Mennyibe kerül a gipszkartonozás? A válaszfal szerelés egyszerű és gyors feladat, az árat pedig növelheti a fal vastagsága és az esetleges hangszigetelés szükségesége. A hagyományos válaszfal 9 500 - 12 000 Forint/m2, dupla profilvázzal pedig 10 000 - 15 500 Forint/m2. Süllyesztett Knauf-mennyezet szerelése anyagárral és munkadíjjal teljeskörű kivitelezés esetén kb 17 500 Forint/m2.
Kire bízza a gipszkartonozást? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő szárazépítőinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Fehér EPS 70-es keménységű, polisztirol lapokkal való szigetelés ára, PE fóliával.
Fehér EPS 100-as keménységű, lépésálló polisztirol lapokkal való szigetelés ára, PE fóliával.
Dupla válaszfal, ásvány-gyapot szigeteléssel, horganyzott tartószerkezettel, gittelt és bandázsolt 12,5 mm-es dupla Knauf / Rigips lemezekből, anyagkiszállítással.
Egyrétegű szerelt válaszfal ára, ásvány-gyapot szigeteléssel, horganyzott acél profilokkal, panelzárás 12,5 mm-es Knauf / Rigips lemezekből glettel és szalaggal, valamint anyagszállítással.
Egyoldalas falburkolat vízálló gipszkartonokból, 100-as válaszfal profilokkal.
Gipszkarton válaszfalborítás, 100-as válaszfal profillal.
Álmennyezet ára, horganyzott tartószerkezettel, 12,5 mm-es tűzálló Knauf / Rigips gipszkarton lapokkal, gittelve és banázsolva. Kétszer fugázott-erősített illeszkedés árnyékfugával, anyagbeszerzéssel együtt.
A Knauf lemezek beépítése gyors folyamat, amely során kiigazításokat lehet végezni. Ehhez azonban bizonyos szabályok és munkamódszerek betartása javasolt. A legjobb tanácsokat a gipszkarton szerelő adhatja, mi pedig összeállítottunk néhány alapelvet az Ön számára.
Mivel a szárazépítés mindig összefonódik épületgépész szerelők és a festők munkájával, a teljes projekt végrehajtásához bizonyos koordinációra lesz szükség.
Tanácsos mindig tervet készíttetni, vagy legalábbis vázlatot, a tetőtérről vagy a lakásról, mivel ez nemcsak anyagvásárlás során szolgál alapul, hanem a feladatok koordinálását is megkönnyíti és ez az egyetlen módja annak, hogy a vállalkozók összehasonlítható és átlátható árajánlatot tudjanak adni. Egy jó tervvel pedig sok gondot, hibát és meglepetést is elkerülhet.
A giszkarton szerelést megelőzően jó, ha ismeri az ingatlan állapotát, hiszen ettől függ a további munkálatok típusa és sorrendje. Például: a tartószerkezeten keresztül terjedő hang csillapítása érdekében az esztrich terítése előtt fontos, hogy a válaszfalak a betonlapra kerüljenek és hogy a szigetelés a Knauf profil alatt legyen. Az is lényeges, hogy a kivitelező a Knauf lemezeket az aljzat szélétől legalább 10 cm-re helyezze el, hogy az esztrich könnyen beépíthető legyen. A padlófűtést a tartószerkezet telepítése után célszerű beépíteni, mivel a csövek csavarozás közben sérülhetnek.
Válaszfal természetesen parketta vagy hidegburkolatra is szerelhető, csak ügyelni kell arra, hogy a meglévő burkolat és az alatta lévő telepítések ne sérüljenek.
A szellőző- és vízvezeték csövek átmérője általában viszonylag nagy, néha akár 200 mm is lehet, de a padlófűtés csővek mérete sem elhanyagolható. Ezért fontos a válaszfalak vastagsága, hogy minden kábelt és csövet el tudjon rejteni bennük, különben később dobozokat és kábeltakarókat kell majd elhelyezni, ami ronthatja a helyiség megjelenését, de alapos tervezéssel ez is elkerülhető és számos más bosszúságtól is megkímélheti magát.
Mivel viszonylag egyszerű feladat, ezért sok vállalkozó foglalkozik szárazépítéssel. A folyamat gyorsasága miatt sokan úgy döntenek, hogy egyedül építik meg a válaszfalakat, sőt újabban ez a szolgáltatás már a festők árlistáján is szerepel. A piacon lévő sok vállalkozó nem azt jelenti, hogy minden vállalkozó minőségi munkát végez. Javasoljuk, hogy olyan kivitelezőkkel vegye fel a kapcsolatot, akik szárazépítésre szakosodtak, és referenciákat tudnak mutatni a már elvégzett projektekről.
