Folytatásban:
1. A PVC padlóburkolatok összetétele
A PVC padlóburkolatok több rétegből állnak. Minden rétegnek külön funkciója van, amely szilárdságot, tartósságot és esztétikát biztosít. A PVC padlók általában a következő rétegekből állnak:
Védőréteg:
Ez a felső réteg, amely leginkább ki van téve a kopásnak. Többnyire kiváló minőségű vinylből vagy más tartós anyagból készül. Fő feladata, hogy a PVC padlóburkolatot megvédje a karcolásoktól, a foltoktól és a kopástól. Főként olyan adalékanyagokat is tartalmaz, amelyek ellenállóak az UV-sugarakkal szemben, ami huzamosabb ideig tartó fényhatás után is megőrzi a padlóburkolat színét.
Dekor vagy dekoratív réteg:
Ez a réteg voltaképpen egy adott mintával nyomott felület, vagyis az úgynevezett dekor, amely általában fa, kő vagy különböző természetes anyagok megjelenésének utánzata. A csúcstechnológiás nyomtatás biztosítja, hogy a padlóburkolat nagyon valósághű legyen, és ez hozzájárul a PVC padlók esztétikai megjelenéséhez. A minták változatossága lehetővé teszi, hogy olyan padlóburkolatot válasszon, amely bármilyen stílusú enteriőrhöz illeszkedik.
Vinylréteg:
A PVC burkolat fő összetevője a vinylréteg, amely rugalmasságot biztosít a padlónak. A vinyl vízálló anyag, így megkönnyíti a tisztítást és megakadályozza a nedvesség behatolását. Ez a réteg a folt- és vegyszerállóság szempontjából is kulcsfontosságú, ezért a PVC padló különböző helyiségekben használható.
Stabilizációs réteg:
Biztosítja a PVC padlóburkolat szilárdságát és méretállóságát. Általában üvegszálból készül. Feladata, hogy megakadályozza a padlóburkolat deformálódását és gyűrődését, különösen hőmérsékletingadozás vagy a páratartalom ingadozása esetén.
Aljzat:
A PVC padlók alsó rétegét többnyire habszivacsból vagy hasonló anyagokból készítik. Ez a réteg lengéscsillapítóként szolgál, amely tompítja az ütéseket és csökkenti a zajt, így kényelmesebbé téve a járást. Azt is biztosítja, hogy a PVC padlóburkolat alkalmazkodjon az aljzat egyenetlenségeihez, ami megkönnyíti a beépítést.
2. A PVC padlóburkolatok sajátosságai
A PVC (polivinil-klorid) egy szintetikus anyag, amelyet különböző termékek, többek között padlóburkolatok készítésére is használnak. A PVC padlóburkolatokra a következő sajátosságok jellemzők:
- Tartósság: A PVC padlóburkolatok rendkívül kopásállóak. Ez azt jelenti, hogy látható sérülések nélkül kibírják az intenzív, hosszantartó használatot.
- Vízállóság: A PVC vízálló anyag. Így az ilyen padlók kiváló választásnak bizonyulnak olyan helyekre, amelyekben nedvesség van jelen, mint például a fürdőszobákban és a konyhákban.
- Könnyen tisztítható és karbantartható: A PVC padlók könnyen tisztíthatók. Legtöbbször elegendő csak a rendszeres söprés és ha alkalmanként nedves ruhával áttörlik őket.
- Dekoráció széles választéka: A PVC padlóburkolatok többfajta kivitelben és színben kaphatók, ezért lehetősége van arra, hogy kiválassza az ízlésének, valamint a tér stílusának leginkább megfelelőt.
3. A PVC padlóburkolat további előnyei
- Árelőny: A PVC padlók gyakran olcsóbbak, mint más típusú padlóburkolatok, ezért a fogyasztók szélesebb köre számára hozzáférhetők.
- Egyszerű fektetés: A PVC padló fektetése gyors és egyszerű, amellyel időt és pénzt takaríthat meg, ha önállóan végzi el.
- Melegség és kényelem: A PVC padlók legtöbbször meleg tapintásúak. Ez kellemes járást jelent anélkül, hogy a lába alatt hidegnek érezné őket. Emellett egyes PVC padlók további szigetelőréteggel is rendelkeznek.
- Allergénekkel és foltokkal szembeni ellenállás: A PVC padlók ellenállnak a foltoknak és allergéneknek, ezért megfelelő választást jelentenek a gyermekes családok és házi kedvencek számára.
4. PVC padlóburkolat – árak
A PVC padlóburkolatok ára négyzetméterenként általában 5000 és 20 000 forint között alakul. A padlóburkolatok fektetésének kezdőára négyzetméterenként 2000 forint vagy annál több.