Katerória

    Hogyan tartsuk karban az úszómedencét?

    Ha olyan szerencsés, hogy úszómedence ékesíti udvarát, ehhez a szerencséhez Önnek is hozzá kell járulnia egy kicsit a medence megfelelő karbantartásával. Csak így lesz és marad attraktív, üdítő, frissítő és használatra mindig kész. A preventív és rendszeres karbantartás sokat segít a költségek csökkentésében, mert csak így kerülheti el a hanyagságból eredő károkat. Valójában az úszómedencére is ugyanazok a szabályok érvényesek, mint bármilyen más berendezésre, gépre vagy felszerelésre. A medence pedig olyan, mint az Ön autója, amelynél a rendszeres ellenőrzés létfontosságú.
    Szakcikk 156
    medence karbantartasa
    Rendszerünkben van még 105 kivitelező a következő területre Medence építés, medencék:

    Az úszómedence szerkezetének vizsgálata és karbantartása mellett legalább ilyen lényeges, vagy talán még fontosabb a medence vizének kezelése, mert fürdéskor szó szerint ázunk benne, és a víz sokszor a fülünkbe, az orrunkba, a torkunkba és a szemünkbe kerül. Legfontosabb tehát a higiénia és a víz tisztasága, amit vegyszerekkel és más adalék anyagokkal érünk el. Ezzel a céllal állítottunk össze néhány hasznos tanácsot a medence karbantartásához és a benne lévő víz tisztításához.

    A víz optimális kémiai értékeinek a fenntartása

    Napjainkban nagyon egyszerű eszközökkel ellenőrizheti a vegyi adalékok alkalmasságát, amelyekre azért van szükség, hogy az úszómedence vizének minősége az egészségre ártalmatlan és kifogástalanul tiszta legyen. Ezek az eszközök azonnal kimutatják a vízben lévő vegyszerek aktuális szintjét. Elvileg az a szabály, hogy 7 naponta kell ellenőrizni a vegyszerek egyensúlyát a medence vizében, a nyári hónapok folyamán. Az év többi részében elég lesz 14 naponta ellenőrizni, mivel az alacsonyabb hőmérséklet megnehezíti, illetve lelassítja a káros mikroorganizmusok szaporodását. A hidegebb hónapokban természetesen csak akkor kell ellenőrizni a vizet, ha az úszómedencét továbbra is használja.

    medence tisztítása
    Az úszómedence rendszeres karbantartásának és tisztításának kulcsfontosságú szerepe van a biztonságos fürdőzésben

    pH-érték

    A pH-értéknek 7,2-7,8 között kell lennie az úszómedencében, de az ideális érték 7,4 körül lenne. Ha a medencében a víz pH-értéke 7,2 alá csökken, azt jelenti, hogy túl sok klórt adott hozzá; erre különösen oda kell figyelni, és figyelmesen követni a gyártó utasításait. Minden nagyobb pH-érték rámutat arra, hogy a klór hatékonysága csökken. Amikor a pH-érték eléri a nyolcat, azt jelenti, hogy a klór hatékonysága már 10%-kal kisebb az optimális pH-értékhez viszonyítva.

    Ha a pH-érték magas, a medence falainál hab keletkezik; amikor a pH-érték alacsonyabb, akkor nem lesz hab. A túlzott klórmennyiség semmiképpen sem kívánatos; legjobb megfelelő szinten tartani a pH-értéket és az esetlegesen keletkező habot eltávolítani.

    medence ph értéke

    A medence vizének optimális pH-értéke 7,4

     

    Ürítse ki a szűrőkosarat

    A szűrőkosár vagy skimmer basket, általában valahol oldalt található, hogy könnyebben elérhető legyen. Elsődleges funkciója a környezeti szennyeződések (például a lehullott levelek) összegyűjtése még mielőtt azok eláznának és a medence aljára süllyednének. Fontos, hogy rendszeresen ellenőrizze a szűrőkosarat, hogy az soha ne legyen a felénél jobban telítve, mert ellenkező esetben nem tud megfelelően működni és nem tesz eleget rendeltetésének.

    medence filter tisztítása
    A szűrőkosár megakadályozza, hogy a zöldhulladék és a szennyeződések a medence aljára süllyedjenek

