Katerória

    Tömörfa bútor Árak - Konyhabútor, Asztal, Nappali, Komód, Ágykeret...

    Mennyibe kerül a tömörfa bútor? A tömörfa bútor mindig 30%-al drágább a furnértól, de ennyivel jobb, minőségibb, időtállóbb és természetesebb is. Elkészítési határidő 1 - 4 hónap. A tömörfa elemek ára elsősorban a kidolgozás összetettségétől, a fa bútorlap árától, a felület kidolgozástól, és mindenképp az asztalostól függ. Egy 200x100 cm-es diófa asztal fém lábakkal kb. 315 000 Forintba kerül.

    Kire bízza a tömörfa bútor gyártását? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő asztalosainktól – díjmentesen, kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Tömörfa bútor kidolgozási ára


    Tömörfából készült asztal ára. 200x100 cm-es tölgyfa asztal ára, fém lábakkal.

    250000.00 Ft/db

    Nagyon alacsony ár
    Ft/db

    Közép ár
    380000.00 Ft/db

    Legmagasabb ár
    Kivitelező ajánlata

    Más árak a Tömörfa bútor

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Tömör fa bútor - Minden, amit tudni kell róla

    1. Tömör fa bútor - Mit kell róla tudni?

    1.1. Miért különleges a tömörfa

    Ha egy bútordarabot asztalosipari termékként választ, több lehetősége van. A fa lehetőleg forgácslapból készül, a belső, zárt és rejtett részeket átlátszó vagy fehér melamin fóliával, a látható részeket pedig szintén átlátszó fóliával vagy faanyagot tartalmazó fóliákkal zárják le. Egy másik lehetőség, hogy a forgácslapot vékony falapokkal furnérozzák, így a késztermék úgy néz ki, mintha valódi fából készült volna. Ettől drágább megoldás az MDF lapok, amelyeket tartósabbak. Technikailag egyik változat sem igazán fa, mivel a bútorlapok azaz a forgácslap és az MDF nagymértékben hulladékból vagy az építőipar legáltalánosabb elemeiből készül. 
    Az ipari fafeldolgozás során a fahulladékot aprítják, darálják és különféle adalékanyagokkal keverik, hogy olyan mesterséges keveréket kapjanak, amelyet a további technológiai feldolgozás során tömörítenek, préselnek és lemezekre vágnak. Az ebből az anyagból készült bútorokkal ellentétben a masszív bútorok tömör, valódi fából készülnek, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy minden alkatrész valódi fahasábból van kivágva, formázva, amely impregnált és ragasztott, vagy bármilyen más módon mechanikusan összeillesztett.

    Tömörfa bútor
    A masszív bútorok az egyetlenek, amelyek valódi, tömör fából készülnek

    1.2. A tömörfa bútorok teljesen természetesek

    A fent leírt gyártási folyamatnak köszönhetően a tömörfa bútorok a legökologikusabb bútorok a piacon, hiszen 100%-ban újrahasznosíthatók. A bútorok túlnyomó többségét alkotó nem masszív bútorokkal ellentétben a tömörfa bútorok a törzsből kivágott tényleges faelemekből állnak, a műanyagokat, bevonatokat és lakkokat csak felületkezelésre, valamint a sérülésektől és külső hatásoktól való megóvásra használják. Ezek a lakkok, olajok és bevonatok ma már többnyire mind környezetbarát keverékek és az egészségre is ártalmatlanok.

    1.3. A tömörfa bútorok hagyományos bútorok

    Régebben minden bútor tömör fából készült, pontosan meghatározott fafajtákból kézzel készítették őket, hiszen nem voltak préselt deszkák gyártására alkalmas gépek. Ma viszont kevésbé elterjedt, elsősorban az ára, de az esztétika miatt is, hiszen az ilyen nagy és pazar bútorok nem mutatnak jól kis és szűk helyeken, például lakásokban. Éppen ezért elsősorban szállodákban, exkluzív éttermekben, rezidenciákban és klubokban, valamint kastélyokban, villákban, múzeumi díszletekben és kulturális műemlékek megőrzése szempontjából műemlékvédelem alatt álló házakban használják.

    1.4. Tömörfa bútorok előnyei

    A tömörfa bútorok különleges patinával rendelkező, értékes és prémium bútorok státuszát élvezik. Mivel a tömörfa bútorok manapság ritkaságnak számítanak, egy tömörfa étkezőasztal különleges bájt kölcsönöz otthonának, és olyan kellemes hangulatot teremt körülötte, amely a családtagoknak és a látogatóknak egyaránt örömet okoz. A tömörfa bútorok nagyon esztétikusak és szépek, hiszen nem fautánzatról, hanem valódi fáról van szó. A jól elkészített tömörfa bútorok nagyon tartósak. Értékük és különleges jellegük miatt általában generációról generációra öröklődnek. A tömörfa előnye az is, hogy 100%-ban környezetbarát anyag, amely teljes mértékben és maradéktalanul újrahasznosítható.

