Katerória

    Az épület belső oldali hőszigetelése

    Általában az épület külső homlokzatát látják el hőszigeteléssel, mivel ez a leghatékonyabb védekezési módszer. Olykor azonban a hőszigetelést nem lehet ily módon elvégezni. A probléma általában felújításnál jelentkezik, amikor a homlokzatot valamilyen okból nem lehet vagy nem szabad megváltoztatni, például a műemlékvédelem alatt álló épületeknél.
    Szakcikk 227
    Falak belső szigetelése
    Rendszerünkben van még 1127 kivitelező a következő területre Szobafestő, festő:

    1. Miért nehezebb belülről szigetelni?

    Az épület belsejének a hőszigetelése különféle okok miatt nehézségekbe ütközhet. Például, amikor egy kisebb épületről van szó, ez a típusú hőszigetelés még inkább lecsökkenti az adott létesítmény térfogatát, azaz a hasznos felületet, ami viszont egyes esetekben szemmel látható lehet. Mindezek mellett a falakat és az ablakok körüli peremeket újra kell vakolni, olykor a mennyezet és a padló megmunkálása is szükséges.

    Azonban az ilyen jellegű munkáknál a hőhidak nagyobb problémát jelentenek, amelyek például a padló és a falak illesztéseinél látszanak leginkább. Emiatt még a munka folytatása előtt orvosolni kell ezt a gondot. Amennyiben a hőhidak problémáját nem oldják meg azonnal, akkor a hőveszteségek mellett további gondot okoz a megjelenő nedvesség és penész is, amelyek idővel akár a szerkezetig is áthatolhatnak. A hőszigetelés beépítésénél ezért figyelni kell arra, hogy a falak ne legyenek nedvesek. Ha a falak nedvesek, először is meg kell találni a nedvesség forrását vagy a nedvesség bejutásának útját. A nedves falakat nem szabad lefedni, mert ez az épületszerkezet romlásához vezethet, és feltételezhetően a szigetelés is átnedvesedik. Ennek az egyik lehetséges megoldása, amikor a hőszigetelésben a páralecsapódás megakadályozására a magas páratartalmú helyiségekbe speciális párazáró szigetelőrendszert építenek be

    2. Különböző típusú belső falszigetelések

    Belső szigetelésre, különösen, ha a falakat vakolják, leginkább extrudált (styrodur) vagy expandált (hungarocell) polisztirol lemezeket használnak. A paneleket speciális ragasztóval rögzítik az épületszerkezethez. Következő lépésben fel kell vinni ezekre a speciális habarcsot, utána pedig az erősítő hálót. Szükség szerint újabb vakolatréteg következik, majd a kiegyenlítő réteg és az utolsó vakolatréteg kerül felhordásra.

    Azon esetekben, amikor a belső falakat gipszkartonnal szeretné burkolni, általában ásványgyapotot használnak a szilárd szigetelés helyett. A speciális vízgőz-szabályozási membrán szabályos felszerelésére ilyenkor is külön kell figyelni, és megfelelően kell tömíteni. Végül sorra kerül a gipszkarton is.

    A falakat belülről farostlemezekkel is lehet szigetelni. A farostból készült lemezeket a szerkezet belsejére ragasztják, utána ezekre párazáró fóliát és gipszkarton burkolatot rögzítenek.

    Különböző típusú szigetelésekhez különböző vastagságú védőréteg szükséges. Az épületek energiahatékonyságáról szóló rendelet előírása szerint viszont a szigetelőrétegnek legalább 10 cm-nek kell lennie.

    3. Mire kell még odafigyelni?

    Az épület belülről történő szigetelésénél nagyon fontos az is, hogy az ablakpárkányok és lécek megfelelően legyenek szigetelve. A hőhidak nagyon könnyen kialakulnak az épület szerkezetének és az ablakkereteknek a találkozásánál, ezért gondos kidolgozást igényelnek, hogy teljes hosszúságban és magasságban is teljesen áthatolhatatlanok legyenek.

    Fal belső szigetelése.jpg
     Az épület belseje szigetelésének keresztmetszete

     

    Szerző: Daibau Magazin

    Hasznos volt a cikk?


    Jó kivitelezőket keres a következő település területén Szobafestő, festő?

    Lakberendezési ötletek

    Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.

    Rendszerünkben van még 1127 kivitelező a következő területre Szobafestő, festő:

    Díjmentes felhasználás
    Helyi kivitelezők
    Jutalék levonása nélkül