Katerória

    Szárazpadló és esztrich kivitelezés Árak

    Mennyibe kerül a szárazpadló? A szárazpadló drágább mint az önterülő cementesztrich, de számos előnye van, ilyen például a gyorsabb esztrichszerelés, mivel sokkal könnyebb és nincs száradási idó. Ára pedig számos dologtól függ, pl. a töltőanyag típusától és vastagságától, a szárazanyag fajtájától, de a befejező burkolatok típusától is, mivel néha vízszigetelésre és speciális ragasztó használatára is szükség lehet. A száraz esztrich (gipszrostlapok) négyzetméterára 3 500 - 8 500 Forint.

    Kire bízza a szárazpadló kialakítását? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő kivitelezőinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Szárazépítés ára


    Száraz esztrich ára. 25 mm vastag gipszkarton lemezekből készült száraz estrich beszerzésének és telepítésének ára.

    3500.00 Ft/m2

    Nagyon alacsony ár
    Ft/m2

    Közép ár
    8500.00 Ft/m2

    Legmagasabb ár
    Kivitelező ajánlata

    Más árak a Szárazpadló

    az Ön mennyisége

    mértékegység

    hozzávetőleges ár

    az Ön ára

    Végösszeg
    Ft
    Kereslet beküldése >

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Szárazpadló - Minden, amit tudni kell róla

    1. Szárazpadló - Mi mindent kell tudni róla?

    A szárazpadló az emeletek közötti födémszerkezet, illetve az alapok utolsó rétege. Ez is egy fajta aljzat közvetlenül a padlóburkolatok alatt, ezért fektetés során nagyon óvatosan kell eljárni, mivel az összes felső és alsó réteget érinti. A szárazpadló a kivitelezési folyamatban különbözik a közönséges vagy „nedves” esztrichektől, azaz a cementesztrichektől. Ahogy a neve is sugallja, az eljárás száraz és tiszta munkát foglal magában, így a lapok nem az aljzatra kerülnek a klasszikus építészetben megszokott padlókészítéssel ellentétben. A szárazpadló kiválóan alkalmas lakóterek felújítására, de gyakran használják új épületekben is.

    Szárazpadló
    A szárazpadlót főleg felújítások alkalmával „nedves” cementesztrich helyett használják

    1.1. Miből készül a szárazpadló?

    A szárazpadló különböző anyagokból készült lapok egymásra rakásával készül, ahelyett, hogy nedves cementet vagy anhidrit esztrichet öntenénk az aljzatra. Szárazpadlóhoz leggyakrabban gipszrostlapokat (gipsz vagy Knauf-lapokat), könnyűbetont, fából vagy más mesterséges anyagból készült lapokat és táblákat használnak.

    1.2. Szárazpadló vastagsága

    A szárazpadló vastagsága elsősorban a felhasználandó lapok típusától és a meglévő aljzattól függ, amelyre a szárazpadló elemeit lefektetik. A legvékonyabbak a 18-25 mm vastag gipszkartonlapok, a legvastagabbak a 22-50 mm vastagságú farostból készült lapok.

    A vastagság megválasztásánál a padló teljes magasságára is oda kell figyelni (a padozat végső rétegével/padlóburkolattal együtt), különösen lakások felújításakor. Ügyelni kell arra is, hogy a munka befejezésekor a padló vagy a helyiség magassága megegyezzen a meglévő padló magasságával, különben szükségtelen küszöbök és illesztések keletkeznek.

    A padló végső magassága pontosan beállítható és szabályozható a szárazpadló, illetve a szárazpadlóra fektetendő padlóburkolat vastagsága által.

    1.3. Szárazpadló előnye

    A szárazpadlónak számos előnye van a klasszikus, nedves esztrichhez képest.

