Katerória

    Útmutató a megfelelő padlóburkolat kiválasztásához

    Új építésű ingatlanba vagy felújított házba/lakásba megfelelő padlóburkolatot keres, de nem tudja, hogy mit válasszon. Minden padlóburkolatnak vannak előnyei és hátrányai. Ezek figyelembe vételével, valamint az otthon további elemeivel és az Ön szokásaival, napi rutinjával összhangban válassza ki a megfelelőt. Az alábbiakban részletes útmutatót talál, hogy segítsünk a megfelelő padlóburkolat kiválasztásában. A hangsúly a hazánkban legnépszerűbb padlóburkolatokon lesz: a parkettán, a laminált padlón és a vinyl padlón.
    Szakcikk
    padloburkolat kivalasztasa tippek
    Rendszerünkben van még 425 kivitelező a következő területre Padlóburkolatok:

    A beltér egyik legfontosabb részét a padlóburkolatok jelentik, éppen ezért alaposan meg kell fontolni a kiválasztásukat. A jövőbeni padlóburkolatoknak meg kell felelniük a háztartás összes tagja igényeinek és életmódjának. Figyelembe kell venni a padlófűtést is; azzal is foglalkozni kell, hogy mennyi időt hajlandó a karbantartásukra fordítani (minden padlóburkolatot másképp kell tisztítani); van-e a házban vagy lakásban asztmás és egyéb légzőszervi problémákkal küzdő személy (a padlóburkolatok fontos szerepet játszanak az allergének terjedésében és a terjedésük korlátozásában) és még sok más tényezőt.

    Az otthoni padlóburkolatok lerakása vagy cseréje munkaigényes, de elsősorban költséges eljárás, ezért alaposan gondolja át az egyes padlóburkolatok előnyeit és hátrányait.

    A parketta előnyei és hátrányai

    Köztudott, hogy hazánkban a parketta a legnépszerűbb padlóburkolat, amely minden helyiségben melegséget, otthonosságot sugároz. Tekintettel arra, hogy drágább befektetésről van szó, a parketta előnye, amelyet leginkább értékelnek, valójában a tartósság, a minőség, de mindenekelőtt a javítás lehetősége. A parketta azon kevés padlóburkolatok egyike, amely javítás (csiszolás, lakkozás, olajozás, viaszozás) után újnak tűnik. 

    parketta-parkettazas-szakember.jpg
    A parketta minden helyiségben melegséget, otthonosságot sugároz

    Lássunk néhány kevésbé ismert tényt, érdekességet a parkettával kapcsolatban. A parketta eredete egészen a 17. századra nyúlik vissza, először 1684-ben Versailles-ban mutatták be, mint magas esztétikával rendelkező, szabályos faelemek mozaikját. Akkoriban csak a gazdagok számára volt fenntartva, de az évszázadok során a széles tömegek számára is hozzáférhetőbbé vált. A parkettát az idők során továbbfejlesztették, a gyártási technológia pedig folyamatosan fejlődött, ezért ma már joggal mondhatjuk, hogy kedvelt padlóburkolat. Esztétikai szempontból a parketta sokak számára a legelfogadhatóbb választás padlóburkolathoz, ráadásul hosszú távon is költséghatékony.

    Megfelelő karbantartással, a parketta évtizedekig kitart, ráadásul idővel még meg is szépül. Sokféleképpen felújítható, aminek köszönve hosszú távú befektetésnek számít.

    Ha úgy döntött, hogy a lakásában a parketta lesz a megfelelő padlóburkolat, nem marad más hátra, csak a megfelelőt kell kiválasztania. Választhat lamella parkettát, csaphornyos vagy hagyományos parkettát, élkötegelt vagy ipari parkettát, masszív parkettát, kétrétegű parkettát, háromrétegű parkettát.

