A belső tolóajtók ára beépítéssel kb. 140 000 – 330 000 Ft/db között mozog, a tolóajtó típusától, a nyitási módtól és az anyagoktól függően. A furnér szobaajtó ára tokkal együtt 70 000 - 300 000 Ft/db között van. A függesztett fal előtt futó toloajtó vagy float beltéri üvegajtó költségesebb. A szabványos méretű műanyag beltéri ajtók a legolcsóbbak, hiszen 45 000 - 120 000 Ft között elérhetők. A legdrágábbak az alumínium szobaajtók, ezek ára beépítéssel 210 000 – 470 000 Ft. Az ajtók szállítási ideje általában 1-2 hónap.
Kire bízza a beltéri ajtók szállítását, beépítését? Könnyen és gyorsan találhat a közelben kiváló vállalkozót a beltéri ajtók megrendeléséhez és beépítéséhez! Hogyan? Az alábbi űrlap kitöltésével kérjen ingyenes ajánlatot, majd válasszon az érdeklődő és a jó értékeléssel rendelkező beltéri ajtó szolgáltatók közül!
az Ön mennyisége
mértékegység
hozzávetőleges ár
az Ön ára
Szabványos méretű alumínium szobaajtó ára, beépítéssel.
Szabványos méretű fa szobaajtó ára, beépítéssel.
Szabványos méretű harmonikaajtó ára, beépítéssel. A legolcsóbb a műanyagpaneles ajtó, majd a bükkfa utánzatú műanyagpaneles ajtó és a legdrágább az alumínium utánzatú műanyagpaneles harmonikaajtó.
Szabványos méretű műanyag szobaajtó ára, beépítéssel.
Szabványos méretű toló szobaajtó ára, beépítéssel.
Az ajtó anyagának kiválasztásakor a fa, alumínium és műanyag áll rendelkezésünkre, valamint ezek üvegezett változata. Az ajtó és a padló (parketta, laminált) anyagát javasolt a falburkolat színével egyidőben kiválasztani, mert a színek, anyagok és a minták harmonizálását és illeszkedését, így a legegyszerűbb összehangolni. A fa, amelyből az ajtókat készítik lehet juhar, nyír, lucfenyő, mahagóni, bükk, tölgy stb. továbbá kapható fa-üveg, fa-alumínium és üveg-alumínium kombináció is.
A beltéri ajtók leggyakrabban fából készülnek. Az otthonban lévő természetes anyag, amely a térnek hangulatot és melegséget kölcsönöz, már elegendő ok, hogy a fából készült beltéri ajtó mellett döntsön. Hihetetlen széles választékban kaphatók különböző kerettel, színben és árnyalatban, ezért mindenki megtalálhatja a saját lakásához tökéletesen illő ajtót. Emellett különböző követelményeknek is eleget tesznek. Vannak még fa furnéros, fehér lakkozott és a mintás beltéri ajtók. A fa változatok lehetnek klasszikus és a tömör beltéri ajtók, amelyek kb. 4 cm vastag háromrétegű, keresztbe ragasztott panelből állnak. A keresztbe ragasztott paneleken kívül vannak léc- és furnér csíkokkal, valamint fával ragasztott megoldások is.
A furnér szobaajtó a tömörfa megjelenésének és a fából készült ajtólap könnyedségének kombinációja. A fához hasonlóan a furnér választék is széleskörű, de a diófát és a tölgyfát tartják a legjobbnak, elsősorban keménységük és tartósságuk miatt. A furnéros ajtók fából készült speciális fóliával vannak bevonva, amely modern és elegáns megjelenést kölcsönöz és megkönnyíti az ajtó karbantartását.
A fa és az üveg kombinációja nagyon gyakori választás, hiszen gazdagítja nemcsak az ajtó, hanem a tér megjelenését is. A fából készült ajtók üvegpanelje, még a csukott ajtó mellett is tökéletes utat biztosítanak a napfény bejutásához és talán ezért tartoznak a legkeresettebb beltéri ajtók közé. Az üvegpanel mindig jó minőségű és védett, emellett pedig különböző típusú és mintázatú is lehet.
Az üvegajtókat olyan helyiségeken használják, ahol vizuális átmenetre vagy több napfényre van szükség, a zaj és a huzat pedig az ajtó másik oldalán marad. Alapvetően oldal- vagy felülvilágítós és a teljes egészében üvegből készült ajtók közül lehet választani. Biztonsági okokból minden üvegajtó edzett üvegből készül, de a kívánt vizuális hatás elérése érdekében lehetőség van a színes, homokfúvott, gravírozott, fóliázott és hasonló üveg beépítésére is.
