Folytatásban:
1. Gránit konyhai munkalap
A gránit a legmegfelelőbb kő a konyhai munkalapokhoz, számos színben és árnyalatban kapható. A gránit ellenáll a hőnek, a nedvességnek és az ütéseknek, és ami fontos, könnyen tisztítható. A gránit munkalap általában 2-3 cm vastag, és sokkal tartósabb, mint a fa munkalap. A kő első ránézésre és érintésre is hidegnek tűnik, a lapok illesztései pedig jól láthatóak, így a modern konyhában is tekintélyesnek és elegánsnak tűnik.
Vajon mennyit kell fizetni egy ilyen munkalapért? A gránit munkalap hosszméterének ára a kő típusától és kidolgozottságától függően változik, a szürke színű körülbelül 32 ezer, a zöld és kék árnyalatú pedig 64 ezer Forintba is kerülhet.
PULT VILÁG Kft. szakemberének tanácsa 2. Amikor kiválasztottuk, hogy milyen konyhapultot szeretnénk, mennyi ideig tart az elkészítése? 3. Konyhapultokon kívül foglalkoznak még mással is. Mik lennének azok? |
2. Műkő munkapult a modern konyhákhoz
A műkő, a gránithoz hasonlóan sokféle színben és árnyalatban kapható. A műkőből készült konyhai munkalapok valójában nem teljesen mesterségesek - ez a munkalap zúzott márványforgácsokból és porból készül, amelyhez gyantát, színezékeket, pigmenteket, illetve néha üveget is adnak. Elmondható, hogy egy ilyen pult ára a minőséghez képest meglehetősen alacsony. Az olcsóbb műkő porózusabb és átveheti a rajta előkészített alapanyagok és ételek illatát. A műkő nyomtatható is, vastagsága általában 1,5 cm körüli.
Mennyit kell fizetnünk a műkőből készült munkalapért? A műkő árát általában négyzetméterenként számítják, színtől, minőségtől és megmunkálásától függően 65 és 100 ezer Forint között alakul.
3. Kerrock, azaz akril munkalap
A konyhai munkalap alapanyagaként választhatjuk a kerrockot is. A kerrock egy újkeletű, akril polimer kötőanyagból és alumínium-hidroxidból készült kompozit anyag. Legnagyobb előnye, hogy könnyen és egyszerűen formázható, ragasztható, csiszolható vagy hajlítható. A akril pult nagyon kemény és ellenálló, könnyen tisztítható és karbantartása is igen egyszerű. Ellenáll a mechanikai és termikus sérüléseknek is. Mindezek ellenére nem ajánlatos a forró serpenyőket közvetlenül ráhelyezni, illetve vágni, szeletelni rajta. Nem porózus, így a szennyeződések és foltok nem maradnak meg rajta.
Mennyibe kerülnek az akril munkalapok? Ára négyzetméterenként színtől, minőségtől és munkától függően 80 és 195 ezer Forint között alakul.
4. Rozsdamentes acél munkafelület
Ez a konyhai munkalap ellenálló és erős, sem a magas hőmérséklet, sem a mechanikai sérülés nem okoz nagyobb kárt benne. Közvetlenül vágni vagy éles tárggyal ütni azonban tilos, mert az ebből eredő sérülést csak polírozással lehet helyrehozni. A rozsdamentes acélból készült pult könnyen tisztítható és karbantartható, mivel a foltok nem tudnak behatolni a felület alá. Az inox pultot azonban kizárólag szakemberek építhetik be, mivel közel sem olyan egyszerű feladat, mint amilyennek látszik.
Na, és mennyibe kerül egy ilyen konyhai pult? Egy folyóméter, 60 cm széles inoxlemez ára gyártási és beépítési módtól függően 45 ezer Forint körül mozog.
5. Laminált MDF konyhai munkafelület
A laminált konyhai munkalap iránt nagy a kereslet, elsősorban a megfizethető ára miatt. Ezek a pultok valójában műanyagból készülnek, és speciálisan kezelt felületi réteggel rendelkeznek, hogy szilárdak és tartósak legyenek. A laminált pult nagyon ellenálló, könnyen tisztítható és karbantartása sem igényes. Beépítésük és cseréjük is egyszerű. A laminált munkalapok ellenállnak a magas hőmérsékletnek, különféle vegyszereknek, ütéseknek és karcolásoknak.
Mennyit kell fizetni, ha laminált pultot szeretnénk a konyhánkba? A 60 cm széles laminált pult folyóméterének ára színtől és gyártási módtól függően 4 és 10 ezer Forint között mozog.
6. Laminált faforgácslap konyhapult
A laminált faforgácslapból készült konyhai munkalap is nagy népszerűségnek örvendenek. A pult alapját faforgácslap képezi, amely laminált bevonatot kap. A széleket általában ABS szalagok védik, amelyek évek múltán, a használat során meglazulhatnak. A laminált konyhai munkafelület fa, gránit vagy márvány mintázatot is kaphat. Az anyag nagyon jó minőségű és tartós, gond nélkül tisztítható és karbantartható. Laminált bevonattal ellátott forgácslapra viszont alátét nélkül nem szabad meleg edényt tenni, és vágódeszka nélkül sem ajánlatos az ételek szeletelése, vágása.
Mennyibe kerülhet egy ilyen konyhai munkalap? A 60 cm széles laminált pult folyóméterének ára a gyártási módtól függően 3 és 8 ezer Forint között mozog.
7. Fa konyhapultok
Végül, de nem utolsó sorban meg kell említenünk a fából készült konyhapultokat is. A fából készült konyhai munkalap, mondhatnánk, nagyon népszerű, mert a fa meleg, kellemes hatását látják benne, a konyha pedig otthonosnak tűnik. Természetesen valamely kemény fafajtát kell használni konyhapult kidolgozása során, például tölgy- vagy juharfát, emellett speciális bevonatokkal kell védeni. A fából készült konyhapult gondos kezelést igényel, mert meglehetősen érzékeny a mechanikai sérülésekre, és a különféle folyadékok is károsíthatják. Nem szabad hagynunk, hogy túlságosan átnedvesedjen, mivel penész jelenhet meg rajta.
Mennyibe is kerül a fából készült munkafelület? Ára négyzetméterenként fajtától, minőségtől és kidolgozottságától függően 40 ezer Forint között alakul.
Ha a fent említett konyhai munkalapok közül szeretné valamelyiket beépíteni, a Daibau weboldalán felveheti a kapcsolatot az ilyen ügyekben jártas munkatársainkkal, és árajánlatot, tanácsot kérhet tőlük, illetve további tanácsokat találhat a témával kapcsolatban, valamint felkereshetjük a beszállítókat és gyártókat is, akikkel együttműködünk, akik megfelelő ajánlattal válaszolnak megkereséseikre.