Katerória

    Szauna Árak - Eladó infraszauna, Finn és kültéri szauna építés házilag

    Mennyibe kerül a szauna? A különálló szauna valamennyivel nagyobb befektetés, de az általa nyújtotta testi-lelki megújúlás minden pénzt megér. Az ár elsősorban a szauna méretétől (hány személyes), típusától (finn, török, japán, infravörös, sár, BIO, iszap, stb.), anyagától (fa, kerámia, stb.), szükséges megvilágítástól, kályha típusától és nem utolsó sorban a szerelőtől függ. A legjobb választás, amennyiben megengedheti magának, az egyedi méretre gyártott szauna. A 200x200 cm-es több funkciós finn szauna ára 3 millió Forint.

    Kitől reneljen szaunát? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő asztalosainktól – díjmentesen, kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Szauna ára


    Finn szauna ára. 200x200 cm-es kétfunkciós finn szauna ára.

    750000.00 Ft/m2

    Nagyon alacsony ár
    Ft/m2

    Közép ár
    1025000.00 Ft/m2

    Legmagasabb ár
    Kivitelező ajánlata

    Más árak a Szauna

    az Ön mennyisége

    mértékegység

    hozzávetőleges ár

    az Ön ára

    Egyedi méretű finn szauna

    Egyedi méretű finn szauna. Nyárfából gyártott, 140x140x200 cm-es finn szauna tervezése és építése, edzett üvegajtókkal, 6 kW-os kőkályhával, háromfázisú tápegységgel.


    m2

    Ft/m2

    Ft

    Normál méretű finn szauna

    Normál méretű finn szauna ára. 200x200x200 cm-es, kanadai vörös cédrusból készült finn szauna ára gyártással, szereléssel, edzett üvegfalakkal, ajtóval, 6 kW-os kőkályhával, valamint háromfázisú tápegységgel.


    m2

    Ft/m2

    Ft
    Végösszeg
    Ft
    Kereslet beküldése >

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Szaunák - Minden, amit tudni kell róluk

    1. Szauna - Mit érdemes tudni róla?

    Szauna
    A szauna jó hatással van az immunrendszerre, a bőrre és még az izmokat is ellazítja 

    Az északi országokból eredő otthoni szaunák népszerűsége világszerte elterjed, hisz nembiztos, hogy valami, ami jobb hatással lenne a bőrre és a fájó izmokra, mint egy jól kivitelezett szauna. Ezért ez a múlt századi skandináv találmány világszerte gyorsan elterjed. A keletieknél is van valami hasonló, vidékünkön pedig török fürdőként váltak ismertté. Mindenesetre azok, akik legalább egyszer megtapasztalták a szaunázás élményét, azt mondják, hogy egy ilyen szintű lazulás nem hasonlítható össze semmivel. Amennyiben saját szauna mellett dönt, ezt az élvezetet bármikor igénybe veheti. A modern szaunákban gyorsan elérhető a 80°C-os hőmérséklet, így egy ilyen félórás élvezetnek saját otthonában is hódolhat, egy fárasztó nap vagy edzés után. Az otthoni szaunák többsége elektromos melegítővel rendelkezik, amelyek melegítik a levegőt, de egyre népszerűbben az infa szaunák is. Az ilyen magas hőmérsékletek nem javasoltak bizonyos betegségek megléte esetén kifejezetten ellenjavallott és gyerekek számára sem javasolt, ezért részletesen tájékozódjon és mindent ellenőrizze mielőtt ilyen jellegű beruházás mellett döntene.

    1.1. Szauna jótékony hatásai

    Nem számít, milyen típusú szaunát választ, az egészségre minden típusnak számos jótékony hatása van.

    Fokozza a vérkeringést - A szaunában töltött idő jótékony hatással van a szív és érrendszer egészségére, de a vérkeringést is serkenti. Meleg hatására tágulnak a véredények és a szervek vérellátása is jobb lesz.

    Izomlazító - A fokozott vérkeringés csökkenti az izomfájdalmat, így a fárasztó edzés utáni szaunázás, csökkenti az izomlázat.