Az alumíniumot inkább kültéri és bejárati ajtóknál használják, hiszen stabil szerkezetű és ezért betörés elleni védelmet is nyújt. A fa ajtóhoz viszonyítva költségesebb és a beltéri ajtóknál egyszerűen nincs szükség olyan anyagra, mint az alumínium. Használható azonban, beltéri üveg tolóajtók kereteihez.
A műanyag olcsóbb, mint a fából készült beltéri ajtók és emiatt egyre népszerűbbek is. Telepítésük és karbantartásuk egyszerű, könnyű és ugyanakkor nagyobb szabadságot vagy választási lehetőséget biztosítanak az ajtó mérete, alakja és típusa tekintetében. Különböző színek, bevonatok és minták segítségével a műanyag ajtó, fa mintásra is tervezhető, amely természetes hatást kelt. A műanyag ajtókereteket úgy is gyártják, hogy a műanyag ajtókat könnyen és csendesen lehessen csukni, nyitni és zárni. A műanyag alacsony árának köszönhetően számos minőségi tartozékot engedhetünk meg magunknak, ilyen például a hangszigetelés, forma, szín és hasonlók.
A belső ajtók egyik legelterjedtebb anyaga a műanyag (PVC). A csuklós vagy félbenyíló beltéri ajtóknál a filc tömítést kiegészítőként is használják, és az ajtó belső felületére ragasztják fel. A filc jó hő- és hangszigetelést biztosít.
A méret és az anyag kiválasztása után a harmadik legfontosabb tényező az ajtó nyitási módja, amely a helyiségektől, berendezések elrendezésétől és a helytől függ. Fontos, hogy elegendő hely legyen az ajtó nyitásához és csukásához. Az ajtónyílásokat és helyiségeket eleve úgy tervezik, hogy az ajtólap ne korlátozza nyitásukat és nem ütközik a bútorokba vagy falba.
A lakásokban és családi házakban a leggyakoribb beltéri ajtók a nyíló szobaajtók, amelyek a legegyszerűbb kilinccsel csukhatók és nyithatók. Mivel az ajtólap sok helyet foglal, beépítés előtt vegye figyelembe a helyiség méretét és a lehetséges akadályokat. A bútor vagy más ajtó gátolhatja, hogy teljesen kinyíljanak. Az ajtótok nélkülözhetetlen elem, hiszen a csavarok vagy ajtópántok segítségével az ajtólapot a tokhoz rögzítik. A tok szélessége 85 és 175 mm között lehet, és 300 mm-ig szélesíthető. A pántokra telepített ajtó nyitható és csukható. A leggyakoribb ajtólapanyag kombináció az üveg-fa. A folytatásban további információkat talál az anyagokról.
Kisebb helyiségekben helykihasználás szempontjából ideális megoldás a tolóajtó, azaz ahol a hagyományos ajtót helyszűke miatt nem lehetne teljesen kinyitni. Ezért a szűk lakásokban a tolóajtók jelentik a legjobb megoldást. A beltéri tolóajtók mindig csendesebbek és számos nagyon vonzó kivitelben kaphatók. Sínek által mozgathatók, és lehetnek függő vagy alul - felül sin kivitelűek. Vannak közvetlenül a falba futó és a fal előtt futó tolóajtók. Egyetlen hiányosságuk, hogy kevesebb hőt és hangot szigetelnek, különösen a fal előtt futók.
A harmonikaajtó nyitáskor és csukáskor egy harmonikára emlékeztet. Nyitáskor a lamellák egymáshoz csapódnak. A modern otthonokban az ilyen ajtókat egyre gyakrabban használják helyiségelválasztóként, de a szagok terjedésének megakadályozása miatt is gyakran előfordulnak a konyha és a nappali között. A harmonikaajtó nem igényel külön beépítést és 18 m szélességig rendelhető minden méretben.
A kilincs nemcsak funkcionális, hanem esztétikai elem is, amelyet az ajtó anyaga, alakja, típusa és stílusa szerint kell megválasztani. A leggyakoribb anyag az alumínium, amelyet a sárgaréz, a rozsdamentes acél, a műanyag és egyre inkább a fa követ.
A kilincs alakjuktól függően L-, fix- és forgó gömb alakú kilincseket különböztetünk meg. A gömb fogantyúkat elsősorban bejárati ajtókhoz használják, ugyanis lassítják a nyitást és ezáltal biztonságosabbá teszik az ajtót. Vannak még egyrészes pajzsos, kétrészes, kerek vagy négyzet rozettás, WC záras, normál kulcsos- és hengerzárbetétes kialakítású fogantyúk, de kilincsütközőkkel és csukódás lassítóval ellátott kilincsek is.
