Mi az üveges szolgáltatások ára? Az üvegezéssel foglalkozó cégek számos szolgáltatást kínálnak a felületek és elemek üvegezésére. Az üveg tolóajtók ára nagyon eltérő és az ajtólap nagyságától, a rögzítés módjától és a befejező munkáktól függ. Ez az jelenti, hogy a szabványos méretű üveg beltéri tolóajtók ára (kilincsekkel és a hozzátartozó vasalatokkal együtt) nagyjából 140 000 Ft/db. A konyhai üveg hátfal ára az üveg típusától, méretétől és nem utolsósorban az üveges díjától is függ. A 8 mm vastag, speciális színezék nélküli edzett biztonsági üveg ára 70 000 és 115 000 Ft/m2 között mozog.
Kire bízza az üvegezést? Könnyen és gyorsan találhat a közelben kiváló üveges szakembert! Hogyan? Az alábbi űrlap kitöltésével kérjen ingyenes ajánlatot, majd válasszon az érdeklődő és a jó értékeléssel rendelkező üvegesek közül!
az Ön mennyisége
mértékegység
hozzávetőleges ár
az Ön ára
Edzett üveg ára. Védő 8 mm vastag edzett üveg ára.
Festett konyha hátfal üveg ára. Festett konyha hátfal üveg, 5-6 mm vastag edzett üvegből, méréssel, fólia ragasztással, élek csiszolásával és rögzítéssel.
Nyomtatott konyha hátfal üveg ára. Nyomtatott konyha hátfal üveg, 5-6 mm vastag edzett üvegből. Méret vétel, fólia ragasztással, élek csiszolásával és rögzítéssel.
Ragasztott üveg ára. Háromszorosan ragasztott védő üveg ára, beépítéssel. Álszerkezet nélküli ragasztott üveg ára.
Üveg vitrin ára, zsanérokkal. 90x180x40 cm-es vitrin ára, 20 cm magas alapzaton, eloxált alumínium szerelvényekkel és a világításhoz vitrin vezetékekkel.
Üvegezett erkély ára. Nyitható műanyag ablakokkal ellátott, (hőáteresztőképesség U=1,3 W/m2K) erkély beüvegezése. Erkély beüvegezésének ára, 150 cm magasságig, RAL beépítés.
Az üveg megfizethető, könnyen hozzáférhető, multifunkcionális és nagyon praktikus anyag. Számos változatban és formában kapható és ezek mindegyike környezetbarát és újrahasznosítható. Emellett könnyen karbantartható is. Esztétikai szempontból azért is nagyon elfogadható, mert eleganciát, avantgárdot, bátorságot ad minden stílusmegoldáshoz és a belsőépítészetben használt legtöbb anyaggal kombinálható.
A sima üvegfelületek könnyen karbantarthatók, és minden helyiségnek egyszerűséget, kifinomultságot és vonzerőt adnak, ezért alkalmazásuk tökéletes megoldás lehet a fürdőszobák és konyhák berendezéséhez. A legújabb technológiák lehetővé tették az üveg számos tulajdonságának fejlesztését. Az üveg a ragasztási és edzési technológiák révén keményebb és biztonságosabb lehet, ami szintén nagymértékben növeli használhatóságát. Az új technológiáknak köszönhetően ma már lehetséges olyan üvegeket gyártani, amelyek ellenállnak a magas hőmérsékletnek, a nedvességnek és a karcolásoknak. Az üveg zuhanykabin felületéről pedig a víz lepereg és igy vízkő- és foltmentes marad.
Az otthon minden területén használatos üveg a bútorok, zuhanykabinok, csempék, konyhapultok, szekrények, lépcsők, korlátok, válasz-, panoráma falak és egyéb bútor részét képezi. Az üveg fényáteresztő képessége miatt közkedvelt anyag, amely beengedi a fényt és a meleget, valamint a nyitottság és a korlátlanság érzését kelti. Az alábbiakban felsorolunk néhány üvegtípust és a leggyakoribb alkalmazási területeket.