    Stresszcsökkentő - Számos kutatás alapján a szaunában töltött idő valóban csökkenti a stresszt és a vele járó tüneteket, mint amilyen a fejfájás és a migrén.

    Nyugodt alvást biztosít - Az esti szaunázás segíti a szervezet tehermentesítését és ellazulását, ami által mély és nyugodt alvást biztosít.

    1.2. Szauna használata

    1. Szauna előkészítése - Kapcsolja be és várja meg, hogy felmelegedjen a kívánt hőmérsékletig. Az ajánlott legmagasabb hőmérséklet 90°C.

    2. Szervezet felkészítése - A szaunában való belépés előtt igyon meg több pohár vizet nehogy dehidráljon. Vegyen le minden ékszert, így kiküszöbölheti az égési sérüléseket. Vigyen egy nagy törölközőt, amelyre ráülhet vagy amellyel törölközhet és eltávolíthatja az izzadságot. Olvasson el minden egészségügyi, műszaki utasítást és figyelmeztetést, amelyet a használati utasítással kapott és tartsa is be őket.

    3. Használja a szaunát saját belátása szerint - Jó, ha a szaunában van időzítő, így nem marad bent tovább, mint kéne. A szokásos idő 15-20 perc. Ha gyakrabban használja a szaunát a tartózkodási időt rövidítse le. Ha szédülést, gyengeséget vagy szívdobogásérzést tapasztal, azonnal menjen ki a szaunából.

    4. Fiatalítsa meg testét - Amikor kijött a szaunából, várjon néhány percet és igyon vizet. A szaunában töltött idő után a szervezetnek egy kis időre van szüksége, hogy egyensúlyba kerüljön. Ezért ne siessen és ne is kezdjen hozzá azonnal valami nehéz munkához. A fin szauna után javasolt a hideg vízzel való zuhanyzás, habár a háziorvossal való konzultáció sem árt.

    1.3. Szauna anyagok

    Hagyományosan a szaunák luc- vagy erdei fenyőfából készülnek. Habár ma már más anyagokat is használnak, köztük néhány porózusabbat és keményebbet is, de ettől függetlenül még mindig a fenyő a legkeresettebb. Bár az igazat megvallva, a fenyőfa jellegzetes illata miatt semmi sem pótolhatja a fenyőből készült szaunában való tartózkodás igazi élményét. Habár a jól szigetelt fenyőből készült lécek túlmelegedhetnek és emiatt a bennük töltött idő során törölközőre is szükség lehet, míg más anyagokra ez nem jellemző.

    1.4. Szauna mérete

    Különféle méretű szaunák léteznek. Vannak egyszemélyes, de akár nyolcszemélyes szaunák is. Az Ön által kiválasztott szauna típusa meg kell, hogy feleljen azon személyek számának, akik használni fogják. Ezenkívül a megfelelő szauna kiválasztására mindenképp kihatással van a rendelkezésre álló szabad tér mérete is.

    1.5. Melegítő típusok

    Kerámia – A kerámia fűtőtest gyorsabban felmelegszik, mint a szénszálas. Mivel a hő a melegítők körül intenzívebb, jobb lesz, ha olyan szaunát választ, amelynek a melegítői közelebb vannak az ülőhelyekhez.

    Szénszálas (karbonszálas) melegítő – A szénszálas melegítők tartósabbak és energetikailag hatékonyabbak, mint a kerámia fűtőbetétek. Hisz sík felületüknek köszönhetően a hőmérséklet egyenletesen eloszlik.

    EMF kibocsátás – Az infraszauna elektromágneses mezőt (EMF) hoz létre. A kerámia fűtőtestek EMF kibocsátása alacsonyabb a szénszálas melegítőktől, azokban a szaunákban, ahol mindkét fűtőelem megtalálható az EMF kibocsátás a legalacsonyabb. Javasolt, hogy az EMF 3Mg-tól (miligaus) kevesebb legyen. Ezenkívül a szakszerű használatról és a földelésről szakember véleményét is célszerű kikérni.

