Katerória

    Kézi vakolás Árak - Malter, vékonyvakolat, glettelés Árak

    A homlokzat utolsó rétege a vakolás, amely lehet kézi vagy gépi felhordású. Mindkét technológia egyaránt alkalmazható külső és belső falak vakolására. Rendeltetésük szerint lehetnek kül- és beltéri fali, dekorációs, tapasz, hő és vízszigetelő, nedvesség beszívó, és UV sugárzásnak ellenálló, stb. vakolatok. Vakolás előtt fontos a felület előkészítése, ami a régi réteg eltávolításával kezdődik, majd a hiányoságok pótlásával, javításával vagy a falszerkezet (vakolaterősítő) hálóval történő erősítésével folytatódik. A vakolat falra való felhordásakor, alapozó is szükséges, amely jobb tapadást biztosít.

    Kire bízza a vakolást? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő kivitelezőinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Kézi vakolás ára


    Kézi vakolás ára. Falak és mennyezet kézi vakolásának ára, anyagköltséggel és munkadíjjal.

    2300.00 Ft/m2

    Nagyon alacsony ár
    Ft/m2

    Közép ár
    3800.00 Ft/m2

    Legmagasabb ár
    Kivitelező ajánlata

    Más árak a Kézi vakolás

    az Ön mennyisége

    mértékegység

    hozzávetőleges ár

    az Ön ára

    Közép- és finomszemcsés gipszvakolat kézi felhordása

    Gipszvakolat két rétegben történő felhordása, durva és finom szemcsés rétegben.


    m2

    Ft/m2

    Ft

    Gipszhabarcs

    Falak kézi vakolása gipszhabarcs felhordásával.


    m2

    Ft/m2

    Ft

    m2

    Ft/m2

    Ft

    m2

    Ft/m2

    Ft

    Mész-cement alapvakolat

    Legfeljebb 1,5 cm vastag pl. Baumit mész-cement alapvakolat kézi felhordása.


    m2

    Ft/m2

    Ft

    m2

    Ft/m2

    Ft

    m2

    Ft/m2

    Ft
    Végösszeg
    Ft
    Kereslet beküldése >

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Habarcs és vakolás - Minden, amit tudni kell

    1. Habarcs és vakolás - Mit kell tudni róla?

    1.1. Homlokzati vakolat

    A homlokzat az, amely megvédi a létesítményeket az időjárás, az eső és a nedvesség hatásaitól. A tetővel együtt az épületszerkezet legkiszolgáltatottabb része, amelynek a legerősebb és legkedvezőtlenebb környezeti hatásokat is ki kell bírnia, ami akár károsodáshoz is vezethet. A homlokzati rendszer, az anyag és a konstrukció megválasztása nagyon fontos, és ugyanúgy befolyásolja a homlokzat élettartamát, mint karbantartásának összetettségét.

    A homlokzatok legelterjedtebb befejező rétegei hazánkban továbbra is a különféle vakolatok, amelyek számos egyedi megoldást és variációt kínálnak. Különféle színek, szemcseméretek, kezelések, szerkezetek és mechanikai tulajdonságok állnak rendelkezésre.

    Homlokzat vakolás
    A homlokzat vakolóhabarccsal történő vakolásának lehetőségei 

    1.2. Miért válasszuk a vakolóhabarcsot?

    A vakolóhabarcs egy a megfizethető áron beszerezhető anyagfajták közül, ugyanakkor esztétikailag is elfogadható megoldást nyújt. A habarcs nagy előnye, hogy könnyen felhordható, így még magunk is elvégezhetjük a vakolást. Másrészt a felületi sérülések, repedések és rések könnyen javíthatók. Végül, de nem utolsósorban, egy olyan anyag, amely akár művészi szabadságot is lehetővé tesz, a színek, árnyalatok, minták megválasztása terén, és a különböző textúrák kialakításához különböző megmunkálási lehetőségek léteznek. Ezenkívül a habarcsokat különféle adalékokkal állítják elő, amelyek megváltoztatják kémiai, mechanikai és fizikai tulajdonságait. Röviden elmondhatjuk, hogy számos lehetőség adott a habarcs alkalmazását illetően.

