Találjon megfelelő napelemrendszert kivitelező? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi napelemrendszer kivitelezőket akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt napelemrendszer kivitelezőt felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Tapasztalt napelemrendszer kivitelező biztosan lesz az Ön számára is.
Segíthetünk?
Jusson egyszerűen kivitelezőkhöz.
Segíthetünk?
Jusson egyszerűen kivitelezőkhöz.
Legutóbbi projektek kategóriában Napelem rendszer, Budapest
Szükség van 5 db napelem panel visszavételére, hogy a tetőfedők kb. 2 óra alatt 4 tábla lemezt ráborítsanak a meglévő tetőre. Ezt követően a napelem panelek visszahelyezése szükséges.
Fehér J.
Helyszín (ország), (város) München, Németország
Mikor kezdődik a projekt (körülbelül)? Október
Mennyi a projekt időtartama? 3-12 hónap
Az ajánlat megnevezése (pl. Hyatt Berlin bővítmény rekonstrukciója) Napelemek telepítése
Ismertesse részletesen a munkát A projekt a napelemek telepítésének minden részét tartalmazza
Fizetés €/óra 19
Fizetés havonta kb 3800 €
Hogyan van megszervezve a munkavégzés (műszakok, munkaidő, túlóra,...)? 8:00 - 17:00 // kb. Napi 9 óra vagy heti 50-50 óra
Az ár tartalmazza a szállást és milyen? A Vitano d.o.o. szervezésében.
Szervezett az átadás, milyen és hol van az átvételi pont? A Vitano d.o.o. szervezésében.
Lehetséges-e és szervezett-e a hazatérés (milyen gyakran, mikor stb.) 4-6 hetente.
Tudja részletezni a projekt helyszínét (fűtött, beltéri/kültéri stb.) és mik lesznek a feladatok? kívül
Milyen végzettség szükséges (szabványok, SIST EN, ISO stb.) Napelem összeszerelés teljes körű ismerete
Milyen nyelvre van szüksége? Csapatonként 1 német nyelvtudás jó, nem kötelező (kérdezzen)
Daibau M.
Szükség van egy 5 kW napelemes rendszer kiépítésére.
Judit É.
Szükség van napelem szerelésére tetőre. Tető alapterülete 55 m2. Tető délkelet fekvésű, nyeregtető, cserépborítással.
Laza S.
A napelemes erőművek nem termelnek káros gázkibocsátást. Egyrészt csökkentik a fosszilis tüzelőanyagoktól való függőséget, másfelől csökkentik a villanyszámla összegét is. Lehetővé teszik a saját energiatermelést, azonfelül elősegítik a fenntartható és tiszta energia felhasználását. Emellett hosszú élettartamúak és minimális karbantartást igényelnek. Hátrányuk, hogy a kezdeti beszerzési és telepítési költségeik magasak. További hátrányaik közé tartozik a naptól való függés, nagy a helyigényük fizikai szempontból és az éjszakai felhasználáshoz szükséges energia tárolásához egyaránt, ezenkívül a napelemek gyári előállításának negatív környezeti hatásai vannak.
A megtérülési idő függ a rendszer méretétől, helyétől, a helyi áraktól, a támogatásoktól és a telepítés költségeitől. A számítások szerint a befektetés átlagos megtérülési ideje 5 és 10 év között van. A napelemes erőmű a megtérülési időt követően még minimum ennyi ideig hosszú távú pénzügyi hasznot termel.
Leggyakoribb típusok a fotovoltaikus (PV) rendszerek, a koncentrált napelemes rendszerek (CSP), a tetőtéri erőművek és a napelemparkok. A fotovoltaikus rendszerek a napfényt és a hőt napelemek segítségével közvetlenül elektromos árammá alakítják át. A koncentrált napelemes rendszerek a napfényt tükrök vagy lencsék segítségével fókuszálják, és gőzt állítanak elő a turbina meghajtására. A tetőtéri naperőműveket az épületek tetejére telepítik. A napelemparkok rendszerint állami beruházások, és tekintettel arra, hogy a napelemeket a talajra telepítik, nagyobb területet igényelnek.
A napelemes erőművek becsült élettartama 25 és 30 év között van. A minőségi napelemek tartósabbak is lehetnek, de hatékonyságuk az idő múlásával csökken. A hosszú élettartam és az optimális teljesítmény biztosítása céljából nagyon fontos a rendszer folyamatos karbantartása, beleértve a rendszeres ellenőrzéseket és egyes elemek esetleges cseréjét.
A napelemes erőmű méretének kiszámítása a háztartás éves átlagos villamosenergia-fogyasztásán alapul. Figyelembe kell venni az átlagos napi fogyasztást, a napsütéses órák számát az adott helyszínen, valamint a napelemek hatásfokát. Általában a felsorolt adatok segítségével számítják ki a szükséges fogyasztást fedező napelemek teljesítményét. Ezt a számítást kifejezetten napenergiával foglalkozó szakértők végzik.
