Katerória

    Kőburkolat Árak - Beltéri és kültéri díszkőburkolat

    Mennyibe kerül a díszkőburkolat? Az ár elsősorban a kő fajtájától függ, természetes vagy mesterséges, továbbá az adott darab méretétől, alapfelületétől (föld, homlokzat, tető) és a kivitelezőtől. A természetes kőből készült homlokzatburkolat ára kb 11 500 Ft/m2. A díszkő ára 3 000 - 9 000 Ft/m2.

    Kire bízza a díszkőburkolást? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, megfelelő és értékelt válallkozóinktól - díjmentesen, kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Természetes kő lerakása


    Térkőburkolás ára. Szabványos méretű természetes kő lerakása a már előkészített alapfelületre, anyaggal.

    8000.00 Ft/m2

    Nagyon alacsony ár
    Ft/m2

    Közép ár
    15000.00 Ft/m2

    Legmagasabb ár
    Kivitelező ajánlata

    Más árak a Kőburkolat

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Kőpadló - Minden, amit tudni kell róla

    1. Kőpadló - Mit, kell róla tudni?

    ko-padlo.jpg
    A kőpadló lerakása igényes kézműves munka, amelyet szakemberre kell bízni

    1.1. Természetes kő felhasználása az építőiparban

    Az utóbbi években a természetes kő népszerűsége nőtt, de egyre népszerűbbek a természetes kőpadlós belső terek is. A természetes kő fal- és padlóburkolatokhoz ma már, nyugodtan mondhatjuk, igazi trend a belsőépítészetben. A fa mellett a természetes kő minden bizonnyal a legősibb építőanyag. Mivel a természetben szinte minden földrajzi területen elérhető, fontos építőelem státuszát a mai napig megőrizte. A természetes kő hosszú élettartama nagy sűrűségének és szilárdságának köszönhető, valamint a kőépületek több száz évvel az építés utáni használhatóságának, és minden bizonnyal a kőpadlóburkolatok kiváló tartósságának is. A természetes kővel díszített épületek értékesebbnek, fényűzőnek és az építési színvonalat magasabb szintre emelőknek számítanak.

    1.2. Kő használata a történelem során

    Régen a kő alapvető építőanyagnak számított, amelyet széles körben alkalmaztak mind utak burkolására (erre jó példa a római utak), mind belső felületek burkolására. Abban az időben azonban a különbség a bizonyos kőfajták értékében, jelölésében, illetve megmunkálási módjában volt. A gazdagok a legdrágább és legértékesebb típusokkal borították be otthonaikat, amelyeket kiváló mesteremberek dolgoztak ki, majd a kézművesség rendkívüli példáinak számító módon és formában helyezték el. A fontos állami épületek, paloták és természetesen templomok padlóját és falait a legjobb és legszebben megmunkált kövekkel borították, általában valamilyen geometriai séma vagy mozaik formájában. A barokk korban szinte nélkülözhetetlenné vált a kő használata, a mennyezet kivételével abszolút minden felületet bevontak vele. Ezért még ma is nagyon kifinomult, rendkívül elegáns és minden bizonnyal nagyon fényűző dizájnnak számít a kő használata a külső és belső dekoráció utolsó szakaszában.

    1.3. Mely felületeket érdemes kővel burkolni?

    Az elmúlt évtizedekben újra divatba jönnek a minimalista irányzatok, ami leginkább a „kevesebb több” szabály igen gyakori használatán mutatkozik meg. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy minden értelemben kerülni kell a felhalmozódást és a túlzsúfoltságot, mert csak így kerülhetnek előtérbe bizonyos értékesnek ítélt elemek. Ezért, ha kőről van szó, csak bizonyos felületeket vagy azok részeit javasolt bevonni vele. Ezek a felületek többnyire padlók, de ritkábban falak. A követ leggyakrabban padlófelületekhez használják, ritkábban függőleges, azaz falfelületekhez. Kővel a fürdőszobák falait szokták burkolni, de a kőpadlók minden helyiségben megtalálhatók, függetlenül azok rendeltetésétől, bár a konyhákban, fürdőszobákban és folyosókon gyakoribbak.

