Folytatásban:
1. Beépített szekrények
A beépített szekrények elnevezést valójában olyan gardróbszekrényekre használják, amelyek felépítése némileg eltér a klasszikusokétól. A klasszikus szekrények kisebbek, szabadon állóak és többnyire csuklóajtósak. A beépített szekrények lehetnek oldalak nélküliek is, mert szerkezetük a beépített gardróbszekrényekhez hasonlóan közvetlenül a falba van csavarozva és faltól falig, padlótól mennyezetig haladnak, gyakorlatilag a szoba teljes oldalát elfoglalva. Ez azt jelenti, hogy a gardrób nem áll szabadon és nem tűnik ki a helyiségből, hanem falként működik, főleg, ha az előlapjai is így készülnek. A beépített szekrények ezért mindig méretre készülnek, egyedi gyártásúak, mert pontosan ahhoz a falnyíláshoz kell igazítani, amelyben helyet kap.
1.1. A beépített szekrények előnyei
A beépített gardróbszekrények előnye, hogy nagyon praktikusak, mert tökéletesen illeszkednek a térbe. A másik dolog a belső tér teljes kihasználhatósága tárolásra, mert szó szerint minden centiméterét meg lehet tölteni dolgokkal. Mivel a szoba teljes oldalát elfoglalják, faltól falig és padlótól mennyezetig, így se szennyeződés, se por nem marad sehol. A gardróbszekrények karbantartása is egyszerűbb, mert gyakorlatilag nincs külső és felső takarítandó felület. És végül, de nem utolsósorban, ezek a gardróbszekrények stílus és esztétikai szempontból is jobb megoldást jelentenek, hiszen szín és anyag alapján bármilyen háztartásba beilleszthetők. Ilyen értelemben a tárolás mellett a beépített szekrények a térelválasztásra is használhatók.
1.2. A beépített szekrények hátrányai
Nem mondhatjuk, hogy a beépített gardróbszekrényeknek az árukon és esetleg a szállítási időn kívül lennének gyengeségei. Mivel méretre készülnek, és a kézműves termékek egyébként is önmagukban mindig drágábbak, de tovább is tartanak, mint a gyári termékek.
2. Mi kell egy beépített gardróbszekrényhez?
2.1. A gardróbszekrény alkatrészei
A beépített vagy gardróbszekrények kizárólag méretre készülnek, így igényei szerint választhatja ki az elemeket, alkatrészeket és funkciókat. A szerkezet állhat különböző mélységű és méretű rögzített és mozgatható polcokból és fiókokból, rögzített vagy mozgatható vállfatartókból és nadrágtartókból, ruhakosarakból, ruhaliftekből, állványokból, tartókból és egyebekből. Fontos, hogy a gardróbszekrény vásárlása vagy megrendelése előtt alaposan fontolja meg és gondolja át az összes alkatrészt, amelyre szükség lesz a belső tér elrendezéséhez. Legjobb változatnak egyébként azt tartják, amelyik teljes magasságban lyukakkal vagy bevágásokkal ellátott rögzített faltámaszokat tartalmaz, amelyekbe polcokat vagy fiókokat helyezhet el, így nemcsak a magasságukat, hanem a távolságukat és mennyiségüket is változtathatja.
2.2. Hogyan nézzen ki a gardróbszekrény?
A beépített gardróbszekrény egyedi igény szerint alakítható: forma, méret, részletek és anyagok kiválasztásával. Javasoljuk, hogy elvárásaival összhangban először készítsen vázlatokat vagy keressen képeket, majd konzultáljon egy asztalossal a felhasználni kívánt anyagok tulajdonságairól. A szekrény külső megjelenését kétségtelenül befolyásolhatja a fogantyúk és a gombok megválasztása. Ha azt szeretné, hogy minden külső felület egységesnek és egyenes vonalúnak tűnjön, vagyis ne legyen fogantyúja, akkor úgynevezett érintésnyitót (az elejét megnyomva a mechanizmus automatikusan kinyitja az elemet) kell használni. Azonban nem szabad elfelejteni, hogy a szekrényt naponta használják, így az ujjlenyomatok nagyon feltűnőek lesznek, és az előlapok vagy az ajtók idővel szennyeződnek, ami világos és fényes felületeken problémás lehet. Ezt elkerülendő az egyik lehetséges megoldás a vágott fogantyú, amely nem a legkényelmesebb és kellemesebb a hosszú körmök számára; másrészt megoldás lehet, ha fa, fém vagy műanyag fogantyút választunk, amely különböző színű, formájú és méretű lehet. A klasszikus szekrény alternatívája minden bizonnyal a tolóajtós gardróbszekrény lehet.
A HP 500 Kft. szakemberének tanácsa 1. Miért válasszák olvasóink a HP 500 Kft.-t? Kulcsár Ferenc ügyvezető, HP 500 Kft. |
3. Tolóajtós gardróbszekrény
Egyre népszerűbb a tolóajtós gardróbszekrény, még a gyárilag készült darabok között is. Különösen alkalmas olyan helyiségekbe, ahol nincs sok szabad hely, így a szokásos szárnyas ajtót nehéz vagy lehetetlen kinyitni. Az elegáns tolóajtós gardróbszekrény ezért kiváló megoldás, mivel lehetővé teszi a szárnyak jobbra-balra mozgatását anélkül, hogy húzni kellene őket. A tolóajtós gardróbszekrénynek általában sokkal nagyobb ajtószárnya van, mint a klasszikus szekrénynek, mivel zsanérok helyett síneken mozog, amelyek sokkal nagyobb terhelést viselnek el.
4. Beépített szekrények – árak
A beépített szekrények bármilyen anyagból készülhetnek. Természetesen a legjobb, ha tömör fából készülnek, de ez az anyag általában nagyon drága. Egy keményfából készült 2,4 m magasságú gardróbszekrény ára 200 euró/m2 körül van. A beépített gardróbszekrények leggyakrabban forgácslapból, valamint MDF- vagy OSB-lapból készülnek, és mindegyik olcsóbb, mint a fa. A beépített gardróbszekrények készülhetnek üvegből is, vagyis lehetnek üvegajtósak vagy tükrösek. A tolóajtós szekrények körülbelül 20%-kal drágábbak, mint a klasszikusok, mivel az ajtó mozgását lehetővé tevő teljes mechanizmus drágább és összetettebb.
Amennyiben beépített szekrényt vagy gardróbot szeretne, felveheti velünk a kapcsolatot a daibau.hu oldalon. Weboldalunkon olyan szolgáltatókat és gyártókat ajánlunk figyelmébe, akikkel együttműködünk, és akik megfelelő ajánlattal válaszolnak megkeresésére, emellett a témához kapcsolódóan további tanácsokkal is szolgálunk.