Mennyibe kerül a cserepeslemez? A fém tetőszerkezet és tetőfedél ára az acél minőségétől, az anyag árától (réz, cink, alumínium-cink), a bevonat típusától és az ajánlattevőtől függ. A fém tetőlemez ára, szigetelés nélkül négyzetméterenként 2 850 - 4 500 Forint. Megfelelő tervezéssel csökkentheti az építés költségeit. A tetőszerkezetet a tetőfedő bádogos, bádoglemezzel borítja. Mivel a jó mesterek igen elfoglaltak, szeretik ha időben egyeztetnek velük.
Kire bízza tető kialakítását? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő kivitelezőinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
Fém tetőlemez ára. T14 trapézlemez ára. Tetőlemez ára szigetelés nélkül.
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Átlátszó hullámlemez ára. 125x92 cm, 1,2 mm vastag átlátszó hullámpala ára.
Polikarbonát trapézlemez ára. Átlátszó, 16 mm vastag, 210 mm széles, 300-600 cm hosszú polikarbonát trapézlemez ára.
A fém tetőfedő anyagok egyre elérhetőbb áron kaphatók és ezzel együtt egyre keresettebbek, hiszen számos tetőformához alkalmasak. Ma már a sík és hajlított trapézlemezeken kívül, léteznek fém cserepek is, illetve az un. cserepeslemezek, amelyeket telepítés után nehéz megkülönböztetni a hagyományos beton, agyag és más anyagból készült tetőcserepektől. Amennyiben szeretné tudni melyek a cserepeslemezek előnyei, felsorolhatunk néhány tényt:
Fém tetőket eddig csak a különleges építmények tetején és a különleges létesítmények tetején láthatunk. De mára ez már megváltozott. A jobb, olcsóbb és egyszerűbb gyártási folyamatok miatt a fémtetők ára is elérhetőbb és magánépületek tetején is egyre gyakoribbak. Az építőipart érintő felmérési adatok szerint a fémtetők népszerűsége minden évben 3%-ot nő és a piacon jelenleg 15%-ot tesz ki. Ezzel szemben a beton és agyag tetőcserepek piaci részesedése hasonló tempóval csökken és jelenleg a meglévő tetők 59%-át képezik.
A fém tető a meglévő tetőfedőre helyezhető, amelyet nem szükséges lebontani, kivéve, ha ezt a helyi építési szabályzat nem teszi kötelezővé. Az igazat megvallva a régi anyag eltávolítása mindig jobb megoldás, ami gyakran nagyobb költségekkel jár. Ezenkívül a régi és az új fémtető között páralecsapódás jelentkezhet, amely később a tetőszerkezet penészesedést és rothadását eredményezheti. Ez az esetleges veszély szinte mindig kiküszöbölhető szellőzőcsatornák kialakításával.
Berögzült előítéletnek számít, hogy a fémtetők zajosabbak, vagyis a fémfelületre eső csapadék, jégeső a szokásosnál hangosabb, de a megfelelően telepített tetők esetében ez nem igaz. A fém tetőfedő anyagokat szilárd alapra kell szerelni. A tetőszerkezet és a hőszigetelés gátolja a hang beltérbe való terjedését, ami miatt ez a hang a házban nem intenzívebb.
Van egy másik előítélet is a fémtetőkkel kapcsolatban, ez pedig az, hogy vonzzák a villámokat, függetlenül attól, hogy ezt sem tények sem statikai adatok nem támasztják alá. A fémtetők nem növelik a villámcsapás lehetőségét. Ezenkívül, villámcsapás esetén a hagyományos tetőfedő anyagokkal szemben a fémtető kevésbé gyúlékony. Mivel a fémtető elektromos vezető és nem gyúlékony anyag ezért elmondható, hogy ez jelenleg az egyik legbiztonságosabb választásnak számít. Az, hogy a fémtetők mért nem vonzzák a villámcsapásokat egyszerű. A villám a földhöz legközelebbi és legközvetlenebb utat keresi, így a fák, telefonoszlopok és hasonló építmények általában sokkal jobb célpontnak számítanak. Felépítés szerint a fémtető olyan szigetelt szerkezeti elem, amelynek nincs közvetlen kapcsolata a talajjal. Ezért a téglához, betonhoz vagy bitumenhez képest a fémtetőbe való villámcsapások gyakorisága sincs tudományosan alátámasztva.
