Napelemrendszer Árak - Napelem / Panel telepítés Ára

Mennyibe kerül a napelemrendszer? A háztartási napelemrendszer telepítése hosszútávú beruházás, amely a jelenlegi felmérések szerint 15 év után térül meg, ehhez hozzájárul a villanyszámla csökkenése is. Az ún. monokristályos szilícium napelemnek van a legnagyobb hatásfoka, ami 15-17,5%, amely valamennyivel drágábbak a polikristályos szolár napelemtől, amely 13-15%-os hatásfokot tud elérni. Lehet kérni napkövető elemeket is, amelyek külön mozgatható modulokkal vannak ellátva és ezeknek a kiegészítő elemeknek köszönhetően követhető a Nap mozgása. Az ilyen rendszer drágább, de lehetővé teszi a napenergia maximális kihasználását. A teljes ár a modulok számától, a napelem tipusától és a rendszerbe beépített további elemektől függ. Egyszerű családi ház igényeinek megfelelő átlagos napelemrendszer ára 1,2 - 3,5 millió Forint, ami (ház)négyzetméterenként 20 000 Forintot jelent. Két szolárvákuumos kollektor és egy 200 literes bojler, telepítési költséggel együtt kb 2,3 millió Forintba kerül. Jelenleg a lakossági napelemes pályázatra is jelentkezhet.

Kire bízza a napelemrendszer telepítését? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő napalemes rendszerek telepítésével foglalkozó szakembereinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!

Gyorsan a mesterekig - egyszerűen és ingyenesen!
Ajánlatkérés leadása

Napelem rendszer ára családi házra

Átlagos családi ház szolár vízmelegítő rendszerének ára, két szolár vákuumos kollektorral és egy 200 literes kazánnal. Napelem rendszer ára, telepítéssel.

1250000.00 Ft/db
Legalacsonyabb ár
2375000.00 Ft/db
Közepes ár
3500000.00 Ft/db
Legmagasabb ár
Ajánlatkérés

Más árak a Napelem rendszer (2025)

Napkollektor


Mennyibe kerülnek a napkollektor rendszer? A napkollektorok jelentősen csökkentik a melegvíz előállí...

Ellenőrizze a következőket is: Napkollektor Árak - Napkollektor rendszerek telepítése, solar medence fűtés

Naperőmű


Mennyibe kerül a naperőmű? A naperőművekbe való beruházás hosszú távon kifizetődő befektetés. A házt...

Ellenőrizze a következőket is: Háztartási méretű kiserőmű Árak - Napelem rendszer Árak

Hasznos volt Ön számára az árkalkulátor?

Napelemek - Minden, amit tudni kell róla

1. Napelemrendszer - Mit kell róla tudni?

Napelemrendszer
A napelem rendszerek használhatóság és megjelenés szempontból is az elmúlt 20 év folyamán korszerűbbek lettek

1. A napelemek elnyelik a napfényt és egyenáramot termelnek.
2. Az elektromos energia továbbítása inverteren keresztül történik, amely az egyenáramú villamos energiát az otthonában használható váltóárammá alakítja át.
3. Így a napsütés energiával látja el otthonát! Az Ön napelemes rendszere által megtermelt többlet áram visszakerül a hálózatba, és jóváírásként szerepel a havi villanyszámláján és ezt az áramelosztó megvásárolja.
4. Éjszaka vagy ha nem süt a nap, a szükséges energiát a hálózatból nyerik vagy az esetleges akkumulátorokból.
5. Az elkövetkező 30 év folyamán - ugyanis ennyi egy átlagos napelem élettartama - élvezheti az olcsó áramot és a költségeket is csökkentheti, egyidejűleg tiszta és megújuló energiaforrást biztosítva családja és otthona számára.

1.1. Miből áll a napelemrendszer?

1.1.1. Napelem panel (modul)

A napelem cellák elnyelik a napfényt és elektromos árammá alakítják át. A legmegfelelőbb napelem paneleket különféle kritériumok alapján választhatja ki, amelyek közül a teljesítmény, rugalmasság és a megjelenés a legfontosabb.