    A legszembetűnőbb előny természetesen a száraz beépítés, ami azt jelenti, hogy a padló szerelés után azonnal használható, ugyanis nincs száradási idő. Az ilyen padozat kivitelezése ebből kifolyólag gyors és mindenekelőtt tiszta. Ez utóbbi olyan esetekben lehet fontos, ha csak az egyik emeleten vagy a ház egy részén folynak a munkálatok, mivel a többi helyiség, amelyen keresztül a kivitelezők áthaladnak, mindig tiszta marad, és a felújítás gyorsabban befejeződik. A szárazpadló padlófűtéssel is kombinálható és a könnyű súlyáról sem szabad megfeledkezni, amely a nedves esztrich súlyánál jóval kisebb, ennek köszönhetően félemeletek esetén ez minimális terhelést jelent. Ezért kiváló választás lehet régebbi, korlátozott teherbírású épületekhez is. Végül, de nem utolsósorban a lapok kis vastagsága, azaz magassága nagy előnynek bizonyulhat, bár bizonyos helyzetekben ez az egyetlen megoldás, amellyel elkerülhető a meglévő és az új emeletek közötti magasságkülönbségek okozta küszöbök kialakítása.

    1.4. Szárazpadló hátrányai

    Mint minden alapanyagnak, úgy a szárazpadlónak is vannak hátrányai. A szárazpadló fő hátránya, hogy a lapok nem 100%-ban vízállóak, ha a munkálatokat követően nem látják el a megfelelő vízállóságot biztostó réteggel. Ebből kifolyólag nem ajánlott olyan helyiségekbe, amelyek padlója nedvességnek van kitéve, mint amilyen például a fürdőszoba, konyha vagy a háztartási mellékhelyiségek. Ha mégis emellett döntene, szükség lesz a felületek további vízszigetelésére és a lapok közötti illesztések vízzáróvá tételére, szalagos tömítéssel. Ugyanezen okból kifolyólag gondot okozhat az is, ha rugalmas padlóburkolatot (PVC-t vagy linóleumot) helyezünk közvetlenül a szárazpadlóra. Ezeket a burkolatokat mindig olyan ragasztóval rögzítik az aljzathoz, amely behatol a szárazpadló lapjainak rétegeibe, ha azt nem kezelték megfelelően. Ezért, mielőtt az említett anyagokat szárazpadlóra helyeznénk, először speciális védőbevonattal kell bevonni, és ugyanez a szabály vonatkozik a padlókerámiák beépítésére is.

    2. Szárazpadló fajták

    2.1. Gipszrost lapok

    A szárazpadlóhoz általában gipszrostokból készült lapokat használnak, melyek 10-25 mm vastagságban kaphatók. Kirakószerűen egymáshoz illeszthetők és minden olyan helyiségben használhatók, ahol nem érintkezik közvetlenül vízzel, például nappaliban, gyerek- és hálószobában. A klasszikus gipszrost lapok, amelyekből a szárazpadló készül, nem vízállóak, ezért nem használhatók nedves és vizes helyeken.

    2.2. Vízálló lapok

    Ezek a vízálló vagy vízhatlan lapok, a klasszikus gipszrostlapok alternatívái, amelyek nedves helyiségekben, például konyhában és fürdőszobában használhatók. Hidrofób bevonatokkal vannak ellátva, valamint a lefektetés során vízszigetelő fóliát is helyeznek rájuk. Az illesztéseket a ragasztón kívül vízálló ragasztószalagok tartják össze, így esélytelen, hogy a víz kárt tegyen az anyagban.

    2.3. Illesztések

    Vízelvezetésre kialakított felületekhez, mint például zuhanykabinok, olyan lapok is a kaphatók, amelyeket egy bizonyos (általában 2°-os) lejtéssel fektetnek. Mivel az egyszerű szárazpadlóhoz használatos lapok, ellentétben a nedves, cementesztrich keverékkel, nem illeszthetők teljességében a kívánt lejtéshez, a ferde lapok kiváló megoldást jelenthetnek.

