Mennyibe kerülnek a kültéri árnyékolók? A kültéri textil árnyékolók (screen) tökéletes árnyékolástechnikai megoldást jelentenek, nagyméretű üvegfelületek esetében, emellett jó hőszigetelésnek számítanak, ugyanis általuk akár 33%-al is csökkenthetők a hűtési költségek, persze ez az árnyékolók anyagától is függ. Így árukra kihatással van az anyag minősége, méret, és persze az ajánlattevőtől is függ. Ezek az árnyékolók, sínekkel, rejtett tokozattal és szereléssel együtt négyzetméterenként 20-65 000 Forintba kerülnek.
Kitől rendeljen sceern árnyékolót? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő árnyékolótechnikával foglalkozó szakembereinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
Kültéri textil árnyékolók ára (screen). Zip Screen árnyékoló ára, ezüst homlokzati tokkal és vezetősínekkel. Antracit színű textillel és szereléssel.
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Egyetlen ház sem teljes külső redőny vagy más árnyékoló nélkül. Ez mind esztétikai, mind funkcionális szempontból igaz. Az árnyékolás nem csak az épület általános megjelenését egészíti ki, hanem jelentős kihatással van a lakókomfortra is. A megfelelően felszerelt árnyékolókkal sok pénzt takaríthatnak meg a forró hónapokban, mivel nyáron megakadályozzák a helyiségek túlmelegedését, télen pedig további szigetelőrétegként működnek. Ma már óriási a választék a különböző színek, anyagok, rögzítési vagy beépítési módok, rendszerek, leengedési és feltekercselési módok stb. tekintetében. Ezért még fontosabb, hogy vásárlás előtt mindenki tájékozódjon, hogy családja számára a legmegfelelőbb árnyékolót tudja választani.
A reluxákkal ellentétben, amelyek évtizedek óta népszerűek, a roló árnyékolók kevésbé elterjedtek és ismertek. A roló árnyékolók könnyen megkülönböztethetők a reluxáktól azáltal, hogy egyetlen textil darabból állnak, míg a redőnyök és a reluxák több kisebb elemből vagy egymáshoz kapcsolt lamellákból tevődnek össze. A reluxa lamellái fokozatosan egymásra simulnak a tokba, míg a roletta árnyékolók textiliája egy tekercselőrúdra tekeredik. Innen ered a nevük is, mivel a roló egyszerűen azt a tekercset jelenti, amelyre a textilszövetet tekercselik.
Ennyi év népszerűség után lassan elmondható, hogy a reluxák voltak a legnépszerűbb árnyékolók, de ma már valamennyivel más a helyzet. A külső árnyékolók egyre népszerűbbek és ennek egyre több oka van. Az első az, hogy a modern és nagy üvegfelületekkel rendelkező épületek homlokzatán sokkal jobbat mutatnak, mint a reluxák, amelyek egy kissé már elavultnak számítanak. A külső roló árnyékoló formája nagyon visszafogott és minimalista megjelenésű. A második ok az, hogy nagyobb méretben is kaphatóak, mint a redőnyök és sokkal több színkombináció közül lehet választani. A harmadik ok, amiért a redőnyök helyett rolettát érdemes választani, a kiváló sötétítő tulajdonságok, amelyekkel egyik redőny sem tudja felvenni a versenyt. Ennek oka, hogy a redőnyök egyik fő problémája a lamellák közötti távolság, amely megakadályozza a 100%-os sötétítést. Mivel a rolós árnyékolók egyetlen darabból készülnek, amelyet egy tekercselőrúdra tekercselnek fel, ez a probléma nem áll fenn.