    1.3. Vakolat hátrányai

    A vakolat gyenge pontja az időjárási viszonyokra való érzékenysége. Az egyéb anyagokból készült homlokzatokhoz képest a vakolat állapota gyorsabban romlik, ezért rendszeresen - legalább 10 évente - újra kell festeni. Az eresz nélküli tetővel ellátott ház vakolásának lehetőségét jobb elfeledni - egy ilyen homlokzat néhány éven belül teljesen tönkremegy.

    A vakolat másik gyenge pontja az algák és a penész megjelenése, különösen a sok esős és magas páratartalmú területeken. Algairtó szerekkel elfojthatók, de azok nem teljesen ártalmatlanok a környezetre vagy az emberi egészségre, és még így is pár év múlva újra megjelenhetnek az algák. Az algák különösen ott jelentenek problémát, ahol hőszigeteléssel van ellátva a fal, mert megakadályozzák, pontosabban lelassítják a hő kijutását belülről kifelé, ami a vakolat átnedvesedéséhez, nehezebb és hosszabb száradáshoz vezet.

    2. Milyen habarcsok léteznek?

    2.1. Nagy választék

    Sokféle vakolóhabarcs kapható: akril, szilikát, szilikon, szilikát-szilikon, szilikon-akril és ásványi. Összetételükön, rugalmasságán, tapadási képességén és szilárdságán túlmenően a vízállóság és a páraáteresztő képesség tekintetében különböznek egymástól leginkább, így az akrilvakolat kevésbé pára- és vízálló a szilikátvakolathoz képest, míg a szilikonvakolat teljesen vízálló.

    A vakolattípusok közötti minőségi különbségek határozzák meg, hogy egy adott homlokzati rendszerben melyiket alkalmazzák, mert nem minden vakolat alkalmas minden homlokzatra, hanem fordítva: egy homlokzatnál leggyakrabban több vakolattípust alkalmaznak. A habarcs kiválasztásakor a legjobb, ha követi a gyártó ajánlásait. Elvileg az a szabály, hogy az EPS szigetelésű (habosított polisztirol) homlokzatoknál nincs különösebb megkötés, az ásványgyapotú homlokzatokhoz viszont a valamivel jobb páraáteresztő képességű vakolatok javasoltak.

    2.2. Akril alapú vakolat

    Az akril alapú vakolatok megjelenése egyfajta forradalmat jelentett a vakolatpiacon és a homlokzatgyártásban. A mész-cement habarcsokhoz képest az akrilhabarcs kötőanyag könnyen felhordható, ugyanakkor kiváló víz- és páraállósági tulajdonságokkal rendelkezik. Az akrilvakolatokra korlátlanul vihetők fel festék- és bevonatrétegek, viszonylag stabilak és ellenállnak az UV sugárzásnak, míg a száradáshoz gyorsítók használhatók, különösen télen, amikor a levegő hőmérséklete alacsony.

    2.3. Szilikon alapú vakolat

    A szilikon alapú vakolatok az utolsók ebben a sorozatban, de kiváló rugalmassági, vízállósági, színstabilitási (UV védelem) tulajdonságokkal rendelkeznek, és általánosságban véve nagyon tartósak a legnehezebb környezeti körülmények között is. Ez leginkább a hőmérsékletingadozások során látszik, ami a közönséges habarcs megrepedezését eredményezi, míg a szilikon „követi” ezt az ingadozást és még ekkora hőmérséklet-különbségek mellett sem reped.

    2.4. Szilikát alapú vakolat

    A szilikát alapú vakolatoknál fontos a vízüveg kötőanyag és a szilícifikáció kémiai folyamata, amely szilárd kötést tesz lehetővé az alapvakolattal és nagyobb páraáteresztő képességet eredményez. Ráadásul a magas pH-érték azaz savasságuk miatt teljesen ellenállnak az algáknak és a penésznek. Van azonban egy nagy hátrányuk is – a korlátozott színpaletta, amely esztétikai szempontból megkérdőjelezhető.