    1.6. Hőmérő

    A szaunák a kikapcsolódást, jólétet és a meleg levegő élvezetét szolgálják, ami után a test lehűlése következik. De nem mindenki viseli egyformán jól a meleget ezért, ha valakivel közösen szaunázik és ha az Ön számára már nem élvezhető a kabinban való tartózkodás, akkor jobb, ha abbahagyja és kimegy a szaunából. A személyes megítélésen kívül fontos a vezérlő rendszer is, illetve a hőmérsékletet szabályzó termosztát. A korszerű szaunák, modern felszereléssel rendelkeznek, amelyek által gyorsan elérhető és fenntartható a kívánt hőmérséklet. De ha úgy dönt, hogy egyedül épít szaunát gondoskodjon a helyiség megfelelő szellőzéséről is.

    2. Minőségi szauna kiválasztása

    Saját otthoni szaunáját bármikor és bármennyit használhatja, az Ön számára legmegfelelőbb hőmérsékleten, anélkül, hogy mások igényeit is figyelembe kelljen venni. Általában ez a fő oka annak, hogy valaki otthoni szauna mellett dönt, de ha már vásárlás előtt áll tudnia kell, hogy nem minden szauna egyforma. Léteznek finn szaunák, páraszaunák, infraszaunák és a felsorolt típusok társításával kialakított szaunák. A legtöbb szauna konvekció elvén működik, amelyek többsége áramra vagy gázra működik, de fával is fűthetők. A hagyományos finn szaunákban a kövekkel feltöltött fűtőberendezés a fal mellett melegszik. Ezekre a kövekre meleg vizet öntöznek, amelyhez illóolajokat adnak és így pára keletkezik. Másrészt az inframelegítők egészen más elv alapján működnek. Az ilyen szaunákban nem a levegő melegszik, hanem a melegítő infravörös sugarai felmelegítik a kabinban lévő személyeket. Ezek a sugarak, valójában úgy működnek, mint a mikrohullámsütő, hisz a testet belülről melegítik és nem a helyiségben lévő levegőt. Emiatt ezekben a szaunában a lévő hőmérséklete alacsonyabb és kisebb a páratartalom, valamint a nedvesség is.  Elmondható, hogy ez a fajta szauna kiváló azok számára, akik nem szeretik a gőzt, a magas páratartalmat és a meleget, vagy azok számára, akik légzési nehézségekkel küszködnek. Persze vannak kritikusok, akik azt állítják, hogy akkor ez nem is szauna, hiszen egészen más légkört biztosít. Vásárlás előtt célszerű mindkét típust kipróbálni, majd ez után eldönteni melyikben érzi jobban magát. Az infraszauna működéséhez kevesebb energiára van szükség, ami gyakori használat esetén jelentős adat lehet. A páraszaunák pára generátorral rendelkeznek, amely 100%-ban megnöveli a levegő páratartalmát. A gőzszobákban a hőmérséklet általában alacsonyabb, mint a finn szaunákban (kb. 41°C), de a nedvességtartalom sokkal magasabb. Azonkívül, hogy a finn- és az infraszauna között kell választania, el kell döntenie azt is, hogy hova lesz telepítve, milyen anyagból készüljön és hogy milyen kiegészítő elemeket kell, hogy tartalmazzon. A tervezési szakaszban kell eldönteni azt is milyen szigetelést és szellőztetést szeretne és milyen méretű legyen a szauna. Bizonyos esetekben korlátokba ütközhet, ez lehet a szauna elhelyezéséhez szükséges tér, különféle előírások vagy az anyagiak. Az akadályokra, de a lehetőségekre is mindenképp kihatással van az is, hogy kültéri vagy beltéri szaunát tervez. Mindenesetre a kiválasztott szauna gyártójától magyarázatot kérhet, hogy mi az, ami a helyszínen kivitelezhető és mi az, ami nem és hogy miért.