A szakemberkeresés megfelelő időpontja az ingatlan állapotától és a tervezett munka terjedelmétől függ. Ha csak néhány négyzetméter területet kell beépíteni, akkor a kivitelezést csak úgy tudja megoldani, hogy a kivitelező, felveszi Önnel a kapcsolatot és ha ideje megengedi elvégzi a munkát. Amennyiben a Knauf szerelés kiterjed az egész lakásra, akkor több vállalkozó visszajelzésére és érdeklődésére is számíthat. A gipszkarton szerelőkkel általában a kereslet benyújtásától számított egy héten belül már időpontot is egyeztethet.
A kivitelezők általában nyáron teljesen el vannak havazva, ilyenkor a szárazépítés ára is magasabb. Ezért javasoljuk, hogy a munkálatokat a nyár elejére vagy végére ütemezze. A Knauf lemezek szerelése egy körülbelül 150 m2-es házban akár három hétig is eltarthat.
Az egyszerű szerelés és rugalmasság miatt a gipszkarton rendszereket gyakran alkalmazzák új családi házak, lakások építése vagy felújítása során.
A gipszkarton különösen alkalmas könnyűszerkezetes családi házak, válaszfalainak és mennyezetének kialakításához. A nedves falak szanálására, de minden típusú felújításra is tökéletes megoldást jelenthet, mivel nem kell belenyúlni az épület tartószerkezetébe és a munkálatokhoz nem kell vizet használni.
A szárazépítés alapját a gipszkarton lemezek képezik, amelyek gipszből és két réteg kartonból tevődnek össze, ennek köszönhetően a vágás és a csavarozás is könnyebb. Normál méretük 200x125 cm, vastagságuk 12,5 mm.
A gipszkarton lemezek gyártótól függően többféle változatban kaphatók, de általában "hétköznapi" vagy szürke színűek és alkalmasak nedvességmentes helyiségekbe. A zöld Knauf impregnált panelek páratűrő tulajdonságuknak köszönhetően általában fürdőszobai és tetőtéri helyiségekben használják. A kazánházakban pedig gyakran tűzálló gipszkarton lemezeket építenek be, de találhat 25 mm vastag tömör gipszkartonlapokat is, vagy a nagyobb szilárdság érdekében hozzáadott szálakkal gyártott gipszkarton lemezeket.
Minden száraz építés alapja a tartószerkezet. Régebben ez a konstrukciók fagerendákból készültek, hiszen nemcsak a hangszigetelés szempontjából, hanem a tömegük miatt is előnyösek voltak. A Knauf alumínium profilok viszont lehetővé teszik a gyors vágást és az összeillesztést, sokkal könnyebbek és olcsóbbak, ezért a legtöbb vállalkozó az alu profilokat részesíti előnyben. Különböző méretben és nagyságban kaphatók és bármilyen célra használhatók.
A gipszkartonból készült válaszfalak tökéletes megoldást jelentenek a felújítások vagy új létesítmények beltéri kialakításakor. Az Ön igényeitől függően számos megoldás közül választhat, egy vagy több rétegű panelek, különböző profilok stb.
A legvékonyabb válaszfal 75 mm, míg a szerelőfal 150-200 mm vastag lehet, de általában a 125 mm falvastagságra esik a választás, hogy a vezetékeknek is legyen elegendő hely. Célszerű a válaszfalakat is szigetelni, ami általában puha kőzetgyapottal történik. Különösen nagy teherbírású falaknál, amelyekre például konyhaelemek kerülnek felszerelésre, a nagyobb szilárdság érdekében javasolt a dupla, azaz kétrétegű Knauf lemez beépítése.
A mennyezet lezárása vagy egyszerűen egyenetlen mennyezet orvoslása szinte mindig megoldható egy álmennyezettel. A gondosan kiegyenlített alumínium profilokra gipszkartont csavaroznak és kész is az új mennyezet. A Knauf rendszer gyors és megbízható megoldást jelent olyan helyeken, ahol szellőző, elektromos vagy akár vízvezeték-szerelvényeket szeretne elrejteni.
Stílusos lakásfelújítások alkalmával is a Knauf rendszerek jó megoldást jelentenek álmennyezetek kialakításakor, mivel süllyesztett világítással, LED-csíkokkal vagy akár függönyökkel is felszerelhetők.
Különösen a felújítási projekteknél a falak gyakran egyenetlenek vagy nedvesek. Ilyenkor jól jön a Knauf előtétfal, amelyet általában profilokra csavaroznak. A gipszkarton burkolat még akkor is jó megoldás, ha a vezetékeket át akarja helyezni, és ha a kábelvezető csatornák leszerelése vagy süllyesztése nem lehetséges, például egy betonfelületen vagy panelházban. Természetesen a gipszkarton lapok közvetlenül a meglévő falra is felcsavarozhatók, az esetben, ha például leváló vakolatot szeretné szanálni.