    2.5. Szilikát-szilikon alapú és szilikon-akril alapú vakolatok

    A kombinált vakolatok, mint például a szilikát-szilikon és a szilikon-akril, azzal az előnnyel rendelkeznek, hogy egyidejűleg tartalmazzák az összes befejező vakolat tulajdonságait és előnyeit. A szilikát-szilikon ideálisan páraáteresztő és vízálló, míg mások igazán széles színválasztékkal és magas páraáteresztő képességgel rendelkeznek. Ezért több lehetőséget kínálnak, mint minden habarcs külön-külön.

    2.6. Ásványi alapú, száraz vakolat

    Ez a fajta vakolat mész, cement és homok gyárilag elkészített keveréke. Előnyük, hogy higroszkóposak, ami azt jelenti, hogy felszívják a levegőből a nedvességet, és a szerkezetükben található számos érnek köszönhetően egyenletesen továbbítják a vizet a felületen. Ez sokkal gyorsabb száradást tesz lehetővé, és így megakadályozza a penész és az algák képződését.

    2.7. Mozaik (dekorációs) vakolat

    Ezek a vakolatok kiváló minőségű akril emulzió és többszínű márványszemcsék keverékéből készülnek a homlokzati felületek tartós védelmére. Kivételes szilárdságukról és sérülés- és foltállóságukról ismertek, annak ellenére, hogy a vékonyrétegű vakolatok csoportjába tartoznak, legfeljebb 3 mm vastagságig. Az ilyen típusú kompozit habarcs előnye a gyantatartalom, amely megakadályozza a víz bejutását a keverékbe, ugyanakkor lehetővé teszi a párolgását. Ezért az ilyen habarcsokat vízzel, tulajdonképpen magasnyomású vízsugárral is lehet mosni, tisztítani, anélkül, hogy tartanunk kellene a sérüléstől (természetesen ügyelni kell a sugár erejére). Ezen tulajdonságok miatt a mozaikvakolatot a homlokzati fedőrétegként is használják - könnyen karbantartható és nagyszerűen néz ki.

    Dekorvakolat
    Dekoratív vakolat a belső térben

    3. Vakolás

    3.1. Mikor kezdjünk hozzá a vakoláshoz?

    Annak érdekében, hogy a homlokzat vakolása szakszerűen történjen és jól nézzen ki, a vakolat pedig tartós legyen és megőrizze minőségét, nem kezdhetünk hozzá a munkálatoknak bármikor és nem csinálhatjuk bárhogyan. A repedések és sérülések leggyakrabban ősszel és kora télen fordulnak elő, mivel ilyenkor a legmagasabb a páratartalom, ami lelassítja a száradást, illetve ez az az időszak, amikor a hőmérséklet hirtelen csökkenni kezd. Ezek a hónapok tehát a legkevésbé alkalmasak homlokzatépítésre, ezért javasoljuk, hogy ne ilyenkor kezdjen hozzá a munkálatokhoz. Általánosságban elmondható, hogy a homlokzati munkákhoz ideális körülmények között a páratartalom nem haladhatja meg a 65%-ot, és a közvetlen napfény és a szél behatolását az épület körül, bizonyos távolságra elhelyezett védőhálókkal kell megakadályozni. A márciustól novemberig tartó időszak 5°C és 35°C közötti hőmérsékleten ebben az értelemben a legmegfelelőbb.

    3.2. Felületelőkészítés a vakolás előtt

    A falak befejezési munkálatai előtt, legyen szó külső homlokzatról vagy belső falról, az alapot megfelelően elő kell készíteni. A repedéseket, réseket, csomókat és egyéb egyenetlenségeket először ki kell javítani. Ezután a falat építőhálóval erősítik meg, különösen abban az esetben, ha különböző anyagokból készült. Bizonyos esetekben (például ha a fal pórusbetonból/syporex/habbetonból készül) először a megfelelő bevonattal látják el, hogy a habarcs jobban tapadjon a meglévő alaphoz. A téglafal viszont, mivel kevésbé porózus, permetezéses előkészületet igényel. A fal száradása után jöhet a vakolás.