    Fontos felhívni a figyelmet a parketta és a padlófűtés kombinációjára, ugyanis nem minden parketta alkalmas padlófűtésre! Miért? Mert a fa higroszkópos anyag, ami azt jelenti, hogy elnyeli a légköri és a kapilláris vizet, aminek hatására megduzzad. A két- és háromrétegű parketták mindenképpen stabilabbak a sajátos, „keresztes” felépítésnek köszönhetően. Konstrukciójukból adódóan a padlófűtéshez a kétrétegű parketták a legjobbak, mivel legalacsonyabb hőellenállással és legnagyobb hővezető képességgel rendelkeznek.

    padlofuteshez-milyen-parketta.jpg
    Padlófűtéshez a kétrétegű parketták a legjobbak.
    Ha a parkettát padlófűtésre helyezzük, akkor a fa két lényeges tulajdonságára kell gondolni: a méretstabilitásra és a hővezető képességre. A padlófűtéssel a kétrétegű parketták alkotják a legjobb kombinációt.

    Amikor a padlófűtésre parkettát fektetünk, fontos, hogy az aljzat szakszerűen legyen előkészítve, hogy a fa ne szívja fel belőle a nedvességet. Ha a házban vagy lakásban az esztrich nem sík, a parketta nem fog megfelelően illeszkedni. Éppen ezért olyan fontos, hogy a parketta lerakása szakszerű legyen.

    A parketta lerakásának ára meglehetősen változó. A meglévő padlóburkolattól függően egy négyzetméter parketta ára 4 000 – 20 000 Ft/m2 között mozog, sőt még ennél is drágább lehet. A parkettázás ára a lakóhelytől, a munkakörtől és a kiválasztott parkettázó szakembertől függ, akinek munkadíja átlagosan 5 000 Ft/m2 ártól indul.

    Parkettázáshoz keres megbízható szakembert? Kérjen ingyenes ajánlatot kötelezettségek nélkül a környék legmegbízhatóbb, ügyfeleink által ajánlott szakembereitől.

    parkettazo-szakember.jpg
    Ha a házban vagy lakásban az aljzat nem kellően sima, a parketta nem fog megfelelően illeszkedni.

    Az aljzat előkészítése mellett a helyiség levegőjének páratartalmára is ügyelni kell. A levegő relatív páratartalma nem lehet alacsonyabb 40%-nál, de nem lehet magasabb 65%-nál sem. A fafajták kiválasztása itt is fontos szerepet játszik. A bükk és a juhar a legalacsonyabb méretstabilitású (ha a helyiség levegőjének hőmérséklete és relatív páratartalma megváltozik, „a fa működik”), ezért ezeket nem ajánlatos a padlófűtéssel kombinálni.

    Ha kis alapterületű, szűk helyiséggel rendelkezik vagy olyannal, ahová nagyon kevés természetes fény jut be, jó választás lehet a kőris parketta, amely vizuálisan megnyitja és tágítja a helyiséget. Hazánkban valószínűleg a legnépszerűbb parkettafajta a tölgy, amely rendkívül jó minőségűnek és masszívnak számít. Emellett a tölgy parketta jó mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik, tartós és szép.

    A parketta szilárdságának mérésére két skálát használnak: Brinell és Jankel. A tölgy parketta keménysége 3,7-3,8 Brinell. A bükk, dió, juhar és kőris parketta közepes keménységű, míg a fenyő és lucfenyő jóval puhább, de még a tölgy parketta sem a legkeményebb. Az olyan egzotikus fajok, mint a mahagóni és a tikfa keménysége körülbelül 6,2 Brinell, de hazánkban nem túl népszerűek, részben azért, mert drágább, másrészt meg nehezen elérhető.

    parketta-tipusok-tippek.jpg
    A tölgy parketta jó mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik, tartós és szép is. 
    A parketta szilárdságának kiválasztása a helyiség használati gyakoriságától és terhelésétől függ. Kereskedelmi területeken, ahol nagyobb a forgalom, értelemszerűen strapabíróbb és keményebb felületre van szükség, mint egy lakótérben.