A napenergia optimális hasznosítása céljából lényeges felmérni a tető tájolását az égbolt irányához és a dőlésszöghöz viszonyítva. A fák vagy magasabb épületek okozta esetleges árnyékolást is figyelembe kell venni, valamint a hely korlátozottságát, és a napelemek telepítési lehetőségeit. A helyszín és az éghajlat is lényeges a várható villamosenergia-termelés meghatározásában. Mielőtt napelemes erőmű mellett döntene, érdemes szakmai értékelést kérni a szakemberektől, akik a fent említett a tényezőket figyelembe veszik és útmutatást nyújtanak a megoldáshoz.
Bizonyos esetekben, különösen kisebb tetőtéri napelemes erőművek esetében, nem kell építési engedély, mert azt kisebb létesítménynek tekintik. A nagyobb napelemes erőműveknél, amelyeket a talajra vagy nagyobb felületre telepítenek, általában megfelelő építési engedély vagy a helyi (önkormányzati) szervek határozata szükséges. Az előírások betartása érdekében ajánlott a helyi jogszabályok ellenőrzése vagy a megfelelő szakértőkkel történő konzultáció.
Napelemes erőművek nagyon sok helyre telepíthetők, beleértve a háztetőket, nyílt tereket, mezőgazdasági területeket, sivatagokat és különböző kihasználatlan területeket. A meglévő épületeken található, gyakran kihasználatlan terület hasznos felhasználási módja a tetőtéri naperőmű. A talajra telepített napelemes erőműveknek megfelelő napfénnyel és a napelemek telepítéséhez elegendő hellyel rendelkező térre van szükségük. Napelemek beépíthetők bizonyos szerkezetekbe is, például parkolóhelyekbe, homlokzatokba vagy kemény napellenzőkbe.
Az árnyékolás csökkentheti az áramtermelést. Ha az árnyék a napelemekre esik, vagy rajtuk marad, nagymértékben csökken a napfény és a hő elektromos árammá történő átalakulása. Az egyik panel árnyékolása rendszeren belül a többi panelre is lánchatást gyakorol. Emiatt a napelemes erőmű tervezésénél erre a tényezőre is érdemes figyelni, valamint a megfelelő hely kiválasztására, és a panelek elhelyezésénél ehhez alkalmazkodni. A fejlett technológiák alkalmazásával, például a teljesítményoptimalizálók vagy a mikroinverterek segítségével, csökkenthető az árnyékolás hatása, és javítható a rendszer hatékonysága. Ugyanilyen lényeges a környezet rendszeres karbantartása és minden olyan akadály elhárítása, amely ilyen értelemben hatással lehet a fennálló helyzetre.
A napelemek ideális dőlésszöge a földrajzi helyzettől függ. Általános szabály, hogy a legjobb dőlésszög megegyezik a helyszín földrajzi szélességével. Például, ha az északi szélesség 45°-án helyezkedik el, a napelem ideális dőlésszöge 45°. Azonban a céloktól és az adott feltételektől függően a dőlésszöget úgy be lehet állítani, hogy maximális energia termelődjön. A megfelelő dőlésszög beállítása mellett a napelemeket fontos déli irányba állítani, ahol legintenzívebb a napfény és a hő.
A napelemek rendszeres tisztítása nagyon fontos, mert a panelek megtartják a felhalmozódó szennyeződéseket, port vagy leveleket, amely csökkenti hatékonyságukat. A kollektorok közötti csatlakozások és azok működésének ellenőrzése, azonkívül a rendszer többi elemének, mint az inverterek, akkumulátorok, kábelek karbantartása is szükséges. Időnként javasolt egy szakképzett technikus által végzett professzionális ellenőrzés is.
Az egyik lehetőség, hogy a többletenergiát visszatáplálják a közcélú hálózatba a nettó mérési vagy többletenergia-vásárlási rendszeren keresztül. Eszerint a többletenergiát a jövőbeli fogyasztásra hitelként használhatja fel, így csökkentve villanyszámláit. Másik lehetőség, hogy a felesleget akkumulátoros rendszerekben tárolja saját használatra, például olyankor, amikor a napsugárzás nem elég erős az Ön igényeinek lefedésére. Ezáltal háztartásának nagyobb függetlenséget és nagyobb mértékű önellátást biztosít.
A napelemes erőművet egy inverteren keresztül, amely az egyenáramot a hálózatnak megfelelő váltóárammá alakítja át, lehet a meglévő közüzemi hálózathoz csatlakoztatni. A váltóáramot ezt követően a mérőórán keresztül továbbítják a hálózathoz, vagy közvetlenül a létesítményben/létesítményekben használják fel. A csatlakozási folyamat általában a villamosenergia-elosztó társasággal együttműködve történik, amely elvégzi a szükséges méréseket, ellenőrzéseket és a hálózatra történő csatlakozást.
A napelemes erőművek finanszírozása többféle módon történhet. Országtól vagy régiótól függően a szubvenciók és állami ösztönzések támogatások vagy adójóváírások formájában is elérhetőek.