    3. Szárazpadló fektetési munkálatai

    Mint említettük, a szárazpadló valójában különböző méretű, formájú és anyagú táblákból és lapokból készül. A nedves esztrichhez hasonlóan a szárazpadlót is úszópadló formájában fektetik le, ami azt jelenti, hogy a beépített lapok nem érintkeznek a falakat, illetve nincsenek mechanikusan rögzítve, azaz csavarozva vagy ragasztva a meglévő aljzathoz. Ez az elhelyezési mód biztosítja, hogy a hang ne terjedjen a szerkezeten keresztül a magasabb szintekről az alacsonyabbak felé.  

    3.1. Feltöltés a szárazpadló alatt

    A szárazpadló lefektetése előtt megfelelően elő kell készíteni az aljzatot. A feltöltéshez használt anyagok több típusa is elérhető: az első lehetőség a Bituperl. Ez egy tisztított vulkáni kőzet, nagyon jó hang- és hőszigetelő tulajdonságokkal; egy másik lehetőség a Siliperl, egy nagyon markáns durva granulátumú, nem duzzasztott perlitből készült anyag, amely kiváló hangszigetelést nyújt. Mindkettő a Knauf cég kínálatában található meg. Használható még a Nivoperl és a perlit is, amelyek a többi anyaghoz hasonlóan hang- és hőszigetelést biztosítanak, és természetes viasszal vannak impregnálva. A perlit nem más mint vulkanikus kőzet, tulajdonságait tekintve porózus, ezért könnyű. Ezen töltőanyagok alternatívájaként a szigetelőanyagok is számításba jöhetnek, amelyeknek tömörnek és szilárdnak kell lenniük.

    A feltöltés vagy szigetelés (attól függően, hogy közvetlenül a szigetelésre kerül-e vagy sem) közvetlenül a szerkezetre kerül. Ez a szerkezet családi házakban és lakásokban általában vasbeton szokott lenni.

    3.2. Aljzatkiegyenlítő anyag

    Mivel az alapnak, azaz a feltöltő anyagnak egyenesnek kell lennie és sík felületet kell biztosítania, a szárazpadló lefektetése előtt a felületet ki kell egyenlíteni és megfelelően elő kell készíteni. A kiegyenlítő keveréket elvileg 10 mm-es felületek kiegyenlítésére használják, míg 20 mm-ig a granulátum alkalmasabb. A száraz granulátum valamivel több, mint 24 óra alatt kikeményedik, így a felület gyorsan készen áll a további munkálatok végzésére. A kiegyenlítés sajátos példája a fapadló, amely mindig enyhén oszcillál, ezért a fából készült födém- vagy félemelet-szerkezetekhez speciális anyagfajtát használnak, amely egyúttal javítja a hangszigetelést. Nem szabad megfeledkezni arról, hogy a nem megfelelő lejtők és az egyenetlen felületek nemcsak esztétikai szempontból néznek ki rosszul, de olyan helyiségekben, mint a fürdőszoba, komoly gondokat is okozhatnak. Ha a víz nem tud elfolyni, megállhat egy pontban, így a padló nem szárad ki, ami a lapok károsodáshoz vezethet, és az épület teljes szerkezetét veszélyeztetheti.

    3.3. Hő- és hangszigetelés

    Ha már padlófelújításnál tartunk, és ha már a szárazpadlóval foglalatoskodnak a mesterek, akkor érdemes a hang- és hőszigetelést felújítani, hiszen bizonyos időn belül ezt mindenképpen meg kell tenni. Ha fűtetlen pince vagy garázs feletti térről van szó, akkor gyakorlatilag kötelező a jó minőségű hőszigetelés. A hőszigetelésnél a legnagyobb probléma általában a magasság, mert az emeletek közötti födém általában nagyon vastag (10-25 cm). Abban az esetben, ha a magasság miatt nincs hely a vastag kő- vagy üveggyapot szigetelésnek, akkor vékonyabb alternatívák is alkalmazhatók, például puren-keményhab lapok vagy akár vákuumszigetelő lapok. Utóbbiak meglehetősen drágák, mivel ezt az anyagot űrhajók szigetelésére is használják, de kis területeken végzett munkálatokhoz még elfogadható az ára, hiszen nem az egész házat szigeteljük le velük. Ha csak hangszigetelésre van szükség, mivel a félemelet csatlakozik a fűthető felső szinthez, akkor elég egy kis (általában 5-7 cm) kőgyapot szigetelés, amely kompatibilis a szárazpadlóval. Hangszigetelésre már olyan 1-2 cm vastag kőzetgyapot rendszer is létezik, ami már a szárazpadló kialakításához szükséges lapok aljára van ragasztva.

