Mennyibe kerül a gépi vakolás? A gépi vakolás gyorsabb, olcsóbb és minőség szempontjából azonos a kézi vakolással. A falak és a mennyezet vakolása négyzetméterenként kb 6000 Forintba kerül. A mesterekkel történő egyeztetések után a munkát néhány nap alatt be lehet fejezni. Mivel a jó mesterek igen elfoglaltak, javasolt a mielőbbi időpont egyeztetés, főleg, ha 50 m2-től kisebb felületet szeretne vakoltatni.
Kire bízza a gépi vakolást? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő kivitelezőinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
Gépi vakolás ára. Falak és mennyezet gépi vakolása anyagbeszerzéssel.
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Felhordás vastagsága: ±0,5 cm/2m2.
Gépi vakolás ára, 1,5 cm, finom szemcsés cement-mészhabarcs 2 rétegben történő felhordása és glettelése, csiszolás nélkül. Felhordás vastagsága: ±0,5 cm/2m2.
A vakolatot az építkezés utolsó szakaszában, befejezőrétegként hordják fel a belső vagy szükség esetén a külső falazatra. A habarcs nemcsak a beton vagy téglafal védelmére, hanem minden falba helyezett vezeték takarására is alkalmas. A vakolat a különféle egyenetlenségek, repedések, barázdák elfedésével, szebb megjelenést kölcsönöz a felületeknek. A vakoláshoz különféle habarcsokat használnak, amelyeket a kiválasztott felhordási típusokhoz és módszerekhez megfelelő szerszámokkal hordanak fel. A falak végső megjelenése a kiválasztott habarcskeverék, adalékanyagok és a vakolási technika fajtájától függ.
A hagyományos kézi vakolás komoly és igényes munka, amelyhez némi rutinra is szükség van, amellyel általában a tapasztalt mesterek rendelkeznek. Ezért a gépi vakolás olcsóbb megoldás. Ezenkívül gépi vakolás alkalmával kész habarcskeverékeket használnak, amelyek nem tartalmaznak cement kötőanyagokat. A cement nélküli habarcsok könnyebben alkalmazkodnak az épület fizikai tulajdonságaihoz. Mindenesetre a gépi vakolás gyorsabb, főleg, ha nagyobb felületekről és sima falakról van szó. Emellett az anyagi megtakarítás sem elhanyagolható tényező. A gépi vakolást megelőző, kötelező felület előkészítés miatt a kisebb felületeket célszerűbb kézzel vakolni.
Az esetleges kivitelezőkről érdeklődhet a rokonoknál, barátoknál vagy ajánlatkérések által, de a Daibau.hu portálunkon kiváló, referenciával rendelkező mestereket találhat, akiket a korábbi megrendelők már értékeltek és véleményeztek. A kiválasztott kivitelezőket célszerű időben értesíteni a tervezett munkálatokról, illetve javasolt jóval korábban kapcsolatba lépni velük, hiszen a jó mesterek mindig elfoglaltak. Főképp, ha 50 nm-től kisebb felületről van szó. Miután a kivitelezővel megbeszélte a munkakezdés dátumát, számolhat vele, hogy a vakolás néhány napon belül be is lesz fejezve. Vállalkozóval való megbeszélés folyamán az alábbi kérdések megválaszolása értékes segítség lehet:
- Új építésű épületről vagy felújításról van szó?
- Milyen felületről van szó (fal, mennyezet, beton, tégla...)?
- Hány ajtó/ablak van az adott helyiségben?
- Milyen vakolathabarcsot szeretne (gipsz, mész, cement, vékonyrétegű, könnyített)?
- Milyen a vakolandó felület - durva, finom szemcsés vagy másmilyen?
- A falban lévő vezetékeket vagy hornyokat is vakolni kell?
- A vakolandó felület becslés szerinti mérete?