    3.3. Habarcskeverék

    A habarcskeveréket a helyszínen, keverőben készítik, bár célszerűbb készen vásárolni, amit szintén keverni kell. A keveréket kézzel is keverhetjük, ha kisebb mennyiségről van szó, leggyakrabban beltéri munkákhoz, kárjavításokhoz, ha pedig nagy mennyiségről van szó, akkor profi gépben vagy betonkeverőben. Szabály szerint addig keverjük, amíg a keverék egyneművé és teljesen simává, csomómentessé válik. A legtöbb esetben a gyártó a használati utasításban megadja a habarcs és a víz optimális arányát és a keverék keverési idejét, amely szerint a mesterek tájékozódnak.

    3.4. Habarcs felhordása a felületre

    A habarcs falra történő felhordása előtt fémprofilokat rögzítenek, amelyek segítségével a teljes felületen szabályozzák a felhordás egyenletes vastagságát. Mindig simítóval vakolnak, hogy függőleges csíkokat alkossanak. A vakolat száradását követően a felületet kívánság szerint munkálható meg, annak függvényében, hogy milyen végeredményt szeretnénk. Ebben az értelemben több mód és textúratípus lehetséges.

    3.5. A vakolat rétegeinek száma és rendje

    A vakolat a meglévő falfelülettől függően egy vagy két rétegben hordható fel a homlokzatra. A beltéri falakhoz elegendő egy réteg vakolat, míg a homlokzatot általában két rétegben hordják fel, hogy tartósabb és időtállóbb legyen. A homlokzatra először az alapvakolatot hordják fel, majd erre kerül a símítóvakolat. A két réteg eltérő textúrájának köszönhetően egységes és szép felületet kapunk.

    4. Habarcs előkészítése és felhordása

    4.1. Kézi keverés és felvitel

    A habarcs kézi készítése és felhordása nagyon régi felületkezelési technika. Ez egy összetettebb munkatechnika, amelyet nem minden vállalkozó végez el. Régebben főleg mészhabarcsokat használtak, amelyek szerkezetét mára cementadalékokkal javították. A kézi habarcshoz való keveréket keverőben készítjük el. A kézi munka legnyilvánvalóbb előnye a művészi és eredeti textúrák létrehozása. Ebből kifolyólag különböző stílusú felületeket hozhatunk létre: a rusztikus, vintage kinézettől egészen a durva bevonatokig vagy az alig észrevehető textúrákig. A habarcs kézi bekeverésének és felhordásának hátránya az anyag egyenetlen szilárdsága, sűrűsége és vastagsága, mivel a keverék nem mindig egyforma.

    4.2. Gépi keverés és felvitel

    A gépi vakolás sokkal gyorsabbá és olcsóbbá teszi a falkezelést. A kompressziós szivattyúk megjelenésével a kézi vakolási technikát felváltotta a mechanikus habarcsinjektálás. A gépi vakolatok, vagyis a gépi vakolás előnye a gyorsabb munkavégzés. Maga a habarcs az állandó keverésnek köszönhetően minőségibb, homogénebb, és mindig azonos összetételű, egyenletesebb eloszlású. A gépi vakolás másik nagy előnye, hogy „egy darabból álló”, azaz hézagmentes felületet hozhatunk létre, amely nem hámlik, és utána foltozni sem kell. Számos gépi vakolat létezik, amelyek keménységükben és szigetelő tulajdonságaikban különböznek egymástól.

    5. Vakolat feldolgozása

    Símítóvakolat - szemcsés vakolat

    Ahogy a neve is sugallja, a habarcs szemcsés és finom struktúrájú felosztása a legalapvetőbb, és a szemcsék nagyságát jelzi. A habarcs finomsága vagy érdessége a szemcsék méretétől függ, amelyeket símítóvakolathoz porrá őrölnek, míg a durva habarcsokhoz durvább granulátumot hagynak. A beltéri falakhoz általában finomabb vakolatot használnak, míg a homlokzathoz jobbak a durvábbak, mert kevésbé érzékenyek a szennyeződésekre, ellenállóbbak és tartósabbak.

