Találjon megfelelő mélyépítő mérnököt? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi mélyépítő mérnököket akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt mélyépítő mérnökök felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Kellemes mélyépítő mérnök biztosan lesz az Ön számára is.
Segíthetünk?
Jusson egyszerűen kivitelezőkhöz.
Segíthetünk?
Jusson egyszerűen kivitelezőkhöz.
Legutóbbi projektek kategóriában Támfal, Budapest
Szükség van a meglévő támfal javítására, mert az árvíz néhány méteren kimosta és elbontotta a falat.
Hatvani A.
Budapesti Társasház károsodott támfal helyreállításához meglévő kivitelezési terv szerint kivitelezőt keresek.
Hegyi S.
Szükség van egy meglévő, 20 m hosszú, kb.80 m2-es támfal erősítésére illetve javítására.
Andreas M.
Tisztelt Címzett!
Hegyoldalba támfal építéséhez keresek kivitelezőt.
Köszönöm
Edina K.
Üdvözlöm!
A telekhatáron lévő támfalat a szomszédos telek föld tömege nyomja és már megrepesztette.
A helyszin Budapest 1025
Czappán I.
A tartófalak építési objektumok, vagyis szerkezetek, amelyeket a talaj vagy más típusú anyagok, mint a homok, kő vagy víz megtartására használnak. Fő funkciójuk, hogy stabilitást biztosítsanak és megakadályozzák az eróziót és az esetleges károkat azokon a területeken, amelyek potenciális földmozgásoknak vagy terheléseknek vannak kitéve. Úgy működnek, hogy a vízszintes nyomást, amely magában a talajban vagy más anyagokban keletkezik, függőleges erőkké alakítják, amelyeknek a tartófal képes ellenállni.
A tartófalak fő típusai közé tartoznak a kő, beton, vasbeton falak, valamint földtöltések és gabionok. A kőfalak függőlegesen egymásra rakott kőből vagy kötőanyag nélküli kövekből állnak. A betonfalak csak betonból készülnek, míg a vasbeton falak acélmerevítéssel vannak megerősítve. A földtöltés tulajdonképpen egy olyan terep, ami támfalként szolgál. A gabionok zúzott kővel töltött fémhálók.
A tartófal magassága nem egy előre meghatározott nagyság; függ a talaj típusától, a falra ható terhelésektől és a helyi építési előírásoktól. A tartófal magasságát statikai számításokkal határozzák meg, amelyeknél különböző tényezőket és paramétereket vesznek figyelembe, és mindezt azzal a céllal, hogy a falnak megfelelő stabilitást és teherbírást biztosítsanak.
Az ilyen típusú védőfal megfelelő teherbírásának felmérése összetett folyamat, amely magában foglalja a talaj tulajdonságainak kivizsgálását és az olyan terhelések figyelembe vételét, mint a föld tömege, a közlekedés okozta terhelés vagy a víz hidrosztatikus nyomása. Ezeket az analíziseket leggyakrabban az úgynevezett geotechnikai szakvélemény előkészítésének részeként végzik, amely egyebek mellett magában foglalja a talajminták vételét és laboratóriumi kivizsgálását a teherbíró képességre vonatkozó szükséges adatok beszerzése céljából.
Általánosságban elmondhatjuk, hogy a tartófal építése a következőképpen történik, habár a védőszerkezetek különböző típusaitól függően változhat:
A tartófal mögött a víz felhalmozódásának megelőzésében a vízelvezetésnek kulcsszerepe van. Ha a víz felhalmozódna a tartófal mögött, akkor megnőne a szerkezetre gyakorolt nyomás, és ezzel együtt az erózió kockázata is. A vízelvezető rendszer magában foglalja a vízelvezető csöveket vagy vízelvezető rétegeket a víz elvezetésére a falról és a vízelvezető lemezek használatát, amelyek megakadályozzák a talaj és a fal közvetlen érintkezését.
Az erózió és a tartófal károsodásának megelőzése létfontosságú annak hosszú távú stabilitásában. Ezt megfelelő vízelvezetéssel és védőintézkedésekkel, például a talaj eróziója ellen geotextil felhasználásával, illetve az időjárás hatásaitól való védelem során bevonatokkal a fal felületének megőrzése céljából.
A tartófal karbantartása alatt értjük a fal szerkezetének és konstrukciójának rendszeres ellenőrzését, az esetleges sérülések vagy rések kijavítását és a vízelvezető rendszer tisztítását. Ajánlott minden olyan talaj- vagy növényzet lerakódás eltávolítása is, amely eltömődést okozhat, és növelheti a nyomást vagy az erózió kockázatát, főként vihar után
A károsodás leggyakoribb kiváltó oka a nem megfelelő vízelvezetés, a talaj eróziója, a megnövekedett nyomás a fal mögött, a terep elmozdulása vagy a rosszul tervezett és/vagy kivitelezett szerkezet és építmény. A további okok közé tartoznak a természeti katasztrófák, mint például a földrengések vagy árvizek, és a különböző okok miatt keletkező mechanikai sérülések.
Az ilyen típusú építményeknél a biztonsági irányelvek közé tartozik az építési előírások betartása, a megfelelő építési felszerelés használata és a megfelelő építési technikák betartása, valamint a szükséges építési engedélyek és végzések beszerzése. Ezenkívül az is fontos, hogy figyelembe vegyék a geotechnikai kivizsgálásokat és számításokat, valamint, hogy a falat rendszeresen ellenőrizzék és karbantartsák.
A munka kivitelezésének megfelelő felméréséhez és megtervezéséhez a tapasztalt kivitelező megfelelő ismeretekkel és készségekkel rendelkezik, és ezzel biztosítja a fal biztonságát, valamint hosszú távú stabilitását. Emellett a szakember ahhoz, hogy a kivitelezést az építészeti előírásokkal és szabványokkal összhangban végezze, megfelelő szerszámokkal, gépekkel, felszereléssel és erőforrásokkal is rendelkezik.