az energiaszükségletet megújuló forrásokból fedezik, nemcsak az ember, hanem a természet számára is előnyös lehet. Ezért az alacsony energiaigényű passzívházak kialakításakor egyre gyakrabban előforduló elemek a kiserőművek, hőszivattyúra csatlakoztatott tartályos padlófűtés rendszerek, esővíz tartályból való öntözés vagy WC öblítés.

    Háztartási méretű erőmű
    A napenergia ingyenes, korlátlan és tiszta, ezért a kiserőművek egyre elterjedtebbek hazánkban

    1.1. Előnyök

    • A napenergia ingyenes, korlátlan és tiszta.
    • A tiszta energia használatával csökkenthető a széndioxid kibocsátás.
    • A kiserőművek élettartama 30 év.
    • A rendszer telepítése egyszerű.
    • A napenergiát közvetlenül hasznosítja.
    • A feleslegesen megtermelt, többlet villamos energia eladható.
    • A naperőmű karbantartása egyszerű.

    1.2. Kiserőművek működése

    A naperőművek két fő egységből állnak. Az első csoportba a napelem modulok tartoznak, amelyek az elektromágneses sugárzást, elektromos feszültséggé, villanyárammá alakítják át. A másik csoportba tartoznak azok az elemek, amelyek a kapott áramot meghatározott célra irányítják. A napelemek a napenergiát azonnal elektromos árammá alakítják át. A szolárcellákra eső napfény serkenti az elektronok mozgását és ezáltal egyenáram keletkezik. Az inverter ezt az egyenáramot váltóárammá alakítja és az épület hálózata felé irányítja. A szolárcellák általában szilíciumból készülne, amelyet a földkéregben bőségesen megtalálható. Magas kihasználtságuk miatt a monokristályos szilícium cellák a leghatékonyabbak.

    2. Hogyan és hová telepítik a naperőműveket?

    2.1. Napelem rögzítése tetőre

    A tetőn lévő naperőműveket elsősorban a hagyományos, 0° i 60° dőlésszögű tetőknél használják. Persze fontos, hogy a tető jó állapotban legyen és hogy az elkövetkező 30 év során elbírja a napelem súlyát, körülbelül ennyi a naperőmű élettartama is. Ideális, ha az egyik vagy mindkét tetőlejtés déli fekvésű, vagy ha napkeltétől napnyugtáig követi a Nap mozgását. Ahhoz, hogy az épület igényeinek megfeleljen a tetőfelület is elég nagy kell, hogy legyen.

    2.2. Napelemes tető

    Tetőbe integrálható napelem az újépítésű házaknál a legalkalmasabb, vagy teljes tetőcsere esetén. Ezenkívül esztétikus megjelenésük is kielégítő.

    2.3. Önálló napelem

    Az önálló naperőmű kiváló megoldás lehet azokra a földterületekre, amelyek egyébként kihasználatlanul maradnának. Ez esetben először a megfelelő tartószerkezetet kell telepíteni azt is úgy, hogy a fotovoltaikus cellákkal ellátott modulok maximális energiát adjanak át.

    2.4. Szigetüzemű napelemes rendszer

    Ez egy nagyszerű megoldás családi házak és hasonló kisebb létesítmények energiaellátására, továbbá hétvégi házak, nyaralók, hegyi házak, lakókocsik, valamint minden hasonló átmeneti lakóhely részére, amelyet nem lehet a közműhálózatra csatlakoztatni.

    3. Gyártók és ajánlattevők

    Mielőtt kiválasztaná a legmegfelelőbb napelemes rendszer gyártót, forgalmazót vagy beszállítóit, érdeklődjön a szakmaiságukról, tapasztalataikról, minőségi tanúsítványokról és a jótállás időtartamáról. Az internetes böngészők által is rengeteg információt találhat, de megkérdezheti azokat a barátokat, rokonokat is, akik már korábban ilyen vagy hasonló befektetés mellett döntöttek.

    A Daibau.hu portálunkon a velünk együttműködő, referenciával rendelkező ajánlattevőkkel léphet kapcsolatba, akiket a korábbi felhasználók már értékeltek. Célszerű mindig több árajánlatot kérni, majd ezek összehasonlítása után dönthet a minőségről és a versenyképességről. Az ajánlattevőknek a következő kérdéseket is felteheti:

    - Ismeri-e a kiserőmű létesítésére és a közcélú hálózatra való csatlakozás helyi szabályozását és az engedély megszerzésére vonatkozó eljárást? Az építési engedély megszerzése, valamint a napelemes rendszer telepítése és a közcélú hálózatra való csatlakoztatás meglehetősen bonyolult, összetett és időigényes folyamat. A kérdés az, hogy az Ön szolgáltatójának van-e kellő tapasztalata ezzel kapcsolatban és, hogy vállalja-e az egész eljárás lebonyolítását, vagy csak eladja Önnek a rendszert és a szükséges felszerelést.