    1.5. Tömörfa bútorok hátrányai

    A tömörfa bútorok fő hátránya a magas ár, amely a nyersanyag magas árából adódik. Ezáltal a tömörfa bútorok akár 300%-kal drágábbak, mint a nem tömörfából készült darabok, de a nagyüzemekben előállított tömeg-gyártott bútorok még drágábbak. Másik hátrány, hogy a természetes fa különösen a vágásokra, ütésekre és foltokra érzékenyebb. A tömörfa bútorok ezért nem alkalmasak minden helyiségbe és mindenféle használatra, és gyakrabban kell őket felújítani, olajozni és lakkozni. Ha egy tömörfa bútordarabot (pl. egy étkezőasztalt) napi használatra szánnak, akkor az asztalosnak megfelelő védőbevonatokkal kell kezelnie.

    2. Asztalos által készített tömörfa bútorok vagy bútorboltban vásárolt?

    A tömörfa bútorokat egy tapasztalt asztalos is elkészítheti, de bútorboltban is vásárolhat tömörfából készült darabot.

    2.1. Alkalmas fafajok

    Az, hogy milyen fafajtából kell, hogy készüljön a bútor elsősorban a felhasználási céltól függ. Ettől és az esztétikai preferenciáktól függően különböző mechanikai, fizikai és vizuális tulajdonságok közül lehet válogatni. Választáskor az egyik fő szempont a fa megjelenése és színe, mivel a késztermék pontosan így fog kinézni, és a színárnyalatot lakkozással és olajozással lehet módosítani. Az olyan keményebb fafajták, mint a tölgy, bükk, kőris, juhar, alma, körte és cseresznye alkalmasak mindennapi bútorok készítésére, míg a puhább fafajták, mint az éger, luc-, erdei-, vörösfenyő kevésbé kényes, ritkábban használt bútorokhoz. A puhább faanyagok nem alkalmasak asztalok és munkalapok készítésére, mivel a vágások és ütések gyorsan nyomot hagyhatnak rajtuk.

    2.2. Farönkök vágása

    A fakivágás után a rönköket a gyárba szállítják, ahol feldolgozzák és darabokra vágják. Ezeket a darabokat aztán asztalosok vásárolják meg, és műhelyükben bútort készítenek belőlük.

    2.3. Tömörfa bútorok az asztalosműhelyben

    Az asztalos a fatáblákat kisebb faelemekre vágja, amelyekből majd a bútor készül. A bútor különböző részeihez különböző darabokat vagy akár különböző fafajtákat is használhat, így minimalizálva az előállítási költséget. Az asztalos a szekrények, fiókok és komódok frontjaihoz és egyéb látható részeihez a legszebb fadarabokat, a fiókok belsejéhez és egyéb rejtett részekhez pedig gyengébb darabokat használ. Minden elemet megfelelően meg kell munkálni és csiszolni, hogy használat közben ne keletkezzen szilánkos sérülés.

    2.4. Védőbevonatok és festékek

    Tömör fa is festhető, színtelen vagy pigmentált, matt vagy fényes színekkel, amelyeken keresztül még látható a fa szerkezete és textúrája, ha nem azt a természetes színt választja, amivel a fa már rendelkezik.

    2.5. Az elemek összekapcsolásának részletei

    Miután minden elemet kivágták, megfelelően kezeltek és levédtek, az asztalos összeszereli és igy elkészül a végtermék. Ha egy kisebb tárgyról van szó, például egy székről, azt a műhelyben szerelik össze, míg a nagyobb tárgyakat (szekrények, ágyak, asztalok stb.) a helyszínen, azaz az Ön otthonában rakják össze. Az elemek ragasztással vagy fa dűbelekkel (dűbelcsapokkal) is összeilleszthetők. A legösszetettebb, de egyben a legszebb és legkülönlegesebb darabok azok, amelyek részletei úgy néznek ki, mint egy kép pozitívuma és negatívuma, és úgy illeszkednek egymáshoz, mint egy puzzle.

