Mennyibe kerül a konyhapult? A konyhapult ára a pult szélességétől (szabványos 60 cm), hosszától, anyagától és az esetleges különleges formák kiolgozásától, nyílások számától (főzőlap, mosogató stb.), és természetesen az asztalos munkadíjától függ. A konyhapult készülhet márványból, gránitból, betonból, kerrockból, fából, rozsdamentes acélból, de lehet MDF lapból is. A 60 cm széles rozsdamentes acél pult méterenkénti ára kb 45 000 Forint körül van, míg a 60 cm széles MDF pult bevonatú 7 000 Ft/m2. A méretre gyártott egyedi konyhapult természetesen mindig drágább lesz.
Kire bízza a pult elkészítését? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő bútorasztalosainktól – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Tölgyfa munkalap négyzetméterára, kidolgozástól függően.
60 cm széles és 2-3 cm vastag, gránitpult méterára.
Kerrock munkalap négyzetméterára, kidolgozástól és színtől függően.
60 cm széles és 1,5 cm vastag, kőhatású konyhapult méterára.
60 cm széles laminált forgácslap (bútorlap) pult méterára, kidolgozástól függően.
A kidolgozástól és színtől függően, 60 cm széles forgácslap méterára.
60 cm széles rozsdamentes acél munkalap méterára.
Azt mondják, hogy a XXI. századi otthonok központi helye a konyha, ahol az ételek elkészülnek míg a családtagok megbeszélik a nap folyamán történteket. A konyhában minden bizonnyal az egyik leggyakrabban használt és egyben a legszembetűnőbb felület a konyhapult. Mivel a modern dizájn és a kortárs lakberendezők arra törekszenek, hogy a kisebb helyiségeket egy tágas és nyitott lakótérré kapcsolják össze, így ma már a nappali, az étkező és a konyha eggyé vált. Ezzel egyidejűleg a konyhapult nagyon fontos, esztétikus és funkcionális elem lett. Ma már számtalan, változatos anyag kapható, amelyek felülete különféle módszerekkel kezelt, emellett számtalan szín és minta közül lehet választani. Így valóban mindenki megtalálhatja az ízlésének megfelelőt.
A kortárs konyhapultok némileg eltérnek a korábbi dizájntól, hiszen a modern tervezésű konyha egy tágas, nyitott lakótér része. A konyha már nem valahol a ház mögött, az úgynevezett kiszolgáló helyiségek között rejtőzik, hanem büszkén mutatják meg minden vendégnek. Ezért a modern munkalapok úgy vannak megtervezve, hogy továbbra is megfeleljenek minden gyakorlati és funkcionális követelménynek, bár ugyanakkor már nem csak funkcionális elemként szolgálnak. Ma már a megjelenésükön, a megmunkálásukon és a kezelésükön van a hangsúly. Így az indukciós főzőlap és a mosogató a környező felületekkel egy szintben, vagy csak valamennyivel magasabban van a munkafelületekhez képest. A fugák is alig láthatóak, de a különböző anyagok közötti átmenetek is díszlécek, szalagok, kiegészítő anyagokkal vagy csempeborítás nélküliek.
A munkalapok a főzés előtti műveletekre szolgálnak, mint amilyen a tisztítás, válogatás, darabolás, aprítás, keverés stb. Naponta ki vannak téve mechanikai sérüléseknek, és gyakran makacs foltok, például paradicsomszósz vagy vörösbor kerül rájuk. A lényeg az, hogy olyan konyhai munkalapot válasszon, amely minden lehetséges próbát kibír, és mondjuk három év múlva sem tűnik teljesen elhasználódottnak és nem megy tönkre. A munkalap kiválasztása attól is függ, hogy milyen gyakran és mit főz. Amennyiben a konyhát minden nap használja, a pult sokkal jobban ki van téve minden lehetséges kockázatnak, mintha hetente egyszer vagy kétszer főzne. Ez utóbbi esetben fapultot is választhat; viszont szóba sem jöhet egy ilyen munkalap, ha naponta több fő részére főz és készít ételeket, ez esetben a rozsdamentes acél vagy az ultrapassz mindenképpen sokkal praktikusabb megoldás lehet, hiszen ezek az anyagok sokkal ellenállóbbak. A konyha használatának gyakorisága döntő tényező kell, hogy legyen a munkafelület tulajdonságainak kiválasztásakor.
Ideális esetben a konyhapult olyan könnyen karbantartható, hogy a tisztításához elegendő egy mosószeres vízbe mártott szivacs. Csak így tudja tisztán tartani a munkalapot, hiszen ételkészítés közben is gyorsan és egyszerűen letörölhető. Ha olyan pultot választ, amelynek ápolásához speciális tisztítószerek és eszközök szükségesek, és maga a folyamat is sokáig tart, akkor ritkábban és kevesebb kedvvel fogja tisztítani azt. A gyakorlatban ez többnyire azt jelenti, hogy mindig maszatos lesz, vagy legalábbis nem teljesen tiszta, ami nagyon kellemetlen lehet, főleg, ha a konyha a nappalival egybe van kötve.