    A gyengébb, de néha egyetlen lehetséges megoldás a hangszigetelésre a granulált Ecoroll gumi. Érdemes megjegyezni, hogy a jó hangszigetelést legjobban az úszópadló beépítési módszerrel lehet elérni, mert ez megakadályozza a hang terjedését a szerkezeten keresztül.

    3.4. Szárazpadló fektetése

    Amikor minden réteg, amelyet a szárazpadló lefektetése előtt el kell helyezni, végre elkészült, jöhetnek rá a lapok. A beépítést akár még magunk is elvégezhetjük, mert nem igényel nagy tudást, speciális szerszámokat és gépeket. A gipszrostlemez padlónak lépcsős élei vannak, így könnyedén összeilleszthetők vagy összeragaszthatók, akár egy kirakós. A fektetésnek két módja van: a lapokat egy rétegben fektethetők, amelyek ez esetben 20-25 mm vastagságúak kell, hogy legyenek, illetve két rétegben, ekkor 10-12,5 mm vastagságú ragasztott lapok is rakhatók. Ez a második módszer igényesebb, de kiváló megoldás olyan helyekre, ahol nehézkes a hozzáférés, ahol a vastagabb és nehezebb lemezek behelyezése aligha kivitelezhető. Ha a szárazpadlót több rétegben fektetjük le, akkor ügyelni kell arra, hogy valamennyi jól tapadjon egymáshoz, nehogy elmozduljanak. Fürdőszoba vagy konyha építésekor vízhatlan és vízálló lapokat kell összeragasztani, majd a keletkező illesztéseket vízálló szalaggal kell védeni. A piacon kaphatók olyan lapok is, amelyeknek a felső felülete enyhén ferde, hogy esést, azaz lefolyót képezzenek a víz számára például a falazott zuhanyzókban.

    3.5. Szárazpadló előkészítése a padlóburkolat lerakásához

    A végleges padlóburkolat beépítéséhez a szárazpadlót a burkolatot is fektető vállalkozó készíti elő a legmegfelelőbben, hiszen ő már mindent tud, amit a választott padlóburkolat előkészítésének, kezelésének és kikészítésének sajátosságairól tudni kell. A szárazpadlót úgy kell elkészíteni, hogy az sima legyen és a padlóburkolathoz szükséges ragasztó is tapadjon hozzá; gyakran előfordul azonban, hogy megfelelő védelemmel is el kell látni a szárazpadlót, mivel nem vízálló, és a ragasztó a hézagokon keresztül az alsó rétegekbe szivároghat. Szárazpadlóhoz nem ajánlott porózus padlóburkolatokhoz használt bevonatok alkalmazása. Ha a kerámiát szárazpadlóra helyezik, vízálló bevonat és vízálló szalagok alkalmazása szükséges mind a lapok illesztési helyén, mind a falakkal való érintkezéseknél és a lefolyók körül is.