    1.4. Kővel való burkolás előnyei

    A kőrakásnak számos előnye van. A kőfelület tartóssága, legyen szó padlóról vagy falról természetesen a leghosszabb. A természetes kő kivételes szilárdságának köszönhetően a padlófelület ellenálló az ütésekkel, karcolásokkal és egyéb mechanikai sérülésekkel szemben. Másrészt, éppen ennek a tartósságnak köszönhetően a kőpadlók könnyen karbantarthatók; a kiömlött anyagokból származó foltok nem hatolnak be a felületbe, és a többi szennyeződéshez hasonlóan egy nedves ruhával letörölhetők. A kővel való burkolás minden otthon értékét növeli, hiszen a stílus és az esztétika szempontjából atipikus és szokatlan befektetésnek számít.

    1.5. Kőburkolat hátrányai

    A természetes kővel való burkolás fő hátránya minden bizonnyal az ár. Maga az anyag, a természetes kő, az egyik legdrágább anyag a piacon, és a munkadíj is magasabb. Mivel ez egy nagyon nehéz és időigényes folyamat, amely képzett és tapasztalt mesterembereket igényel, ezért nem javasoljuk, hogy saját maga kezdjen hozzá. A kőburkolat hátránya, hogy érzékeny bizonyos vegyi anyagokra, és ha nincs megfelelő módon impregnálva és védve, hiábavaló lehet minden erőfeszítés és költség.

    2. Kőzet fajták és felhasználásuk

    A kőzetfajták három alapvető csoportra oszthatók, nevezetesen magmás, metamorf és üledékes kőzetekre. Az a kőzetcsoport, amelyhez egy adott kő tartozik, meghatározza keménységét, megjelenését, mechanikai és kémiai sérülésekkel szembeni ellenállását, és következésképpen felhasználhatóságát. Vásárlás előtt nagyon fontos, hogy tájékozódjon a kívánt kőfajta tulajdonságairól.

    2.1. Magmás kőzetek

    A magmás falakat gyakran eruptívnak is nevezik, mert a tömegszemcsék, vagyis a Föld távoli múltjában a vulkánok által kidobott magmás olvadékok lehűtése során jöttek létre. Ezek a falak az olvadt kőzet magmájából való kristályosodás vagy megszilárdulás folyamatával jöttek létre. Éppen ezért nagyon elterjedtek a magmás falak, nálunk viszont igen elterjedt a gránit és a porfír. Ásványi összetétele és szemcsés szerkezete miatt a gránitot használják leggyakrabban, de műszaki jellemzői is kiválóak. Keménysége és sokféle harca, textúrája, szerkezete és tartóssága miatt minden belső és külső felületre alkalmas, különösen a nagy mechanikai terhelésű, valamint az időjárási és hőmérsékleti ingadozásoknak kitett felületekre. Ami a homlokzati kőfajtákat illeti, erre a célra a leggyakrabban a törött természetes kő alkalmas, amely legfeljebb 2 cm vastag. A homlokzatépítéshez a zúzott kő mellett vágott kő, rudak, vágott födémek és egyéb fajták is használhatók.

    2.2. Üledékes kőzetek

    A kőzetek második csoportját az üledékes eredetű kőzetek alkotják. Ezek a finom anyagok lerakódásával és fokozatos sziklatömbbé alakulásával jöttek létre. Ebbe a csoportba tartozik a lösz, homok, homokkő, márga, agyag, bauxit stb. -, más része szerves maradványokból alakul ki – szén, szénhidrogének, mészvázas élőlények milliárdjaiból összepréselődött mészkő -, s vannak bepárlódással (sókőzetek) vagy más szerves és vegyi úton keletkezett kőzetek is (dolomit, kovakőzetek stb.). Országunk területére az üledékes kőzetek a legjellemzőbbek és a felsoroltak közül mindegyik megtalálható.

    2.3. Metamorf avagy átalakult kőzetek

    A harmadik csoportba a metamorf eredetű kőzetek tartoznak. Az üledékes és vulkáni kőzetek, amelyek nagyon nagy nyomás alatt és rendkívül magas hőmérsékleten történő átalakulással keletkeznek. Az üledékes kőzeteknél keményebbnek, de a magmás kőzeteknél kevésbé kemények. A legismertebb vulkáni kőzetek a márvány, a pala és a kvarcit. Magyarországon a palát támfalak, alfalak, szerkezeti oszlopok és padlófelületek burkolására használják. A márvány az egyik legszélesebb körben használt anyag, és számos különböző típusa létezik, amelyeket származási helyükről neveztek el. Vonzó és fényűző megjelenése miatt elsősorban belső terekben használják padló- és falburkolatként.