A munkalap kiválasztásakor az a szabály, hogy olyan munkalapot kell választani, amely illik a meglévő bútorokhoz. Ez azt jelenti, hogy a lakótér napközben használt része, ha az anyagát tekintve nem is, de legalább színben illeszkedjen a többi bútorhoz. A konyhapult a helyiség hangsúlyos eleme is lehet, de ez esetben a konyhaszekrény szín és forma tekintetében is letisztult és egyszerű kell, hogy legyen. Teljesen egyértelmű, hogy úgy kísérletezhet, ahogy akar, de ügyeljen arra, hogy a végeredmény egységes és esztétikus legyen.
A rozsdamentes acélt népszerűen inoxnak, prochrómnak és rosfray-nek is nevezik. Leggyakrabban mégis a francia eredetű, rozsdamentes inox névvel találkozunk. Korrózióállóságát egy olyan elem biztosítja, amelyet a gyártási folyamat során adnak hozzá, és amellyel ötvözetet képez és ez nem más, mint a króm. A króm hatására a felületen egy védő oxidréteg képződik, amely megvédi a fémet a nedvesség és a víz hatásától és az ebből eredő rozsdásodástól. Az inox a francia inoxydable szóból ered, ami az jelenti, hogy rozsdamentes.
A professzionális konyhákban és az iparban használt anyagnak számító inoxal ma már egyre gyakrabban lehet találkozni magánlakásokban is. Az elsődlegesen ipari környezetben használt inox kiváló mechanikai tulajdonságai és az agresszív kémiai összetevőkkel szembeni ellenállóképessége miatt először az iparban terjedt el. Ma az inoxot stílusos anyagnak tartják, amely fémes csillogásának és fényvisszaverődésének köszönhetően különleges hangulatot kölcsönöz egy ipari stílusú helyiségnek.
Más fémekkel és egyéb anyagokkal szemben az inox számos előnnyel rendelkezik. A korrózióállóság mellett kiváló ütés- és vágásállóság, hőállóság (forró edényeket lehet rátenni anélkül, hogy károsodna), könnyű karbantartás és fertőtleníthetőség jellemzi. Emellett rendkívül hosszú élettartamú (gyakorlatilag elpusztíthatatlan), biológiailag semleges és újrahasznosítható, illetve újraolvasztható anyag.
A rozsdamentes acél pult fő gyengesége az ár. Az inox konyhapult az egyik legdrágább anyag, ugyanis kifinomult tulajdonságai miatt háromszor drágább, mint a hagyományos acélfajták. De a beruházás hosszútávon így is megtérül, hiszen gyakorlatilag elpusztíthatatlan. További gyengeségei, hogy a rozsdamentes acélon meglátszanak a kemény víz által okozott kalcium lerakodások, azaz a vízkő. Függetlenül attól, hogy a karbantartás egyszerű, fontos a pult rendszeres karbantartása és tisztítása.
A rozsdamentes acél konyhapult ára a kidolgozástól és a szereléstől függ, de a 60 cm széles pult méterára átlagosan 45 000 Forintba kerül.
A fa természetes anyag, amely teljesen újrahasznosítható. Színével, állagával és illatával melegséget és meghittséget kölcsönöz a konyhának. Emiatt az ilyen típusú munkalapok népszerűek is. Igy a tömör vagy a furnérozott konyhapult verziók közül is lehet választani. Az első jóval drágább, bár megfelelő védelemmel és megmunkálással mind megjelenésében, mind mechanikai tulajdonságaiban kiváló lehet. A furnérozott, legyen szó bútorról vagy más elemről, azt jelenti, hogy az alaplap forgácslap (fa kompozit), amelyet vékony valódi falapokkal vonnak be. Összességében a furnér egy felületi réteg, amelynek csak esztétikai funkciója van, és persze egy ilyen pult sokkal olcsóbb, mint a tömörfa. Ha azonban mégis valódi, tömör fát szeretne, az nem lehet bármilyen faanyag és speciális feldolgozási módszerekkel kell védeni a víztől és a nedvességtől, valamint minden olyan sérüléstől, amelyre különösen a puhább fafajták nagyon érzékenyek.
A fából készült munkalap tökéletes olyan konyhákba, amelyeket a tulajdonosok gondosan és rendszeresen karbantartanak, és nem terhelik túl. Egy forgalmasabb konyhában, ahol naponta többen főznek, a fa nem a legjobb választás, mivel érzékeny a vízre, a nedvességre és a vágásokra. De ha nem főz minden nap vagy ha a felületén keletkező néhány karcolás nem okoz gondot, esetleg sokakhoz hasonlóan Ön is különösen kedveli ezt az anyagot, a fából készült konyhai munkalap remek választás lehet.