Magyarországon nyáron gondot okozhat a túlmelegedés és a fényvisszaverődés, de lehetővé teszi a környékre való kilátást is. A megfelelő lakókomfor fenntartása érdekében beltéri légkondicionálásra is szükség lehet, ami plusz költséggel járhat, arról nem is beszélve, hogy mennyire káros a környezetre. A külső roletták és rolók gátolják a napsugarak áthatolását az ablaküvegen, megakadályozva az üveg túlmelegedését és a hő fokozatos átadását a belső térbe. A külső árnyékolásnak köszönhetően egy helyiség hűtési költsége akár 35%-kal is alacsonyabb lehet, az ablaknyílások méretétől, a homlokzat tájolásától és az árnyékolószövet kiválasztásától függően. A roló árnyékolók másik előnye, hogy megakadályozzák az UV-sugarak 95%-ának átjutását.
Az árnyékolók csak akkor tudják ellátni a túlmelegedés megakadályozására szolgáló funkciójukat, ha megfelelően vannak felszerelve. Az, hogy külső vagy belső oldalra vannak felszerelve, döntő fontosságú. A külső redőnyöket mindig a homlokzatra kell felszerelni, mivel csak így lehet blokkolni a napsugarakat bejutását. A beltéri árnyékolók legfeljebb csak a fényvisszaverődés megakadályozására és a szoba elsötétítésére alkalmasak, de a túlmelegedést nem akadályozzák meg.
Minden redőnynek van tokja vagy doboza, amelyben modelltől függően az árnyékoló összecsukható vagy feltekercselődhet. A redőnyöket a tok védi az időjárás viszontagságaitól és a legtöbb ember ezt a megoldást esztétikusnak tartja. A tok vagy doboz leggyakrabban alumíniumból, ritkábban PVC-ből vagy fából készül, szükség esetén teljesen szétszerelhető, kenhető vagy javítható, majd összeszerelhető és visszahelyezhető a helyére. Ami a beépítés módját illeti, két változat létezik: külső, belső és vakolható tok.
Kétféle szerelési mód létezik, azaz látható vagy homlokzati, illetve láthatatlan vagy rejtett szerelés. Az első esetben a doboz, amelyben az árnyékolót tárolják, látható, a második esetben pedig nem, mivel a homlokzatban van elrejtve. Az egyszerűbb, látható vagy ablak fölötti változatban a tokozat közvetlenül a homlokzatra van csavarozva, és látható. Ez a kialakítás különösen alkalmas olyan meglévő épületek esetében, ahol külső árnyékolókat kell felszerelni, mivel minimális szerkezeti változtatásokat igényel anélkül, hogy befolyásolná a szerkezetet és a homlokzatot.
Esztétikai szempontból nem a legjobb megoldás mivel az árnyékoló tokozata a homlokzaton jól látható, ezért a tervezők kitalálták a doboz elrejtésének, vagyis a homlokzattal való teljes egyesítés módját ami, mint esztétikai, mind funkcionális szempontból abszolút elfogadható ill. kivitelezhető megoldás. Sajnos ez nem minden esetben lehetséges. A tokozatot nem lehet elrejteni, ha egy régebbi épület homlokzati rendszerére építik be azaz ha a felületi réteg eltávolítása vagy a vakolat bontása nélkül kerül beépítésre, és csak akkor, ha van elegendő hely a beépítéshez. Ez azonban károsíthatja a teljes szerkezetet és veszélyeztetheti a teljes homlokzatot. Ezért ez a fajta beépítés csak az épület külső, nyílászárócserével együtt történő átfogó felújítása során vagy új építés esetén lehetséges. Ezután a tokot a szigetelőrétegek közé helyezik, majd a homlokzat utolsó rétegével lefedik.
