Katerória

    Laminált padló Árak - Laminált padló lerakása

    Mennyibe kerül a laminált padló? A laminált padló keveset használt helyiségekbe javasolt, lerakása pedig igen kedvező. Ára a minőségétől, mintázatától, az aljzat igényeségétől és az ajánlattevőtől függ. A laminált padlót csakis egyenes, száraz és tiszta aljzatra lehet rögzíteni. A klikk-rendszerű laminált padló fektetéssel együtt négyzetméterenként kb. 8-14 000 Forintba kerül.

    Kire bízza a laminált padló lerakását? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő melegburkolóinktól – díjmentesen, kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Laminált padló ára


    Laminált padló lerakása. Click laminált padló ára, anyagköltséggel és lerakással.

    8000.00 Ft/m2

    Nagyon alacsony ár
    Ft/m2

    Közép ár
    14000.00 Ft/m2

    Legmagasabb ár
    Kivitelező ajánlata

    Más árak a Laminált padló

    az Ön mennyisége

    mértékegység

    hozzávetőleges ár

    az Ön ára

    Laminált padló lerakása

    Laminált padló lerakásának ára.


    m2

    Ft/m2

    Ft

    Úsztatott laminált padló lerakása

    Úsztatott laminált padló lerakásának ára, az aljzat és az alap előkészítésével, valamint a laminált padló lerakásával.


    m2

    Ft/m2

    Ft
    Végösszeg
    Ft
    Kereslet beküldése >

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Laminált padló - Minden, amit tudni érdemes róla

    1. Laminált padló - Mit kell róla tudni?

    Laminált padló
    A gyártók számos típusú, stílusú, színű laminált padlót kínálnak

    A laminált padló kiváló választás lehet, ha új padlót szeretne otthonába. Igen tartós és változatos szín- és mintaválasztékban különféle kopásálló műgyanta bevonattal ellátott változatban kaphatók. Mielőtt saját otthonában padlócsere mellett döntene, nem árt, ha tájékozódik a padlóburkolatok tulajdonságairól, többek között a laminált padlóval kapcsolatos alapinformációk is hasznosak lehetnek, így tudni fogja mit is szeretne és hogy melyik padlóburkolatot válassza.

    1.1. Mi a laminált padló?

    A laminált padló egy kompozit padlóburkolat, ami azt jelenti, hogy többféle alapanyagból tevődik össze. Általában háromrétegből áll, amelyek közül az első hordozóréteg MDF, a középső mintával ellátott dekorréteg, a harmadik pedig általában fóliával ellátott védőréteg. Az ilyen padlóburkolat az otthon minden helyiségéhez megfelelő lehet, de látható átmenet nélkül is fektethető úgy, hogy az egész egységes hatású legyen. A laminált padló gyártása 1977-ben kezdődött és azóta is a népszerű és keresett padlóburkolatok között szerepel.

    1.2. Előnyei és hátrányai

    Mint minden anyagnak, a lamináltnak is megvan a maga előnye és hátránya. A folytatásban ezeket részletesen megvizsgáljuk, hogy tisztább képet kapjunk, és hogy felmérhesse, hogy ez a padlóburkolat megfelel-e Önnek.

    Előnyök

    A laminált padlókat az egyszerűbb lerakás érdekében deszkák és lapok formájában gyártják. A laminált lapok előállítása folyamán nem használnak igazi fát, ami által csökken az erdők irtása és ez ökológiai szempontból is előnyös. A lamináltból nem párolognak szerves anyagok és ragasztásra sincs szükség. Ha aggódik a környezetvédelem miatt, tudnia kell, hogy a laminált védő rétege biológiailag nem bomló anyag. Lerakása gyors és egyszerű, hisz a laminált lap hosszanti oldala úgy van kialakítva, hogy egymásba illeszthető legyen. Ez az un. klikk rendszer, amikor az egyik lap hornyába illeszkedik a másik laminált lap csapja és lenyomással egyértelmű hang hallható, amely jelzi, hogy a két elem egymásba illeszkedett és így tovább folytatódik az elemek fektetése míg le nem lesz fektetve az egész padló. A legnagyobb előny, hogy a laminált padló fektetéséhez se ragasztóra se más kötőanyagra nincs szükség. A gumi vagy habfólia csökkenti a lépészajt. Ezenkívül, igen strapabíró és tökéletes választás kisgyermekekkel vagy házi kedvencekkel rendelkező családok részére. Karbantartása egyszerű, ugyanis rendszeres sepréssel és törléssel mindig tiszta lesz.