Bár a szárazépítés egyszerű és gyors, nem javasoljuk, hogy saját kezűleg végezze el a szerelést, ugyanis az ilyen munkákat mindig jobb, ha szakemberre bízza. A telepítési folyamat megértése érdekében itt elolvashatja a Knauf szerelési folyamat fontosabb lépéseit, de megemlítjük azokat a munkaszakaszokat is, amikor több különböző szerelő is részt vesz a munkában.
A válaszfalak szerelése a vázszerkezet rögzítésével kezdődik, ami a tervvel összhangban kell, hogy történjen. Először a keret elkészítéséhez a tarókat a mennyezetre és az oldalfalakra szerelik. Padlóhoz való rögzítésekor öntapadó filc szalagot használnak, amely hangszigetelésként is szolgál. Amennyiben tudja, hogy hol vannak beépítve a vezetékek, akkor azt a károk elkerülése érdekében mindenképpen mondja el a szerelőknek is.
Ezt a vízszintes és függőleges profilok csavarozása követ, amelybe az előre meghatározott helyközökkel a gipszkarton táblák kerülnek rögzítésre. A vállalkozó elkészíti az ablakok körüli profilléceket is, és az ajtónyílásokhoz szükséges szerkezetet, illetve beszereli a tolóajtó tokot.
A mennyezet kialakítása a válaszfalak tartószerkezetének szerelése után történik, közvetlenül a tartószerkezetbe csavarozva. Ezt követi a profilok csavarozása, szintezés és végleges rögzítés.
A vízvezeték-szerelő ezután beépítheti a víz- és csatornarendszerhez szükséges vezetékeket, öblítőtartályt és a padlófűtés szükséges elemeit. Ebben a munkaszakaszban a villanyszerelő lefekteti a berendezésekhez szükséges kábeleket is. Javasoljuk, hogy alaposan gondolja át a berendezések helyét illetve, hogy hol lesz szüksége dugaljakra és kapcsolókra, mivel a későbbi módosítások többletköltséget jelenthetnek.
Ebben a szakaszban a gipszkartont a profilhoz csavarozzák. Először az egyik falat kell lezárni, hogy a villanyszerelő a dugaljakat és a kapcsolókat a megfelelő helyre tudja szerelni, majd jöhet a másik oldal lezárása is. Ebben a munkaszakaszban a villanyszerelő és a gipszkartonszerelő együtt dolgozik.
Miután a válaszfalakhoz szükséges lemezeket a rögzítették, jöhet a mennyezet lezárása.
A szerelő a Knauf alumínium profilokat a sarkokra és a tartóoszlopokra szereli fel.
A gipszkarton ezután az profilokhoz van csavarozva. Először csak a falak egyik oldalát zárják le, hogy a villanyszerelő ki tudja fúrni a lyukakat a dugaljak számára, és hogy be tudja szerelni a szolgáltatásokat a tervezett helyekre. A másik oldalt ezután lezárják. Ebben a folyamatban a villanyszerelő és a gipszkarton szerelő általában együtt dolgozik.
Amikor a paneleket a válaszfalakhoz rögzítik, a mennyezet zárva van.
A szerelő a sarkokban és tartóoszlopokra alumínium profilokat szerel.
A gipszkarton fugák jelentős igénybevételnek vannak kitéve, mivel az egész szerkezet enyhén mozoghat. A repedések elkerülése érdekében az illesztéseket védeni kell. Először egy öntapadós hézagerősítő szalagot kell elhelyezni ezekre a helyekre, majd az illesztések glettelése következik. Miután minden megszáradt feltétlenül szükséges egy második glett réteg felhordása is. A felület a glett felvitele után tökéletesen sima kell, hogy legyen, és a csavarozás során keletkezett bemélyedéseket is feltétlenül ki kell tölteni. A sarkokat is úgy kell glettelni, hogy azok ne legyenek láthatóak.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Szoba kialakítása tetőtérben
Szükség van egy szoba kialakítására tetőtérben, szigetelésre.
554040 Ft - 923400 Ft
Tetősík gipszkartonozás, szigetelés
Sátortető szigetelésére, fóliázására és gipszkartonozására lenne szükségem.
1292760 Ft - 2154600 Ft
Gipszkarton mennyezet és előtétfal építés, glettelés, festés
Kb. 43m2 tetőtér mennyezetének kartonozása, válaszfal beépítés és előtétfalak készítése. Az elkészült falak és további falak, kb 80m2 glettelése, előkészítése festésre.
1108080 Ft - 1846800 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?