Találjon megfelelő fűtésszerelőt? Összegyűjtöttük és ellenőriztük azokat a helyi fűtésszerelőket akik Budapest területén és környékén dolgoznak. Kérjen ajánlatot és az érdekelt fűtésszerelők felmérés és ajánlatadás céljából kapcsolatba lép Önnel. Tapasztalt fűtésszerelő biztosan lesz az Ön számára is.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Könnyű út a legjobb szakemberekhez.
Legutóbbi projektek kategóriában Fűtési rendszer, Budapest
Szükség van egy Viessmann kondenzációs kazán éves karbantartására.
Szlávik G.
Szükség van egy régi fűtési rendszer lebontására, és egy új, 6 helyiségre kiterjedő fűtési rendszer kiépítésére. Az új rendszer 22 kW teljesítményű lapradiátorokkal és réz vagy ötrétegű csövezéssel fog működni, összesen 7 db radiátorral. A pincében a régi C 30-as cirkó helyére kondenzációs kazán kerül beszerelésre, amelyet a régi szabvány szerinti alumínium béléses kéménybe kell bekötni, mely kb. 9 méter hosszú. A fal- és födémáttörések használhatóak, így falfúrásra nincs szükség a csőszereléshez.
Szűcs A.
Szükség van 110 m²-es ingatlan meglévő gázkazánjának cseréjére kondenzációs kazánra, valamint a kémény bélelésére.
Tilki R.
Szükség van egy 3. emeleti, 49 nm alapterületű lakás fűtési rendszerének felújítására. A fűtési és gáztervek elkészültek, rendelkezésre állnak, illetve helyszíni felmérés is lehetséges. Emellett szükség van a használati vízcsövek cseréjére is.
Baki L.
Szükség van a társasházban a kazáncsere miatt megemelkedett hőmérséklet következtében csöpögni kezdett radiátorokhoz vezető gömbcsapok cseréjére. Szükség van az összes radiátorhoz tartozó elzáró csap egyidejű cseréjére, ami összesen 4 darab elzáró csapot jelent.
Czigány I.
Szükség van parapetes gázkazánnal történő fűtésrendszer kiépítésére, természetesen a felmérés függvényében.
Terenyi Z.
A lakásunk kulcsátadása után kiderült, hogy az egyik radiátor szivárgott, és a parketta alatta penészes. A radiátor szelepénél vízkövet és rozsdát találtunk. Ezt kellene javítani, ellenőrizni, esetleg cserélni, valamint megnézni, hogy a fő cső nem sérült-e. Sürgős segítségre lenne szükségünk egy héten belül.
Török N.
Szükség van a következő munkálatok elvégzésére a 27 m² méretű lakásban:
Helyzet:
Kéményseprő-ipari ellenőrzés során hiányosságot állapítottak meg: a működő kombi gázkazán műszaki tanúsítványa hiányzik.
Kért munka:
Gázkazán és a meglévő fűtési rendszer műszaki felülvizsgálata.
Tanúsítvány kiállítása a fűtési rendszerhez.
Nagy P.
Szükség van a régi, kilyukadt Monori vegyestüzelésű kazán cseréjére. A fő fűtőkészülék egy Junkers falicirkó, a vegyes tüzelésű kazán pedig csak kiegészítő funkciót tölt be.
Koczfan J.
Szükség lenne kondenzációs kazánra és kémény bélelésre (kb. 12m hosszú, koncentrikus 125/80 méretű) a kondenzációs kazánhoz. Továbbá szükség lenne egy több körös rendszer kialakítására radiátorokhoz, amelyhez 5 rétegű csőt kellene használni. Ezenkívül szükséges lenne egy gázcső megszüntetése.
Czak B.
Szükség van a meglévő nem működő gázos cserépkályhákat kiváltani korszerűbb fűtéssel.
Ibolya V.