    Hátrányok

    Bár a laminált padló nagyon kedvező áron kapható, tömör fa vagy kerámia burkolatú lakásokba nem mindig jó választás. A laminált padló vízre érzékeny és általában alkalmatlan nedves helyiségek burkolására. De ha valamelyik nedves helyiségbe mégis laminált padlót szeretne, akkor ügyeljen arra, hogy minden széle jól le legyen ragasztva és hogy vízzáróvá váljon.

    2. Találjon megfelelő kivitelezőt

    Természetesen nagyon fontos, hogy otthonába megfelelő minőségű laminált padlót válasszon és hogy elégedett legyen a végeredménnyel. A mintától, színtől és vastagságtól függetlenül, neves cégek mégis magas minőségű, tartós és ellenálló laminált padlókat kínálnak, amelyek évtizedek is eltarthatnak. Vásárláskor több dologra is oda kell figyelni, ezek a következők:

    2.1. Klikk rendszer lerakása

    Szoros, erős klikk rendszerrel rendelkezik, ami a vizet a laminált padló felületén tartja, amíg az onnan természetes úton elpárolog. Az ilyen padló fektetése gyors és egyszerű, csak egy kis időre lesz szükség mire belejön a dologba.

    2.2. Védőréteg

    A legjobb típusú laminált padlók egy nagyon tartós vízálló réteggel is rendelkeznek, amelyet az extra védelem érdekében az utolsó felületi rétegre visznek fel.

    2.3. Tartósság

    A laminált padlók többsége különféle hatásokkal szemben igen ellenálló, de vásárláskor ügyeljen arra, hogy legalább AC 4-es kopásállósági osztályba tartozót válasszon, amely jelzi azt, hogy igen forgalmas helyiségekbe is fektethető, anélkül, hogy bármilyen sérülés érné.

    2.4. Vízállóság

    A minőségi laminált padlók igen ellenállóak és a kiömlött folyadékokkal vagy egyéb szennyeződésekkel szemben is igen ellenállóak. Alkalmasak a nedves helyiségekbe is, mint amilyen a fürdőszoba és konyha eközben nem kell attól tartani, hogy a víz által károsulhatnak.

    2.5. Színválaszték

    A vezető laminált gyártók számos típusú, stílusú, színű laminált padlót kínálnak. Válogasson körültekintően és biztos talál olyan árnyalatot is, amely tökéletesen passzol a bútoraihoz.

    2.6. Matt vagy magasfényű

    Függetlenül attól, hogy matt vagy magasfényű laminált padlót szeretne válasszon minőségi terméket.

    2.7. Garancia

    Minden komoly gyártó egyértelmű jótállási feltételeket kínál. Válassza azt a laminált padlót, amelyre a gyártó 10 vagy több év garanciát vállal.

    3. Laminált padló minták és fajták

    Laminált padló többféle színben, mintában, méretben és stílusban kaphatók. Függetlenül attól, hogy csak egy helyiségbe vagy az egész házba vásárol laminált padlót, a szükségleteihez legmegfelelőbb padlóburkolat kiválasztása érdekében figyeljen oda a kulcsfontosságú tulajdonságokra.

    3.1. Műanyag laminált padló vagy fa padló

    A fa laminált padlók úgy készülnek, hogy csiszolással és lakkozással vagy felülkezeléssel többször is megújíthatóak legyenek. A műanyag laminált padló ilyen módon nem kezelhető és emiatt az ára is kedvezőbb. Mindkét változat igazi fapadlóra emlékeztet azzal, hogy a műanyagból készült felületek karbantartást igényelnek. A fából készült padlókkal ellentétben a laminált lapok nem igényelnek rendszeres felülkezelést. A vastagságukat illetően 6 és 12 cm-esek lehetnek. A különbség a középső réteg vastagságában rejlik, amely minél vastagabb annál jobban ellenáll a mechanikai ütésekkel szemben. A vastagabb laminált padló jobban szűri a hangokat és emiatt kiváló megoldás lehet padlásszobák burkolására. Kaphatóak deszka- és hajópadló méretben is, amivel elérhető, hogy a padló úgy nézzen ki mintha igazi fából készült volna, kaphatóak laminált padló lapok is, amelyek kiválóan társíthatok a kőből vagy kerámiából készült járólapokhoz. Végül azt is eldöntheti, hogy a laminált padló felülete matt vagy fényes legyen-e.