    Mint ismeretes, a parketta állapota olajozással, viaszozással vagy lakkozással helyreállítható. Parkettáknál a kisebb sérülések részleges javítása is lehetséges. Például a parketta csiszolása, gittelése és lakkozása kétkomponensű vízbázisú poliuretán lakkal körülbelül 7 200 - 12 000 Ft/m2 közötti költséggel jár.

    A parkettának hátrányai is vannak. Említettük már, hogy nem minden parketta fektethető a padlófűtésre, de a parketta a nedvességre is érzékeny. Ezért magas páratartalmú helyiségekben nem ajánlott. Miután folyadék került a parkettára, azonnal le kell törölni, hogy meggátoljuk a parketta megemelkedését és deformálódását, valamint a repedések keletkezését. Ezért a parketta tisztításánál is óvatosnak kell lenni, a rongyot jól ki kell csavarni, ügyeljen arra, hogy alig nedves legyen, mert ha túl nedves, a parketta megemelkedik.

    parketta-javitas-szakember.jpg
    A parketta érzékeny a nedvességre.

    A parketta felületét sok más módon is tönkretehetik. Magassarkúban járva, cipővel taposva (a cipő talpán gyakran viszünk be homokot és egyéb csiszolószemcséket, amelyek csiszolópapírként hatnak a parketta felületére), a bútorok mozgatásával, (különösen kerekes munkaszékekkel védelem nélkül).

    A laminált padlók előnyei és hátrányai

    A laminált padló modern padlóburkolat, vagyis egy kompozit típusú padló, amely általában 80-90%-ban fából van. Faőrlemény magas hőmérsékleten és nagy nyomáson történő préselésével készül, amelyhez szintetikus gyantákat adnak, hogy megkössék és tovább erősítsék a faanyagot. A laminált padló először Svédországban jelent meg, és közel 50 éve megtalálható a piacon.

    laminalt-padlo-elonyok-hatranyok.jpg
    A laminált padló modern padlóburkolat, vagyis egy kompozit típusú padló, amely általában 80-90%-ban fából van.

    A laminált padló négy rétegből áll, amelyek nagy nyomás alatt összeolvadnak, egy kompakt és ellenálló végterméket alkotnak. Az első réteg, a felső, felületi réteg, ez biztosítja a laminált padló kopás- és foltállóságát, tartósságot biztosít (védő szerepe van). Védi az alatta lévő rétegeket az UV-sugárzástól, a portól és a karcolásoktól. Ez magában foglalja a műgyantával impregnált átlátszó papírfóliát.

    A második egy dekoratív réteg, ez adja a laminált padló végső megjelenését. Egy bizonyos mintával rendelkező nyomtatott papírból áll. Főleg fahatású, de más természetes anyagok utánzata is lehet, mint például a márvány és gránit... A lehetőségek sora végtelen.

    laminalt-padlo-lerakas-arak.jpg
    A laminált padló először Svédországban jelent meg, és közel 50 éve megtalálható a piacon.

    A harmadik réteg a laminált padló tartórétege vagy magja. Főleg nagy sűrűségű farostlemezből (elsősorban HDF lemezből) áll, amely a fa mellékterméke és a feldolgozás során keletkezik. Ez biztosítja a laminált padló szilárdságát, stabilitását és nyomásállóságát. És végül az utolsó, kiegyenlítő réteg, amely a tartóréteg alsó felén található, és megvédi a laminált padlót a nedvesség szivárgásától.

    Érdekli, hogyan válasszunk megfelelő laminált padlót? Ellenőrizze a vastagságát és minőségét. Általában 7, 8, 10 és 12 milliméteres vastagságban gyártják. Vásárláskor vastagabb laminált padlót válasszon, ami tartósabb és kellemesebb érzést nyújt, amikor rálépnek. Ezenkívül jobban ellenáll a kopásnak, a nyomásnak, a deformációnak, a nedvességnek, egyszerűen csak erősebbek. Ezenkívül a vastagabb laminált padló sokkal kisebb zajt kelt, mint a vékony táblák. A vastagabb laminált padló akusztikai szempontból közelebb áll a parkettához.