1.1.2. AC/DC inverter

A napelem cellák egyenáramot termelnek míg a háztartási berendezések és gépek váltóáramra működnek. Ezért a napelem rendszerek AC/DC inverterekkel vannak felszerelve, amelyek az egyenáramot váltóárammá alakítják és ezáltal lehetővé teszik annak felhasználását. De az inverterek egyéb fontos funkciókat is ellátnak, mint amilyen a napelemek teljesítményének szabályozása, de szabályozzák az otthonába vagy a hálózatba visszaérkező áram feszültségét, amely állandó és tervezett kell, hogy legyen.

1.1.3. Rögzítés - napelemtartó konzolok

A napelemeket minden aljzathoz biztonságosan kell rögzíteni. Építkezés során a konzolokat a tetőre lehet szerelni, de meglévő épületre is rögzíthetők. A napelemtartó konzolok földre történő telepítése is lehetséges.

1.1.4. Optimalizáló

Az egyes napelemek hátoldalán optimalizálók vannak elhelyezve, amelyek biztosítják, hogy az egyes napelemmodulok akkor is optimálisan működjenek, ha a szomszédos panel árnyékban van vagy piszkos. De kimutathatja az egyes panelek teljesítményét is, így az egyes panelekkel kapcsolatos problémák könnyebben azonosíthatóak és javíthatóak.

1.1.5. Megtermelt energia mérése

A napelemes rendszer telepítése után, a kétirányú fogyasztásmérő a régi, egyfázisú, egytarifás vagy kéttarifás mérőt váltja fel. A korszerű mérő segítségével pontosan lehet tudni, hogy a hálózatban mennyi energia kerül vissza.

1.2. Napelem komponensek és lehetőségek

A napelemek az elmúlt 20 évben mind hatékonyságuk, mind megjelenésük tekintetében jelentősen korszerűbbek lettek. A napelemnek három fő eleme a napelem cellák, a hátoldal és a keret. Mindegyik elem számos kivitelben kapható, amelyek egymással kombinálhatók, így különböző árkategóriákban különböző megjelenés alakítható ki.

1.2.1. Napelem cellák

Polikristályos napelem

A polikristályos napelemek kékes-lila színükről azonnal felismerhetők és néhány évvel ezelőtt ezek voltak a legnépszerűbb napelemek, mivel a gyártásuk sokkal olcsóbb volt. Ma már azonban a polikristályos napelemek ára a kedvezőbb és emiatt népszerűbbek. A polikristályos panelek jelenleg leginkább a kereskedelmi és önkormányzati napenergia-projektekben használatosak, ahol jellegzetes megjelenésük nem annyira zavaró.

Monokristályos napelem

A monokristályos cellák egy kristályból készülnek, ami jellegzetes, fekete szint kölcsönöz. De a monokristályos napelemek nemcsak az elegáns megjelenésük miatt népszerűbbek, hanem hosszabb élettartamuk és a ritkább utólagos javítások szükségessége miatt is. Az elmúlt évek során a mono panelek ára is jelentősen csökkent, úgyhogy az újonnan telepitett napelemek többségét képezik.

1.2.2. Keret

A képkerethez hasonlóan, a keret az, ami tartja a szendvics szerű napelem panelt, amely valójában egyben tartja a szilícium cellákat és a hátoldal. A napelem panelek könnyű és tartós alumíniumból készülnek és két szín közül lehet választani: fekete és ezüst. Funkcionalitás szempontjából nincs közöttük különbség ezért a szín választás ízlés kérdése. Az ezüst keretek általában a polikristályos cellákon vannak és az áruk valamennyivel alacsonyabb. A háztartási napelemekhez a fekete keret a legnépszerűbb és jót mutatnak a polikrisztályos és a monokristályos cellákkal is.