    - Tud-e ajánlani környékbeli ügyfeleket, akik egy hasonló rendszer telepítése mellett döntöttek? Beszéljen a szolgáltató korábbi ügyfeleivel, mert ez a legjobb módja annak, hogy első kézből tájékozódjon azokról a kihívásokról, amelyekkel szembesültek, és persze arról is, hogy ezeket hogyan oldották meg.
    Rendelkeznek-e érvényes tanúsítványokkal és engedélyekkel? A kiserőmű rendszereket tapasztalt, szakképzett és szakosodott szerelő kell, hogy telepítse. Ez azt jelenti, hogy a szerelő vagy az alvállalkozó a gyártó és a szolgáltató engedélyével rendelkezik.

    - Mennyi garanciát adnak a rendszerre? Ki gondoskodik a rendszer működéséről és karbantartásáról? A naperőművek többségéhez standard ipari garancia jár (20 év a szolárcellákra és 10 év az áram átalakítóra azaza inverterre). A garancia gyakran a szerelő által használt berendezés minőségét is jelzi. Azt is nagyon fontos tudni, hogy kinek a felelőssége a rendszer karbantartása és az esetleges javítások. A legtöbb adásvételi szerződés, a vállalkozóktól megköveteli a karbantartását is.

    - Van-e a cégnek jelzálogkölcsöne vagy folyamatban lévő bírósági eljárása? Mint minden más munkában, itt sem árt az óvatosság.

    - Pontosan mit kínál? Az ajánlatnak egyértelműen, wattban (W) vagy kilowattban (kW) tartalmaznia kell a rendszer maximális teljesítményét és kilowattórában mérve (kW/h) a rendszer által évente vagy havonta megtermelt energiamennyiség becslését. Ez a szám az áramszolgáltatótól kapott számlákkal való összehasonlítás miatt fontos. Továbbá az ajánlatnak tartalmaznia kell a rendszer működésének összköltségét – rendszer beüzemeltetése, gépészeti és villamosberendezések, telepítések, csatlakoztatások, engedélyek, adó és jótállás. A különböző cégek árajánlatainak összehasonlításához, a becsült kilowattóránkénti költség a legjobb mutató, hiszen különböző berendezéseket használnak, vagy eltérő méretű és teljesítményű rendszereket kínálnak.

    4. Háztartási méretű kiserőművek fajtái

    A háztartások számára három fő típusú napelemes rendszer létezik:

    4.1. Hálózatba tápláló napelem rendszer

    Ez a leggyakoribb háztartási napelem rendszer, amely a tetőre szerelhető egyenáramot termelő napelemekből és az egyenáramot váltóárammá átalakító inventerekből áll. Ezek a rendszerek a háztartási eszközök és fogyasztók ellátására alkalmasak. A rendszer által megtermelt többlet áramot visszatáplálja a közmű hálózatba. Éjszaka vagy ha nincs elegendő napsütés, akkor a fogyasztók nem a napelem rendszerből, hanem a közműhálózatból kapják az áramot. Ezek a modulok áramkimaradás esetén tartalék áramellátást is biztosítanak.

    4.2. Hibrid rendszerek

    Ezek a rendszerek hasonlóak, mint a hálózatba tápláló napelemek, azzal a különbséggel, hogy a felesleg energiát nem a hálózatba táplálják vissza, hanem akkumulátorokban tárolják. Éjszaka vagy ha a napelemek nem működnek, az energiát nem a közmű hálózatból, hanem az akkumulátorokból nyerik. Ezek a rendszerek főleg olyan helyekre alkalmasak, ahol gyakoriak az áramkiesések.

    4.3. Önálló rendszerek

    Az önálló háztartási kiserőművek nem csatlakoztathatók a közmű hálózatra. Ez esetben a kiserőmű által termelt áram a háztartás szükségletéhez elegendő kell, hogy legyen. Ezek a rendszerek nagyobbak és drágábbak, hiszen működésükhöz több napelem, akkumulátor és inverter szükséges. így akkor is elegendő energiát tudnak termelni, átváltani és továbbítani a fogyasztókig, ha nincs napsütés vagy ha a rendszer egyáltalán nem működik.