    A laminált padlóburkolat kivételes tulajdonságokkal rendelkezik, például ellenáll a mechanikai és kémiai hatásoknak, a kopásnak, a vegyi tisztítószereknek, és jobb vízállóságot mutat, mint a parketta.

    A laminált padló lerakása egyszerű: általában úszó padlóként, vagyis az aljzathoz való rögzítés (ragasztás) nélkül rakják le. A táblák csatlakoztatásához klikkes rendszerrel rendelkezik. Mivel esztétikusan képes utánozni a különféle anyagokat (bár leggyakrabban fahatású), könnyen kombinálható és különböző stílusokba beilleszthető. A laminált padlót különféle helyiségekben lehet lerakni: az előszobában, a hálószobában, a nappaliban, a folyosón.

    laminalt-padlo-lerakas-szakember.jpg
    A laminált padló lerakása egyszerű: általában úszó padlóként, vagyis az aljzathoz való rögzítés (ragasztás) nélkül rakják le.

    Ezenkívül a laminált padlót könnyű karbantartani – legalább hetente egyszer porszívózzák, és nedves ruhával letörlik (fontos, hogy a ruhát jól kicsavarják, hogy a víz ne hatoljon be az illesztések közé). A viasz vagy polírozószerek használatát pedig mindenképpen kerülni kell.

    Tudta, hogy a laminált padló méretstabilitása nagyobb, mint a parkettának, és a magas páratartalom és hőmérsékletváltozás miatt kisebb a tágulásának és összehúzódásának veszélye? Padlófűtésnél a laminált padló ezért jobb megoldás, mint a parketta. A laminált padló vásárlásakor mindenképpen győződjön meg arról, hogy vajon az adott típust padlófűtéshez tervezték-e.

    Padlófűtéssel kombinálva szükséges, hogy a laminált padlót a klikkes rendszer szerint, azaz úszó padlóként rakják le.

    Végül lássuk, mennyibe kerül a laminált padló. A laminált padló nagyon gazdaságos padlóburkolat, ráadásul sokkal olcsóbb, mint a parketta. A klikkes rendszerű laminált padló beszerzése és lerakása az anyaggal együtt 8 000 - 10 000 Ft/m2 között mozog.

    Laminált padló lerakásához keres megbízható szakembert? Kérjen ingyenes ajánlatot kötelezettségek nélkül a környék legmegbízhatóbb, ügyfeleink által ajánlott burkoló szakembereitől. 

    laminalt-padlo-lerakasa.jpg
    A laminált padlót különböző helyiségekben lehet lerakni: az előszobában, a hálószobában, a nappaliban, a folyosón.

    Az előnyök mellett a laminált padlóknak hátrányai is vannak. Míg a parketta nemzedékeken át tartós lehet, addig a laminált padló élettartama átlagosan 15-20 év, feltéve, hogy minőségi anyagból készült és megfelelően lett lerakva. A laminált padlók legtöbb hátránya a rossz lerakás következménye. Erre jó példa a zaj. Ha nem megfelelően rakják le, az úszó laminált padló zajt okozhat járás közben.

    Fontos, hogy az aljzat, amelyre a laminált padlót fektetik, sík, tiszta, száraz, valamint jó szerkezeti teherbírású legyen, tehát a padló stabil, anélkül, hogy megereszkedne és a deszkák sincsenek meglazulva.

    Ha gyenge minőségű laminált padlót választ, az műanyagnak tűnhet. És nem utolsósorban a laminált padló nem javítható úgy, mint a parketta, így, ha sérülés történik, az látható marad, és erre az egyetlen megoldás a laminált padló cseréje.