Az üveget falként is használhatjuk. Az átlátszó, átlátszatlan, homályos vagy tükörfényes, ragasztott és edzett üveglapokból vagy üvegtéglákból készült válaszfalak ideálisak a helyiségek vagy terek szétválasztására, miközben mégis egyedi megjelenést kölcsönöznek minden helyiségnek és térnek. Az üveg válaszfalak vizuálisan növelik a teret, ezért ideálisak kisebb konyhákhoz vagy keskeny folyosókhoz. Manapság a nyolc-tíz centiméter vastagságú edzett üvegből készült toló- vagy a nyíló üvegajtók a divatosak. Az ilyen ajtók további díszítéséhez, erre a célra szolgáló matricákat használnak. A művészileg megmunkált üveg hangsúlyozza az egyes bútorelemek vonzerejét és egyediségét. Egyébként, az üvegajtó nem csak látványos hanem jó hő- és hangszigetelő is, amely egy hagyományos ajtó mellé is beépíthető.
Az üvegtető által esős időben is élvezhető az erkélyen töltött idő és általa a helyiségbe is több fény jut be. Az átlátszó járható födém pedig attraktív látvány még belső térben is.
Az üveget először csak az étkező- vagy dohányzóasztal lapjaként használták. Ma már viszont szinte bármilyen formában, akár a fából készült felületek helyett is alkalmazható.
A lépcsők legújabb trendje az üveg és az acél társítása. A korlát egy része, vagy akár az egész járólap is készülhet üvegből, amihez edzett üveget használnak.
A konyhák díszítésének legmodernebb trendje az üveg csempe, amelynek előnye, hogy könnyen tisztítható. Emellett üvegből készülhet a mosogató, polcok, asztallapok, a konyhaelemek előlapja és még sok más. Nem is beszélve a különféle üveg kiegészítőkről.
A hőszigetelő üveg a köznyelvben termopán üvegként is ismert. Elsősorban a homlokzat és nyílászárók beüvegezéséhez használják. A hőveszteség csökkentése érdekében lakó-, középületek és irodaházak homlokzatán láthatjuk őket. A hőszigetelő üveg két vagy több üvegtáblából tevődik össze és a köztük lévő rés gázzal vagy levegővel van kitöltve. Annak érdekében, hogy a hőszigetelés mellett hangszigetelést és napelleni védelmet is biztosítsanak, különböző típusúak, vastagságúak és kivitelezésűek lehetnek. A hőszigetelő üveg teljesítménye és élettartama elsősorban a felhasznált anyagok és a kivitelezés, illesztés és tömítés minőségétől függ.
A mai technológiák lehetővé tették az üveg egyre nagyobb felületeknél való alkalmazását. Napjainkban az üveget válaszfal, ajtó, előtető és kerítés kialakítására is használják. A biztonsági üveget különböző módszerekkel pl. többrétegű ragasztással, temperálással, edzéssel és dróttal lehet erősíteni. A betörés elleni védelem érdekében pedig az üveget különféle fóliával borítják.
A közönséges üveg törékenysége miatt sok helyen nem használható. Az ütés vagy hirtelen hőmérsékletváltozás hatására repedezik és ezer éles részecskében robban ki, amelyek veszélyt jelentenek az emberre és a környezetre egyaránt. Az edzett üvegnek sokkal nagyobb az ütésállósága és a törőszilárdsága és éppen ezért használják lépcsők, ajtók, homlokzatok, fűtőtestek üvegezésére és más hasonló célokra. A közönséges üveghez képest négyszer-ötször ellenállóbb az ütésekkel és a hőmérséklet-változásokkal szemben, és sokkal nagyobb hajlítószilárdsággal rendelkezik. Az edzett üveg fő előnye, hogy töréskor nem apró, éles szilánkokra törik, hanem pókhálószerűvé válik, és nem robban ki, ami biztonságossá teszi. Az edzés során az üveget valamivel 600 °C (olvadáspont) fok feletti hőmérsékletre melegítik, majd gyorsan lehűtik. Ezáltal az üveg felületi molekulái nyomófeszültségnek, a belső molekulák pedig húzófeszültségnek vannak kitéve, ami megteremti, azt az egyensúlyt, amely az edzett üveget olyan tartóssá teszi. Az edzett üveget nem lehet vágni, csiszolni vagy fúrni, ezért erről a hőkezelés előtt kell gondoskodni. Az edzés után azonban különböző felületkezelések, például maratás és homokfúvás is végezhető.