    3.2. Laminált padló konyhába

    Ha konyhába laminált padlót szeretne, válasszon, olyat, amely illik a meglévő konyhaelemekhez. Ne feledkezzen meg arról sem, hogy a laminált fektetése előtt az aljzatra védőréteg kell, hogy kerüljön, amely a nedvességgel és sérülésekkel szemben nyújt védelmet. Ha azt szeretné, hogy a laminált padló megjelenése sok éven át változatlan maradjon, akkor, ha kiönt vagy kiszór valamit, azonnal takarítsa is fel. Rendszeres takarítással, sepregetéssel, porszívózással és felmosással megakadályozhatja a porréteg és kosz lerakódását és így a védőréteg élettartama is hosszabb lesz.

    3.3. Szürke laminált padló

    Ha Ön a trendek híve, akkor elmondhatjuk, hogy az utóbbi években a szürke nagyon népszerű. A szürke laminált több árnyalatban kapható, világosabb és sötétebb, de rusztikus vagy letisztult stílusú is. Otthonának a szürke padló különleges eleganciát ad és kiválóan alkalmas az enteriőr hiányosságainak elrejtésére is. Válasszon olyan szürke árnyalatot, amely illik a falak, bútorok és egyéb elemek színéhez. A szürke laminált a padlók többsége úgy néz ki mintha valódi fából készült volna és csak át lenne lakkozva szürke lakkal. Ezáltal melegebb, rusztikusabb hatás érhető el, hisz minden helyiség klasszikus hatás érhető el.

    3.4. Laminált padló fürdőszobában

    Amennyibe a fürdőszobába is laminált padlót szeretne, akkor mindenképp vízállót kell vásárolnia. Válasszon minőségi védőbevonattal ellátott laminált lapokat, amelyek nem engedik át a víz padlóba jutását. Vannak olyan gyártók, akik lenyűgöző garanciákat kínálnak, ezért próbáljon meg olyat találni, aki legalább 10 év vagy annál hosszabb jótállási időt garantál. Ha a laminált padló túl sima, tegyen rá egy csúszásgátló fürdőszobai szőnyeget, így elkerülheti a nedves padlón való csúszást.

    3.5. Laminált padló a falra

    Meglepő, de a laminált padlót falburkolatként is használják. Válasszon autentikus tervezésűt vagy fautánzatot. A laminált padlót ragasztóval vagy szögpisztollyal lehet a falhoz rögzíteni. Mérje le és vágja megfelelő méretre a laminált lapot, majd rögzítse. Hagyjon helyet a lapok között így a laminált lapok nem deformálódnak, hisz az anyag tágulhat és zsugorodhat.

    3.6. Vízálló laminált padló

    Amennyiben úgy dönt, hogy a fürdőszobába vagy a konyhába laminált padló lerakását tervezi, mindenképpen válasszon vízállót. Egyes gyártók, termékeiket vízállónak nevezik miközben azok csak víztaszító bevonattal vannak ellátva. Ezekbe a helyiségekbe az a legjobb laminált anyag, amely nemcsak, hogy nem szívja fel a vizet, hanem nem is engedi át az aljzatig. Gondoskodjon róla, hogy ilyet is vásároljon ellenkező esetben a károsodás rövid időn belül látható lesz. Ha a laminált padlóra extra vízszigetelést szeretne, akkor az illesztéseket és a réseket szilikonnal is lezárhatja. Ez a legegyszerűbb módja annak, hogy olyan laminált padlót kapjon amilyet szeretne és hogy eközben Önmagát és a padlót is megvédje.