    A járólapok előnyei és hátrányai

    A kerámia járólapok és csempék (ezek könnyebbek és vékonyabbak) előállításához alapanyagként agyagot használnak különféle adalékanyagokkal. A kerámia keveréket acélformákban nagy nyomáson összekeverik, formázzák vagy préselik, majd 1250 fokos hőmérsékleten égetik. A kerámia csempéket és járólapokat elsősorban a nedves helyiségekben – fürdőszobákban és konyhákban – használják, mivel ellenállnak a nedvességnek.

    keramia-csempe-lerakas.jpg
    A kerámia csempéket és járólapokat elsősorban a nedves helyiségekben – fürdőszobákban és konyhákban – használják.

    A kerámia járólapok felülete enyhén érdes vagy dombornyomott lehet, ami csúszásgátló, emellett matt vagy magasfényű lehet. Utóbbit úgy érhetjük el, hogy a gyártás során a mázat az égetés előtt viszik fel. A kifejezett szerkezetű, csúszásmentes csempékkel is érdemes foglalkozni. A csúszásmentességet R-skálán jelölik, általában 9-12-ig számozással. Az R9 járólapok rendelkeznek a legalacsonyabb csúszásmentességgel, míg az R13 csempék a legkevésbé csúszósak, ezért általában a medencék közelében használják őket.

    A kerámia burkolólapok előnyeit és hátrányait figyelembe véve az előnyök dominálnak, ezért a kerámia járólapok számítanak az egyik kedvenc padlóburkolatnak. A csempék és járólapok legfőbb előnye a színek, formák és minták sokasága. A kerámia csempék és járólapok valódi művészetet képviselnek, és nagyon megváltoztathatják a belső teret. Ami a formákat illeti, a négyzet vagy téglalap dominál, de előfordulhat hatszög (méhsejt) és más hasonló alakban is.

    burkolo-szakember-arak.jpg
    Ami a formákat illeti, a négyzet vagy téglalap dominál, de előfordulhat hatszög (méhsejt) és más hasonló alakban is.

    A járólapok méretei pedig a legkisebb mozaikformáktól a 200x100 centiméteres lemezekig változnak. A felületek széles választékában kaphatók, például fa, beton, márvány, travertin, tégla stb.

    A kerámia járólapok kialakításának és a széleskörű alkalmazásának köszönhetően ez az egyik legkeresettebb anyag a belsőépítészetben.

    Előnyeik a gyártási módjukból fakadnak. Mivel magas hőmérsékleten égetik őket, a kerámia járólapok ellenállnak a mechanikai hatásoknak, sikeresen kiállják az idő próbáját is. Megfelelő fektetés és karbantartás mellett, a kerámia járólapok évtizedekig tartanak, sérülés nélkül. Amellett, hogy tartósak, fel kell hívni a figyelmet a kerámia burkolólapok egyik legfontosabb előnyére: a víz-, vegyszerállóságra, nem szívják fel az olajokat, zsírokat, ráadásul kopásállóak is.

    padlolapok-tisztitasa.jpg
    A kerámia járólapok tisztítása.

    A kerámia járólapok általában ellenállnak a magas hőmérsékletnek és a hőmérséklet-ingadozásoknak. Ezen tulajdonságaiknak köszönve tökéletesek a padlófűtéshez, erre a célra csak a természetes kő megfelelőbb. Padlófűtéshez leggyakrabban fahatású kerámia járólapokat használnak.

    A kerámia járólapok jó hővezetők. 

    A kerámia járólapok könnyen tisztíthatók és karbantartásuk is egyszerű. Legalább hetente egyszer puha ruhával át kell törölni őket. Amennyiben tisztítószert is használnak, akkor a speciális, olajat nem tartalmazó a legjobb választás.

    Mennyibe kerülnek a kerámia járólapok? A parkettához hasonlóan a kerámia járólapok is tartós befektetést jelentenek, mivel évtizedekig jó szolgálatot tesznek. Ráadásul a parkettával ellentétben felújításra sem lesz szükség. A közepes kategóriájú, különböző méretű kerámia járólapok ára négyzetméterenként 2 000 - 6 000  forint között alakul, de ehhez még hozzá kell adni a munkadíjat. A szabványos méretű járólapok lerakása 5 000 - 8 000 Ft/m2 között mozog.

