Folytatásban:
1. Klasszikus tetőablak
A legelterjedtebb tetőablak modell a középen rögzített oszloppal ellátott ablak. Ez az oszlop lehetővé teszi, hogy mindkét szárny külön-külön nyitható legyen, a tengelyük körül forogva. A kilincs egy ilyen ablak felső vagy alsó oldalára helyezhető. Ami az anyagot illeti, a klasszikus tetőablakok belülről jól látható impregnált fából készülnek, amely hozzájárul a belső tér kellemességéhez és természetességéhez; ezeket az ablakokat kívülről alumínium keret védi, ezért szinte mindig a vásárlók első számú választása közé tartoznak. Természetesen léteznek PVC és alumínium tetőablakok is, amelyek, ha nagyobb méretekről van szó, jobb választás lehetnek. A modern gyártási technológiának köszönhetően megjelentek olyan ablakok is, amelyeken a kilincs helyén szellőzőnyílások/csatornák vannak, hogy az ablak zárt állapotában is friss levegő keringhessen a helyiségben.
A Gábor Tetőfedő Kft. szakemberének tanácsa 1. Mi a tetőablakok beépítésének a folyamata? A tetőablakot először lemérjük, azután két gerendán felemeljük. Szépen, precízen kivágjuk a rést, majd beépítjük a szigetelést. Ezután felszereljük a keretet, majd behelyezzük a nyílászárót. Végül, de nem utolsó sorban, nagyon fontos a jó bádogos munka. 2. Mire kell külön odafigyelni a tetőablakok beépítésénél? Nagyon fontos különös figyelmet fordítani a bádogos részre, mivel azt a legkönnyebb elrontani. A bádogot nem szabad szegezni, sehol sem szabad lyukasnak lennie. A nem megfelelően végzett bádogos munka akár évekkel lerövidítheti a tetőablak élettartalmát, valamint beázáshoz és további gondokhoz vezethet. Az említettek miatt nagyon fontos, hogy tapasztalt szakemberek végezzék a bádogos munkát. Cégünk, a Gábor Tetőfedő Kft., több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik bádogos- és ácsmunkák terén. Rengetegszer kerestek már meg minket más kivitelezők munkájának javítása céljából. 3. Milyen fajta tetőablak a legpraktikusabb? Cégünk több évtizedes tapasztalata alapján a Velux tetőablak a legpraktikusabb. Ezeket az ablakokat az összes nélkülözhetetlen tartozékkal együtt árulják, így sem a kivitelező, sem a megrendelő nem veszít időt a további beszerzésekre. Emellett javításokra sincs szükség. Gábor Gábor úr, Gábor Tetőfedő Kft. |
1.1. Tetőtéri ablak árak
Mennyibe is kerülnek a tetőablakok? Ezek az ablakok 150 és 300 euró/m2 között mozognak, így egy 80x160 cm-es ablakért körülbelül 80 ezer forintot kellene fizetni, míg a beépítési és utómunkálati munkákért további 30 ezer forintot kellen elkülönítenünk.
2. Panoráma tetőtéri ablak
A panorámaablakok ideális megoldást jelentenek a lakóterek számára. Méretük és beépítésük szabad kilátást, sok fényt és hőt biztosít a tetőtérben. Alapvetően ezek az ablakok nem sokban különböznek a szabványos ablakoktól. A panorámás tetőablakok előnye az alsó oldali nyitási lehetőség. Ezen ablakok modern változatai szellőző funkcióval is rendelkeznek, speciális szűrővel ellátott nyílásokkal/csatornákkal, amelyek megakadályozzák a rovarok és szennyeződések behatolását. A panorámaablakok 100 és 150 cm közötti magasságban kerülnek beépítésre, így könnyebben nyílnak, és élvezhetőbbé teszik a kilátást.
3. Erkély ablak vagy tetőerkély
A tetőtérben az erkély olyasvalami, amit mindenki szeretne. A tetőablakok speciális beépítési módszerei lehetővé teszik, hogy néhány lépésben kinyithassa a praktikus erkélyt, és kilépjen a friss levegőre. Híres tetőablakgyártók olyan erkélyablakot terveztek és készítettek el, amely két részre van osztva. Felső fele felfelé, alsó fele kifelé a szintén oldalról nyíló biztonsági kerítésre nyílik. Így pillanatok alatt egy igazi erkély tárul elénk. Az ilyen erkély mérete körülbelül 100x200 cm.
3.1. Erkélyablak árak
Egy ilyen tetőerkély ára körülbelül 70 ezer forint körül szokott lenni, a beépítésért pedig általában 8 ezer forintot szoktak elkérni.
4. Méretre gyártott, egyedi tetőablak
Abban az esetben, ha magas mellvédfal van a tetőtérben, és több fényt és meleget szeretne, lehetőség van a függőleges és a ferde ablakok egyszerű és funkcionális kombinálására. A függőleges ablakok nagyszerűek, mert közvetlen kilátást tesznek lehetővé, míg a ferde ablakok egész napfényt kapnak. Így sok üvegfelülettel rendelkező tetőt kaphat.
Tegyük fel, hogy 3 függőleges és 3 tetőtéri ablakot szeretnénk, melyek összmagassága 250 cm és szélessége 100 cm. Az ablak értéke 60 ezer forint körül lenne, a szerelés még 15-28 ezer forintba kerülne darabonként. Minden asztalos és tetőfedő munka többletköltséget jelentene. A 70-100 cm távolságra lévő tartóoszlopok közé tetőablakok is beépíthetők.
Ha tetőablakok beépítése mellett döntött, vegye fel velünk a kapcsolatot a Daibau oldalon, ahol további tanácsokat találhat, valamint beszállítókat és gyártókat is felkereshet, akikkel együttműködést folytatunk, és akik megfelelő ajánlattal válaszolnak a kieresletekre.