A ragasztott üveg két vagy több, egymáshoz ragasztott üveglapból áll, amelyeket egy vagy több rétegű köztes fóliával hő és nyomás alkalmazásával ragasztanak össze. Ez a köztes fólia biztosítja, hogy ütés esetén az üvegszilánkok ne törjenek szét, hanem a helyükön maradjanak. A ragasztott biztonsági üveget lakó-, köz- és üzleti terek belsőépítészeténél és berendezésénél alkalmazzák, lépcsők, kerítések, válaszfalak, galériapadlók és hasonló elemek kialakításához. Kültéri homlokzatok és télikertek üvegezésére, valamint előtetők fedésére is gyakran használják. A biztonsági üveg betörésvédelmet is nyújt. A biztonsági üvegek különböző üvegtípusokból készülhetnek, például dísz-, fényvisszaverő-, öntisztuló-, zománcozott edzett- vagy nyomtatott üvegből. A biztonsági üveg gyártás után gravírozással, homokfúvással, maratással vagy nyomtatással is díszíthető.
Homokfúvással a közönséges üveg kissé érdes, homályos, és átlátszatlan felületet kap. A fény még mindig áthatol, de csak körvonalak láthatóak. Ily módon elegáns megjelenést és csökkentett beláthatóságot nyújt. A homokfúvott minta, a nyomtatott céges szöveg vagy logó művészi jelleget is kölcsönözhet az üvegfelületnek. A kiválasztott mintát az üvegre viszik fel és levédik, a felület többi részét pedig homokfúvással kezelik. Az üveg mintás, illetve leragasztott része sima, átlátszó felületű marad, a többi pedig homokfúvott matt felületté válik. A folyamat után az üveget egy speciális bevonattal kezelik, amely a felületet megvédi a szennyeződésektől. Homokfúvással különböző típusú üvegek díszíthetőek, beleértve a tükröt is. Az üveg színezéséhez különböző homokfúvási mélységeket is lehet alkalmazni.
A savmart üveg egy különleges kémiai eljárással készül és a homokfúvott üveghez hasonlóan homályos, de valamennyivel simább felületű. A savmart üveg lehet teljesen, vagy csak részben matt. Alkalmazása hasonló a homokfúvott üveghez és mintákkal, feliratokkal díszíthető, de belátás elleni védelmet is nyújthat.
A dekoratív üveget a normál üveg olvasztásával nyerik, és ezt az eljárást fúziónak is nevezik. A gyártás során először ki kell vágni a kívánt alakzatot, majd ezt festékkel kell bevonni és le kell fedni egy másik üveglappal. Az igy kapott „szendvicset” 850 °C fokon kemencében sütik és amikor az üveg szinte folyékony lesz, a két lemez egybeolvad. Ezután a sütőben csökken a hőmérséklet és az üveg lehűl. A felület nagyságától függően az egész folyamat körülbelül 20 órát vesz igénybe. Az üvegen különböző minták is kialakíthatók, úgyhogy az üveget egy kerámia formába helyezik, ami után lenyomat marad a felületén. Az üvegrétegek közé öntött különleges anyagok által is lehetséges buborékokat is létrehozni. A kemencében lévő anyag gázba megy át, és a buborékok az üvegben maradnak. A legismertebb változatok: Altdeutsch, csincsilla, katedrál, krizet, stb.
A hőálló üveg 1000 °C-nak is képes ellenállni. Leginkább kandallóajtókhoz használják. A hőálló üveg alacsonyabb hőmérsékletnek is ellenáll, ezért edényekhez és különféle felszerelések, alkatrészeihez használják.
A zuhanykabinokhoz kemény és biztonsági edzett üveget használnak.