1.2.3. Fólia

A napelem szilíciumcellái alatt van egy úgynevezett hátoldali fólia, melynek elsődleges funkciója a panel belsejében lévő alkatrészek védelme, de a megjelenésüket is befolyásolja! Általában fekete vagy fehér színben kaphatóak, de a legtöbb felhasználó a fekete hátoldal fóliát választja, hiszen a fekete kereteket és a fekete napelemeket részesítik előnyben. Egyébként a fekete napelemek általában a tetőkhöz is jobban illenek.

Napenergia mérése

Az egyik első kifejezés, amely kulcsfontosságú a napenergia-termelés megértéséhez és a napenergia-termelésről való beszélgetéshez, az a kilowattóra vagy röviden kWh. A kilowattóra valójában az 1000 wattos energiafogyasztás egy órán keresztül történő mérése. Ha egy 100 wattos izzót tíz órán keresztül használna, akkor a fogyasztás egy kilowattóra (kWh) lenne. Ha a háztartás átlagos energiaszükségletét szeretné megtudni, akkor ezt a villanyszámláján tudja megnézni, amely általában fogyasztásként van feltüntetve.

Megtermelt energia

Ahhoz, hogy a rendszert maximálisan kihasználja, fontos tudni, hogy a rendszer által megtermelt energiához képest mennyi energiát használ fel. Az energiatermelés és fogyasztás megfigyelése lehetővé teszi a rendszer optimális működését és annak további szabályozását. A legtöbb rendszer rendelkezik energiafigyeléssel, de a fogyasztás nyomon követése ugyanilyen fontos. Tény, hogy a napsütéses hónapok folyamán és a tudatosság növelésével megváltoznak a fogyasztói szokásokat is, mint ahogy a gépjármű vezető hozzáállása is, amikor meglátja a műszerfalon lévő számokat. Saját energia előállítással és a kevesebb energia hatékonyabb felhasználásával maximalizálni lehet a beruházás kihasználását és a takarékoskodás is jelentősebb lehet.

1.3. Mi történik áramszünet esetén?

A napelemek áramot termelnek, de nem tárolják. Ha az áramellátás ki van kapcsolva, a rendszer akkumulátor nélkül nem termel áramot. Szinte minden napelemes rendszer csatlakoztatva van a nyilvános villamosenergia-hálózatra, ami azt jelenti, hogy a helyi áramelosztóhoz csatlakozik, és a hálózatba juttatja a megtermelt többlet áramot. Hálózati hiba esetén a napelemes rendszer automatikusan kikapcsol. Ha a rendszer továbbra is áramot termelne a távvezetéket javító szerelők megsérülhetnének, ezért a biztonságuk érdekében a rendszer leáll. Ha áramszünet ideje alatt is áramot szeretne biztosítani, akkor egy tartalék akkumulátort kell venni, mint amilyen például a Tesla Powerwall. Az akkumulátorok felhalmozzák a rendszer által termelt villamos energiát, amelyet éjszaka használhatja, nappal pedig újra tölthet.

1.4. Hogyan hatnak az időjárási viszonyok az energiatermelésre?

Mi történik a napenergia-termeléssel felhős, esős és havas napokon?

Felhős, esős időjárás

Borús napokon a napenergia termelésének csökkenésére számíthat. De még nincs minden remény veszve! A napelemek még akkor is képesek lesznek energiát termelni, ha nincs napsütés.

Havazás közben, mivel a hó felhalmozódik a paneleken az energiatermelés leáll. Amikor a havazás leáll, a hó elolvad vagy lecsúszik a panelekről. Nem kell róluk letisztítani a havat! Északon, ahol az égbolt szürkébb, gyakoribb a havazás is, ezért a napelemrendszer tervezésekor figyelembe kell venni a hóterhelés gyakoriságát. Érdekes tény, hogy a hóvihar után több napenergia halmozódik fel, mivel a rendszer hideg, ami azt jelenti, hogy a vezetékekben lévő ellenállás kisebb lesz és így az általa termelt villamos energia könnyebben áramlik a panelektől az otthonig.

