Mennyibe kerül az aljzat- illetve az önterülő esztrich beton? Az önterülő cementesztrich valamennyivel drágább mint a hagyományos, de padlófűtéssel társítva az energiahatékonyság maximális lehet. Az ár függ a terítés módjától, az esztrich vastagságától és persze a kivitelezőtől. A 4-5 cm vastag, önterülő esztrich négyzetméterára kb. 5-8 000 Forint.
Kire bízza az esztichezést? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő kivitelezőinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
Önterülő estrich ára. 4,5 cm önterülő estrich ára, anyagköltéséggel és munkadíjjal.
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
4,5 cm önterülő estrich ára, 100 m2 alapterülethez, anyagköltséggel és munkadíjjal, mikro-szálak nélkül.
Ha építkezésről vagy felújításról beszélünk, előbb-utóbb az esztrich szó is elhangzik. Az esztrich az egyik kulcsfontosságú befejező munkálat az épületeken, ezért az építkezés, felújítás megkezdése előtt jó tájékozódni, hogy mi is pontosan és mire való. Az esztrich valójában egy nagyon tág fogalom, egy közös nevező, amely magában foglalja a különböző feldolgozási, kivitelezési és egyéb módszereket is. Az érthetőség kedvéért elmondható, hogy az építőiparban sokat használt cement padlóbevonat frissített és továbbfejlesztett változatáról van szó, ami tulajdonképpen nem más, mint a padlólap utolsó rétege.
Az esztrich elsősorban a padlófelületek kiegyenlítésére szolgál a befejező fázisban, bár vannak lejtős felületek is, amelyeket olyan helyeken használnak, ahol nem lehet tökéletesen sík felületet kivitelezni - például a vízelvezetés miatt, ezt nevezik az ún. ferde esztrichnek. A padlófelületek végső rétege mellett a különböző típusú esztrichek is használhatók kötőszerkezeti elemekként, vagy nagyobb mechanikai terhelések alapjaként. Ezért az esztrich elsődleges feladata, hogy alapként szolgáljon, amelyre azután a végső padlóburkolatokat helyezik. Az esztrich egy viszonylag vékony aljzat, magasságuk, azaz vastagságuk általában 5 cm körüli.
Az egyes piacokon különböző gyártók és beszállítók kínálatában többféle és fajta kész esztrichkeverék található, amelyek mind mechanikai tulajdonságaikban, mind beépítési módjukban különböznek egymástól. A legalapvetőbb felosztás szerint megkülönböztetjük a száraz és a nedves esztrichet, továbbá az önterülő (nedves esztrich), a száraz esztrichlap (száraz esztrich) és a gyorsan kötő esztrichet, valamint a szigetelésre használt típusokat, illetve a gépi vagy ipari típusokat és fajtákat.
Az önterülő esztrichek nedvesek és folyékony állagúak. A padlófelületen szétterülő keverékről van szó, amely elvileg nem igényel további szintezést. Az ilyen típusú esztrichek különösen ajánlottak kerámia csempével, parkettával, valamint laminát padlóburkolattal kombinálva.
Ez a típus többféle padlóburkolathoz nyújt megfelelő aljzatot, mint például a kerámia csempék, parketta és laminált padlók számára. Az önterülő előnye más típusú esztrichekkel és cement padlóbevonattal szemben, hogy különösen alkalmas padlófűtéses padlókhoz. Ebben az esetben jellemzői messze megelőzik az összes többit. Amikor a teljes padlófűtési rendszert beépítik, az elkészített keveréket egyszerűen ráöntik a csövekre, amíg minden hézag meg nem telik és sima felületet nem kapunk.
Ennek az esztrichtípusnak számos előnye van, ennek köszönhetően az egyik legnépszerűbb a piacon. Javasoljuk, azonban, hogy vásárlás előtt konzultáljunk néhány szakértővel, akik pontosan meg tudják határozni a számunkra megfelelő típust és fajtát.
A padló mindig szilárd felületet kell, hogy legyen, ne legyen csúszós, és könnyen, nehézségek nélkül járhassunk rajta. Ha az esztrichet választjuk végső rétegnek, amelyre nem kerül padlóburkolat, akkor az alapnak még inkább simának és stabilnak, jól tapadónak kell lennie. Az esztrichet végső rétegként műhelyekben, garázsokban és raktárakban, egyes közintézményekben, és néha nappalikban is használják, ha a belső teret ipari stílusban tervezték. A felület egyenletessége az egészségre és a környezetre ártalmatlan önterülő anhidrid esztrichhel érhető el. Ez a fajta esztrich nagyon sima és sík felületet biztosít, amely nem igényel további simítást, esetleg csak finom végső csiszolás lehet szükséges.