Mint már említettük, a fából készült konyhapult környezetbarát, 100%-an újrahasznosítható, esztétikus és otthonos hangulatot kölcsönöz. Ha az étkezőasztal és egyéb bútorai is fából készültek, valamint parkettával rendelkezik, a fából készült munkalap tökéletesen illeszkedhet a helyiség többi eleméhez.
Köztudott, hogy a fa nem tűri a nedvességet és a vizet. Éppen ezért nem ajánljuk olyan munkafelületekhez, amelyeket minden nap használ különféle ételek előkészítéséhez, és semmiképpen sem ajánljuk a mosogató közelében lévő, állandó vízzel érintkező helyekre. Ha egy masszív konyhapult mellett dönt, mélyebben a zsebébe kell nyúlnia, mert az árak meglehetősen magasak.
A fa ára négyzetméterenként, típustól, minőségtől és megmunkálástól függően 50 000 Forint körül mozog. A furnérozott forgácslapok elsősorban szabványos méretű, szükség esetén szabható panelekben kerülnek forgalomba, méretei 250x200x1,9 cm körüliek, áruk 4 000 és 10 000 Forint között mozog.
A Kerrock egy mesterséges műanyag massza. Több tucat színben kapható, ami azt jelenti, hogy a RAL-skálához képest korlátozott a választék. Mivel tömör anyagról van szó, nincs szüksége befejező rétegekre. Emiatt az inoxhoz hasonlóan a kerrock konyhai munkalapnak is valamivel nagyobb a súlya. A felület lehet matt vagy fényes, azaz lakkozott.
A kerrock konyhai munkalapok olyan otthonokba ajánlottak, ahol a főzés nem mindennapos, mivel kissé érzékenyebbek a mechanikai sérülésekre, de könnyen karbantarthatók. Ideálisak azok számára, akik valami különlegesre vágynak, és főzéskor is hajlandóak vigyázni a munkalapra.
A kerrock egy rendkívül porózus anyag, amely nem szívja magába a nedveséget, és ellenáll a magas hőmérsékleteknek. Emellett környezetbarát, könnyen karbantartható, UV-álló és antibakteriális, az illesztések pedig nem észrevehetőek. Mivel ez egy befejező réteg nélküli műanyag, nem lesz gond a felületi elhajlással, mint a laminált pultnál. Végül, de nem utolsósorban, a kerrock nagyon szép megjelenéssel büszkélkedhet, ami minden bizonnyal valami különleges és ritkán látható munkafelületet eredményez.
A kerrock munkalapok egyik fő hátránya, hogy érzékenyek az intenzívebb vágásokra és karcolásokra. A kés minden apró vágása, amelyet véletlenül a pulton ejtünk, észrevehető. Ebből a szempontból sokkal érzékenyebb, mint például egy inox munkalap, és a vágódeszka használata elengedhetetlen. De a munkalap sérülhet az edények és egyéb konyhai eszközök mozgatása által is, ezért nem ajánlott olyan konyhákba, amelyeket több ember gyakran használ. A kerrock másik hátránya a nehéz önsúly - az inoxhoz hasonlóan ez is szilárd anyag, amelyhez erősebb alépítményt kell biztosítani. Végezetül hangsúlyozni kell a magasabb árat is.
A munkalapok közül a kerrock a legdrágább. Az árak 80 000 - 195 000 Ft/m között mozognak.
A valódi kőből készült konyhapult rendkívül drága, hiszen a piacon a kő az egyik legdrágább építőanyag. A valódi kőből készült konyhapultok csak rendkívül drága házakban találhatóak, de ott is ritkán. A természetes kő karbantartása viszonylag nehéz, és van - legalábbis ebből a szempontból - egy nagy hátránya is, hogy számos kő porózus és vízelnyelő, ami azt jelenti, hogy speciális feldolgozási módszerekkel kell impregnálni és védeni. Mindez könnyen kiküszöbölhető, ha mű- illetve műszaki kőpultot választ. A műszaki kő a kőszemcsék és por nagy nyomás alatti préselési technológiájával készült kő kompozit, amely egyesíti a kő elegáns megjelenését és kiváló mechanikai tulajdonságait, ráadásul nem porózus.
Egyszerűen fogalmazva, a műkőből vagy műszaki kőből készült konyhapult mindig nagyszerű választásnak számít. Megjelenése lenyűgöző, illeszkedik minden helyiségbe, könnyen tisztítható és időtálló. Ha már így is sokféle szín és textúra van a konyhájában, azt tanácsoljuk, hogy válasszon egy kissé visszafogottabb kőmintát.