1.5. Mennyire tartósak a napelemek?

Fontos tudni, hogy a napelemrendszer hogyan viseli a szelet és a jégesőt, de szerencsére ez esetben nincs ok aggodalomra. A napelemrendszereket kifejezetten úgy tervezték, hogy ellenálljanak a szélterheléseknek. A gyártók pedig általában viharos körülmények között tesztelik őket. A legtöbb napelem tanúsítvánnyal is rendelkezik, amely megerősíti, hogy akár 200 km/h-s széllökéseknek is ellenáll. Amíg a tető a helyén van, addig a panelek is rajta maradnak. Emellett a napelemeket tartó szerkezet is alumíniumból és üvegből készül, ezért még heves esőzéskor is teljes mértékben vízhatlan. Ami a jégesőt illeti, a legtöbb panel ellenáll a 2,5 cm átmérőjű jégesőnek.
Tekintettel azonban arra, hogy a fák vagy a letört ágak és egyéb dolgok károsíthatják a napelemes rendszert vagy a tetőt, jó hír, hogy a tartók szükség esetén könnyen eltávolíthatók és később visszahelyezhetők.

1.6. Jótállási idő

A legtöbb napelemre 12 év jótállási időt adnak a szerelésre pedig 25 évet. A kimenő teljesítményt is a jótállási idő garantálja, ami annyit jelent, hogy az első 25 év alatt minden panel a beszerelés alkalmával lemért teljesítmény körülbelül 85%-át adja (a pontos százalék a gyártótól függően változik). Megjegyzés: 25 év elteltével a panelek ugyanolyan mértékben termelnek energiát, mint korábban. Ha a jótállási idő alatt az energiatermelés a garanciában meghatározott lineáris szint alá esik, a gyártó köteles a paneleket lecserélni! Az inverterre szintén 12 év, míg a stabilizátorokra 25 év a garancia.

2. Napelem szerelő és ajánlattevő kiválasztása

Ajánlattevő, jótállás, napelem modulok típusa, inverterek – napelemrendszer vásárlásakor több dolgot is figyelembe kell venni! Emellett egyre több az olyan ajánlattevő van, aki igen agresszív eladási technikákat alkalmaz és félretájékoztatja a vevőket a beszerzési költségekkel, a becsült megtakarítással és hasonlókkal kapcsolatban. Ezért mindig azt tanácsoljuk, hogy kérjen több árajánlatot különböző szolgáltatóktól!
Íme néhány hasznos tipp arra vonatkozóan, hogy mire kell odafigyelni a megfelelő napelemes rendszer kiválasztásakor:

1. Győződjön meg arról, hogy a szolgáltatásokra, jótállásra és a termékárakra vonatkozó adatok átláthatóak és egyértelműek.
2. Hagyja, hogy a szolgáltató meglátogassa otthonát, elvégezzen minden szükséges elemzést, felmérést és helyszíni ellenőrzést, mielőtt eladna Önnek egy napelemes rendszert.
3. Mérje fel jelenlegi és jövőbeli energiaigényét, beszéljen a szolgáltatóval, és győződjön meg arról, hogy a rendszer nincs túlméretezve.
4. Ellenőrizze, hogy a cég rendelkezik-e a naperőmű telepítéséhez szükséges engedélyekkel.
5. Nézze meg a szolgáltató kapacitásait és referenciáit.
6. Kérdezze meg, hogy mennyi a jótállási idő.

3. Napelemes rendszer fajták

A napelemrendszereket általában a tetőre vagy a földre telepítik. Hogy az Ön otthonához melyik lesz a legmegfelelőbb az több dologtól függ, de elsősorban a benapozottságtól, illetve az árnyékolástól, majd az udvar és a kert méretétől, az épület tájolásától, a tető rugalmasságától és hasonló dolgoktól.

