Találjon megfelelő szárazépítőt? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi szárazépítőket akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt szárazépítők felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Javasolt szárazépítő biztosan lesz az Ön számára is.
Segíthetünk?
Jusson egyszerűen kivitelezőkhöz.
Segíthetünk?
Jusson egyszerűen kivitelezőkhöz.
Legutóbbi projektek kategóriában Gipszkartonozás, szárazépítő, Budapest
Szükség van egyoldalú gipszkarton fal építésére kb. 21 m² területen, téglafal elé, 10 cm-es vastagságban. A falba 5 cm-es Rockwool kőzetgyapot hő- és hangszigetelést is be kell építeni.
Sánta Z.
Szükség van ablakcsere miatt az ablakkeret belső részének a kijavítására, hogy az új ablak méretéhez megfelelő legyen, derékszögre alakítására és a kialakított felület festésre/tapétázásra alkalmassá tételére.
Czigány I.
Szükség van három mellékhelyiségben összesen 35 m² álmennyezet kialakítására impregnált gipszkarton lemezzel, CD 60 profilra, direkt függesztőkkel és acél dűbelekkel.
"Blaha O.
Szükség van egy beépített tetőtér szigetelésére és gipszkarton válaszfalak elkészítésére.
- 10 cm vastag vízálló gipszkarton falak építése
- 15 cm vastag gipszkarton válaszfalak készítése
- tetőtér szigetelése szarufák között, és szarufák alatt, párazáró fólia, ferdesíkok gipszkartonozása
- álmennyezet készítése gipszkartonból és hűtő-fűtő panelekből
- álmennyezet feletti hanggátló szigetelés. Képek csatolva.
Tóth A.
Kb 20 m2 vakolat javítás és gipszkarton álmennyezet készítés, 30 m2, valamint esetleg festés is.
Ákos M.
Helyszín: München, Németország
Projekt kezdése: szeptember
A projekt időtartama: 3 hónap
Pályázat címe: "Daibau Jobs" - Szállodai szárazépítés
Részletes munkaleírás: A projekt magában foglalja a szárazépítési munkálatokat egy szálloda felújítása során.
Fizetés/óra: 19 €
Havi fizetés hozzávetőlegesen: 3800 €
Munkaszervezés: A munkaidő 8:00 és 17:00 között van tervezve, nagyjából 9 óra naponta vagy 50 óra hetente.
Szállás: Fizetett, 2 fős szobák apartmanokban.
Utazás: Saját transzfer (autó, kisteherautó), aköltségét a cég fedezi. Ha valaki hosszabb ideig dolgozik, akkor autót vagy kisteherautót biztosítunk.
Hazaút: Minden 4-6 hétben.
Projekt helyszíne: A munka zárt térben történik, épületen belül.
Képesítések: Nincs szükség speciális képesítésekre.
Nyelvtudás: Legalább egy németül beszélő csapattag jelenléte kívánatos, de nem kötelező.
Daibau M.
Üdvözlöm,
Egy szoba erintkezik egy masik lakas furdoszobajaval. Hangszigetelo gpiszfal epitesere lesz szukseg, illetve mivel a furdo csak 2.30 magas de a szoba 4 meter es atnyulik a furdoszoba fole, a furdoszoba mennyezete feletti reszt szeretnenk beepiteni szekrenynek. Ehhez szerkezet is kell, hogy a suly ne a furdoszoba plafonjara terhelodjon. a Beepitett szekrenyre ajtok is kerulnek majd.
Lénárt H.
A gipszmunkák tulajdonképpen olyan kézműves munkák, amelyeknél száraz anyagokat, mint például a gipszkarton vagy rostcement táblák, használnak belső padlók, falak, mennyezetek és egyéb elemek építéséhez. A gipszmunkák előnye a gyorsabb és tisztább konstrukció, a kisebb anyagsúly, ezáltal a szerkezet kisebb terhelése, a jobb rugalmasság, és a könnyű javítás vagy módosítás lehetősége nagyobb erőfeszítések és költségek nélkül.