    3. Szauna fajták

    3.1. Fatüzelésű szauna

    A hagyományos fatüzelésű szauna, amely finn szauna néven ismert száraznak nevezhető, ami valójában azt jelenti, hogy a benne lévő nedvességtartalom alacsony vagy egyáltalán nincs is. A fatüzelésű szaunában fával fűtik fel a szauna köveit, amely a fával borított szaunakabinban is felmelegíti a levegőt. A kályha 60° és 100°C fok közötti hőmérsékletet biztosít. Az ilyen típusú szaunában kötelező a vízzel és illóolajjal feltöltött dézsa, amelyből időnként a forró köveket öntözik, majd ez után pára keletkezik. Az ilyen hagyományos vagy egyszerű szaunákat a ház mellé javasolt telepíteni, de úgy hogy a füst ne zavarja a szomszédokat.

    3.2. Elektromos szauna

    Az elektromos szaunákban való tartózkodás hasonló, mint a hagyományos finn szaunákban, azzal a különbséggel, hogy a fűtés villanyárammal történik. Ugyanúgy, mint a fatüzelésű szaunáknál, a köveket vízzel öntözik és így pára keletkezik. Az elektromos szaunák a városi környezetben népszerűbbek, mivel könnyebben kezelhetők és beltérbe is telepíthetők.

    3.3. Infraszauna

    A hagyományos szaunákat kedvelők nem értenek egyet azzal, hogy az infraszaunák remek megoldás. Hisz az infraszauna nem a szauna levegőjét melegíti fel, hanem infrasugarak segítségével a bőrt és a bőr alatti kötőszöveteket, így a test belülről kifelé melegszik fel. Ennek a technológiának köszönhetően a hőmérséklet alacsonyabb, mint a finn szaunákban, ezért gyerekek, idősek, szív- és érrendszeri problémákkal küszködők is használhatják. Az infraszaunák ára kedvezőbb és épületen belül is telepíthetők.

    3.4. Füst szauna

    Ezeket a kémény és melegítő nélküli szaunákat először felfűtik, majd kiszellőztetik, mielőtt a szaunázók bevonulnának. A füst és a korom jellegzetes illatot ad a szaunának, ami különleges légkört teremt. A fatüzelésű szauna előnye, hogy a működtetéséhez nincsen szükség elektromos áramra, ezért bárhol könnyedén működtethető. De ha ilyen élményre vágyik akkor jobban teszi, ha Finnországba utazik.

    3.5. Gőzfürdő

    Az ilyen szaunákat inkább gőz- vagy törökfürdőként, azaz hammamként ismerik. Ezekben a hőt a víz forralásával és elpárologtatásával nyerik. Ezek a fürdők olyanok, mint a klasszikus, teljesen csempével vagy más nem porózus anyaggal burkolt fürdőszobák. A bennük keletkező forró, párás levegő kiválóan alkalmas a légúti betegségekben szenvedők számára. Az ilyen szaunákban a levegő hőmérséklete körülbelül 60°C. Mielőtt gőzfürdő mellett döntene, célszerű lenne szakembert hívni, aki helyszíni felmérést végez és tudja hogyan lehet kezelni az esetleges penészesedést vagy a túl magas nedvességtartalmat.

    3.6. Gőzkabin

    Amennyiben szereti a meleget és otthonában nincs elegendő szabad hely, akkor a szauna és zuhanyfülke társítása kiváló megoldás lehet. Így az egyszerű zuhany mellett gőzfülkével is rendelkezhet. Az ilyen zuhanyfülke klasszikus megjelenésű azzal a különbséggel, hogy hő és gőz előállító kiegészítőkkel van felszerelve, ami mellé hidromasszázs is társítható. Vásárláskor számos típus közül választhat: kétszemélyes gőz zuhanykabin vagy a luxusos változat a hidromasszázskáddal ellátott kabin, de vannak száraz szaunával kombinált gőzkabinok is.