3.1. Napelemek a tetőn

A napelemeket a tetőhöz konzolokkal vagy más rögzítőelemekkel telepítik. A rendszer használatának három alapvető előfeltétele van.

3.1.1. A tetőnek milyen feltételeknek kell megfelelnie?

Hely:

A rendszer tetőre való telepítéséhez megfelelő mennyiségű árnyékolatlan felületre van szüksége. Egy átlagos 4-6 kW-os (16-24 paneles) rendszer 50-100 négyzetmétert igényel.

Tájolás:

A tető tájolása olyan kell, hogy legyen, hogy egész évben a lehető legtöbb napfényt kapja. A legjobb, ha déli fekvésű, de keleti és nyugati irányban is lehetséges. Csak az észak orientált tetők számítanak alkalmatlannak.

Árnyékolás:

A benapozottság és egyben a fák által nyújtott árnyékolást is analizálni kell, hogy a napsütéstől nem-e takarják el a nepelemek számára előrelátott felületet.

3.2. Földre telepített napelemek

A napelemes rendszert talajra, úgynevezett szoláris mezőre telepítéséhez egy alépítményt kell készíteni, amelyet az alaphoz rögzítenek. Az elektromos hálózat és a készülékek a földbe vannak ásva, és a házhoz vezetnek, amely a mérőórához van csatlakoztatva. Tehát ennek a rendszernek is vannak bizonyos előnyei és hátrányai.

3.2.1. Előnyök

1. A napelemek dél felé tájolhatók, így maximálisan ki vannak téve a napsütésnek.

2. A hely nem korlátozott, mint a tetőn, ami több napelem telepítését és nagyobb villamosenergia-termelést tesz lehetővé.

3. Kiváló azok számára, akik esztétikai okokból nem szeretnének napelemeket a tetőre, vagy azoknak, akik műemlék épületekben élnek.

3.2.2. Hátrányok

Ezek a napelemek telepítése költségesebb, mint a tetőre való szerelés.  

3.3. Cserép helyett napelem

A napelemes tetőcserepek nem új koncepció. Bár egy olyan szép jövőről álmodozunk, ahol a napenergia teljes mértékben beépül az épületek tervezésébe és építésébe, valamint, hogy a műemlékvédőknek se legyen kifogásolni valójuk. A fő kérdés, hogy jelenleg a piacon kapható napelemes tetőcserepekkel mekkora megtakarítást lehet elérni. Tény, hogy a napelemes zsindelyek sokkal kisebb teljesítményűek, mint más napelemes rokonaik. Ezenkívül a napelemes tetőcserepekre való átállás teljes tetőcserét igényel, ami szintén növeli költségeket, itt elsősorban az anyagköltségekre és a munkadíjra gondolunk. Egy ilyen napelemes tető megtérülési ideje sokkal hosszabb, mint egy hagyományos napelemes rendszeré.

3.4. Egyedi méretre gyártott napelemek

A napelemes rendszerek más kreatív módon is integrálhatók a tájba vagy az otthon és vállalkozás környezetébe.

Például a napelemes rendszerek telepítéséhez népszerűek a kocsibeállók, de a terasztetők is.

4. Napelemek telepítése

A napelemes rendszerek telepítése és beállítása szerelőtől-szerelőig eltérő lehet. Itt végig megyünk egy tipikus példán:

A folyamat általában az Ön érdeklődésével kezdődik, ezt követően ingyenes árajánlatot kap általában online, de telefonon is egyeztethet vagy kérhet időpontot és személyesen is megbeszélheti, hogy mire van szüksége. Miután az ajánlattevővel felvette a kapcsolatot, a szaktanácsadó ötleteket ad, és minden kérdésben az Ön rendelkezésére áll. Először is a szakemberek ellátogatnak Önhöz vagy a leendő otthonának telkére, ahol felmérik a benapozottság szintjét, megnézik a jelenlegi energiafogyasztást és begyűjtenek minden szükséges adatot. Ezeket az információt az Ön otthonához és igényeihez legmegfelelőbb naperőmű megtervezéséhez használják fel, amely által kiszámolhatják a költségeket és a jelenlegi fogyasztáshoz viszonyított megtakarítást. A napelemrendszer kialakítása ezután is Önnel együttműködve tovább fejleszthető. Ha elégedett az árajánlattal, és a szolgáltatóval megállapodott, illetve szerződést kötött, a napenergia-utazás csak most kezdődik. A szolgáltatója gondoskodik az összes papírmunkáról (minden szükséges engedély és hozzájárulás beszerzéséről), és ezzel egyidejűleg biztosítja a napelemes rendszer összes berendezését. Ez a szakasz általában két hónapig tart, de a körülményektől függően időigényesebb is lehet. Aztán jön a szórakoztató rész! Az ajánlattevő elkészíti a megvalósítás ütemtervét és elvégzi a záróvizsgálatot, ezt követően kezdődhet a szerelés. A napelemes rendszer telepítése általában csak egy munkanapot vesz igénybe. És mindez úgy zajlik, hogy Önnek még a kisujját sem kell megmozdítania! A rendszer minden nap működni fog és tiszta energiát állít elő. Ön pedig a következő 30 évben élvezheti a napenergia pénzügyi és környezeti előnyeit!

 

Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.



Ajánlatkérés
Legutóbbi projektek

Napelem rendszer telepítése

Szükség van kn.5,4 kW-os napelem rendszer telepítésére, az otthonfelújítási program kihasználásával.

738720 Ft - 1231200 Ft

Napelem rendszer szigetelés hibát jelez

Szükség van egy szakemberre az inverter szigetelési hibájának elhárítására, mivel a rendszer leállította a betáplálást és nem termel.

55404 Ft - 92340 Ft

Napelem rendszer telepítése

Szükség van egy 8 kW-os napelemrendszer telepítésére.

738720 Ft - 1231200 Ft

Ajánlatkérés





Ár, Napelem rendszer komplett kivitelezés, 6-8 kWh
Napelem rendszer, Balatonföldvár

664848 Ft - 1108080 Ft

Ár, Klíma és napelem,
Napelem rendszer, Siófok

590976 Ft - 984960 Ft

Ár, Hibrid napelem rendszer teljeskörű kivitelezése, kb.4 kW-os
Napelem rendszer, Pécsudvard

1846800 Ft - 3078000 Ft

Ár, Meglévő napelem rendszer ellenőrzése, 20 m2
Napelem rendszer, Komló

184680 Ft - 307800 Ft

Ár, Napelem telepítés,
Napelem rendszer, Tiszaörs

1108080 Ft - 1846800 Ft

Ár, Napelemes rendszer építése, 25 m2
Napelem rendszer, Körmend

1108080 Ft - 1846800 Ft

Ár, Mérőhely korszerűsítés,
Napelem rendszer, Mezőtúr

1846800 Ft - 3078000 Ft

Ár, Napelem csere akkumlátoros szigetüzemre, 6 darab 500 wattos elem a régi 220-as helyére
Napelem rendszer, Nagykáta

1108080 Ft - 1846800 Ft

Ár, Napelemes rendszer keépítése,
Napelem rendszer, Sümeg

554040 Ft - 923400 Ft

Ár, Nepelemes rendszer telepítés, 6 kW -os, 10 kWh-ás
Napelem rendszer, Pápa

590976 Ft - 984960 Ft

Ár, Napelem rendszer, 80 x 100, 5 db
Napelem rendszer, Budapest

1846800 Ft - 3078000 Ft

Ár, Napelem rendszer bővítése, 10 m2
Napelem rendszer, Balatongyörök

554040 Ft - 923400 Ft

Ár, Napelem tisztítás, Kb. 60 db.
Napelem rendszer, Csetény

332424 Ft - 554040 Ft

Ár, Napelem és hőszivattyús rendszer, kb. 100 m2
Napelem rendszer, Szeged

1034208 Ft - 1723680 Ft

Ár, Napelem pályázat-árajánlat, 14 panel
Napelem rendszer, Nádasd

590976 Ft - 984960 Ft

Ár, Sziget üzemű napelem rendszer lakókocsira, 24 m²
Napelem rendszer, Mezőberény