    4. Laminált padló lerakási minták

    Amennyiben a laminált padló lerakását egyedül szeretné megoldani, de kétségei vannak, akkor a következőket tanácsoljuk:

    4.1. Laminált padló lerakása

    Először számolja ki, hogy mekkora felületet szeretne burkolni, majd ehhez adjon hozzá 10-15%-ot, ugyanis beszabáskor általában ennyi hulladékkal kell számolni. A lerakást mindig az ajtóval szembeni és legtávolabbi faltól kell kezdeni, a lapokat pedig az adott fal hosszára vágják és vele párhuzamosan fektetik le. Minden laminált lap lerakásakor helyezzen el fából készült távtartót, amely a fal és a lap közé kerül, így a későbbiek folyamán az anyag természetes tágulása és zsugorodása is lehetséges lesz. A laminált lapokat egymás mellé kell helyezni úgy, hogy minél könnyebben egymásba illeszthetők legyenek. A fadarabot helyezze a laminált lap mellé és gumikalapáccsal ütögesse meg, annak érdekében, hogy a két elem egymásba illeszkedjen. A következő lap fektetése előtt ellenőrizze, hogy az eddigi elemek közül minden szépen a helyére került-e. A már lerakott laminált elemek hézagmentesen és egyenletesen egymás mellett kell, hogy legyenek. Amikor a végéhez ért, a padlóburkolat széleit átlátszó szilikonnak is befecskendezheti, így a padlóburkolat védve marad.

    4.1.1. Laminált padló méretre vágása

    A laminált lapokat dekopír-, gér- és kézi fűrésszel lehet méretre vágni. Ahhoz, hogy a levágott részek egyenesek legyenek és hogy ne széttépettek dekorpírfűrész használata javasolt. Használatakor ügyeljen arra, hogy a lapot laminált résszel lefelé tegyük le, hogy a fűrészgép lapjának fogai húzásra álljanak. A dekopírfűrésszel az egyenletesebb szélek elérése érdekében bánjunk óvatosan, ne kapkodva, gyorsan akarjuk kivágni a megfelelő íveket.

    4.1.2. Laminált padló fektetése

    A laminált padló fektetése előtt, fontos az esetleges padló burkolatok eltávolítása, majd az aljzat alapos porszívózása és mindenféle törmelék és por eltakarítása. Távolítsa el a szegélyléceket is, amelyeket szükség esetén vissza i tehet. Ha a laminált padló mellé nem kapott alátétet, akkor ezt különálló elemként kell megvásárolnia és az egész burkolandó felületére le kell fektetnie. Mielőtt nekilátna a laminált deszkák vagy lapok vágásához, helyezze őket a padlóra, hogy láthassa, milyen lerakási mód lesz a legjobb – ha például fa- vagy más mintáról van szó, akkor minden vonal ugyanabba az irányba kell, hogy álljon. A fal melletti lapokról vágja le a csapos részt. Az első lap fektetése a legtávolabbi fal mentén kerül elhelyezésre, mégpedig jobbról balra. A lapok között néhány milliméter hézag kell, hogy maradjon, amit távtartókkal oldhat meg. A lapok fektetését folytassa mindaddig míg be nem fejezte az egész padló burkolását.

    4.2. Hogyan javíthatók a laminált padlón lévő repedések?

    Vásároljon az Ön padlójával azonos színű, laminált padlóhoz alkalmas javítókészletet, amely színes gittet vagy gyantát is tartalmazhat és ezekkel a kisebb mechanikai sérülések szépen javíthatók. A gittet vagy a gyantát óvatosan vigye fel a repedésre, úgy, hogy teljesen kitöltse a sérült részt. A gitt a nagyobb mechanikai sérülések, a gyanta pedig a kisebb karcolások feltöltésére javasolt. A készletben a gitteléshez kés is járhat, amelyel, 45°-os szögben tartva és gyengéden lenyomva kitöltheti a repedéseket. Ez után a gittet hagyni kell, hogy megszáradjon és ez idő alatt nem szabad a javított felületen járkálni. Amennyiben a mechanikai sérülés nagyobb mértékű, akkor lehetséges, hogy az adott lapot vagy deszkát teljesen ki kell cserélni, persze csak ha az említett javítási módszer nem sikerül.