    3. Kőfektetés folyamata

    3.1. Fektetés megfelelő ideje

    A külső felületeket nyáron ajánlott burkolni, ugyanis ekkor a legnagyobb a tágulás, de belső terekben télen is lehet kőburkolatot beépíteni, amennyiben a helyiség fűtött, és a hőmérséklet soha nem csökken 5 fok alá.

    3.2. Aljzat előkészítése

    A kő lerakása előtt, elő kell készíteni az aljzatot, amelyre a kőburkolat kerül. Ha a követ külső felületekre kell fektetni, akkor ásásra is szükség lesz, ahol fontos a mélység, amely nem haladhatja meg a 20 cm-t. Kültéri fektetés esetén az aljzatot is szilárdítani kell és az esővíz elvezetés érdekében enyhe lejtéssel kell kialakítani (2%). Figyelembe kell venni a megfelelő számú vízelvezető nyílást is, amelyek közé tartoznak a folyókák, lefolyók, víznyelőcsatornák és hasonlók.

    Ha a követ beltérben, erkélyen vagy teraszon fektetik le, az esztrichet, amelyre a lapok kerülnek, teljesen ki kell egyenlíteni. Amennyiben a burkolólapokat olyan területeken kell lerakni, ahol gondoskodni kell a vízelvezetésről, pl. fürdőszobákban, akkor az aljzatot megfelelő lejtéssel (2%) kell előkészíteni, hogy a víz a lefolyóba tudjon folyni.

    3.3. Burkolási terv

    A felület kiegyenlítése és előkészítése után következik a kőlapok lerakása. A kő tisztasága és szárazsága elengedhetetlen a fektetéshez. Fektetés előtt, ki kell számolni és fel kell vázolni, hogy hol kezdjük el a fektetést, hogy a kőburkolat a lehető legszebb legyen. Ennek során figyelembe kell venni a fektetési mintát befolyásoló "padlóakadályokat", pl. lefolyókat, víznyelőket, lépcsőket stb.

    3.4. Ragasztó rendszer

    A kővell való burkoláshoz ragasztást alkalmaznak, vagyis az ún. vastag rétegű ragasztó. A ragasztó kiválasztása a kőburkolat típusától, az aljzat állapotától és a felület rendeltetésétől függ (hogy a burkolat érintkezik-e vízzel vagy sem). Kiemelt jelentőségű, hogy a ragasztóanyag 100%-os tapadást biztosítson a felület és a ragasztó között, amit speciális adalékanyaggal (lágyítószerrel) megnövelt plaszticitású ragasztók tesznek lehetővé. A száz százalékos érintkezési felület azt jelenti, hogy nincs olyan rés illetve hely ragasztó nélkül, ahová a víz behatolhatna. Itt vannak a ragasztó legfontosabb rugalmas tulajdonságai. A bevonat tágulási rugalmassági modulusa eltér az aljzat tágulási modulusától, ami azt jelenti, hogy a hőmérséklet változásakor (padló/fal fűtés és hűtés) az aljzat és a bevonat eltérően összehúzódik és tágul, ami a kőbevonat elmozdulásához és megrepedéséhez vezet. A rugalmasságot, azaz a deformálhatóságot elősegítő komponenseket tartalmazó ragasztó képes kompenzálni ezt a megkerülő felületet.

    3.5. Kőlapok fugázása

    A fugázás a kőburkolat beépítésének utolsó lépése. Természetes kő fugázásához megfelelő rugalmas és vízálló keveréket kell választani. Maga a munka előtt minden hézagot alaposan meg kell tisztítani és meg kell szárítani, de a mélységüket is ellenőrizni kell. A fugázócsomagoláson mindig megtalálható a használati utasítás, valamint itt vannak a fugázópor és a víz keverési arányára vonatkozó utasítások is. A jelzett arányban való keverés után várjon néhány percet. Ezután elkezdheti a fugázást. Csakúgy, mint a kerámia burkolásnál, itt is műanyag távtartókat használnak, hogy a hézagok minél egyenletesebbek legyenek. Fontos, hogy minden hézagot teljesen kitöltsenek a helyszínen.