Az ilyen üvegek esetében javasolt a nanotechnológiás kezelés, ami után a felületen nem marad meg a vízkő és egyéb foltok sem, de védett lesz a különböző vegyszerek és más káros anyagok hatásától. Az ilyen üvegfelületek könnyen tisztíthatóak, hosszú ideig szépek és simák maradnak, ehhez elegendő időnként puha ruhával és enyhe háztartási mosószerrel áttörölni.
A huzalhálós üveg általában drótszállal vagy dróthálóval van erősítve. Ez az üveg a benne lévő drótháló miatt keményebb és nagyobb nyomásnak is ellenáll. Esetleges törés esetén nem esik szét, csak reped. Azonban nem nevezhető biztonságosnak, mivel a tört üvegrészeknek éles szélei vannak, és sérülést okozhatnak. A huzalhálóval erősített üveget általában ablakok és ajtók üvegezéséhez használták, de ma már kevésbé népszerű a dróttal erősített üvegek beépítésé.
A napfényt visszatükröző üveg felülete sima és homályos. Jó tulajdonsága, hogy véd a túlmelegedéstől, ami különösen fontos nagyobb épületeknél, mint amilyen például egy irodaház. Hátrányuk pedig, hogy túlságosan elsötétítik a teret. Nappali fényviszonyok mellett, belátás elleni védelmet nyújtanak. Kívülről pedig tükör hatásúak, de amikor bent feloltják a villanyokat a szabadból könnyen be lehet látni. Kevés színben kaphatóak – bronz, kék, zöld és szürke.
A tükrök kiváló minőségű hagyományos sík (un. float) üvegek, amelyek egyik oldala ezüst bevonatú és visszaveri a fényt. A különböző formájú és vastagságú tükröket csiszolással, fazettázással, homokfúvással és gravírozással érik el. Fürdőszobákban tükörként, polcként, illetve ajtók és falak díszítésére használják. Széles választékban, számos formában, színben, stílusban stb. kaphatók.
A jó üzletek szakszerű személyzete segít megtalálni az igényeihez legmegfelelőbb megoldást. Megmutatja a különböző üvegtípusokat, és az Ön kívánságainak megfelelő kivitelezési módszerekről is tájékoztatót ad, majd az Ön kérésére, összeállítja a legmegfelelőbb árajánlatokat.
A megbeszélt időpontban meglátogatják a kivitelezés helyszínét és méreteket vesznek, majd felmérést készítenek arról, hogy hogyan lehet legegyszerűben bevinni az üvegpaneleket, van-e elegendő hely, kiszállítási útvonal stb.
A jó üveges technológiailag jól felszerelt műhellyel rendelkezik, amelyben az üveget különféle módon dolgozzák fel (vágás, csiszolás, fólia ragasztása, furnérozás stb.), annak érdekében, hogy elkészíthessek az Ön számára legmegfelelőbb egyedi terméket. Természetesen a határidők betartásával.
A jó üveges üzletek saját szakképzett üvegesekkel rendelkeznek, akik a megrendeléseket szakszerűen kivitelezik. Amennyiben bármilyen hiba, üvegtörés vagy karbantartási igény mutatkozik, mindent megtesznek a gyors és minőségi szolgáltatásnyújtás érdekében.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Üvegajtó beszerelése
Szükség van falra szerelt üvegajtóra, amely a külső szélen 102 cm-nél végződő üvegfalhoz csatlakozik. 36936 Ft - 61560 Ft
Erkélyajtóüveg csere
Szükség van hőszigetelt erkélyajtó üvegének cseréjére. 295488 Ft - 492480 Ft
Üvegezés
Szükség van egy beltéri fa ajtóba -nyílásai:687x1150 mm ill.687x527 mm- visszahelyezni az üveget és ugyanilyen nyílásokba pótolni az üveget, homokfúvott tejüveggel. Ezen kívül egy ajtóba-nyílása 590x1150 mm- visszarakni az üveget. Üvegező léc és szállítási kapacitás nincs, tehát a munkát a helyszínen kell elvégezni. 36936 Ft - 61560 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.