Folytatásban:
1. Mi az a habüveg?
1.1. Habüveg szigetelés
Sokan még nem hallottak róla, ami nem lehet meglepő, hiszen egy viszonylag új termékről van szó, és a gyakorlatban is még mindig ritkán használják, különösen nálunk. Tehát mi is az a habüveg? Ez egy minőségi és környezetbarát új generációs hőszigetelés, amivel az épületszerkezet tehermentesíthető, hiszen könnyű súlyú anyagról van szó. A habüveg számos olyan előnnyel rendelkezik, amelyeket az építőipar már évek óta használ, bár az anyag viszonylag ismeretlen és új a nagyközönség számára. Érdekes, hogy az 1930-as évek folyamán szovjet tudósok találták fel, de a gyakorlati alkalmazására 30 évvel később kanadai szakértők jöttek rá.
1.2. Habüveg a jövőben
A habüveg már most is számos felhasználási lehetőséget kínál az építőiparban, népszerűsége rohamosan nő. A jövőben valószínűleg a jelenleg ismert, hagyományos szigetelőanyagok egyik fő alternatívája lesz. Ugyanis ma még mindig a hungarocell és a styrodur a legelterjedtebb szigetelőanyag.
2. Habüveg előnyei
A klasszikus szigeteléshez képest a habüvegnek számos előnye van. Ez az üvegfajta szervetlen, öko anyag, amely környezetbarát építési módot biztosít. Az anyag rendkívül könnyű, ugyanakkor a kibirja a viszonylag nagy terheléseket is. Ezenkívül porózus szerkezetű (80-95%), de nedvesség ellenálló, különösen az úgynevezett kapilláris nedvességgel szemben, valamint jó hő- és hangszigetelő. De ez a szigetelés rendkívül tűzálló is és egyben páraáteresztő, így pincékben, alagsorokban is alkalmazható.
Az ilyen szerkezeteknél a habüveg különösen jó szigetelésnek bizonyult, főleg, ha kívülről használják. A habüveg hővezető képessége 0,06 W/m2K. Az XPS-t, azaz a hungarocellt leggyakrabban pincékben és alagsorokban használják, és mivel ez nem környezetbarát anyag - kevésbé kívánatos, és ez az alternatíva annál jobb választás. Mindezen tulajdonságok miatt nagyon hasznos a régebbi épületek energetikai szempontból történő felújításakor.
3. Hőszigetelő habüveg
3.1. Anyagtulajdonságok
Az itt leírt szigetelés 100%-ban újrahasznosított anyagból, üvegből készül, ezért környezetbarát. A habosított üveg előállításához akár 30%-kal kevesebb energiára van szükség, mint más szigetelőanyagok gyártása során. A habüveghez a gyártás során aktivátorokat adnak, amelyek olyan reakciókat indítsanak be, amelyek nagyobb szilárdságot adnak az anyagnak.
3.2. Nyersanyag formája
A habüveg nagy szigetelőképességét a szigetelésbe zárt légpórusok biztosítják. Miután az anyagot előkészítették, általában bizonyos méretű táblákba formálják, ezek a méretek gyártótól gyártóig eltérőek lehetnek.
A panelgyártási folyamat teljesen automatizált, robotizált és szigorúan ellenőrzött, ami azonos méretű termékeket eredményez, és viszonylag egyszerű telepítést tesz lehetővé.
A telepítést azonban szakemberekre kell bízni, mivel a helytelen beépítés hőhidak kialakulásához vezethet. A habüveg szemcsés granulátum formájában is felhasználható, ezesetben teherautóval vagy zsákokban szállítják az építkezés helyszínére.
4. Habüveg alkalmazása
A habüveg több helyen is alkalmazható, mind középületeken úgy magánházakon. Falak, padlók, mennyezetek és meredek és lapostetők szigetelésére, valamint pincék és alagsorok szigetelésére is használják. Útépítésben is használható, ami szintén nagy előnyökkel jár. Gyakran használják homlokzati hőszigetelés céljából is olyan épületek felújítása során, amelyeket energiahatékonyabbá kell tenni.
5. Habüveg ára
A panelekhez használt habosított üveg ára valamivel drágább, 100 000 és 120 000 Ft/m3 között van, míg a habüveg granulátum ára 2000 Ft/m3, ami nagyon kedvező. A granulátumot elsősorban az alap szigetelésére használják, rendkívül gyorsan teríthető és a hagyományos alap alatti rétegeket is helyettesíti.
Amennyiben további kérdése van, nyugodtan írhat nekünk vagy küldhet keresletet és szakembereink a következő munkanapon válaszolnak Önnek. Az árakkal kapcsolatos információkat pedig kalkulátorunkban találja.