    A kiserőmű külső hálózatának tervezésekor a háztartás szükségleteit illetően pontos és precíz méréseket kell végezni ahhoz, hogy megfelelő segédgenerátort lehessen biztosítani.

    5. Megfelelő háztartási kiserőmű

    5.1. Határozza meg otthona energiahatékonyságát

    Mielőtt végleges döntést hozna a naperőmű telepítéséről, ismernie kell a villamosenergia-termelés és -fogyasztás módjait, valamint a valós igényeket. Lehet, hogy a következő lépés előtt energiahatékonyság szempontjából vannak kedvezőbb, olcsóbb és jobb megoldások is, amelyek által kisebb fejlesztések és módosítások valósíthatók meg.

    5.2. Becsülje fel az otthonában rejlő lehetőségeket

    Próbálja meg kiszámolni a napenergia lehetséges felhasználását. A villamos energia előállítására szolgáló fotovoltaikus rendszerek közvetlen és közvetett napfényt használnak. A földrajzi szélességi és hosszúsági fokon elfoglalt helyzetünk általában kedvező ennek az energiaforrásnak a felhasználására. Azonban a rendszer által egy adott helyen ténylegesen termelhető energia mennyisége a napsugárzástól és a rendszer méretétől függ. Az internetről származó térképek és egyéb adatok segíthetnek ebben a felmérésben.
    A napsugárzás átlagos intenzitása Magyarország területén északon télen 1,1 kWh/m2/nap és július hónap folyamán délen 6,6 kWh/m2/nap között mozog, ami évente 1200 és 1550 kWh/m2 közötti értéket jelent, így gyakorlatilag a rendelkezésre álló hasznos energia átlagos értéke éves szinten 700 kWh/m2 körüli. Képzelje el ezt a lehetőséget!

    5.3. Átlagos fogyasztás becslése

    Amennyiben a háztartási kiserőmű rendszerre a lehető legjobb ajánlatot szeretné kapni, különös tekintettel a méretére és teljesítményére, akkor az alábbiakról is célszerű tájékozódni:
    Nézze át villanyszámláit akár évekre visszamenőleg is, így kiderítheti az átlagfogyasztást, amely kilowatt órákban (kW/h) van kifejezve. Tekintse át az év minden hónapjára vonatkozó fogyasztást, hiszen egyes hónapok folyamán többet másik hónapok folyamán pedig kevesebb villanyáramot használ. Mondjuk nyáron a klímákat hűtésre vagy télen amikor kiegészítő fűtésként használja. Vegyen figyelembe minden változást és hogy milyen időközönként ismétlődnek. Amennyiben elektromos autót tervez vásárolni vagy éppen családi házát szeretné bővíteni, akkor magasabb fogyasztásra kell számítania. Habár a homlokzat vagy a tető szigetelésével csökkentheti az energiaszükségletet is.

    5.4. Pályázatok és támogatások

    Magyarországon egyre népszerűbbek a fejlesztési kedvezmények és az állami támogatások, ezért az utóbbi években a háztartási naperőművekre magánszemélyek is kaphatnak állami támogatást. Erről telepítés előtt mindenképp tájékozódjon a helyi hivatalban vagy az illetékes szerveknél.

    5.5. Ajánlattevőkkel való együttműködés

    A háztartási kiserőmű forgalmazók és gyártók, vásárlás után a használatbavételi engedély megszerzésében is segítséget nyújthatnak. Ugyanígy a vásárlók elvárásainak és szükségleteinek megfelelő rendszert tudják ajánlani. A naperőmű mérete és teljesítménye a háztartás szükségleteitől függ, de az alábbi tényezőktől is:
    - a létesítmény elhelyezkedésétől és a rendelkezésre álló napenergia mennyiségétől,
    - a tető méretétől, tájolásától és lejtésétől, amelyre a rendszert felszerelik,
    - a rendszer hatékonyságától,
    - a környezetben található egyéb energiaforrásoktól - áram, szél, generátorok és hasonlók.

    Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.



    Ajánlatkérés
    Legutóbbi projektek

    Naperőmű teljeskörű kiépítése

    Szükség van egy 2,5kW-os naperőmű teljeskörű kiépítésére. 1846800 Ft - 3078000 Ft

    ........



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.

    Naperőmű árlista

    Kérjen ingyenes ajánlatot a kivitelezőktől

    147+ céggel állunk együttműködésben a következő kategoriában: Naperőmű
    Díjmentes felhasználás
    Jutalék levonása nélkül
    Ajánlatkérés