Szükség van kombi cirkó bekötésére hivatalosan, vízmelegítésre és 1 radiátorral, engedélyel, tervezéssel.
Hegedüs A.
1 db konyhai és 2 db szobai Alutherm radiàtorok cserèje Lehel Viking vagy Lehel Panel radiàtorokra. Kérném, hogy a kettő típus közül melyiket ajánlanák, illetve a radiátor típushoz még milyen kiegészítőket kellene milyen árban megvásárolni? Külön kérnék árajánlatot a csere konkrét munkadíjjára.
Nagy L.
Menyezeti fűtés-hűtés rendszer kialakítása a jelenlegi radiátoros rendszer helyett.
A jelenlegi fűtés kondenzációs kazánnal történik. Amennyiben megoldható a hűtés és fűtés is arra megfelelő kondenzációs kazánnal az lenne a legjobb.
Schmidl T.
A lakás fűtéséhez leggyakrabban használt energiaforrások a melegvíz-vezetékek, a gáz, az elektromos áram, a fa biomassza és a fűtőolaj. A melegvíz-vezetékes és a gázfűtés általában távfűtéssel történik. Az utóbbi években a hőszivattyúkkal történő fűtés is növekvő tendenciát mutat.
Az otthona fűtésére szolgáló megfelelő fűtésrendszer kiválasztásának több előfeltétele van, mint például az épület nagysága és szigetelés, a helyszín, a fűtési anyaghoz történő hozzáférés, környezeti tényezők és anyagi lehetőségek. Választásnál a rendszer energiahatékonyságát, a vezetékek és a karbantartás költségeit, valamint a személyes preferenciákat is figyelembe kell venni.
Ami a fűtési költségeket illeti, nehéz csak egyet, a legolcsóbb fűtésmódot kiválasztani, tekintettel arra, hogy a költségek sok összetevőtől függnek. Ezek közé soroljuk a fűtőanyag, vagyis tűzifa árát, a rendszer hatékonyságát, az épület szigetelését és a fűtési igényeket, azonfelül minden támogatást vagy kedvezményt, amelyet egy adott energiatípus használata révén kaphat. Általában véve a fa alapú biomassza és a gáz megfizethetőbb fűtési energiaforrásnak számít. Az olcsóbbak közé tartoznak a talaj, a levegő és a víz hőjét használó hőszivattyúk is, amelyek használatával a valamivel nagyobb kezdeti befektetések nagyon gyorsan megtérülnek.
Ökológiai és környezetvédelmi szempontból a legkedvezőbb fűtési módnak a megújuló vagy zöld energiaforrásokat tartják. Ezek között a legnépszerűbbek a hőszivattyúk, amelyek a fűtéshez és hűtéshez akár 80%-ban megújuló energiát használnak, míg a berendezés működéséhez mindössze 20% elektromos energiát használnak. A hőszivattyúk működési elve, hogy a környezetből elvonják a hőt, és azt az otthon számára hasznos energiává alakítják.
A hőszivattyúknál használt energiaforrásokat három fő típusba sorolhatjuk: levegő, víz és föld. A levegő-víz szivattyúk a hőt a levegőből vonják ki, míg a víz-víz típusúak a vízforrásból, mint a folyók vagy tavak, míg a föld-víz hőszivattyúk a talaj energiáját használják kollektorok vagy szondák segítségével.
A fűtésrendszer energiahatékonyságának növelésére több lehetőség is adott. Egyes lépések magukban foglalják az épület szigetelésének javítását, a fűtőberendezések rendszeres karbantartását, termosztátos szelepek használatát az egyéni szabályozáshoz, magas hatékonyságú fűtési rendszerek telepítését, mint a kondenzációs kazánok és/vagy intelligens termosztátok, amelyek lehetővé teszik a jobb hőmérséklet-szabályozást és időzítő beállításokat.