Az önterülő esztrichek csökkenthetik a padló vastagságát. Ha a cement padlóbevonatnál átlagosan 5 cm padlóvastagság szükséges, az önterülő esztrich típusok akár 25%-kal kisebb vastagságot is megengednek, azaz kb. 3,5 cm-t. Ez a megtakarítás különösen hasznos régebbi épületek felújításakor, ahol a padló vastagságát vagy magasságát nem lehet vagy nem szabad megváltoztatni. Ha viszont jobb hangszigetelést szeretnénk a vékonyabb padló rovására, akkor plusz 1,5 cm-t kell számolnunk. Abban az esetben, ha vastagabb padlóburkolatot szeretnénk beépíteni, annak is marad hely.
Az egyik legnyilvánvalóbb előny az összes cement padlóbevonathoz képest, hogy sokkal gyorsabb a száradás. Több oka is van, és az első, természetesen, a kisebb vastagság – ugyanis, a vékonyabb réteg gyorsabban szárad. A második ok a keverék specifikus összetevőiben rejlik, mivel ezek bizonyos mértékig különböznek a cement padlóbevonatok keverékeitől. A gyors száradás különösen fontos, ha sietni kell a beépítéssel és az időbeosztás szűkös. Az önterülő esztrich már 24 óra után használható! Utolsó, de nem kevésbé fontos előnye a télen is gyors száradás, így az év bármely szakában elvégezhetjük a padlóval kapcsolatos munkálatokat.
Mint minden esztrich típus, az önterülő is kiváló mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik, ezért jól bírja a nagy nyomást és a különféle terheléseket, ellenállnak a hajlításnak, kopásnak. Sajátos összetételének és szemcsés szerkezetének köszönhetően az önterülő esztrich jobban ellenáll a hajlásnak, mint a hagyományos esztrichek. Ez egy másik előny, amelyet kis vastagságuk, azaz magasságuk eredményez – az esztrich vastagsága azonos terhelések ellenére is kisebb lehet. Ezen kívül kiválóan vezeti a hőt, ez az oka a gyakori használatának padlófűtéssel kombinálva. További mechanikai előnye, hogy nem zsugorodik, nem tágul, ami megakadályozza a csomók, egyenetlenségek kialakulását, a széleken nincsenek anomáliák, kisebb helyeken pedig tágulás nélkül lehet dolgozni.
Egyelőre minden bizonnyal az önterülő esztrich a legjobb anyag padlófűtéshez. Maximális energiahatékonyságot tesz lehetővé a padlófűtési rendszerben, akárcsak az általa termelt hő, különösen, ha alacsony hőmérsékletű fűtést választunk. Az önterülő tulajdonságának és ellenőrzött minőségnek köszönhetően szépen, egyenletesen terül el a padlófelületen, így a hőátadás folyamatos és egyenletes. Mivel az esztrich hézagmentesen és mindössze 3,5 cm vastagon közvetlenül érintkezik a csövekkel, a hőhatékonysága éppúgy megkérdőjelezhetetlen, mint az esetleges megtakarítás. Igaz, hogy a kezdeti befektetés magasabb, de az is tény, hogy gyorsan megtérül. A fűtés beépítésekor a cső vastagsága akár 3 cm lehet, ami lehetővé teszi, hogy maga az esztrich csak 3,5 cm legyen.
A beépítés folyamán a csövek általában nyomás alatt állnak, így az esetleges sérülések azonnal észrevehetők, és a cső sértetlenül kicserélhető. Ezt követően az esztrich öntése következik, amely önterülő keverékként egyenletesen terül el az aljzaton, amíg ki nem tölti a teljes felületet és teljesen be nem fedi a csöveket. Az öntés befejeztével meg kell várni, amíg az esztrich teljesen megszárad, majd a padlót fedőréteggel vonják be vagy a kiválasztott padlóburkolatok kerülnek beépítésre. Hiszen mindezek után, hacsak nem fúrjuk vagy törjük fel a padlók, nem tudunk hozzáférni a csövekhez.
