Folytatásban:
1. Milyen a laminált padlóburkolat?
A laminált padlóburkolat már 80 éve létezik, és egyre népszerűbb. Használják magánházak és lakások padlójára, de irodákba és egyéb nyilvános létesítményekbe is. A laminátum HDF farostlemezből készül, ami szilárdságot ad, a felső oldalára pedig egy vékony mintázott vinilréteg kerül, hogy fa, kő, vagy más természetes anyagot utánozzon, vagy valamilyen színt, textúrát, mintát nyomnak rá. Ez a sokoldalúság és a megfizethető ár a laminált padló fő előnye.
2. Laminált padló szerelése úszó padlóként
A laminált padló lerakása rendkívül egyszerű, hiszen a lapokon egymásba behatoló nyelvek és hornyok vannak, így sorba rendeződnek és erősítik egymást, ez az úgynevezett „click” rendszer. Nagyon fontos, hogy mielőtt lerakjuk a laminált padlót, a gyártó ajánlása szerint egy ideig állni hagyjuk, hogy „akklimatizálódjon” ahhoz a helyiséghez, ahová elhelyezik. Közvetlenül a beépítés előtt a lapokat szét kell válogatni, és a fa vonalainak (erezetének) irányába vagy árnyalatok szerint el kell fordítani. Amikor minden el van rendezve a fentiek szerint, már csak a lapok elrendezése marad. Fontos megjegyezni, hogy a laminált padló nincs ragasztva, és nem is szabad más módon rögzíteni. A lapokat a helyiség egyik végétől a másik végéig csak sorba rakják és hagyják, mint úgynevezett úszó padlót.
Az aljzatnak, amelyre a laminált padlót felhelyezik, teljesen síknak, száraznak és tisztának kell lennie. Az 1-2 mm/1 m-es aljzatvastagság-különbség nagyon problémás lehet. Ha a laminált padlót ásványi eredetű aljzatra szerelik, először meg kell mérni a nedvesség mennyiségét, mivel a túl magas páratartalom végzetes; ezért akkor oda gőzmembránt kell először helyezni. A laminált padló betonra, anhidrit- vagy cementesztrichre, kőlapokra és hasonlókra szerelhető. Akár meglévő padlóburkolat fölé is felszerelhető, egyedül fa felületre nem ajánlott.
2.1. Habfólia alátét
A habfólia alátétet akkor használjuk laminált padlóknál, ha azt szeretnénk, hogy ne hallassunk hangot, amikor sétálunk rajta. Valójában habfóliáról, parafáról vagy valamilyen hasonló hordozóanyagról beszélünk. Laminált padló lerakható padlófűtés fölé is, de ebben az esetben speciális habfólia lapok kerülnek beépítésre.
3. Laminált padló karbantartása
A laminált padló nagyon érzékeny padlóburkolat, és különösen nagy hatással van rá a víz: csak nedves ruhával vagy speciális vinilpadló-tisztítószerrel törölhető. A laminált padlón álló bútorok lábait alátétekkel kell védeni. Különösen figyelni kell, ha kerekes székei vannak; azok alá polikarbonát védőlemezeket kell helyezni. Egyszóval, a laminált padló nem ellenálló az ütésekkel vagy a túlzott terheléssel szemben.
4. Laminált padló használata
A laminált padlónak csak néhány gyengesége/hátránya van. Minél tovább használják, annál jobban meglazulnak a lemezek közötti illesztések és elkezdenek szétválni. Idővel a kopás egyértelmű jelei is megjelennek. A legproblémásabbnak azonban az tűnik, hogy ha az alapozást nem megfelelően végzik, akkor nagyon gyorsan repedezni kezd, és ez sokakat zavar.
5. Laminált padló ára
Mennyibe kerül a laminált padló? A laminált padló ára 1200-2000 forint/m2-től kezdődik, és akár 8000 forint/m2-ig is felmehet.
6. Laminált padló szerelése – ár
Mennyibe kerül a laminált padló lerakása? A laminált padló beépítésének/lerakásának ára 1600-2400 forint/m2 között mozog.
Amennyiben laminált padlót szeretne otthonába, keressen bennünket bizalommal a daibau.hu oldalon. A témában még sok hasznos tanácsot talál weboldalunkon, de olyan szolgáltatókat és kivitelezőket is ajánlunk, akikkel együttműködünk. A szakemberek megkeresésére megfelelő ajánlattal válaszolnak.
Az árakról bővebb információkat az árkalkulátorban talál.
A daibau.hu csapata segít Önnek