Elvileg nem. Csak ott kötelező, ahol az önkormányzat területi terve ezt előirányozza. A döntés a térségben rendelkezésre álló gázinfrastruktúra elérhetőségétől, az Ön fűtési igényeitől, pénzügyi lehetőségeitől, valamint környezeti és energiapreferenciáitól függ.
A fűtésrendszer megfelelő karbantartása alatt értendő a rendszeres tisztítás és az olyan berendezések ellenőrzése, mint a kazánok, hőszivattyúk, radiátorok, csövek és vezérlőrendszerek. Ajánlott a rendszeres szakszerű ellenőrzés és szervizelés is. Általánosságban elmondható, hogy a jól megtervezett és karbantartott fűtésrendszerek, mint a gázkazánok vagy hőszivattyúk élettartama 15 és 20 év között van, de akár több is lehet. Más rendszerek, mint a fa biomassza vagy fűtőolaj, még hosszabb élettartamúak lehetnek.
Ismert a központi fűtésrendszer, amelynél a hőt egy helyen termelik, majd az épületen áthaladó csöveken keresztül a radiátorig vagy a padlófűtéshez vezetik, és az szétterjed a helyiségben. Vannak úgynevezett helyi vagy pontfűtés változatai is, amelyek tulajdonképpen különálló fűtőtestek, mint a kályhák vagy kandallók, amelyek egyes helyiségeket közvetlenül fűtenek, azonban nem működhetnek egyetlen fűtési rendszerként. Emellett vannak melegvíz-elosztó rendszerek (melegvíz-csövek), amelyek a csöveken keresztül továbbítják a hőt a radiátorokhoz vagy padlófűtéshez.
A padlófűtés és a radiátor a hőátvitel módjában és a fűtés elosztásában különböznek. A padlófűtés úgy működik, hogy a padlóburkolat alatt vagy a falba rejtett csövek közvetlenül a helyiségbe sugározzák a hőt. Az ilyen működés eredménye az egyenletes hőelosztás, amellyel kellemes szobahőmérsékletet biztosítanak. A radiátorok működési elve, hogy a fali vezetékekben áramlik a melegvíz vagy levegő. Ennek a módszernek a hatására gyakran hideg és meleg részek alakulnak ki a helyiségben.
Először is a termosztátot megfelelő magasságra kell tenni, általában szemmagasságba, távolabb a hőforrástól, és nem annak közelében. A termosztátot közvetlen napfény hatásának sem szabad kitenni, mert így hamis értékeket mutathat. Állítsa be a kívánt hőmérsékletet, amely kellemes az egész család számára. Javasoljuk, hogy a termosztát paramétereit az évszakok szerint, és az Ön személyes igényei alapján állítsa be. Például az éjszakai pihenés alatt néhány fokkal csökkentheti a hőmérsékletet, ezáltal energiát takarít meg. Az intelligens termosztátok használata segíthet a hőmérséklet automatikus beállításában az Ön napirendje szerint, valamint a fűtési költségek csökkentésében.
Először is, ha még nem tette meg, kérjen fel egy szakértőt, aki elvégzi az épület termovíziós vizsgálatát és így meghatározza azokat a gyenge pontokat, ahol hőveszteség jelentkezik. Ez alapján tervezze meg a szigetelési munkákat. Leggyakoribb gyenge pontok az ajtók, ablakok, erkélyek, teraszok és a tető. Fedje le a homlokzatot megfelelő vastagságú szigeteléssel, és csökkentse a hőveszteségeket minőségi nyílászárók felszerelésével. Rendszeresen takarítsa és tartsa karban a fűtőberendezéseket, hogy biztos lehessen benne, hogy megfelelően és hatékonyan működnek. A termosztátot állítsa be úgy, hogy a fűtést optimalizálja, és ezzel együtt csökkentse a költségeket. Ellenőrizze le, hogy áttérhet-e energiahatékonyabb fűtésrendszerre, mint amilyen a hőszivattyú vagy a kondenzációs kazán.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?