Az inox munkapultokhoz hasonlóan a műkőből készült pult is gyakorlatilag elpusztíthatatlan. Víz-, folt- és UV-álló, rendkívül erős és következésképpen ellenáll minden mechanikai sérülésnek. A kőből mosogató is készíthető, ami egységes megjelenést biztosít. A konyhai munkalapok akár 3 m hosszúságig egy darabban is kaphatóak, ami az illesztésekkel ellátott felülettől mindig szebb. A pult vastagsága 1-3 cm között van, de ez általában a kiválasztott kő méreteitől függ.
A mesterséges kőnek, a súlyán kívül valójában nincs sok hátránya. Ezért a többemeletes lakóépületekben lifttel kell feljuttatni őket, de a vízkő is meglátszik rajtuk.
A kiválasztott kő típusától függően egy műszaki kőből készült munkafelületért, méterenként 65 000 - 100 000 Forint közötti összeget kell fizetni.
Végül az ultrapassz és a laminált borítású konyhapult a legnépszerűbb, amelyeket a forgácslapra ragasztanak befejező rétegként. Az ilyen kombinációk laminált vagy ultrapaszta panelekként ismertek a piacon. Az ultrapassz közkedveltebb semleges textúrája és széles színválasztéka miatt.
A laminált vagy ultrapassz borítású pultok minden konyhaszekrényhez alkalmasak, függetlenül attól, hogy ritkán vagy gyakran főz. Nagyon zsúfolt konyhákba viszont nem ajánlott, mert egy idő után előfordul, hogy a bevonat leválik a forgácslapról. A laminált lapok a furnérral vagy akár a tömör fával ellentétben ellenállnak a vegyi tisztítószereknek, így még agresszívebb karbantartási módszereket is kibírnak. Kaphatóak fém és kőutánzatú dekorral ellátott munkapultok is. Éppen ezért gyakran a fa, a fém és a természetes kő olcsóbb alternatívájaként használják.
Ez egy sokoldalú anyag, amely ápolást nem igényel, sőt nedves ruhával és mosószerrel könnyen tisztítható. A többi típusú és anyagú munkafelülethez viszonyítva az ára mindenképpen kedvező, sőt a legkedvezőbb. Ráadásul számos színben gyártják. A laminált pult furnérozott előlappal kombinálva gyönyörű megjelenést kölcsönöz, amely mindig divatos és minden stílushoz illő. Az ütésekkel szemben ellenálló, de a kés nyomai megmaradhatnak, ezért a vágódeszka használata mindig célszerű.
Hátránya az, hogy nagyobb a nedvszívóképessége miatt deformálódhat. Továbbá a laminált vagy ultrapassz konyhapult szélei nem túl dekoratív megjelenésűek és érzékenyebbek. Mivel laminált, a szélek nem rejtettek, hanem ABS szalaggal vannak bevonva. Ezek néhány év múlva leválhatnak és töredezhetnek. További hátránya, hogy az UV sugárzással szemben sem ellenálló. Egyesek azonban kifogásolják a megjelenését is, hogy olcsónak tűnik, főleg néhány év után, hiszen nem olyan szépen öregedő anyagról van szó, mint a fa vagy más természetes anyag. Idővel nem kap patinát, így a plasztikus megjelenés még plasztikusabbá válik, különösen akkor, ha az illesztések elkezdenek leválni, vagy víz hatására a teljes felület megduzzad és hullámossá válik. Összességében, ha olyan konyhát szeretne, amely évtizedekig vonzó és tartós lesz, akkor ezt az anyagot nem ajánljuk.
Egy méter, 60 cm széles laminált vagy ultrapaszta pult ára színtől, mintától és gyártástól függően 3 - 10 ezer Forint között mozog.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Gránit mosogató átfurása
Szükség van egy 12 mm-es furat fúrására a víztisztító csapjának beépítéséhez.
554040 Ft - 923400 Ft
Márvány és kvarcit munkalap és hátlap
Szükség van egy ajánlatra Ikea konyhához márvány vagy kvarcit pult és hátlap készítésére, fehér és annak árnyalataiban. A méretek szerint a pult és hátlap tervezett mérete 140x60 cm. Továbbá a pult az ablak alá is folytatódna, a patkány helyére. A pontos ajánlatot a mellékelt tervek alapján lehetne elkészíteni.
295488 Ft - 492480 Ft
Konyhapult készítése természetes anyagból
Szükség van egy természetes anyagból, például gránitból készült konyhapult és hátfal elkészítésére egy U alakú konyhába. A méretek a következők: 2450x600 mm, 2450x550 mm, 600x550 mm (kétszer), 2000x600 mm, 1200x600 mm, 1200x550 mm és 400x550 mm.
701784 Ft - 1169640 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?