    Kerámia csempék és járólapok beszerzéséhez és lerakásához keres megbízható szakembert? Kérjen ingyenes ajánlatot kötelezettségek nélkül a környék legmegbízhatóbb, ügyfeleink által ajánlott burkolóitól. 

    burkolo-arak.jpg
    Megfelelő lerakás és karbantartás mellett, a kerámia csempék és járólapok évtizedekig tartanak, sérülés nélkül.

    A kerámia járólapoknak is vannak hátrányai. Amikor nem kombinálják padlófűtéssel, akkor érintésre hidegek. Tény, hogy nagyon ellenállóak, azonban nem annyira karcállóak és ütésállóak, mint például a gránitlapok. Felületi sérülés esetén láthatóvá válik a padlólap belső vöröses színe, ami eltér a felület színétől.

    A hiányosságuk kopás formájában is jelentkezik. A homok, a kavics és más, kopást előidéző részecskék, amelyeket leggyakrabban nyáron a strandról hoznak be, károsíthatják a padlólap felszínét. A magas páratartalom miatt gyakran megjelenik a penész is a fugák között.

    A vinyl padlók előnyei és hátrányai

    A vinyl padlók kompozitanyagok és általában öt rétegből állnak. Az alsó kompakt réteg további szilárdságot, a habszivacs hátlap pedig hő- és hangszigetelést biztosít, a központi kompakt réteg megakadályozza a padló méretének és megjelenésének megváltoztatását, a felső purhab réteg rugalmasságot és védelmet nyújt a padlónak, az átlátszó réteg viszont további védelmet nyújt a kopás ellen és akár hétszeresére is növelheti az aljzat ellenállását. A felsorolt rétegek biztosítják a vinyl padlók tartósságát.

    vinyl-padló-lerakas-arak.jpg
    A vinyl padlók kompozitanyagok és általában öt rétegből állnak.

    A vinyl padlóburkolatok táblák (lapok) és tekercsek formájában kaphatók. Utóbbinál a tekercs szélessége 3,4 méter, míg a hosszúságot igény szerint választják. Ez egy olcsóbb lehetőség, viszont telepítés szempontjából nehezebb. Ezért inkább LVT (Luxury Vinyl Tile) lapokat választanak.

    A vinyl padló nem újdonság, évtizedek óta használják. Egy időben csökkent a népszerűségük, de a gyártási technológiák fejlődésével ismét egyre nagyobb teret hódítanak.

    A vinyl padlóburkolatok sok jó tulajdonsággal rendelkeznek, számos színben és kivitelben elérhetők. Gyakran jelentkeznek természetes anyagok utánzataként, általában fa- és természetes kőhatású vinyl lapokkal találkozhatunk. Ennek köszönhetően szinte bármilyen belső térben megfelelőek. Ezenkívül a vinyl padlók közlekedés szempontjából is kényelmesek, nem olyan hidegek, mint a kerámia járólapok. Megtartják a hőt, ezért a téli hónapokban sem hidegek, ráadásul padlófűtéssel is kombinálhatók. Jó hővezető képességgel rendelkeznek, és mivel vékony padlóburkolatnak számítanak, a hő könnyen, veszteségek nélkül átjut a helyiségbe.

    vinyl-padlo-arak.jpg
    A vinyl padlóburkolatok táblák (lapok) és tekercsek formájában kaphatók.
    Vásárlás előtt ellenőrizze, hogy az adott vinyl padló kompatibilis-e a padlófűtéssel.

    A vinyl padló könnyen lerakható/fektethető. Csak az a fontos, hogy a padló lerakása előtt tartsa be a következő szabályt: a vinyl padlót legalább 24 órán keresztül abban a helyiségben kell tartani, ahová lerakják, hogy hozzászokjon az adott helyiség hőmérsékletéhez.