    5.2. Strukturált vakolat

    Ez egyfajta durva habarcs, amely a kvarcszemcsék által létrehozott szemcsés szerkezetéről ismerhető fel. A szerkezeti vakolat általában csomós és darabos kinézetet kölcsönöz. Kiváló választás olyan helyiségekbe, ahol a falak nem teljesen egyenesek, mivel textúrája és szerkezete némileg korrigálja a fal tökéletlenségeit. A strukturált vakolatok élénkítik a teret, és olyan tapinthatóságot adnak neki, amilyen a hagyományos sima falaknak nincs. Ezért gyakran az utómunkálatokat illetően elegendő a meszelés, mivel a kívánt hatást maga a fal textúrája éri el. Ennek a habarcsnak a hátránya, hogy vízhatlansága miatt nem alkalmas olyan helyiségekbe, ahol a felületek gyorsan szennyeződnek, illetve nedvesednek, azaz konyhába, fürdőszobába, mivel az ilyen falat nehéz tisztítani, a zsíros szennyeződések pedig megmaradnak rajta.

    5.3. Dekoratív vakolat

    A dekoratív vakolat egyedi „domborműves” textúrájú, amely így hasonlít a zúzott kőre, világtérképet készíthetünk segítségével, marokkói falat, karbon szerkezetet, fa vagy papír textúrát hozhatunk létre. A legfontosabb, hogy ezt a habarcsot plaszticitása jellemzi, amely lehetővé teszi az ilyen igényes munkák elvégzését mind szakmailag, mind műszakilag, mind művészileg. Minden bizonnyal pótolhatatlan egy olyan belső térben, ahol a falfelület a dekoráció legfontosabb eleme. A texturált vakolat egyedüli „hátránya”, hogy felhordása teljesen sík és simán kidolgozott falat igényel, és a vizes helyiségek esetén nem alkalmazható, mivel gyorsan felszívja a nedvességet és tönkremegy.

    5.4. Velencei vakolat

    Ez egy többrétegű dekorvakolat, amely azonnal felismerhető, mivel kinézete a márványéra emlékeztet, így elegáns kinézetet kölcsönöz a falnak. A velencei vakolat akrilból vagy természetes színekből, porított drágakövekből és szintetikus polimerekből készül. Rendkívül elegáns vakolatnak számít, amely a luxus ragyogásával és csillogásával tölti meg a teret. A velencei vakolat az ókor óta használt hagyományos típus, amelyet tartósság és hosszú élettartam jellemez.

    velencei-vakolat.jpg
    Velencei vakolat 

    5.5. Ásványi habarcs

    Az ásványi habarcs nem más mint cement, ásványi anyagok és mész keveréke. A mész fertőtlenítőszerként szolgál, amely megakadályozza az algák és a penész képződését. Páraáteresztő képessége miatt ez a fajta habarcs kiváló választás a nedvességszabályozást igénylő területeken, hiszen az ásványok rendelkeznek ezzel a tulajdonsággal. További előnye, hogy ez a legegyszerűbb és legolcsóbb habarcs, amelynek felhasználása sokoldalú.

    5.6. Kő, tégla és fa utánzat

    A múlt század végén nagy népszerűségnek örvendtek a vakolatok, mert textúrájuk és végső megjelenésük által drágább anyagokat, például követ, téglát és fát voltak képesek imitálni a kivitelezők. Az ilyen vakoláshoz sablon használata szükséges, amelyet a vakolat felhordása után az alapra nyomnak, hogy nyomot hagyjanak. A sablont a még nedves vakolatról eltávolítják, hogy az ne ragadjon a falhoz. Az egyéb anyagokat imitáló vakolás valójában dombornyomott minta, így az ilyen egyenetlen felület nem alkalmas olyan helyekre, ahol nagy a szennyeződés lehetősége. Az ilyen típusú vakoláshoz különböző típusú kötőanyagok állnak rendelkezésre. A szilikon vakolatok téglautánzat készítésre, az organikus alapú vakolatok és lazúr homlokzati festékek fautánzat, a marmolit vakolatok alapbevonatokkal kombinálva síkkő utánzat létrehozására a legalkalmasabbak.

    6. Vakolás ára

    A habarcs ára nem változik a vakolás módjától függően. Az árak 3000-4000 Ft/m2 között mozognak.