Az ajtónyílásba beépíthető ajtótokot a pántokkal együtt telepítik, majd erre kerül az ajtólap. Az ajtótok nemcsak funkcionális hanem esztétikai elem is és ezért összhangban kell, hogy legyen az ajtólappal. Emellett hő-, nedvesség- és ütésálló tulajdonságokkal is rendelkeznie kell. A tok általában tömörfából vagy rétegelt lemezből készül, de kapható műanyag vagy alumínium kivitelben is, illetve az említett két anyag kombinálásával.
A síkban záródó rejtett tokos beltéri ajtók most különösen divatosak. Ugyanis csak az ajtó és a fal közötti rész marad látható, a tokot pedig teljesen elrejti a gipszkarton vagy a vakolat. Az alumínium keretet és az ajtópántokat a fal vakolása és festése előtt szerelik fel és így a festő szépen lefedi és elegyengetni az éleket, hogy ne legyenek láthatóak.
Az ajtó stílusát a kívánt megjelenéssel és a térrel összhangban kell kiválasztani. Először is gondoljon a helyiségre és az ajtó helyére. Új vagy régi épület nyílászárójaként szolgál majd? Normál vagy modern? Otthon vagy üzlethelyiség? Melyik anyagokon és színeken legyen a hangsúly? Rejtett vagy látható ajtótokot szeretne? Magas vagy széles? Az ilyen és hasonló kérdésekre való válaszadással szűkül a választási lehetőség és végül eljut a legmegfelelőbb ajtóig.
A hagyományos ajtók, látható kerettel, ólom díszekkel és festett üvegezéssel, és sorolhatnánk még a lehetőségeket, olyan hatást kelthetnek, mintha egy kastélyba lépnénk. A modern ajtók letisztultabbak és az egyszerű vonalakon van a hangsúly. Leginkább fából vagy alumíniumból készülnek. A modern minimalizmus jegyében vannak olyan ajtók, amelyek teljesen személytelenek, a rejtett tartókkal kompaktak, mert a hangsúly csak azon a felületen van, amely semleges vagy textúrában gazdag. Nem fog tévedni, ha először lakberendezőtől kér tanácsot, akinél egyedi ajtót is rendelhet.
A tűzgátló ajtókat olyan helyiségeken használják, ahonnan meg kell akadályozni a tűz terjedését, vagyis lassítják a tüzet. Családi házakban vagy épületekben ezek elsősorban olyan helyiségek, mint például a kazánházak. Választhat fém, alumínium vagy fa tűzgátló ajtót. Bármelyikre is esik a választása fontos, hogy ez a biztonsági ajtó mindig csukva legyen a füst terjedésének megakadályozása érdekében. A szokásos tűzgátló ajtók átlagosan 30 percig védenek a tűz ellen (EI30), és vannak drágábbak, amelyek védelme akár 90 percig is tart (EI90). Egy ilyen biztonsági ajtó vásárlásakor ügyeljen az azonosító matricára, amelyen az összes műszaki adat és specifikáció fel kell, hogy legyen tüntetve, azaz a tanúsítványt kiállító szerv neve, a védelem időtartama, a gyártó adatai és a dokumentum száma.
A szobaajtó megvásárlása és felszerelése előtt meg kell adni a méreteket. Az ajtó szélességének a teljes falnyílás szélességét veszik számításba. A beltéri ajtók szélessége a szoba rendeltetésétől függ. Az egészségügyi vagy a kisebb háztartási helyiségeket, mint például a tárolókat vagy a mosókonyhákat standard szobaajtókkal zárják le, amelyek szélessége 75-80 cm. A szobaajtók pedig legfeljebb 120 centisek lehetnek. Az az ajtó, amelyen a kerekesszéknek is át kell haladnia, legalább 90 cm széles kell, hogy legyen.
Az ajtó beépítése pontosságot igénylő folyamat, amely biztosítja az ajtó zavartalan működését anélkül, hogy az ajtólap leesne vagy a keret megrepedne. Először a nyilast kell kiegyengetni és elsimítani, amely az ajtókeret külső méreteitől 3-4 centivel szélesebb és 1-2 centivel magasabb kell, hogy legyen. A keretet az előkészített nyílásba kell elhelyezni és a távtartókkal, valamint ékekkel való rögzítés után be kell állítani. Az ajtólap, majd a fal és a keret közötti hézagot szigetelőanyaggal, általában purhabbal töltik ki. Amikor a hab megkeményedett, le kell vágni a felesleget, majd rögzítésre kerülnek a pántok és az ajtólap. A legvégén felkerül a zár és a kilincs is.
Amennyiben a szalonokban kapható ajtóktól különbre vágyik, legyen szó megjelenésről, méretről vagy a nyitásról, akkor a legjobb, ha egyedi ajtót rendel. Ötleteit megírhatja az asztalosnak, majd vázlatot vagy fényképet is csatolhat. A rendelésre készített ajtó teljes egészében kielégítheti az Ön igényeit és elképzeléseit!