    A vinyl padló háromféleképpen rögzíthető: ragasztással, laza (loose-lay) fektetéssel vagy ragasztás nélkül, klikkes rendszerű úszó padlóként. Kisebb méretű helyiségekben a vinyl padló ragasztás nélkül is lerakható, azonban a nagyobb, forgalmasabb felületeket érdemes ragasztással rögzíteni. A loose-lay klikkes rendszer és ragasztás nélküli, gyors felújításra alkalmas módszer, így a padló fektetése rendkívül gyors és egyszerű, mindössze néhány órát vesz igénybe. Egy másik előnye például a laminált padlókkal szemben, hogy az LVT padlóburkolat sokkal könnyebben vágható és illeszthető.

    vinyl-padlo-lerakas-tippek.jpg
    A vinyl padlók fektetése nagyon egyszerű.

    Mennyibe kerül a vinyl padló és a lerakása? A vinyl padlók ára a típustól (tekercsben vagy lapokként), a színtől, a védőbevonatoktól és természetesen a szolgáltatótól függ. A vinyl padlóburkolatok ára 1 500 - 8 000 Ft/m2 között mozog. A lerakása négyzetméterenként nagyjából 2 000 Ft.

    Nemcsak a vinyl padlók fektetése, hanem a karbantartása is rendkívül egyszerű. Hetente egyszer-kétszer elegendő áttörölni egy enyhén nedves ruhával vagy felmosóval, míg a foltok enyhe mosószerrel eltávolíthatók, majd leöblíthetők.

    pvc-padlo-arak-lerakas.jpg
    A vinyl padlót elegendő hetente egyszer-kétszer áttörölni egy enyhén nedves ruhával vagy felmosóval.

    A vinyl padlók kivételesen ellenállnak a kopásnak és a nedvességnek, ráadásul nedves helyiségekben is lerakhatók. Mivel PVC alapúak (a parkettától és a laminált padlóktól eltérően, összetételükben nem tartalmaznak fát), sokkal jobban ellenállnak a nedvesség hatásának. A vinyl padlók átlagosan a laminált padlókkal azonos ideig tartanak, sok gyártó 10 év garanciát vagy annál többet vállal. Ha megfelelően rakják le és rendszeresen karbantartják, a vinyl padlók ennél is tartósabbak lehetnek. A vinyl előnyei közé tartozik az is, hogy kifogástalanul elnyeli a járás közben keletkező zajt.

    A vinyl padlók szerkezetüknek köszönve más padlóburkolatokkal ellentétben sokkal jobban elnyelik a zajt. Ebből a szempontból a szőnyegekhez és parafa padlóhoz hasonlóak. 

    A vinyl padlóknak természetesen hátrányai is vannak. Más padlóburkolatokhoz képest a vinyl padlók sokkal érzékenyebbek a ráhelyezett súlyokat (bútorokat és más háztartási berendezéseket) illetően. A felületnek teljesen simának, tisztának és száraznak kell lennie, különben a nyomok meglátszanak a padló felületén. A vinyl padló egyszerűen nem képes elfedni az alatta lévő aljzat tökéletlenségeit, ezért ilyenkor aljzatkiegyenlítőt kell használni.

    A vinyl másik hátránya, hogy más padlóburkolatoknál érzékenyebb az éles tárgyaknak és a bútorok kerekeinek a hatására, a nagy forgalmat viszont jól tolerálja.

    Szerző: Daibau Magazin

    Hasznos volt a cikk?


    Rendszerünkben van még 425 kivitelező a következő területre Padlóburkolatok:

    Jó kivitelezőket keres a következő település területén Padlóburkolatok?

    Lakberendezési ötletek

    Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.

    Rendszerünkben van még 425 kivitelező a következő területre Padlóburkolatok:

    Díjmentes felhasználás
    Helyi kivitelezők
    Jutalék levonása nélkül
    Segítség

    Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?

    Ajánlatkérés: 36 1 408 8233
    Cégek: 36 1 408 8233