    3.6. Fuga színének kiválasztása

    A fugázóhabarcs színének kiválasztásakor célszerű, ha az a lehető legjobban hasonlít a kő színéhez, kivéve, ha a fugázóhabarcs és a kő közötti kontrasztot szeretné hangsúlyozni. Felhívjuk figyelmét, hogy a fugázóhabarcs a levegőn szárad, ezért a végleges, valósághű színre még egy kicsit várni kell. Tehát a fugázóhabarcs színét nem szabad kiválasztani, amíg az meg nem száradt!

    A tisztítást csak akkor lehet elkezdeni, amikor a fuga már teljesen megszáradt ahhoz, hogy a fuga ne sérüljön.

    3.7. Lapok formája és felülete

    A természetes kő természetes formában is kapható (pl. palakő fal- és padlóburkoláshoz), de gyakorlati okokból általában vágott és a rendeltetésnek megfelelően kezelt - durva csúszásmentes felület, csiszolt, égetett, domborított, érdes és barázdált felület - formában kaphatók.

    3.8. Kőlapok méretei

    A burkolólapok méretei a kőzet típusától függően változnak. Általában 20-60 centiméter szélesek vagy hosszúak, de lehetnek nagyobbak is. A burkolat méreteit ajánlott úgy megválasztani, hogy egy vagy két burkolómester könnyen felemelhesse.

    4. Kőanyagok lerakási technikái

    Általánosságban elmondható, hogy három kőbeépítési technika létezik.

    4.1. "Floating " technika

    Az első az ún. lebegő elhelyezés, az angol „floating” elnevezés után. Ez egy olyan eljárás, amelynek során egy vékony ragasztóréteget egy simítóval egy kiegyenlített aljzatra visznek fel, majd a következő réteget azonnal erre a még meg nem száradt rétegre viszik fel egy rovátkolt simítóval. A kőlapot ezután lerakják, a padlóhoz nyomják, és fa- vagy gumikalapáccsal a helyére rögzítik.

    4.2. Back-buttering módszer

    Ennél az eljárásnál az előzővel ellentétben a ragasztót közvetlenül a burkolókőre hordják fel, a hátoldalon pedig tulajdonképpen azonnal a lerakódásra rögzítik. Ez a technika különösen hasznos egyenetlen vastagságú kőlapok burkolásánál.

    4.3. Kombinált technika

    A harmadik kőburkolási módszer az úgynevezett kombinált technika. Ennél a technikánál a ragasztót ugyanúgy kell felvinni, mint a fent leírt két eljárásnál - a burkolatra és az aljzatra -, majd a lapokat fa- vagy gumikalapáccsal ütögetve rögzíteni kell. Ezt az eljárást leggyakrabban külső felületeken történő kőburkolásra használják.

    5. Kővel való burkolás házilag

    A kővel való burkolás igényes feladatnak számít, amelyet a legjobb, ha sok éves szenvedéllyel és tapasztalattal rendelkező szakemberekre bíznak. A kőlerakási folyamat több lépésből áll, amelyek nagy odafigyelést, valamint az aljzat és a munka minőségének gyakori ellenőrzését igénylik. Speciális gépek és szerszámok is szükségesek, mint például a vágásához szükséges gyémánt pengék, amelyek nincsenek minden ember garázsában, de egyszeri használatra a magas ár miatt nem éri meg megvásárlolni őket. A mesterek ezt sokkal gyorsabban, szakszerűbben és jobb minőségben végzik el. Emellett a kivitelezett munkáért garanciát is vállalnak. Mindenesetre nem javasoljuk, hogy egyedül kezdjen bele egy ilyen munkába.

    6. Kőlapok lerakásának ára

    A kőbeépítés ára leginkább a helyszín ill. az alapfelülettől függ és persze a hidegburkoló szaktudásától és tapasztalatától, mivel az árak vállalkozótól-vállalkozóig jelentősen eltérnek. Az előzetesen elkészített alapfelületre történő kő lerakásának költsége 3600-4800 Ft/m2, vagy ha az alapot kell befejezni, akkor 8000 Ft/m2 körülire nő. Ez az ár természetesen nem tartalmazza az anyagköltségeket, amelyek a természetes kőnél masagabbak és jelentősen függnek a kő típusától és méretétől, valamint a szállítótól.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Lépcső burkolás

    Szeletelt kő burkolatot szeretnék kültéri lépcsőre. Kb 20 m2 felület. 199454.4 Ft Vége 332424 Ft

    ........

