Találjon megfelelő értékbecslőt? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi értékbecslőket akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt értékbecslők felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Jó értékbecslő biztosan lesz az Ön számára is.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Eladás előtt nem szükséges értékbecslést végezni, azonban nagyon sokat segíthet. Az ingatlan-értékbecslés a piaci viszonyok, az ingatlan állapota és egyéb tényezők figyelembe vételével segít a megfelelő eladási ár meghatározásában. Pontos értékbecsléssel javíthatja az esélyeit, hogy az ingatlant a kívánt áron tudja értékesíteni, és csökkentheti a veszteség kockázatát is.
Az ingatlan értékét elsősorban a földrajzi helyzet vagy helyesebben mondva az elhelyezkedés befolyásolja, ami az ingatlan-értékbecslés egyik legfontosabb tényezője. Ide tartozik a városközpont közelsége, az infrastruktúra, iskolák, üzletek, természeti szépségek és mások. Fontos tényező még az épület mérete, a szobák száma, a beosztás és a helyiségek funkcionalitása, és mindenképpen az ingatlan általános állapota. Ez utóbbi magában foglalja a rendszeres vagy gyakori karbantartást, a javításokat, a korszerűsítést vagy felújítást – egyszóval minden olyan munkálatot, amelyet azzal a céllal végeznek, hogy az ingatlan eredeti állapotát megőrizzék – minden értelemben. Az ingatlan árára hatással vannak az olyan tényezők is, mint a kilátás, a kert, az úszómedence, garázs, felszerelések vagy kiegészítők és melléképületek. A felsorolt előfeltételekre való tekintet nélkül, természetesen azokért az ingatlanokért lehet magasabb árat kérni, amelyek jó lokáción találhatók, és ezért az irántuk való kereslet is nagyobb.
Az értékbecslést szakképzett és független ingatlan-értékbecslő végezheti. Az értékbecslőket általában az illetékes intézmények, mérnöki vagy kereskedelmi kamarák, ingatlan-tanácsadók vagy ingatlanok értékelésére szakosodott jogi személyek jelölik ki.
Az értékbecslés nagyobb megbízhatósága érdekében több értékbecslőt is alkalmazhat, különösen, ha bizonyos kulturális, történelmi vagy más szempontok szerint fontos és összetett ingatlanról van szó.
Főként a bevételek és kiadások összehasonlítását alkalmazzák. Az összehasonlítás a közelben lévő hasonló ingatlanok eladási árainak összehasonlításán alapul. Az értékbecslő összeveti az összehasonlítható ingatlanok eladási árait, és ezen információk alapján határozza meg az adott (értékelt) ingatlan értékét. A bevételek összehasonlításán alapuló módszert elsősorban a befektetési célú ingatlanok, például lakókomplexumok, bevásárlóközpontok vagy irodaházak értékének felmérésére használják. A módszer alapja az a várható pénzfolyam, amelyet az ingatlan a jövőben generál. A költségmódszer az ingatlan helyreállításához vagy cseréjéhez szükséges költségek becslésén alapul. Figyelembe veszik az építési költségeket, az átalakításokat, a felújításokat, a kiigazításokat, az amortizációt és még más tényezőket.
Az ingatlan-értékbecslésre vonatkozó jogszabályok régiónként változhatnak. Számos joghatóságnak vannak jogszabályi rendelkezései, amelyek szabályozzák az ingatlan-értékbecslés eljárásait és követelményeit. Ezek a követelmények az értékbecslők képzettségére, az alkalmazott értékelési módszerekre, az értékelés lebonyolítására, az értékbecslés aktualizálási kötelezettségére és más fontos szempontokra vonatkoznak.
Az ingatlan-értékbecslést pontatlannak tekinthetjük, ha hibáztak az adatok összegyűjtésénél és tolmácsolásánál. A becslés akkor sem megfelelő, ha az értékbecslő nem ismeri kellőképpen a piac összes sajátosságát, valamint figyelmen kívül hagyja a helyi piaci mozgásokat, a kereslet-kínálatot és más karakterisztikus tényezőket. Ez hibás értékbecslést eredményezhet. Az sem jó, ha az értékbecslő nem veszi figyelembe a közeljövőben megvalósuló épületek és infrastruktúra építését – például, ha az önkormányzat módosítani szándékozik a rendeltetésen, vagy ha már új iskolát, üzleteket, buszmegállókat, és hasonlókat terveznek.
Igen, van arra néhány lehetőség, hogy próbálkozzon ingatlanja értékének a növelésével. Az ingatlan vonzerejét és funkcionalitását felújítással, átalakítással, hozzáépítéssel, ráépítéssel, illetve bármilyen fejlesztéssel növelheti, ezáltal annak kelendőségét is a piacon. Az ápolt, rendezett környezet, beleértve a kertek gondozását, a teraszokat vagy udvarokat, ugyanúgy pozitív hatással lehet az értékre. Másfelől az infrastruktúra fejlesztésébe történő befektetés, mint az elektromos vezetékek, fűtésrendszerek, szellőző- vagy vízvezetékrendszer és csatornázás igazán megnövelik az ingatlan értéket. Végül, de nem utolsó sorban – habár az ingatlan lokációján nem változtathat, érdemes felismerni és kihangsúlyozni annak előnyeit, mint az iskola közelsége, üzletek, zöldfelületek, tömegközlekedés és hasonlók, amelyekkel versenyelőnyt biztosíthat.
Teljesen szabadon határozhatja meg az Önnek megfelelő eladási árat. Az értékbecslés csak iránymutató és az eladási árnak nem kell pontosan megegyeznie a feltételezett értékkel. Azonban lényeges szem előtt tartani, hogy az aránytalanul magas áron történő eladási kísérlet befolyásolhatja a potenciális vásárlók érdektelenségét.
Igen, az általános tendencia hosszú távon az ingatlanok árának növekedését jelzi, így az ingatlanok kiváló befektetést jelentenek az időnkénti árcsökkenések ellenére is. Az előrejelzések szerint az elmúlt négy év tendenciája a jövőben is folytatódni fog.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?