Találjon megfelelő asztalost? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi asztalosokat akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt asztalosok felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Jó asztalos biztosan lesz az Ön számára is.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Legutóbbi projektek kategóriában Nyilászáró javítás, Budapest
Szükség van beltéri ajtók beállításàra, hogy jól illeszkedjen, könnyen csukható legyen.
Láng E.
Szükség van 2 db garázs 2 szárnyú kapujának a javítására, illesztésére és zárcseréjére, biztonsági zárra.
Gesztesiné D.
Az ajtóknál és ablakoknál jelentkező problémák leggyakoribb okai az elhasználódott, kopott tömítések, a hibás nyitó- és zárószerkezetek, a sérült üvegek, a fogantyúproblémák és a keret sérülései. A tömítések, vagyis az ajtókon és ablakokon lévő gumiszalagok idővel elkopnak, és már nem biztosítanak hatékony tömítést, ami levegő- és/vagy vízszivárgáshoz vezet. A zsanérok, rugók vagy kilincsek eltörhetnek vagy elakadhatnak, így nem lehet megfelelően becsukni az ablakokat vagy az ajtókat. Az üveg sérülése vagy törése gyakran baleset vagy rossz időjárási viszonyok, például viharos szél vagy jégeső eredménye. Maga a keret is sérülhet az anyag öregedése, az időjárási viszonyok vagy mechanikai okok miatt.
A következő esetekben tanácsos szakemberhez fordulni az ablakok és ajtók javításánál:
A szakember kellő tudással és tapasztalattal rendelkezik ahhoz, hogy nyílászárók javítását hatékonyan megoldja. Akkor is tanácsos szakembert hívni, ha a problémák a javítást követően is folytatódnak, vagy amikor az ablakon vagy ajtón bármilyen részt ki kell cserélni.
A kisebb javítások, mint a fogantyú vagy tömítések cseréje, általában néhány órát vesznek igénybe. A nagyobb munkák azonban, mint a sérült üveg vagy működésképtelen zár cseréje, akár több napig is eltarthatnak, a feladat összetettségétől és a kicserélendő részek elérhetőségétől függően. Bizonyos esetekben, amikor meg kell rendelni bizonyos részeket, vagy ha nagyobb javításról van szó, amely több ajtót vagy ablakot érint, az egész folyamat akár egy hétig is elhúzódhat. A nyílászárók javításával kapcsolatban, a kivitelezés határidejének pontosabb felmérése érdekében, érdemes szakemberrel konzultálni.
Egyes cégek garanciát vállalnak a nyílászárók javítására. Ennek feltételei változhatnak, ezért mielőtt egy bizonyos mester mellett dönt, érdemes leellenőrizni a részleteket. A garancia általában fedezi az anyag- vagy gyártási hibákat, és a munka befejezését követően meghatározott ideig ingyenes javítást biztosít.
A nyílászárók rendszeres tisztítása és/vagy mosása fontos a kinézetük és funkciójuk megőrzése érdekében. A szennyeződések és foltok eltávolítására használjon gyenge mosószert és puha ruhát. A zsanérok, rugók és fogantyúk rendszeres kenése biztosítja a zavartalan működést és meghosszabbítja azok élettartamát. A repedések, amelyeken keresztül télen a meleg vagy nyáron a hideg levegő távozik, illetve befolyik a meteorológiai víz, külön gondot jelentenek. Ezért mindent rendszeresen ellenőrizzen, és szükség szerint cserélje ki az elhasználódott vagy sérült tömítéseket. Emellett ajánlott, hogy a szennyeződéseket, port és apró részecskéket rendszeres időközönként távolítsa el az ajtókról és ablakokról, mert ezek igenis kihatnak a funkcionalitásra, a kinézetre és az élettartamra.
Az első módszer a jobb tömítés. Fontos kitölteni a keret vagy tok és a fal közötti ürességet, valamint a keret és az üveg közötti szabad helyet is. A másik módszer a szigetelő üvegezés, két- vagy akár háromrétegű üveg beépítése. A szigetelő üveg speciális rétegekkel rendelkezik, amelyek elnyelik a zajt. Míg a nehéz, vastag függönyök, azaz akár belső, akár külső drapériák vagy árnyékolók, további hangelnyelő rétegként működnek. A szőnyegek vagy hangszigetelő anyagok használata a falakon és padlókon, az ablakok vagy ajtók körül, ugyancsak csökkenti a zajátvitelt.
Mindenekelőtt szükséges leellenőrizni, hogy a fogantyúk és a záró mechanizmusok megfelelően illeszkednek-e. Ha a fogantyúk nem a megfelelő helyzetben vannak, szükséges a beállításuk vagy a cseréjük. Amikor tolóajtókról beszélünk, le kell ellenőrizni, hogy a vezetők nem sérültek-e vagy szorultak-e be, és javítsa meg vagy cserélje ki őket. Ha nem tömít jól az ablak, akkor ki kell cserélni a tömítőszalagot. Bizonyos esetekben, ha a vasalat vagy egyéb alkatrész cserére szorul, mindenképpen javasolt ablakszerelőt hívni.
Amennyiben az ablakon vagy ajtón lévő fogantyú nem mozdul, vagy beragadt, először megpróbálkozhat annak tisztításával és megolajozásával. Távolítsa el a fogantyút, és ellenőrizze, hogy minden alkatrész tiszta és akadálymentes-e. Ezt követően a mechanizmus mozgó alkatrészeinek olajozásához vagy kenéséhez használjon valamilyen kenőanyagot. Ellenőrizze azt is, hogy a fogantyú megfelelően van-e elhelyezve, és egy vonalban van-e a vasalat többi részével, azaz a mechanizmussal. Ha továbbra sem megfelelően működik, valószínűleg ki kell majd cserélni.
A tömítés javítása függ a sérülés típusától. A tömítés kisebb repedései vagy sérülései olyan anyagokkal javíthatók, mint a paszták vagy gumi- vagy szivacsos tömítőszalagok. Vigye fel a tömítőpasztát vagy ragassza fel a szalagot a sérült részre. Amennyiben a tömítés nagyon elhasználódott vagy le van tépve, azt tanácsoljuk, hogy az egészet cserélje ki. A tömítést szabályosan ki kell egyenesíteni és megfelelően kell rögzíteni. Nagyobb problémák esetén érdemes szakember segítségét kérni.
Amikor a meleg levegő érintkezik a hideg üvegfelülettel, akkor az ablak belső oldalán páralecsapódás keletkezik. A páralecsapódás csökkentése érdekében javítani kell a légáramlást és szabályozni kell a helyiség páratartalmát. Az első lépés a megfelelő szellőzés biztosítása. Rendszeresen szellőztessen, nyissa ki az ablakokat, vagy használjon klímaberendezést.
Az az ablak, amelyik bármilyen okból a szigetelés gyenge pontjává válik, energiaveszteséget jelent, és a helyiség fűtése vagy hűtése során megnövekedett fogyasztás lehetséges előidézője. Ebben az esetben érdemes üveget cserélni vagy az egész ablakot kicserélni. A szakember felmérheti a helyzetet és a legjobb megoldást ajánlhatja. A jó szigetelőképességgel rendelkező új ablakok csökkentik a veszteséget és javítják a helyiség, de az egész épület energiahatékonyságát is.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?