Gépi vakolással egyenletesebb, simább réteget kapunk. A keverőben történő folyamatos keveréssel pedig a habarcs homogénebbé válik. Ami által a csomósodás, repedések, lyukak, látható foltok megjelenése is kiküszöbölhető és persze a végső megjelenés is szebb lesz. De nemcsak a megjelenés, hanem a hang- és hőszigetelés típusa is a kiválasztott habarcstól függ. Folytatásban a leggyakrabban használt habarcs fajtákról is említést teszünk.
A durvább, kézi felhordású habarcsra emlékeztető keverék, gépi gipsz-cement vakolattal érhető el. Ez a fajta habarcs, homlokzatok és nedves helyiségek vakolására a legalkalmasabb, ugyanis szilárdabb és ellenállóbb az ütésekkel szemben, de jól bírja a különféle terheléseket is.
A géppel készített gipsz-mész habarcs simább és puhább, de érzékenyebb is, ezért csak száraz helyiségek vakolására alkalmas. Ez a vakolóhabarcs nem javasolt nedves helyiségekbe, mint amilyen a fürdőszoba vagy a pince.
A hőszigetelő habarcsokhoz általában duzzasztott perlitet vagy más hőszigetelő tulajdonsággal rendelkező anyagot adnak. Kézi és gépi felhasználásra egyaránt alkalmasak.
Ez a habarcs nem cement, hanem akril és más adalékanyag hozzáadásával készül. Felhordása egyszerű és ebből a habarcsból könnyen sima és szép felület kapható. Egyetlen hátránya, hogy a benne lévő műszálak nem teszik lehetővé a falak megfelelő légzését.
Speciális keveréknek számít az agyaghabarcs. Az agyag természetes anyag és emiatt az ilyen helyiségekben lévő légkör egészségesebb és kellemesebb. Ez a habarcs környezetbarát anyag, amely az adott felületre kézzel és géppel is felhordható.
Számos szerszám és gép használatával a falak és a mennyezet vakolása gyorsabb és egyszerűbb lehet. Erre a célra ma már számos szerszám és gép kapható. Vannak univerzális eszközök, amelyekkel minden típusú habarcs keverhető és felhordható, de léteznek speciális eszközök is. A szaküzletekben vagy tüzépben kapható szárazhabarcsot a keverőbe szórják, majd megfelelő mennyiségű vizet adnak hozzá és mindaddig keverik amíg megfelelő homogenitású, csomómentes, nedves habarcskeveréket nem kapnak. A kézi és gépi habarcs hasonló vegyi összetételű. A különbség abban van, hogy a gépi vakoláshoz használt habarcsba bekerülő homok finomabb szemcsés és külön gépi felhordásra alkalmas adalékanyagokat tartalmaz.
A falon lévő repedéseket és egyéb hibákat vakolás előtt be kell javítani. A sérült és laza falrészeket el kell távolítani, esetleg lehet csiszolni is, majd ki kell javítani. Amennyiben téglafalról van szó akkor azt először meg kell erősíteni, erre a célra vakolat erősítő hálót használnak. Vakolás előtt minden felület szilárd és száraz kell, hogy legyen. Alapréteg felhordása csak kézi vakolás esetében kötelező, gépi vakolás előtt nem szükséges.
Gépi vakolás esetén két rétegben szórópisztoly segítségével hordják fel a vakolóhabarcsot. Az első réteg körülbelül 2,5 cm vastag és vízszintes felhordású lehet, a második réteg pedig ugyanolyan vastagságban a szórópisztoly függőleges mozgatásával kerül felhordásra. A második egyenletesebb réteg felhordása előtt, az első teljesen száraz kell, hogy legyen. Miután a habarcs teljesen megkötött és megszáradt a felületet, a kézi vakolásúhoz hasonlóan lehet tovább kezelni.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Vályogfal vakolás
Gépi vakolást keresek vályogfalra régebbi családi háznál.
923400 Ft - 1539000 Ft
Gépi vakolás
Téglafalak (kb.100m2) gépi vakolása.
Felület: levert előző burkolatok után maradt egyenlőtlenségek.
1292760 Ft - 2154600 Ft
Gépi vakolás
Családi ház teljes belső gépi vakoláséra lenne szükség. Belmagasság 2,7 m.
1662120 Ft - 2770200 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?