Való igaz, hogy a fémtetők beszállítói a legjobb bitumenes tetőfedő anyagokkal megegyező garanciát vállalnak, ami kb. 30 év, bár köztudott, hogy a fémtetők élettartama több mint 50 év. Éppen ezért egy generációnak szinte soha nem kell fémtetőt cseréltetnie, míg a bitument legalább kétszer kell. Ezenkívül a fémtető majdnem kétszer drágább a bitumentől, de ez hosszú távon megtakarításnak számít.
A fémtetők iránti nagy kereslet egyik oka minden bizonnyal az, hogy teljesen vízállóak. Az egyre több építkezés miatt, különösen a városokban, a létesítmények egyre közelebb kerülnek egymáshoz, és egyre biztosabb a tűz átterjedésének veszélye is. Ezért nem is csoda az egyre nagyobb kereslet, hiszen, ha figyelembe vesszük, hogy a kártevők nem támadják a fémtetőt, valamint, azt hogy a fizikai és vegyi sérülésektől való veszély minimális akkor az ilyen jellegű beruházás kifizetődőnek számít.
Tanulmányok kimutatták, hogy a fém tetőfedés visszaveri a napsugarakat és a hőt, ami 10-25%-kal csökkentheti az éves fűtési és hűtési költségeket. Olyan éghajlaton, ahol a fűtési költségek magasabbak, mint a hűtési költségek, a fém tetőfedés csillogó vagy szemcsés bevonattal kezelhető. Ez növeli a tető fényvisszaverő képességét és az energiahatékonyságot is javítja.
Általános vélekedés szerint a fémtető csak nagyobb lejtésű lehet, függetlenül attól, hogy a lapostetőn is kiváló megoldást jelent a hullámos fémtető. Ez a fajta tetőfedő vízhatlan csatlakozásokkal van ellátva és ahhoz, hogy a víz le tudjon folyni elegendő a 8%-os dőlésszög.
Bár vitathatatlan tény, hogy a fém tetőburkolatok ellenállóbbak és tartósabbak, mint mások, mégsem elpusztíthatatlanok és a jégeső jelenti a legnagyobb veszélyt. Az alumínium és a réz a legérzékenyebb, míg a rozsdamentes acél keményebb és ellenállóbb az ütésekkel szemben. Az apróbb jégeső ritkán okoz gondot, de a nagy szemcsés már veszélyesebb.
A tető telepítés szakszerű és igényes munka, amelyhez műszaki tudás, tapasztalat és szerszám szükséges. Ezért az ilyen és hasonló munkálatokba nem javasolt egyedül belekezdeni. Ugyanígy károsodás esetén, ami igazán ritka eset mindig célszerű szakember segítségét kérni.
Bár a fémtető nagyon strapabíró, előbb vagy utóbb le kell cserélni és ezt követően újrahasznosítható alapanyagként értékesíthető.
A fémtető minősége a mester szaktudásától, tapasztalatától és képességeitől is függ. Az ilyen kivitelezők keresését elkezdheti az interneten vagy ajánlás alapján érdeklődhet néhány helyi mesternél is, de a fémtető forgalmazók is mindig tudnak adni néhány elérhetőséget. Megfelelő mestert mindenképp kereshet a Daibau.hu honlapunkon is, majd kapcsolatba is léphet a velünk együttműködő, ellenőrzött vállalkozókkal. Keresletküldés után több árajánlatot is kaphat, de ugyanezen a helyen megtekintheti a kivitelezők referenciáit és a korábbi ügyfelek véleményét. Célszerű olyan kivitelezőket választani, akik munkájukra legalább 5 éves garanciát adnak. Amennyiben ez időszak alatt nem lesz semmi gond a tetővel, kisebb a valószínűsége, hogy a későbbiek folyamán mégis jelentkezhetnek.
Minden fémnek megvannak a saját előnyei és hátrányai, mint amilyen a tartósság, szín és a költségek. A megfelelő tetőfedő anyagot az adott térséghez, tetőszerkezethez és a rendelkezésére álló büdzséhez megfelelően kell kiválasztani.
