Találjon megfelelő melegburkolót? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi melegburkolókat akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt melegburkolók felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Javasolt melegburkoló biztosan lesz az Ön számára is.
Segíthetünk?
Jusson egyszerűen kivitelezőkhöz.
Segíthetünk?
Jusson egyszerűen kivitelezőkhöz.
Legutóbbi projektek kategóriában Melegburkoló, parkettázó, Budapest
Szükség van 44 m2 meglévő parketta csiszolására és lakkozására.
Székely A.
A parkettázás összetett munka, amely szakértelmet és tapasztalatot igényel, ezért legjobb, ha a parketta lerakására szakképzett burkolót alkalmaz. A szakember gondoskodik az aljzat előkészítéséről, a parketta szabályos lerakásáról, a megfelelő szerszámok, gépek és felszerelések használatáról, és a legjobb eredményeket biztosító technika alkalmazásáról. Emellett a burkoló tanácsot is ad azzal kapcsolatban, hogy milyen típusú parkettát válasszon, és a végső megmunkálást illetően is, hogy a parketta minél tartósabb legyen.
A parkettához legjobb a tömörfa, mint a tölgy, juhar, dió, cseresznye és kőris. Ezek nagyon tartós és kemény fajták, amelyek kopásállóak és hosszú élettartamúak, ugyanakkor nagyon szép a színük és a textúrájuk.
A parkettát különböző aljzat típusra lehet fektetni, mint a beton, fatáblák vagy deszkák, esztrich, cement alapú aljzatkiegyenlítő vagy régi parketta. Azonban az a legfontosabb elsősorban, hogy az aljzat legyen kemény, száraz és egyenes, mert az egyenetlenségek a parketta lerakásánál problémaforrást képezhetnek és lerövidíthetik annak élettartamát.
A parketta lerakásának ideje függ a helyiség nagyságától és alakjától, a parketta típusától, a lerakás módjától és a burkoló tapasztalatától. Egy kisebb helyiségben a munka néhány óráig tarthat, míg a teljes ház parkettázása több naptól akár egy hétig vagy tovább is eltarthat.
A laminált padló préselt farostból készül, amelyet fa utánzatú, vékony szintetikus anyagréteggel vonnak be. A tömörfa parketta valódi fából készül, és így autentikusabb, természetesebb megjelenésű. A laminált padló általában olcsóbb és könnyebb annak lerakása, de sokkal rövidebb az élettartama és nem újítható fel csiszolással. A tömörfa parketta drágább, nehezebb annak lerakása és sokkal több karbantartást igényel, de évtizedekig is eltarthat, és csiszolással, valamint lakkozással többször is felújítható.
Az olajozott parkettát akkor kell ismét átkenni, amikor veszíteni kezd a fényéből, vagy amikor megnövekszik a padlóburkolat terhelése. Ez főként a használat gyakoriságától függ, vagyis attól, mennyire forgalmas helyen van, bár az olajozott padlókat a gyártó ajánlásának megfelelően, szabály szerint évente vagy kétévente át kell kenni.
A lakkozott parketta karbantartásához puha rongyot és a parketta tisztítására való speciális szereket kell használni. A parketta polírozása nem ajánlott, mert megsértheti a lakkozott felületet, ugyanakkor csúszóssá is teheti azt.
Igen, természetesen. A régi parkettát mindig fel lehet újítani csiszolással és lakkozással vagy olajozással. A csiszolás folymán azonban számot kell vezetni, nehogy túl sok felszíni réteget távolítsunk el, mert ezáltal sérülhet a parketta, és így annak élettartama is rövidül. Minél vastagabb a parketta, annál többször lehet csiszolni annak veszélye nélkül, hogy ezáltal minőségi romlást okoznánk. A kompozit anyagokból készült, többmilliméteres tömörfa rétegű parkettánál két-három csiszolás lehetséges, a minőségi kompozit parkettáknál négy-öt, míg a tömörfa parketták még többször felújíthatók.
A fürdőszobába és a konyhába is tehető parketta, de figyelni kell arra, hogy a fafelületet nedvességállóvá kell tenni. Nedves helyiségekben ajánlott arra alkalmas védőlakk vagy olaj használata.
Igen, a padlófűtés fölé helyezhetünk parkettát, azonban olyan típusút kell választani, amelyik megfelel azon helyiségekbe, ahol padlófűtést használnak. Ajánlott továbbá megfelelő ragasztó és olyan aljzat használata is, amelyek nem hőállóak.
Ha a parketta felpúposodik vagy felperdül, az leginkább a túl sok nedvesség és a helytelen szárítás következménye. Ebben az esetben meg kell találni a kiváltó okot és azt mielőbb eltávolítani, majd magával a parkettával foglalkozni.