    3. Tömörfa bútorok faanyagának kiválasztási kritériumai

    3.1. A tömörfa bútorok faanyagának textúrája

    Az adott bútordarabhoz megfelelő fa kiválasztása az első és döntő lépés a tömörfa bútorok tervezésében. Amint fentebb említettük, a fafaj kiválasztása a tervezett felhasználástól függ, mivel a különböző alkalmazás eltérő fizikai és mechanikai tulajdonságokat igényel. A második, fontosabb kritérium a fa megjelenése. Fontos tisztában lenni azzal, hogy a különböző fafajták különböző megjelenésűek, amit szaknyelven a fa erezetének is neveznek. A fa megjelenését meghatározó textúrától függően megkülönböztetünk többé-kevésbé szabályos szerkezetet és növekedést (pl. tükrös, barázdált textúrák, sugárirányú metszetek textúrái stb.), valamint faji anomáliákat (madárszem, bordázott és irizáló textúrák stb.). Még ha a végcél nem is a fadeszkák sima felülete, a végtermék ugyanolyan megjelenésű lesz, mint a valódi fa textúrája, de kevésbé hangsúlyos.
    A textúrák a fafajtától függően jelentősen eltérnek. A lucfenyő nagyon csomós és sok szabálytalanságot mutat, a trópusi fák gyakran nagyon barázdáltak, a juhar és a kőris hullámos szemcséjű, a nyár és a hárs szinte észrevehetetlen és egyenletes szerkezetű, az egyik legegyenletesebb szerkezetet pedig a bükk és a tölgy mutatja.

    3.2. A tömörfa bútorok természetes faanyagának színe

    A fa textúrája mellett a fa színe is döntő fontosságú a bútor végső megjelenése szempontjából. A tömörfa bútorokhoz használt különböző fafajták színei meglehetősen eltérőek, ezért olyan fafajtát kell választani, amelynek színe illik hozzánk. Fontos szem előtt tartani, hogy a fa színárnyalatát védőbevonatokkal (lakkok és olajfestékek) lehet kissé módosítani és beállítani, de radikálisan nem lehet megváltoztatni, kivéve, ha áttetsző festékkel festik. A cseresznye, a körte és a bükk fája inkább vöröses színű, a lucfenyő és az erdeifenyő fája világos, a juhar, a nyír és a nyárfa nagyon világos, a dióé szürkés vagy majdnem fekete, a tölgyé, a gesztenyéje és a kőrisé pedig világosbarna vagy barna.

    3.3. Fa fénye

    A fényesség az a megjelenés, amelyet egy felület a fény visszaverődésének köszönhetően vesz fel. A fa fényessége a fafajtól, az anatómiai jellemzőktől, a fizikai és kémiai tulajdonságoktól, a kezeléstől és a keresztmetszettől függ. A fa anatómiai jellemzői, mint például az anatómiai elemek mérete, a parenchimasejtek aránya, a gyanta- és egyéb anyagok tartalma nagyban befolyásolja a fényességet. A fa fénye a hosszmetszetekben magasabb. A fa sugárirányú keresztmetszetén a facsíkokat a teljes felületen átvágják. A facsíkok jellegzetes anatómiai szerkezetüknek köszönhetően magas fényűek. Az olyan fafajok sugárirányú keresztmetszetét, amelyeknek számos és/vagy nagyon nagyméretű facsíkja van, fényesnek is nevezik. Pl. a juhar, a bükk, a tölgy, a szil, a robinia sugárirányú metszetén kifejezett csillogás található.

    Egyes fafajok fája finoman csillog, pl. a tűlevelűeké, vagy egyáltalán nem csillog, pl. nyárfa, körte.

    A felületkezelés simasága szintén fontos hatással van a fa fényességére. A gyalult felületek jobban csillognak, mint a csiszolt felületek.

    Természetesen a fafelület fényessége a felületkezelés és a felhasznált termék típusától is függ.

    3.4. Tömör fa festése

    Az áttetsző színek enyhén elmossák és lágyítják a fa textúrájának tiszta vonalait, de láthatóvá teszik azokat, ezért a termék továbbra is természetesnek tűnik, de mintha szűrőn keresztül néznénk. Ez egy jó megoldás, ha olyan különleges színt keres, amely a természetes fában nincs meg; a frissen vágott fa narancssárga és sárgás színű, míg a régi fa szürkés és szürkés-zöldes - patinás színű, és éppen az átlátszó színekkel lehet "felgyorsítani" a fa öregedési folyamatát. A festés olyan esetekben is lehetséges, amikor egy bizonyos fafajta nem áll rendelkezésre, vagy a kívánt szín egyszerűen nem létezik a természetben.
    Egy másik festési lehetőség a színek, amelyek teljesen lefedik a fa természetes textúráját, és monokromatikus, monokróm felületet hoznak létre. Ez felveti a kérdést, hogy mennyi értelme van ennek, hiszen ez elveszi a tömör fa minden varázsát.

