Találjon megfelelő esztrich-betonozó kőművest? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi esztrich-betonozó kőműveseket akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt esztrich-betonozó kőművesek felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Kellemes esztrich-betonozó kőműves biztosan lesz az Ön számára is.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Legutóbbi projektek kategóriában Aljzatkiegyenlítő, esztrich beton, Budapest
Szükség van 150 m² aljzatbetonozásra 6-7 cm vastagságban. Az egyik helyiség földszinti, a többi pedig az első emeleten található.
Nagy M.
Szükség van aljzatkiegyenlítésre a melegburkolás előtt, hogy az új padló stabil és egyenletes legyen. Ez biztosítja, hogy a burkolat megfelelően rögzüljön, és ne legyenek süppedések vagy egyenetlenségek a későbbiekben.
Zsófia N.
Szükség van a konyha, étkező és előszoba helyiségeinek szintemelésére a hálószobák és fürdő szintjéig, miután a járólap felszedésre került.
Greguska P.
Szükség van egy árajánlatra Budapest VI. kerületében található földszinti lakás szobájának aljzatbetonozására, amely 20 m²-es területet érint.
Balázsné C.
Szükség van 6 cm vastag szerelőbetonra, összesen 150 m² területen.
Szabó Z.
Szükség van 95 négyzetméter terület betonozására egy budapesti lakásban. A lakás a 3. emeleten található, lift nélkül, így az anyagot körülbelül 15 méter magasra kell pumpálni. A beton vastagsága 5-6 centiméter lenne. Szeretnénk minél hamarabb árajánlatot kérni, mert sürgős a munka.
Kiss A.
Szükség van estrich betonozásra,
5 cm vastagon.
Varga C.
Lakásfelújítás során a földszinti helyiségek aljzatát gondoltuk a könnyűbetonnal elkészíttetni.
A lakás 100 éves épületben van, a helyiségek alatt poroszsüveg boltozatos pince. A lakásban a pince födémet salakkal töltötték fel és erre van rárakva párnafákra a parketta.
A parkettát már felszedték, a salakot nem tudom el kell-e távolítani ha a könnyűbetont használnánk.
70m2 a terület, több helyiségre tagolva.
Kérdés még, hogyha szeretnénk 10-es ytong válaszfalat betenni, azt rá lehet-e építeni a könnyűbetonra?
Bárányosné H.
Szükség van egy kb.15 m2-es lakásszoba aljzatának betonozására aljzatkiegyenlítő esztrich betonnal, kb.4-5 cm mélyen.
Dr. V.
Tisztelt Kivitelező!
Családi házunk felújítása során a következő feladatokra keresek szakembert vagy csapatot:
Aljzatbeton elkészítésére szeretnék kérni árajánlatot 32m2 területen 7cm szerelőbeton-5 cm szigetelés-7cm estrich beton rétegekben.
Várom megkeresését!
Tisztelettel,
H.Z.
Horváth Z.
A hagyományos esztrich olyan keverék, amelyet kézzel vagy mechanikusan fektetnek le. Cement, homok és víz keverékéből áll. Az önterülő esztrich olyan kémiai szerkezettel rendelkezik, hogy magától terül és egyenletesen oszlik el azon a felületen, amelyre ráöntik. Másrészt a száraz esztrich olyan aljzat, amelyet kartonból, gipszből, különböző eredetű szálakból vagy habból álló tömör lapokból készítenek, amelyek összetételüknek köszönve nagyon alacsony fajsúlyúak. A lapokat természetesen száraz eljárással rakják le és szerelik össze a helyszínen.
Az esztrich vastagsága attól függ, milyen célra használják. Beltérben, például nappali szobák, konyhák és fürdőszobák esetében 3-5 cm vastagságú esztrichet használnak. Ha a padlófűtést esztrichhel szeretné lefedni, és kemény padlót szeretne, akkor annak a vastagsága legalább 5 cm legyen, a legfelső padlóburkolat pedig terrazzo vagy polírozott beton legyen. Kültéri felületeknél, mint a teraszok és járdák, vastagabb esztrichet használnak.
Az esztrich öntésének ideje függ a felület nagyságától és összetettségétől, valamint az esztrich típusától. A hagyományos nedves esztrichet kézzel vagy géppel terítik, ami néhány óráig, de néhány napig is eltarthat, míg az önterülő esztrichhel gyorsabb a munka, mert ez önmagától terül és egyenlítődik ki. A száraz esztrichnél hasonló a helyzet, mert a lapokat vagy táblákat sorbarakják és összecsavarozzák, és azonnal készek a további feldolgozásra, és nem kell várni a száradásukra.
Az esztrich száradási ideje függ a helyiség nedvességétől és hőmérsékletétől, de az esztrich vastagságától is. Télen, az alacsonyabb külső hőmérséklet miatt az esztrich lassan fog száradni, vagy egyáltalán nem fog egyenletesen száradni, ezért ajánlott, hogy 10°C hőmérséklet alatt ne használják. Ha az esztrichet fűtött beltérben használják, javasolt a központi fűtés kikapcsolása, még akkor is, ha a lakásban vagy házban még tartanak a munkálatok. Az esztrich vastagságától függ annak száradási ideje, valamint attól, hogy milyen anyagot tesznek rá végső burkolatként. Ha kő, kerámia vagy márvány ez az anyag, akkor elegendő 20-tól 30 napos száradási idő, míg parketta vagy laminált padló esetén 45-től 60 nap ajánlott. Ahhoz, hogy az esztrich egyenletesen száradjon, ugyancsak ajánlott a megfelelő szellőzés és az, hogy az ablakok legyenek nyitva.
Ahhoz, hogy az esztrich repedezését megakadályozzuk, számot kell vezetni a keverék megfelelő vastagságáról és minőségéről, azt megelőzően pedig ügyelni kell arra, hogy az aljzatot szabályszerűen készítsék elő és figyelni kell az esztrich kivitelezésének módjára is. Fontos, hogy minőségi keveréket használjunk, az esztrichet jól ki kell egyenlíteni és tiszteletben kell tartani a gyártó utasításait a száradásra és a keverék keményedésére vonatkozóan.
Az esztrich sokoldalú építőanyag, ez egyik legnagyobb előnye. Ezért különböző aljzatokra lehet telepíteni, mint a beton, tégla, gipsz- és fatáblák és lapok, vagy használható kiegyenlítő háló is.
Igen, a padlófűtést be lehet építeni az esztrich alá – ezzel megnövelve a tér energiahatékonyságát és az életkomfortot. Az a beépítési változat, amelynél a padlófűtés csöveit közvetlenül „leöntik” esztrichhel, tulajdonképpen a legjobb minőségű és technikailag leginkább ajánlott, mert az esztrich hőtárolóként működik, és a hőt fokozatosan bocsátja ki az adott térbe.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?