Minden ajtó gyakori használat, mechanikai igénybevétel vagy nedvesség hatására tönkremehet. Az ajtólap megereszkedhet vagy megvetemedhet, a zsanérok megduzzadhatnak és nyikoroghatnak, a fém alkatrészek rozsdásodhatnak és így tovább. Ilyen esetekben az ajtó akár javításra is szorulhat. Az ajtószerelők a faajtók, tolóajtók, a zsanérok olajozását, az ajtóelemek, tömítések javítását, a törött üvegek cseréjét és hasonló kisebb javításokat végeznek. Szélsőséges esetben fontolja meg az ajtócserét.
A szobaajtó ára függ a mérettől, anyagától, nyitásmódtól, technológiai kialakítástól, és a gyártótól. A műanyag szobaajtók általában a legolcsóbbak, de a beépítési költségeket hozzá kell adni ehhez az árhoz.
Legolcsóbb a műanyag ajtó. Ára beépítéssel együtt 31 400 - 41 600 Ft között mozog. A fából készült szobaajtó csaknem 100% -kal drágább és 85 460 - 120 500 Ft között van. Az alumínium ajtó a legdrágább, ugyanis 210 000 Ft-ba is kerülhet.
A tömörfa beltéri ajtó beépítéssel együtt 85 460 - 120 500 Ft, fa fajtától, megmunkálástól, pántoktól és egyéb kiegészítőktől függ az áruk is. A modern szobaajtók és a tekintélyes vállalatok furnéros ajtói, pedig 75 400 és 98 500 Ft között vannak.
Típustól, nyitástól és anyagától függően a tolóajtók ára 41 500 - 76 800 Ft között van. Gyakran előfordul, hogy az edzett üveg tolóajtók drágábbak.
A harmonika- és csuklós ajtók elérhető áron kaphatók. Leggyakrabban válaszfalakként alkalmazzák őket és többnyire műanyag lamellákból készülnek. Az ilyen harmonika szobaajtók ára 9 500 és 25 000 Ft között mozog. A legolcsóbbak a 9 500 Ft-os műanyag csuklós ajtók, majd vannak fautánzatú műanyag ajtólapok (bükk), amelyek ára körülbelül 30 000 Ft, míg a legdrágább az alumínium utánzatú műanyag ajtó, amely lehet akár kétszer is drágább, mint a fautánzatú műanyag harmonikaajtók.
Ajtó típus | Anyag | Hozzávetőleges ár |
Nyílóajtó | műanyag | 31 400 - 41 600 Ft |
furnér | 75 400 - 98 500 Ft | |
tömör fa | 85 460 - 120 500 Ft | |
alumínium | 150 000 - 210 000 Ft | |
Fa beltéri ajtó | 85 450 - 120 500 Ft | |
Harmonikaajtó | műanyag | 9 500 Ft-tól |
fa utánzatú műanyag | 12 000 Ft-tól | |
alumínium utánzatú műanyag | 25 000 Ft-tól |
Nagyon kedvező áron juthat beltéri ajtókhoz, ugyanis a legolcsóbb már 31 400 Ft-tól kapható, azaz 13 000 Ft, az ajtólap és a 18 400 Ft az ajtótok. Az olcsó ajtók hátránya, hogy csak szabványos kivitelben kaphatók, és az olcsó anyagok miatt gyorsabban elhasználódnak és könnyebben sérülnek.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Beltéri ajtók cseréje
Szükség van 5 db beltéri ajtó bontására és beépítésére egy panellakásban. A feladat magában foglalja 1 db fürdőszoba ajtót, 1 db WC ajtót és 3 db szobai ajtót. A beltéri ajtók CPL anyagból készüljenek, és a szolgáltatás teljes körű legyen, azaz ajtók legyártása, beszerzése és beszerelése is. Kérjük, adjon árajánlatot a munkálatok elvégzésére. 627912 Ft - 1046520 Ft
Beltéri ajtó beszerzés/legyártás és beépítés
Szükség van egy darab fürdőszobai dekorfóliás vagy tiszta üveg ajtó beszerzésére és cseréjére. Az ajtólap mérete 73,5 x 198,5 cm, a tok belső mérete 83,5 x 204,5 cm, és a falvastagság körülbelül 15 cm. A jelenlegi ajtó megsérült, ezért elengedhetetlen a cseréje. Az új ajtó dekor borítású, furnér anyagból készüljön, natúr tölgy, natúr hickory vagy egyszínű homok színben, ami illeszkedik a jelenlegi színvilághoz. 221616 Ft - 369360 Ft
Beltéri ajtó legyártás/beszerzés, beépítés
Szükség van CPL beltéri ajtók legyártására/beszerzésére és beépítésére. Összesen 7 db, ebből 1 db 70x210 cm, és 6 db 90x210 cm méretű. 221616 Ft - 369360 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.