Ezzel a kialakítással kiváló stilizáció és a külső esztétika érhető el, amit semmi sem zavaró, hiszen a feltekert redőnyök egyik oldalról sem látszanak. Mivel a doboz vagy tok gyakran esztétikailag zavaró, létezik egy másik megvalósítási mód is, az úgynevezett rejtett doboz vagy tok kialakítása. Sajnos ez nem minden esetben kivitelezhető. Van amikor a tokot nem lehet elrejteni, ha egy meglévő épületre szeretne roló árnyékolót felszerelni, mivel így nem lehet beleavatkozni a homlokzatba. Ez károsíthatja az egész szerkezetet, és veszélyeztetheti a homlokzati rétegeket. Ez tehát csak az épület külső felújítása, beleértve az ablakok cseréjét is, valamint új épületek esetében lehetséges. A tokot a homlokzat utolsó rétegével fedett szigetelés közé kell rejteni. Ennek a kialakításnak a külső megjelenés az előnye és az, hogy a süllyesztett tokba rejtett, magasított árnyékoló nem látható.
Egyes épületek esetében a tok nélküli kialakítás jobb, ahol a tekercselő rúd teljesen látható. Ez praktikus és modern megjelenésű, de nem minden homlokzatra alkalmas. Ez a ragasztható megoldás modern és minimalista stílusú épületekhez illik, amelyeknél nem akarják elrejteni ezeket az elemeket.
A külső textil árnyékolók anyagát a szövés sűrűsége szerint lehet megkülönböztetni, ami teljesen eltérő hatást fejt ki a térben. Minél sűrűbb a szövés, annál kevesebb fényt enged át és ennek következtében annál jobban elzárja a kilátást a belső térből. Tehát a rolók és roletták lehetnek fényáteresztő vagy teljesen sötétítő árnyékolók. Minden redőny hálószövésű, amely ellenáll az UV sugárzásnak, így a színe nem fakul ki. A szövet speciális üvegszálból készül, amely nem gyúlékony és időjárásálló.
Az 1%-nál kevesebb fényt áteresztő szövettel készült roletták fényzáró textiliából készülnek. Az ilyen árnyékolók a napfény több mint 99%-át visszaverik. Ez azt jelenti, hogy a roletta szinte semmilyen fényt nem enged be a helyiségbe és ezeket általában hálószobákba szerelik fel, ahol teljesen elsötétítik a helyiséget és minőségi alvást biztosítanak. A teljes elsötétítésre szolgáló árnyékolók azonban nem alkalmasak úgynevezett nappali helyiségekben való használatra. Bár tökéletesen blokkolják a napfény átjutását és a kiváncsi szomszédok tekintetektől is védenek. Ha azt szeretné, hogy a rolettát a nyári melegben is le lehessen engedni anélkül, hogy elzárná a kilátást az ablakon, akkor leggyakrabban két árnyékoló kombinációját alkalmazzák. A homlokzat külső oldalára árnyékoló rolók kerültek, amelyek elsősorban a helyiségek hűtésére és a képernyőkről való fényvisszaverődés megelőzésére használják, míg a beltérbe sötétítő rolók kerülnek beépítésre, amelyeket csak akkor húznak le, ha aludni terveznek.
Ahogy a nevük is sugallja, a részlegesen sötétítő szövetek átengedik a fényt, de nagyon korlátozott mértékben. A százalékok általában 5-10% között mozognak, ami azt jelenti, hogy a fény 90-95% visszaverik. Az, hogy a rolók mennyi fényt engednek be, elsősorban az anyag típusától és a szövés sűrűségétől függ. Különböző anyagok különböző felhasználási módokra alkalmasak. A nappaliban, ahol az emberek több időt töltenek, fontosabb a környékre való jobb kilátás. Az ilyen megvilágításhoz, vagyis árnyékoláshoz jobbak a kisebb sötétítésű redőnyök. Nem számít, hogy milyen világítás van a helyiségben, nem lesz fényvisszaverődés, csillogás vagy túlmelegedés.