Bár a beépítése viszonylag egyszerű, inkább szakemberekre bízzuk a munkálatok elvégzését. Magát a keveréket úgy kell összekeverni, hogy kellően sűrű és csomómentes legyen, ami szakmai tapasztalatot és készségeket igényel. Továbbá maga a kiöntés is professzionális felszerelést és az ilyen munkákban jártas „mesterkezet” igényel, hogy pontosan meg tudják határozni a szükséges mennyiséget és a minőséget, valamint a kivitelezés módját. Az önterülő keverék nagyon gyors, gazdaságos és megbízható munkát tesz lehetővé, mind új építésnél, mind felújításnál, helyreállításnál. Nem szükséges acélhálóval vagy más hasonló elemekkel megerősíteni, mivel más esztrichekkel ellentétben az önterülők zsugorodása csekély.
Az építőanyag lerakatokban vagy szaküzletekben vásárolt önterülő esztrich már előkészített porkeverék. Műanyag zacskókba vagy zsákokba csomagolják, és a gyártó utasításai szerint vízzel kell összekeverni elektromos keverő segítségével. Az önterülő esztrich gipsz és víz keveréke. A gipsz porszerű anyag, amely vízben oldódik és kalcium-szulfátból áll. A cementnek is nevezhető gipsz mellett adalékanyagra van szükség, amely lehet kavics vagy finom szemcsés homok. Mindezt a gyártó által javasolt mennyiségben vízzel addig keverjük, amíg csomómentes, sima masszát nem kapunk, majd egy tömlő segítségével a padlóra terítjük.
A munka megkezdése előtt a padlót megfelelően elő kell készíteni, és biztosítani kell a falakkal való illesztéseket. A padlószerkezetnek teljesen száraznak és szilárdnak kell lennie. A szerkezet befejezését követően először a hangszigetelést kell beépíteni. Ezután a falak és a padló illesztéseit speciális rugalmas anyagok segítségével lezárják. Következő lépés a PVC fóliabevonat elhelyezése a hangszigetelésre, amely által a padló teljesen vízhatlan lesz, akár egy úszómedence, majd erre önthetjük rá az esztrichet. Az egyes fóliadaraboknak legalább 10 cm-rel át kell fedniük egymást. A teljes padlófelület és a falakkal való érintkezések lezárása után a padlófűtés szerelése történik, amennyiben annak beépítése mellett döntöttünk. Ezt követően ömlesztik rá az esztrichet, amely nevéből eredően magától szétterül a felületen és kiegyenlítődik.
Az esztrich helyiségben történő kiöntésekor ügyelni kell a keverék minél egyenletesebb eloszlására, bár az önterülő esztrich előnye, hogy magától szétterül. Annak érdekében, hogy az öntött padló teljesen sima és egyenletes legyen, a kiöntést ott kezdik, ahol a felület a legvastagabb lesz, a végén pedig léc segítségével simítják el és egyenlítik ki azt.
Az önterülő esztrich nagy előnye, hogy nagyon gyorsan szárad, így télen is beépíthető, amit más típusú esztrichek, és legkevésbé a klasszikus esztrichek nem engednek meg. Ez a fajta esztrich 24 óra után már járható, hét nap múlva pedig padlófűtés is beüzemelhető, ami tovább gyorsítja a száradást. Ha nincs padlófűtés, akkor néhány hét alatt már egész biztos, hogy megszárad, ami szintén attól függ, hogy milyen vastagságban készült.
Az önterülő esztrich valamivel drágább, mint a klasszikus, de padlófűtéssel kombinálva maximális energiahatékonyságot tesz lehetővé. Az ár függ a munkamódszertől, a vastagságától és természetesen a kivitelezőtől. A 4,5 cm vastag önterülő esztrich ára körülbelül 5 000 és 8 000 Ft/m2 között mozog.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Esztrich betonozás
Szükség van épülő ház betonozására.
1846800 Ft - 3078000 Ft
Esztrich betonozás
Családi ház estrich betonozására lenne szükség, 80m2, 6cm vastag beton.
738720 Ft - 1231200 Ft
Esztrich betonozás padlófűtésre
Családi ház 70 m2 felületen padlófűtésre esztrich beton réteg készítése.
554040 Ft - 923400 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?