    4. Otthoni szauna szerelése és karbantartása

    4.1. Szauna szerelés

    Általánosságban elmondható, hogy a szaunák összeszerelése és telepítése egyszerű. A szereléshez általában két személy és némi szerszám szükséges: fúrócsavarozó, csavarhúzó, csavarok és gumikalapács. A szaunák többségét szétszerelt általában és megszámozva szállítják ki a megrendelő címére. Az elemeket klikk rendszer, valamint a hornyok és mágnesek által illeszthetők egymásba. Célszerű a gyártó által mellékelt szerelési útmutatót és használati utasítás is átolvasni, ahhoz, hogy minden elem biztonságos és megfelelő módon kerüljön a helyére. Mindez elengedhetetlen a sikeres munkavégzéshez. Általában először a kabin alját szerelik össze, majd a hátlapot és az oldalfalakat. Miután mind a három fal rögzítésre került, jöhetnek a padok, szaunakályhák, és végül a villamos hálózatra való csatlakoztatás, majd az ajtóval rendelkező fal és a szauna teteje kerül felszerelésre. Végezetül a díszléceket rögzítik, amelyekkel eltakarják az elemek közötti illesztéseket és csavarokat. Megjegyzés: kiszállítás után, tegye hozzáférhetővé a telepítésre szánt helyet, és itt szerelje össze. Ezáltal elkerülheti a nehéz kabinnal való manőverezés esetleges nehézségeit.

    4.2. Beltéri szauna

    A padló ahová a szauna kerül vízszintes és egyenes kell, hogy legyen. A legideálisabb padlóburkolat a beton, csempe vagy kő, de lehet parketta is. Semmiképpen sem szerelje laminált padlóra. A szauna működéséhez villanyáram is szükséges, ezért a közelben egy megfelelő konnektor is kell, hogy legyen. A szaunát nem kellene vizes, nedves helyiségekbe telepíteni és olyan helyekre sem javasolt, ahol fennáll ennek a veszélye, pl. alagsor. A megfelelő hőszigeteléssel ellátott helyiség a legideálisabb, hisz a hideg helyiségekben a szauna nem biztos, hogy eléri a kívánt hőfokot. Ez a gond megoldható utólagos szigeteléssel is.

    4.3. Kültéri szauna

    Enyhébb éghajlatú területeken a kültéri szaunák egész évben használhatók. Hidegebb tájakon a szauna extra szigetelést igényel. A szaunát teljesen egyenes felületre kell telepíteni és tetővel kell védeni a csapadéktól és széltől. A villamos hálózatra való csatlakoztatás érdekében a szaunát a ház közelébe célszerű telepíteni.

    4.4. Szauna szellőzése

    A szaunák nem igényelnek speciális légcsatornákat vagy szellőzőszelepet. A megfelelő szellőztetés elérése érdekében azonban ajánlott legalább néhány centiméter helyet hagyni a szauna és a fal, illetve a mennyezet és a szauna között. Bár légcsatornákra nincs szükség, minden szaunának szüksége van szellőztető rendszerre, hogy a hő egyenletes eloszlása és az oxigénellátás biztosított legyen. Az egyenletesebb hőeloszlás érdekében a többszemélyes szaunákban különösen fontos a megfelelő szellőztetés kialakítása. A szaunáknak általában van egy alsó szellőzőnyílásuk, közvetlenül a padló felett, és egy felső szellőzőnyílásuk, közvetlenül a mennyezet alatt. A készen vásárolt szaunák falaiba a szellőzőnyílások általában már be vannak építve. Ha nincs szellőzőnyílás, a szaunát úgy tervezték, hogy az ajtó alatt egy kis rés legyen, amely lehetővé teszi a levegő és az oxigén áramlását. A szauna felmelegedése közben a szellőzőnyílások egy része bezárható, így a szauna gyorsabban felmelegedhet. A szaunában való tartózkodás ideje alatt a szellőzőnyílások nyitva vannak és kikapcsolás után is úgy maradnak.

    4.5. Villamos hálózat és teljesítmény

    Kültéri és beltéri szaunákhoz megfelelő erősségű villamoshálózat szükséges és ez a dugalj csak a szauna áramellátását kell, hogy szolgálja. Más berendezések vagy elosztók és hosszabbítok nem csatlakoztathatók erre az aljzatra. A legtöbb infraszauna 110-120 V-on működik. Egyes szaunák 220-240 V-on működnek. Ez a feszültség általában a hagyományos gőzszaunákhoz és a nagyobb teljesítményű finn és infraszaunákhoz szükséges. A 240 V-os konnektorok mosógépek, szárítók, sütők, légkondicionálók vagy kazánok működtetésére is szolgálnak. A legtöbb modern otthonban 220-240 V-os konnektorok vannak. Néhány régebbi épületben azonban az elektromos vezetékek korszerűsítésére is szükség lehet. Ez esetben célszerű villanyszerelőt hívni.