Az ilyen típusú árnyékolókhoz speciális szerkezetre van szükség, amely a helyén tartja a textilt vagy vászon anyagot, illetve ahol a feltekeredő vászon egy zárt extrudált alumínium tokba tekeredik föl. Különösen a nagyobb méretű árnyékolóknál rendkívül fontos a vászon mozgás közbeni stabilitása, mert különben sérülhet vagy eltörhet. Kisebb méretű rolettáknál (például közönséges, egyszárnyú ablakoknál) nincs szükség vezetősinekre, mert stabilitásukhoz elegendő a vászon alsó részén lévő merevítő pálca amely egy erős, szélvédelmet is biztositó díszléc.
A roletták működtetésének két típusa van: kézi vagy motoros működtetés, illetve távirányítóval, kapcsolóval vagy telefonnal történő mozgatás. Ez utóbbi esetben a roletta anyaga a tokba tekeredik és beépített elektromotorral rendelkezik, amely által vezérelhetők. Mindkét rendszernek megvannak az előnyei és hátrányai.
Az összecsukható rúddal vagy hajtókarral történő kézi működtetés előnye, hogy nincs szükség motorra, amely jelentős helyet foglal el a dobozban, így a doboznak nagyobbnak kell lennie, és ez az oka annak is, hogy az motorral működtetett redőnyöknél nem lehetséges a doboz nélküli kivitel. Ez csak összecsukható pálcával lehetséges. Az ár is előny lehet, hisz az ilyen redőnyök olcsóbbak, mint az elektromos redőnyök. Ez a kialakítás olyan meglévő épületek felújítására és átalakítására is alkalmas, ahol nem engedhető meg, hogy az ablakokhoz áramot vezessenek.
A legegyszerűbb alkalmazást az elektromotorral működtetett roletták biztosítják, amelyek távirányítóval, kapcsolókkal vagy okostelefonon keresztül működtethetők. Az ilyen típusú vezérlés előnye, hogy a redőnyök zárása és nyitása rövid idő alatt történik. Csak meg kell nyomnunk egy gombot, és a roletták elkezdenek fel vagy letekercselődni. Ez különösen a sok képernyővel rendelkező helyiségekben és irodahelyiségekben nélkülözhetetlen, ahol a kézi működtetés több percig tartana. Ennek a működési módnak az a hátránya, hogy a motor a dobozba van beépítve, és a méretei miatt több helyre van szükség. Továbbá, tok nélkül nem kapható motoros árnyékoló, és nem utolsósorban az elektromos motor drágább, mint a hajtókaros árnyékoló.
Az elmúlt években az egész világ modernizálódott és digitalizálódott. És mivel a házak sem jelentenek kivételt, ma ezek következnek. Ma már elérhetőek az "intelligens berendezések", amelyek lehetővé teszik a ház infrastruktúrájának egyszerű, digitalizált kezelését. Ez alól az árnyékolók sem kivételek, mivel telefonon keresztül vezérelhetők, és beállíthatók, hogy egy adott időpontban leereszkedjenek vagy felemelkedjenek. Programozhatóságuknak és automatizálhatóságuknak köszönhetően beállíthatunk rajta időzítőt, de a szél- és fényerő érzékelővel akár azt is automatikussá tehetjük, hogy túl erős szél, vagy kevés fény esetén magától feltekercselődjön, erős napfénynél pedig leengedjen. Amikor a nap a felhők mögé bújik, azok felemelkednek, és amikor újra megjelenik, ismét leereszkednek. Ez nagyon egyszerűvé teszi az árnyékolók kezelését még akkor is ha nem tartózkodunk otthonunkban.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Télikert szigetelése nap ellen
Télikert külső árnyékolás.
184680 Ft - 307800 Ft
Szélfogó készítése, viztiszta világos áttetsző
Szükség van egy víztiszta, világos és áttetsző szélfogó elkészítésére.
129276 Ft - 215460 Ft
Ponyva árnyékoló erkélyre
Szükség van ponyva árnyékolóra az erkélyünkre, amely 3 m széles és 2 m magas. A ponyvának 3 darab merevítője lenne, és krém színűt szeretnénk.
251164.8 Ft - 418608 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?