    Ügyeljen a vízszintre

    Vajon a vízszint túl magas vagy túl alacsony? Az úszómedence ideális vízszintjének elérése olykor igazi talány, de mégis meg kell találni az optimális megoldást. Számítások szerint a víznek pontosan a szűrőkosár magasságának közepéig kell érnie ahhoz, hogy az egész úszómedence hatékonyan és minőségileg működjön. Ha a vízszint túl alacsony, a medence szivattyúja kiszáradhat. Ha viszont túl magas, a szűrőkosár „fulladozik”, az összegyűlt szennyeződés a víz felszínére ömlik, majd a végén lesüllyed a medence aljára.

    Korlátozza a klórozás mennyiségét

    Időnként az algák mennyiségének növekedése vagy akár az állati ürülék miatt a medence tisztítása agresszívabb megközelítést igényel. Ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy meg kell növelni klór mennyiségét azért, hogy a veszélyes hulladékokat és szennyeződéseket neutralizálja. A klór megöl minden gombát, baktériumot és más mikroorganizmusokat. Az úszómedence vizének úgynevezett vegyi klórozását azonban csak az extrém helyzetekre kellene korlátozni. Ez semmiképpen sem lehetne állandó gyakorlat, mert a vízben a megnövekedett klórmennyiség károsan hat a bőrre és magára az egészségre is. Javasoljuk, hogy egy ilyen jellegű klórozást követően legalább néhány napig ne használja a medencét, hogy az adagolt klórmennyiség elpárologjon a vízből. Azt is tanácsoljuk, hogy amennyiben ilyen lépést tenne, és nem igényelné hozzá szakértő segítségét, akkor azt éjjel tegye, vagyis este, amikor már nincs nap. Ugyanis a napsugarak lebontják a klórt, és így ennek az agresszív tisztítási módnak a hatása sokkal gyengébb volna.

    medence

    Csak rendkívüli esetekben klórozzák a vizet

    A szűrők tisztítása

    Az úszómedencék többségében a szűrők tisztítására csak évente néhány alkalommal van szükség, és ez leginkább a medencehasználat gyakoriságától függ. A szűrő sürgős tisztítására utaló legfőbb jel a gyenge vízelvezetési teljesítmény a medence alján és a víz felszínéről áradó szagok. A szűrőket figyelmesen át kell nézni minden nagyobb vihar után is, amely nagyon sok zöldhulladékot és szennyeződést hordhat a környezetből az úszómedencébe. A szűrő tisztításakor, amelyet 10%-os sósavban végeznek, kötelező védőfelszerelés használata, amely hosszú szárú gumikesztyűből és szemüvegből áll. Nagyon fontos figyelni arra, hogy amikor a savat és a vizet összekeveri, hogy 10%-os oldatot kapjon, mindig a SAVAT ADJA A VÍZHEZ, sohasem fordítva. A szűrőt jól tisztítsa meg, majd hagyja a levegőn megszáradni.

    Az úszómedence szerkezetének áttekintése

    Nem a víz az egyetlen elem, amely rendszeres ellenőrzést, tisztítást és karbantartást igényel a medencében. Az úszómedence szerkezeti elemei, mint az alja, az oldalak, korlátok, valamint a medencét védő és lezáró riasztók egyaránt fontosak. Ez utóbbi kivételesen fontos, különösen akkor, ha úszni nem tudó kisgyermekek vannak a háznál, mert ha az úszómedence nem szabályszerűen épült és nem biztonságos, a gyerekek beleeshetnek és megfulladhatnak. Ha a medence oldalán vagy alján repedéseket észlel, azokat szilikonnal megjavíthatja, de figyelnie kell a korrózióra is, amely azonnali helyreállítást igényel.

    Szerző: Daibau Magazin

    Hasznos volt a cikk?


    Jó kivitelezőket keres a következő település területén Medence építés, medencék?

    Lakberendezési ötletek

    Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.

    Rendszerünkben van még 105 kivitelező a következő területre Medence építés, medencék:

    Díjmentes felhasználás
    Helyi kivitelezők
    Jutalék levonása nélkül