    3.6. Kompatibilitás a padlófűtéssel

    Napjainkban a fali radiátorok gyakorlatilag elavult technológiának számítanak, és már nem is szerelik be őket modern épületekbe, sem magán-, sem nyilvános épületekbe. A fali radiátor nem csak egy felesleges elem, amely nehezen integrálható az általános kialakításba, hanem sok energiát fogyaszt, és nem fűti fel egyenletesen vagy kellőképpen a helyiséget. Ezzel szemben a padlófűtés egy olyan felületi fűtőelem, amely egyenletesen és folyamatosan adja át a hőt, így a működéshez nem szükséges annyi energia. Felújításkor szembesülhetünk a beépítési nehézségekkel, viszont ha a padló és a padlóburkolatok cseréje mellett döntünk, remek lehetőség kínálkozik a padlófűtés kialakítására is. A száraz technológiás padlófűtés tökéletes megoldás régebbi házak, lakások felújításakor, hisz vastagsága átlagosan mindössze 20 mm. Ilyen hibrid rendszer például a Variocomp.

    Ezek olyan lapok, amelyek csatornákkal vannak ellátva a csövek számára, amelyek kiváló minőségű háromrétegű anyagból készülnek, speciális bordás profillal. Ennek a technológiának köszönhetően az energiaátvitel maximális. Az említett alapelemeken kívül a padlófűtési rendszer alaplapjaira, a csövek rögzítésére szolgáló illesztőelemekre és a dilatációs szalagokra is szükség van. A beépített padlófűtéssel ellátott szárazpadló másik előnye az alacsony súly - kevesebb, mint 30 kg/m2. Az integrált fűtéssel ellátott szárazpadló beépítéséhez nincs szükség speciális szerszámokra, így ezeket magunk is lefektethetjük. Ha azonban nem vagyunk szakemberek, akkor a padlófűtés csatlakoztatása a rendszerhez és a fűtési rendszer stabil működésének megteremtése kicsit nehezebb feladat lesz.

    4. Szárazpadló ára

    A szárazpadló kétszer drágább, mint a nedves esztrich, de számos előnnyel is jár: a szárazpadló beépítése gyors, mert nem igényel szárítást és sokkal egyszerűbb. Ára függ a feltöltés típusától és vastagságától, a szárazanyag fajtájától és a befejező bevonatok fajtájától, mert esetenként vízszigetelésre és speciális ragasztóval való bevonásra van szükség. A szárazpadló kialakításához szükséges lapok (gipsz lapok) ára 3 500 és 8 500 Ft/m2 között mozog.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Szárazpadló lerakás-árajánlat

    Régi bérházban található lakás felújítása során új padlórétegrend kerül kialakításra, ehhez keresek vállalkozót. 254858.4 Ft Vége 424764 Ft

    ........

    RIGIDUR szárazpadló telepítése rétegrenddel

    Három szomszédos helyiségben (előszoba, fürdő, konyha) hidegburkolat alá kellene telepíteni, a födém acélgerendákból áll, köztük salakkal kitöltve. Nagyjából 8 cm áll rendelkezésre a gerendák és a talajszint között. 254858.4 Ft Vége 424764 Ft

    ........

    Szárazersztrich padló készítésére

    Könnyűszerkezetes ház padlózata földszinten, illetve emeleten, szárazesztrich, kb. 160 m2. 886464 Ft Vége 1477440 Ft

    ........

    Kivitelező ajánlata





    Ár, Álpadló kivitelezése elektromos helyiségben, 17 m2
    Szárazpadló, Vác

    254858.4 Ft Vége 424764 Ft

    Ár, Szárazpadló építés, 82 m2
    Szárazpadló, Budapest

    0 Ft Vége 0 Ft

    Ár, Szárazpadló, 70 m2
    Szárazpadló, Budapest

    517104 Ft Vége 861840 Ft

    Ár, Szárazpadló készítés, 80 m2
    Szárazpadló, Újszász

    240084 Ft Vége 400140 Ft

    Ár, Szárazpadló kivitelezése, kb.50 m2
    Szárazpadló, Budapest

    221616 Ft Vége 369360 Ft

    Ár, Aljzatbeton, 100nm
    Szárazpadló, Debrecen

    738720 Ft Vége 1231200 Ft



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Szárazpadló árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    118+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Szárazpadló
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!