    A kézi vakolás ára általában 2300-3800 Ft/m2, a gépié pedig 5500-6500 Ft/m2 szokott lenni. Természetesen az anyagbeszerzés, az előkészítő munka és az utómunkálatok felárasak.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Fedetlen terasz kültéri vakolása

    Jelenleg az erkély fala sima falfestékkel van bevonva, ami állandóan lepereg. Végleges megoldást szeretnénk: kültéri vakolat, amely nem engedi át a vizet.. 332424 Ft Vége 554040 Ft

    ........

    Vakolás fürdőszoba vízelvezető cső körűl

    Fürdőszoba szenycsatorna fel van törve, újra kell vakolni kb. 2 m2 területet. 144050.4 Ft Vége 240084 Ft

    ........

    Vegyesfalazatú ház külső egyenetlen falának vakolása. kb 50m2

    40 cm vastag vegyesfalazatú (terméskő, tégla) külső fal állagmegóvó vakolására lenne szükségem. A fal egyenetlen ahogy a képeken is látszik. A nagyobb rések kitöltése, és nagyáboli egyenesre hozása lenne a cél. 443232 Ft Vége 738720 Ft

    ........

    Kivitelező ajánlata





    Ár, Árajánlat vályogház külső vakolására, 150 m2
    Kézi vakolás, Pilis

    554040 Ft Vége 923400 Ft

    Ár, Homlokzat felújítás-árajánlat, 160 m2 felület
    Kézi vakolás, Debrecen

    1145016 Ft Vége 1908360 Ft

    Ár, Pince sínezés és kézi vakolás plusz nyílások lezárása, kb. 12 m2
    Kézi vakolás, Biatorbágy

    251164.8 Ft Vége 418608 Ft

    Ár, Árajánlat faljavításra betonfal vakolására, 144 m2
    Kézi vakolás, Remeteszőlős

    254858.4 Ft Vége 424764 Ft

    Ár, Mennyezetről lehullott vakolat helyreállítása, 1 m2
    Kézi vakolás, Budapest

    7387.2 Ft Vége 12312 Ft

    Ár, Utcafronti homlokzat vakola, Kb 36 m2
    Kézi vakolás, Mindszent

    184680 Ft Vége 307800 Ft

    Ár, Kézi vakolás, kb.20 m2
    Kézi vakolás, Budapest

    184680 Ft Vége 307800 Ft

    Ár, Belső falak vakolása, 55 m2
    Kézi vakolás, Székesfehérvár

    443232 Ft Vége 738720 Ft

    Ár, Vakolás és glettelés, kb. 150 m2 és 100 m2
    Kézi vakolás, Budapest

    1071144 Ft Vége 1785240 Ft

    Ár, Vakolás , 30 m2
    Kézi vakolás, Szécsény

    184680 Ft Vége 307800 Ft

    Ár, Vakolás, 25 m2
    Kézi vakolás, Sümeg

    177292.8 Ft Vége 295488 Ft

    Ár, Levert csempe utáni vakolás, kb.9 m2
    Kézi vakolás, Budapest

    25855.2 Ft Vége 43092 Ft

    Ár, Vakolás hálózás, 50 m2
    Kézi vakolás, Pilis

    328730.4 Ft Vége 547884 Ft

    Ár, Vályogház belső vakolása, kb.80 m2
    Kézi vakolás, Teresztenye

    147744 Ft Vége 246240 Ft

    Ár, Vakolás és hidegburkolás, kb.50-70 m2
    Kézi vakolás, Vép

    332424 Ft Vége 554040 Ft

    Ár, Plafon és falak vakolása és festése, plafon: 1,2 m x 4 m + két oldal (külön-külön): 40 cm x 260 cm
    Kézi vakolás, Budapest

    221616 Ft Vége 369360 Ft

    Ár, Vályogfal és téglafal vakolása, 127 m2
    Kézi vakolás, Újszentiván

    147744 Ft Vége 246240 Ft

    Ár, Szoba belső vakolása, Kb.10 m2
    Kézi vakolás, Sümeg

    36936 Ft Vége 61560 Ft



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Kézi vakolás árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    314+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Kézi vakolás
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!