Találjon megfelelő villanyszerelőt? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi villanyszerelőket akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt villanyszerelők felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Javasolt villanyszerelő biztosan lesz az Ön számára is.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Legutóbbi projektek kategóriában Villanyszerelő, Budapest
A telkemen két épület van, jelenleg az „A” épületből kap áramot a „B” épület, de szeretném, ha a „B” épület saját mérőórát kapna, mivel kiadásra szánom. Az MVM egy év után küldött választ, amely szerint egy új csatlakozó elosztószekrényt (CSE) kell telepíteni, ahonnan mindkét épületet külön méretlen fővezetékkel kell ellátni. A vezetékek kiépítése, valamint a szabványos mérőhelyek kialakítása a fogyasztó (azaz az én) feladata és költsége. Ha a vezetékhossz meghaladja a 3 métert, villamos tervet is be kell nyújtani, és a tulajdonostársak hozzájárulása is szükséges.
Major J.
Szükség van társasház elektromos hálózatának részbeni felújítására, pontosabban:
o Villámvédelem teljeskörű kialakítása jegyzőkönyvvel
o biztonságtechnikai és felelős műszaki vezető biztosítása, FMV nyilatkozat átadással
o Tételek:
o Lámpa testek cseréje 11 db (meglévő lámpa eltávolítása, új energiahatékony LED lámpa felszerelése) - Földszint , I em , II em , III em , Kültéri bejárat
o Kötődobozok fedelének a cseréje (társasházon belül teljeskörű) o Kültér: o Kéményzáras dobozfedél cseréje
o Szabványnak megfelelő új földelő szonda elhelyezés (mérési jegyzőkönyvvel)
o Bejárati ajtó földelés (M 1- A1 10mm2 Pen vezető)
o Hálózat betáp földelés, fő biztosító doboz rendbetétel
o Alagsor:
o Tűzeseti fő kapcsoló teljeskörű cseréje vezetékezéssel együtt (megfelelő magasságba való helyezéssel, kötelező feliratok elhelyezésével)
o Vízcső EPH csomópont kiépítés, bekötés.
o Gázcső Eph csomópont kiépítés, bekötés.
o Az egész épületet érintően: Világítási áramkör szakszerű felújítása – sodrott kötések megszüntetése.
o Villámhárító teljeskörű felújítása. (felfogó – levezető – földelő) tervezéssel,szolgáltatói bejelentéssel.
Beke B.
Szükség van 6 csillár felszerelésére, ledhez vezetékelésre.
Déri K.
Elektromos hálózat felújítása az egész házban.
Füzy I.
Szükség van egy 55 m²-es panellakásban a süllyesztett szerelések kivitelezésére.
Pásztor Z.
Szükség van 60 m2-es, II. emeleti társasházi lakás (1975.-ben épült tégla falazatú) teljeskörű elektromos szerelésére a 25A-es főbiztosítéktól.
Iván
Szükség van 50-es években épült téglaház alumínium villamosvezetékének cseréjére.
Adrienn N.
Szükség van tönkre ment "Master Slip" garázskapu nyitó újratáplálására.
Molnár J.
Szükség van a kerti világítás rendszerének újracsatlakoztatására, mivel eredetileg a kaputelefonra volt kötve, de a kaputelefon rendszer cseréje óta nincs világítás a kertben.
Dr. V.
32A-re szeretnénk bővíteni lakásunkat. A villamos hálózat lakáson belül teljes felújítása elkészült. ELMŰ (EON) regisztrált villanyszerelőt keresünk. Nagyon régi villanyóra volt, új szabványosra van szükségünk. Lakáson kívül, korfolyosó falára kerülne.
Szanyi T.
Szükség van a régi villanyhálózat felülvizsgálatára és megújítására. A megnövekedett elektromos gépek időnként túlterhelik a régi hálózatot, ezért bővítésre és/vagy új szakaszokra lehet szükség.
Bodrogi J.
Szükség van régi alumínium villanyvezetékek teljes cseréjére (32 amperes bővítés), valamint a biztosítéktábla cseréjére. A villamoshálózat bővítése is szükséges, 1 db légkondicionáló és villanysütő számára. A vezetékeket a falban és padlóban kell elrejteni, ahol lehetséges.
Werner-Hadházi A.
Szükség van egy elszívó ventilátor beszerelésére a 6 m²-es fürdőszobába, kapcsolóról vezérelve. Ezen kívül szeretném megnézetni a lakás elektromos hálózatát, hogy elbírja-e egy klímaberendezés beépítését.