A szárazfalak felállításához szükséges idő a projekt terjedelmétől függ. A kisebb munkák, mint például a szobák vagy kisebb terek rendbetétele, csak néhány napot vehetnek igénybe. A nagyobb projektek, mint például a teljes lakások vagy kereskedelmi terek, ezzel szemben néhány hétig vagy még tovább is tarthatnak.
Javasoljuk, hogy a gipszmunkák kivitelezéséhez tapasztalt, a munkát, az anyagokat és a munkatechnikát ismerő szakembert alkalmazzon. Egy tapasztalt mester elkerüli a hibákat és problémákat, valamint minőségi és tartós eredményt biztosít.
A gipszmunkák közé tartozik minden építési munka, amelynél gipszkarton vagy rostcement lapokat használnak, vagyis a padlók, falak és mennyezetek ezen lapokból történő összeszerelése. Ekképpen ezeknek a kemény, préselt lapoknak segítségével padlók készülnek – úgynevezett száraz esztrich és olyan padló, amely a padlófűtés fölé kerül; a falak legtöbbször válaszfalak, míg a mennyezetek függesztettek (álmennyezet), vezetékekkel vagy anélkül. Minden száraz építési rendszernek, illetve a gipszmunkák kivitelezésének vannak előnyei, és ezeket a projekt speciális igényeinek megfelelően alkalmazzák.
A gipszkartonnal történő építés általában több lépésben történik. Először lemérik és kijelölik a fal helyzetét. Ezután elhelyezik a kereteket, amelyek fából, műanyagból vagy leggyakrabban fém profilokból készülnek. Speciális csavarokkal ezekbe a profilokba rögzítik a lapokat. Miután a falat ily módon összeállították, következik az utolsó munkafolyamat, voltaképpen a panelek illesztéseinek elsimítása, glettelése, majd a felület vakolása, csiszolása, és igény szerint a fal festése vagy a tapéta felragasztása.
A tartószerkezethez csavarozott gipszkarton vagy rostcement lapokból is készülnek mennyezetek. A gipszkarton mennyezetek előnye, hogy könnyen hozzáférhetővé teszik az olyan vezetékeket, mint a világítás, az elektromos berendezések vezetékei, a vízvezetékek vagy a szellőzőcsatornák.
A gipszkarton falak és mennyezetek hő- és hangszigetelését általában szigetelőanyagok használatával, például ásványgyapottal vagy üveggyapottal érik el. A szigetelést a fal- és mennyezetszerkezetek közé helyezik, így biztosítva a hő és a hang átjutásának csökkenését a szerkezeten keresztül.
Az elektromos vezetékeket a gipszkarton szerkezetbe a villanyszekrények, csövek, vezetékek segítségével építik be. Az elektromos vezetékek beszerelését, amelyeket műanyag vagy fém csatornákon vagy műanyag csöveken keresztül gondosan elosztanak, a falak vagy mennyezetek beépítése előtt meg kell tervezni és el kell végezni.
A gipszkarton falakat beépítés és felületkezelés után festik. Az alap előkészítése a csiszolással és az egyenetlenségek eltávolításával kezdődik, majd felviszik az alapozókat, amit az utolsó réteg festék felvitele követ. A gipszkarton felületek vakolása gipsz- vagy cementvakolatok segítségével történik. Ezeket felviszik a felületre, majd a kívánt kinézet elérése érdekében csiszolják és simítják.
A penészesedéssel, nedvességgel vagy vízszigeteléssel kapcsolatban jelentkező problémákat általában a megfelelő anyagok használatával és a tömítési eljárások helyes végrehajtásával oldják meg. A vízálló gipszkarton, a tömítőszalagok használata, valamint a megfelelő fugázás és a bevonat szabályszerű felhordása segíthet megelőzni a penészesedéshez és a nedvességhez fűződő problémákat.
A gipszkarton vagy szálcement panelek nyílászáróinak megfelelő beépítéséhez speciális munkatechnikát kell alkalmazni. Azokon a helyeken, ahol ajtókat vagy ablakokat terveznek, a falszerkezetet ennek megfelelően további profilokkal erősítik meg. Ezt követően az ajtókat vagy ablakokat speciális szerelvények segítségével rögzítik ezekbe a profilokba, amelyek lehetővé teszik azok beállítását és megfelelő működését.