    4.3. Hogyan lehet a festéket eltávolítani a laminált padlóról?

    Az egész padlót alaposan porszívózza és törölje át, az érintett felületet pedig tisztítsa meg microfiber vagy portörlő ronggyal. Ezt követően csak az érintett felületet kezelje hígítóval átitatott pamut törlőronggyal, majd hagyja néhány percig hatni. Ez után száraz ronggyal törölje le és szükség esetén ismételje meg az egész folyamatot. Olvassa el a hígító vagy a tisztítószer flakonján lévő használati utasítást és ettől ne térjen el; bizonyos esetekben ammóniumot tartalmazó ablak tisztító szert is használhat.  A festés utáni foltokat acetonnal is eltávolíthatja. Végül a laminált padlót meleg vízzel is mossa fel és szárítsa meg.

    4.4. Hogyan kell a laminált padlót a betonra vagy esztrichre fektetni?

    Távolítsa el a szegélyléceket és a régi padlóburkolatot, majd tisztítsa meg és kiegyenlítő masszával egyenlítse ki, hogy sima és vízszintes felületet kapjon. A párazáró fóliát a gyártó használati utasítása szerint helyezze el, majd következhet a laminált padló fektetése és ez esetben a fektetési útmutató minden laminált padlóra azonos. A frissen terített esztrichre lerakott laminált padlónak hagyjon elegendő időt, ami legalább 30 napot jelent, hogy minden alaposan megszáradjon.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Laminált padló lerakás

    Szükség van laminált padló beszerzésre és lerakásra. 184680 Ft Vége 307800 Ft

    ........

    Laminált parketta lerakása

    18 m2-es szoba laminált parkettázására lenne szükség (jelenleg pvc burkolat). 195760.8 Ft Vége 326268 Ft

    ........

    Laminált lerakása- árajánlat

    Kb. 40 m2 laminált padló lerakása egy helységben. 140356.8 Ft Vége 233928 Ft

    ........

    Kivitelező ajánlata





    Ár, Melegpadló lerakása, 5,5 x 3,5 m
    Laminált padló, Székesfehérvár

    188373.6 Ft Vége 313956 Ft

    Ár, Laminált padló, 17 m²
    Laminált padló, Tápiószele

    166212 Ft Vége 277020 Ft

    Ár, Pvc padló lerakása nyaralóban,
    Laminált padló, Balatonberény

    55404 Ft Vége 92340 Ft

    Ár, Árajánlat laminált padló lerakásra, kb. 45 m2
    Laminált padló, Nyíregyháza

    140356.8 Ft Vége 233928 Ft

    Ár, Szőnyegpadló felszedése és leragasztása, kb.43 m2
    Laminált padló, Szeged

    73872 Ft Vége 123120 Ft

    Ár, Laminált padló lerakása, 3 db. 37m x 2m folyosó
    Laminált padló, Tatabánya

    73872 Ft Vége 123120 Ft

    Ár, Hideg és meleg burkolás, Kb. 55 m2
    Laminált padló, Kislőd

    229003.2 Ft Vége 381672 Ft

    Ár, Szobafestés,padló burkolás , 65 m2
    Laminált padló, Komárom

    240084 Ft Vége 400140 Ft

    Ár, Laminált padló cseréje, kb.20 m2
    Laminált padló, Érd

    36936 Ft Vége 61560 Ft

    Ár, Laminált padló lerakása, kb.38 m2
    Laminált padló, Tatabánya

    295488 Ft Vége 492480 Ft

    Ár, Fürdőszoba felújítás, 60-70 m2 csempe
    Laminált padló, Nyírcsászári

    369360 Ft Vége 615600 Ft

    Ár, Teljeskörű házfelújítás, 70m2
    Laminált padló, Jobbágyi

    2216160 Ft Vége 3693600 Ft

    Ár, Laminált padló lerakása padlószőnyegre vagy annak felszedésével., Kb. 16 nm alapterületű szoba
    Laminált padló, Nagytarcsa

    184680 Ft Vége 307800 Ft

    Ár, PVC vagy LAMINÁLT padló, 65 m2
    Laminált padló, Csákberény

    369360 Ft Vége 615600 Ft



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Laminált padló árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    414+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Laminált padló
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!