Csépe L.
Szükség van villany bevezetésére és bekötésére a házfelújítás során.
Vas E.
Panel lakásban egyik szobában nem működnek a konnektorok, mennyezeti lámpa. Biztosítékot nem verte le. Biztosíték fel- lekapcsolás sem hárította el a problémát.
Pálosi D.
Villanyszerelő vállalkozót keresek, felújítás alatt álló épület elektromos rendszerének kiépítésére
Tóth I.
A villanyszerelési projektet olyan szakember dolgozhatja ki, akinek megfelelő tudása és tapasztalata van a villamosság területén. Általában építőmérnökök vagy az épületvillamossági tervezéssel foglalkozó szakemberek, ritkábban építészek végzik. Lényeges, hogy a tervező ismerje a helyi előírásokat és szabványokat, valamint rendelkezzen villamossági alapismerettel. A projektnek tartalmaznia kell a kapcsolók és aljzatok elrendezésének és helyzetének megtervezését, azaz általában a világítást, a biztosítékokat és az elektromos berendezések megfelelő működéséhez szükséges egyéb alkatrészeket.
A villanyszerelő olyan mester, aki elektromos vezetékek, berendezések, készülékek és eszközök telepítésével, javításával és karbantartásával foglalkozik. Feladatai közé tartozik például a kapcsolók, aljzatok és lámpák felszerelése, a biztosítékok és kábelek cseréje, vezetékek szétválasztása, vezetékek hibáinak felderítése, a villamos berendezések karbantartása, elektromos szekrények felszerelése és egyebek. A villanyszerelők gyakran szakosodnak meghatározott szakirányba, mint az ipari villanyszerelés, a napelemes rendszerek telepítése vagy az okosotthon-automatizálási rendszerének kialakítása.
Annak ellenére, hogy a kisebb javításokat egyedül is elvégezheti, mindig jobb, ha nagyobb projekteknél vagy a problémák megoldásánál szakképzett villanyszerelő szolgáltatásait veszi igénybe. A villamos rendszerek összetettek és potenciálisan életveszélyesek. Amennyiben nincsenek szabályszerűen karbantartva, nem ellenőrzik őket rendszeresen, vagy nem szakszerűen javítják meg őket, tüzet okozhatnak, vagy más veszélyes helyzeteket idézhetnek elő.
Ha az elektromos vezetékek 40 évnél idősebbek, jó lenne gondolkodni azok cseréjéről. A régebbi elektromos rendszerek mindent egybevetve kevésbé hatékonyak és kevésbé biztonságosak, mivel többnyire már nem felelnek meg a mai szabványoknak és előírásoknak. Egyéb figyelmeztető jelek, amelyek arra utalnak, hogy eljött az ideje az elektromos vezetékek, berendezések, készülékek vagy felszerelések részleges vagy teljes cseréjének, például a gyakori áramkimaradások, túlterhelt vezetékek, a vezetékekben vagy a berendezésekben látható sérülések, amelyek sokszor „csak úgy” tönkremennek.
A huzalozás alatt tulajdonképpen az elektromos vezetékek elválasztását értjük, vagyis olyan csövek telepítését, amelyeken keresztül az épületen bizonyos keresztmetszetű és szilárdságú kábeleket vezetnek át, mielőtt megkezdődik a falak és födémek vakolása. A szétválasztás után csatlakoztatják a fő elektromos szekrényhez és a főkapcsolóhoz az összes tervezett elektromos készüléket és berendezést.
A finomhuzalozás ezzel szemben a kisebb elemek, például az egyes lámpák, kapcsolók és aljzatok felszerelését és csatlakoztatását jelenti; mindezeket az elemeket legvégül, a durvább munkák befejeztével szerelik fel.
Igen. Különböző fajtájú és típusú biztonsági elektromos berendezéseket telepíthet, mint a túlfeszültség-védelmi eszköz, vagyis kapcsolók és biztosítékok, amelyek az otthon teljes rendszerét védik, de különböző szenzorokat és detektorokat is, füst, gáz, tűz vagy mozgás érzékelésére. Mindig ajánlatos szakemberrel konzultálni, hogy biztos legyen abban, hogy ezek az eszközök szabályszerűen lettek telepítve és megfelelően működnek, így biztosítva a biztonságos és megbízható elektromos vezetéket otthonában vagy üzlethelyiségében.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?