    Kavicsszőnyeg -lépcsőre

    9 m2 lépcsőfok, illetve 2 m2 forduló burkolat bontása, majd kavicsszőnyeggel való ellátása.Jelenleg kerámialappal burkolva, mely balesetveszélyes. 240084 Ft Vége 400140 Ft

    ........

    fürdőszoba, mosdó, épített pult munkalap, kő

    Tisztelt Hölgyem/Uram! Egy épített mosdót készítünk új családi házunk fürdőszobájába. A lábai és a burkolás már a lábakon készen is van. A két épített Ytong láb tetejére keresek egyedileg szabott kő vagy márvány lapot. Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel Busa Gábor 228264.48 Ft Vége 380440.8 Ft

    ........

    Kivitelező ajánlata





    Ár, Asztalba márványlap vagy kőlap, 50 cm x 120 cm x 1,7 cm
    Kőburkolat, Halásztelek

    169905.6 Ft Vége 283176 Ft

    Ár, Külső párkányok, 15 ablak, 2,5 cm x 20 cm
    Kőburkolat, Szigetcsép

    254858.4 Ft Vége 424764 Ft

    Ár, Mészkő padlóburkolat,
    Kőburkolat, Ófehértó

    443232 Ft Vége 738720 Ft

    Ár, Teraszon lévő ülőke, pad tetejének burkolása vörös kővel, 8,5 méter hosszú és 0,5 méter széles
    Kőburkolat, Balatonalmádi

    132969.6 Ft Vége 221616 Ft

    Ár, Ház és terasz lábazatának burkolása díszkő lappal, 70-80 m2
    Kőburkolat, Tiszaújváros

    247471.2 Ft Vége 412452 Ft

    Ár, Bontott Tardosi és 1-2 cm-es Süttői kő lerakása, kb 50 m2
    Kőburkolat, Keszthely

    775656 Ft Vége 1292760 Ft

    Ár, Műkő, beton lèpcső javítàs, Kb 60m2
    Kőburkolat, Budapest

    254858.4 Ft Vége 424764 Ft

    Ár, Gránit munkapult filagóriába, 60 x 300 cm és 50 x 150 cm
    Kőburkolat, Etyek

    247471.2 Ft Vége 412452 Ft

    Ár, Épület lábazat csere, kb. 42 cm x 210 cm
    Kőburkolat, Budapest

    443232 Ft Vége 738720 Ft

    Ár, Akril munkalap kivágása és felszerelése, 3
    Kőburkolat, Budapest

    147744 Ft Vége 246240 Ft

    Ár, Síremlék lefedése, 2,15 m x 1,90 m
    Kőburkolat, Püspökmolnári

    184680 Ft Vége 307800 Ft

    Ár, Árajánlat 7m magas gránit emlékmű kivitelezésére, 12 m2 háromszög alakú obeliszk
    Kőburkolat, Budapest

    3250368 Ft Vége 5417280 Ft

    Ár, Árajánlat kandalló ülő elkészítésére, 6 m2
    Kőburkolat, Környe

    184680 Ft Vége 307800 Ft

    Ár, 5 db külső ablakpárkány, 1 m2
    Kőburkolat, Taksony

    129276 Ft Vége 215460 Ft

    Ár, kültéri gránit párkány 2x25x119cm,
    Kőburkolat, Budapest

    184680 Ft Vége 307800 Ft

    Ár, Térkőburkolás udvarra, járdának, kiülőhöz, 120 m2
    Kőburkolat, Gyermely

    1181952 Ft Vége 1969920 Ft

    Ár, Fürdőszoba burkolasa, 9,5 nm
    Kőburkolat, Üröm

    110808 Ft Vége 184680 Ft

    Ár, Előre kész kandalló beépítése és díszkővel való burkolása,
    Kőburkolat, Nagytarcsa

    184680 Ft Vége 307800 Ft



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Kőburkolat árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    181+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Kőburkolat
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!