    4. Tömör fa bútorok tervezése

    A bútorokat egyedül is megtervezheti, de egy asztalos is megcsinálhatja az Ön kívánsága szerint, de a legszebb darabokat minden bizonnyal egy belsőépítész vagy egy lakberendező fogja megtervezni, aki gondoskodik minden esztétikai, praktikus és apró részletről. A tömörfa bútorok tervezésénél rendkívül fontosok a részletek, mert egy nem megfelelő elem értelmetlenné teheti az egész koncepciót.

    5. Bútorelemek fából

    Tömörfából elvileg bármit lehet készíteni, de nem biztos, hogy jót mutat, ha minden elem fából van. A tömör bútorok elsősorban étkező-, író- és dohányzóasztalok, bárok, ágyak, szabadon álló gardróbszekrények, vitrinek, fiókok, komódok és természetesen székek szoktak lenni. Mondjuk a beépített gardróbszekrényeket nincs értelme tömör fából készíteni mert az ajtókat leszámítva egyáltalán nem látszik a fa, és ugyanez a helyzet a könyvespolcoknál is. A szobaajtók készülhetnek tömör fából is, de ez ritkaság, mert az ilyen ajtók jóval nehezebbek, mint a szabványos panelajtók, amelyek általában üreges, papírrács-betétes vagy könnyített faforgácslap, lenrostlap, így nagyobb az esélye, hogy vetemedik. Ennek elkerüléséhez speciális zsanérokra van szükség, amelyek ismét az ajtó súlya miatt nem szerelhetők falba és így tovább. Ha a fentiekhez hozzáadja az árat, akkor nyilvánvaló, hogy senkinek nincs szüksége mindezekre a bonyodalmakra. A tömör fából készült korlátok, kapaszkodók és fogantyúk nagyon szépek és különlegesek, de ma már nagyon ritkák. Továbbá a parketta, a hajópadló vagy a deszkapadló is készülhet tömör fából. Egy ilyen gazdag és finom padló bármilyen térben rendkívül szép és jót mutat, de természetesen ez a legdrágább, vagyis jóval drágább, mint a népszerű többrétegű padlóburkolatok, amelyeknek csak a látható utolsó rétege készül fából, és ugyanúgy néznek ki, mint a teljesen fából készült padlók.

    6. Tömörfa bútorok ára

    A tömörfa bútorok 2x - 3x drágábbak, mint a forgácslap- vagy a MDF bútorok. Ennek oka a természetes fa magas ára, ugyanis ez az egyetlen anyag, amelyet a tömörfa bútorokhoz használnak. A konkrét ár nagyban függ a bútor típusától (egy szekrény sokkal drágább, mint egy szék), a fafajtától (a lucfenyő sokkal olcsóbb, mint a tölgy, stb), a bútor kivitelezésének módjától (festett vagy festetlen) és a tervezés bonyolultságától (részletek, illesztések...). Az árak is jelentősen eltérnek az egyes asztalosok között, és nagyon fontos, hogy tapasztalt és jó asztalost válasszunk egy adott tömörfa bútor elkészítéséhez, hiszen valószínűleg egy életen át velünk lesz és több generációk fogja használni. Végül, a minőségi és gondos munkával készült szép tömörfa bútorok jó befektetésnek számítanak, mivel jó áron tovább értékesíthetők.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Tömörfa bútor átalakítása

    Szükség lenne egy meglévő polcrendszer átalakítására. Képet és rajzot mellékeltem a szöveg aljára. 166212 Ft Vége 277020 Ft

    ........

    Családi ház berendezésre,keményfából

    Szükség van tömör keményfa bútorok készítésére konyhába, hálóba, nappaliba. 1145016 Ft Vége 1908360 Ft

    ........

    Falépcső és fa szekrény elkészítése

    Szükség van az alábbi asztalos munkákra:
    U fordulós lépcsősor 14 lépcsőlapja lehetőleg tölgyből, + korlát.
    Tetőtéri szobához felnyíló ajtó + galéria korlát. Tetőtéri szobába beépített szekrény.

    1181952 Ft Vége 1969920 Ft

    ........

    Kivitelező ajánlata





    Ár, Egyedi fasztal készítése meglévő anyagból, 90 x 140 cm
    Tömörfa bútor, Szada

    369360 Ft Vége 615600 Ft

    Ár, 4 szék kárpitozása, szivacs csere, háttámla kárpit varrás,
    Tömörfa bútor, Győrújfalu

    184680 Ft Vége 307800 Ft



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Tömörfa bútor árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    144+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Tömörfa bútor
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!