    4.6. Kiegészítők

    MP3 lejátszó bemenet - Az ilyen kiegészítők lehetővé teszik a telefon csatlakoztatását és a beépített hangszórók általi zenehallgatást.

    Bluetooth - A bluetooth bemenettel rendelkező szaunákban zenét is lehet hallgatni.

    Időzítő/óra - Ezek a kiegészítők lehetővé teszik, hogy mindig tudja a pontos időt, a visszaszámláló pedig hangjelzést ad és így nem maradhat túl sokáig a szaunában. De az időzítő által a szauna automatikus kikapcsolására is van lehetőség, így akkor is biztonságban van, ha ellazulna és elaludna.

    LED világítás - A szaunákban a LED világítás a legmegfelelőbb, hisz kevesebb energiát fogyasztanak és élettartamuk is hosszabb.

    Szellőző - Amennyiben van rá lehetősége válasszon beépített szellőzőrendszerrel rendelkező szaunát, amelyek automatikusan kiegyenlített szellőzést biztosítanak.

    4.7. Szauna karbantartása

    Amennyiben kültéri szaunával rendelkezik, kívülről rendszeresen mosni kell magasnyomású mosóval. A szauna kültéri felületeit UV védőbevonattal is kezelheti. Ne használjon lakkot vagy fára alkalmas festéket. Télen fontos, hogy a szaunán és alatta is el legyen takarítva a hó. A szauna beltere porszívózható és ezáltal eltávolítható a por és a különféle szennyeződések. Minden használat előtt a szaunát, illetve a benne lévő padokat, falakat, támlákat és padlókat kefével át kell súrolni. A padokat évente egyszer át is lehet csiszolni és ezáltal eltávolíthatók az esetleges foltok, amelyeket enyhe tisztítószerrel és kefével is eltávolíthat. Amennyiben észreveszi, hogy valahol penészesedés van akkor ezt a gyártó által javasolt vegyszerrel azonnal távolítsa el. Egy ilyen jellegű takarítás után hagyjon mindent megszáradni, majd alaposan szellőztessen ki. A finn szaunában lévő köveket évente egyszer szintén át kell mosni, ezt a munkafolyamat áramtalanítással kezdődik, majd a kövek kiszedésével folytatódik és a sérült vagy széttört darabokat el kell távolítani az ép köveket pedig vízzel át kell mosni. Tegye vissza a köveket és eközben ügyeljen az egyenletes elosztásra és az egymás közti távolságra. Szükség esetén vásárolhat új köveket is, csak ügyeljen arra, hogy azok azonos méretűek legyenek.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Kültéri szauna

    Kültéri szaunát szeretnénk, kettő darab paddal,
    kb. 2 x 1,8 m belmérettel, villany kályhával. 1145016 Ft Vége 1908360 Ft

    ........

    Kültéri finn szauna elkészítése

    Kültéri finn szaunára szeretnék árajánlatot kérni.
    Körülbelüli elképzelések:
    méret: 250*250*200 cm (szélesség, hosszúság, magasság)
    Fűtés: fatüzelésű kályha
    Ajtó: hőálló üveg
    Extra: üvegfal/nagy üvegablak az ajóval merőleges falon.

    Köszönettel:
    Jánosik Tamás 554040 Ft Vége 923400 Ft

    ........

    egy kb 2m 2m-es helyiségbe szeretnék egyedi építésű finn szaunát.

    Tisztelt Címzett!

    kb 2x2m alapterületű finn szauna

    Tisztelettel, 1846800 Ft Vége 3078000 Ft

    ........

    Kivitelező ajánlata





    Ár, Gőzkabin szervízelése,
    Szauna, Balatongyörök

    36936 Ft Vége 61560 Ft

    Ár, Kombi szauna, 144x288x210 cm
    Szauna, Szarvas

    3139560 Ft Vége 5232600 Ft



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Szauna árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    46+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Szauna
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!