Az acélból készült tetőfedő minden bizonnyal a legszilárdabb, legnépszerűbb, de a legolcsóbb választás is. Az acélt korrodálás fékezése érdekében horgonyzással kezelik (horgonyzott acél) vagy alumínium és cink ötvözettel vonják be. A horgonyzott acél ezüst színű lehet, de be is lehet festeni és így élettartama is meghosszabbítható. Az ilyen tető 30-50 évig is eltarthat.
A tetőhöz használt alumínium nemcsak könnyebb, puhább és drágább, hanem több változatban is kapható. A festékréteg alatt (az alumíniumot majdnem mindig festik) nehezen különböztethető meg, hogy milyen anyagról is van szó. Az alumínium jobb választás tengerparti házak esetében és ott, ahol savas esők vannak, hiszen nem rozsdásodik. Az ilyen tető szintén 30-50 évig is eltarthat.
A rezet ősidők óta tetőfedésre is használják és ez a mai napig megmaradt. A réz a legtartósabb és emiatt az egyik legdrágább tetőfedő anyag, de megmunkálása és vágása is egyszerű. A réz fedéshez nagyon fontos az is, hogy idővel kékes-zöld patinás szint kap, amely különösen szép és mutatós lehet. Más fémekkel szemben, amelyeknél a vastagság és a profil is fontos a réz esetében a négyzetméterenkénti súlyt kell figyelembe venni. Hihetetlenül hangzik, de a réztető akár 200 évig is eltarthat.
Az első fémtetők, amelyeket Európában a 18. század folyamán használtak, bádoggal és ólommal voltak bevonva. A mai változat ólom és védőbevonat nélküli és minden környezeti hatásnak ellenálló, a két bádogréteg között rozsdamentes acél van. A nem festett rozsdamentes acél egyenletes matt-szürke színű, élettartama pedig kb. 100 év.
A rézhez hasonlóan a cink is ellenáll a korróziónak és egyéb környezeti hatásoknak, ezért nem szükséges védőréteggel bevonni, illetve festeni. Gyakran titán ötvözettel társítják, amely plusz védőréteget és szilárdságot biztosít. Megmunkálása és formázása egyszerű. Idővel a cink is mint a réz szürkés-kékes patinát kap. Gondoljunk csak a híres párizsi tetőkre. Habár élettartamunk rövidebb, mindössze 80-100 év.
A fémtető szinte karbantartásmentes és könnyen tisztítható, de könnyen karcolható. Amennyiben a tető festett, akkor idővel a festék repedezik vagy hámlik, ami miatt felújításra szorul. A fém tetők szabály szerint vízhatlanok, de előfordulhat, hogy a csatlakozásoknál nedvesség észlelhető. Amennyiben ez előfordul, tudnia kell, hogy nem a tető ázik be, hanem a páralecsapódás miatt jelentkezik, amely a szabálytalan tető telepítése miatt, illetve a helytelenül telepített szellőzőcsatornák miatt jelentkezik. Ezért rendkívül fontos, hogy az a bádogos vagy azok a mesterek, akiket alkalmaz szakképzett, ügyes és tapasztalt szakemberek kell, hogy legyenek. A fém igen különleges tetőfedő anyag és a szakszerű telepítéshez a mesternek ismernie kell az adott fém vegyi és mechanikai tulajdonságait is, de azt is, hogy az adott helyzetben valamint, hogy az anyag az adott feltételek között hogyan fog viselkedni. Természetesen ez esetben az anyag tágulása és zsugorodása a legfontosabb szempont.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Tetőfedés
Szükség van egy 280 m²-es tető felújítására: a meglévő cserepek eltávolítására, majd cserepeslemez felhelyezésére. A munkálatok tartalmazzák továbbá 3 tetőkibúvó beépítését, valamint két kémény körüli bádogozást. Ezen felül 35 folyóméter ereszcsatorna kiépítése is a feladat része.
2290032 Ft - 3816720 Ft
Lemeztető javítás
Szükség van leszakadt tetőlemez javítására.
369360 Ft - 615600 Ft
Tetőfedés cserepeslemezzel, bádogos munka, eresz csatorna felszerelés
180 m2 tetőfedés cserepeslemezzel. Szükséges bádogos munka elvégzése. 24 m eresz csatorna felszerelése.
923400 Ft - 1539000 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?