221616 Ft - 369360 Ft

Ár, Árajánlat napelem pályázat plusz regisztráció és kivitelezés,
Napelem rendszer, Keszthely

313956 Ft - 523260 Ft

Ár, Napenergia plusz 2024 5/10 kW rendszer telepítése-árajánlat, 5/10 kW
Napelem rendszer, Székesfehérvár

683316 Ft - 1138860 Ft

Ár, Pályázatos napelem-árajánlat, 5 kw
Napelem rendszer, Körmend

590976 Ft - 984960 Ft

Ár, Napelem rendszer telepítése,
Napelem rendszer, Csákvár

590976 Ft - 984960 Ft

Ár, Napelem modulok cseréje-árajánlat, 10 Kwh
Napelem rendszer, Balassagyarmat

199454.4 Ft - 332424 Ft

Ár, Árajánlat akkumulátoros rendszer kiépítésére, 15-20 panel, 4 kw-os
Napelem rendszer, Szigetbecse

480168 Ft - 800280 Ft

Ár, Napelemek telepítése - Németország,
Napelem rendszer, Budapest

3693.6 Ft - 6156 Ft

Ár, Napelem telepítés, bekapcsolás, 20 m2
Napelem rendszer, Balatonalmádi

406296 Ft - 677160 Ft

Ár, 1-1,5 KW napelem rendszer gazdasági épületre, 1-1.5 KW / 36nm
Napelem rendszer, Nagyhalász

554040 Ft - 923400 Ft

Ár, Árajánlat napelem rendszer kiépítésére, 10kWp
Napelem rendszer, Taksony

590976 Ft - 984960 Ft

Ár, Levegő-víz hőszivattyú és napelem telepítése, kb. 90 m2
Napelem rendszer, Veszprém

886464 Ft - 1477440 Ft

Ár, Napelem rendszer telepítése , 24 m2
Napelem rendszer, Székesfehérvár

443232 Ft - 738720 Ft

Ár, Napelemre családi házra, 100 m2
Napelem rendszer, Hévíz

443232 Ft - 738720 Ft

Ár, Napelem rendszer tervezése, kivitelezése, kb. 60 - 80 m2
Napelem rendszer, Üröm

517104 Ft - 861840 Ft

Ár, Napelem rendszer kiépítése,
Napelem rendszer, Szécsény

664848 Ft - 1108080 Ft

Ár, Napelemek telepítése,
Napelem rendszer, Cserszegtomaj

627912 Ft - 1046520 Ft

Ár, 405-ös risen panel bővítése, 3 panel, kb 6 m2
Napelem rendszer, Tiszakécske

554040 Ft - 923400 Ft

Ár, Kivitel: napelemes rendszer, hőszivattyú, akkumulátor tároló, klíma, 170
Napelem rendszer, Kaposvár

258552 Ft - 430920 Ft

Ár, Napelem , 5 kW
Napelem rendszer, Budapest

406296 Ft - 677160 Ft

Ár, Napelem rendszer telepítése, 6 kW
Napelem rendszer, Gödöllő

3324240 Ft - 5540400 Ft



Lakberendezési ötletek

Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.

Napelem rendszer árlista

Kérjen ingyenes ajánlatot a kivitelezőktől

425+ céggel állunk együttműködésben a következő kategoriában: Napelem rendszer
Díjmentes felhasználás
Jutalék levonása nélkül
Ajánlatkérés
Segítség

Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?

Ajánlatkérés: 36 1 408 8233
Cégek: 36 1 408 8233