Mennyibe kerülnek a panoráma ablakok? A panoráma ablakok egyetlen hátránya a túl magas ár, amelyre hatással van az ablak mérete, üvegezése, profilok minősége, nyitási módja és az anyagköltség. Így az egyszerű nyilászárók közül a műanyagból készült a legolcsóbb. Az szilárd keretet igénylő méretesebb és nehezebb ablakoknál pedig javasolt az alumínium keret. A panoráma ajtók közül a legkeresettebb a toló-bukó rendszerű, amely majdnem 50%-al olcsóbb mint a mozgatható panoráma fal. Az üvegfal kb. 300 000 Forint, toló-bukó ajtók 480-650 000 Forint, míg a nyitható üvegfal több mint 650 000 Forintba kerül. A panoráma nyílászárók költséges és igényes termékek, de ettől függetlenül a legtöbb napfény bejutását biztosítják, közelebb hozzák otthonunkat a természethez, egyesítik a teraszt és a belteret, valamint csodálatos kilátást garantálnak. Szállításiidő 1 - 3 hónap.
Kitől rendeljen panoráma ablakokat? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő nyilászáró gyártóinktól – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
Panoráma ajtók és üvegfalak ára. Panoráma ajtók és üvegfalak telepítési ára, műanyag kerettel.
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Duplaüveges (hőáteresztőképesség U=1,2 W/mK) buktatható, tolható, 200x220 cm, panoráma ablak ára.
Dupla-üveges (hőáteresztőképesség U=1,2 W/mK) buktatható, tolható, 200x220 cm, panoráma ablak ára.
Fix panoráma ablak ára, telepítéssel.
Mozgatható és toló panorámafal ára, telepítéssel.
Toló-bukó panoráma ajtó (fal) ára, szereléssel.
Az olyan fogalmak, mint az erkély vagy tolóajtó, panorámaablak és üvegfal, az építészetben és az épülettervezésben valójában azonos épületelemeket jelölnek. A köztük lévő különbségek műszaki és technológiai szempontból méretben, nyitási és gyártási módban különböznek. Tehát az ablakok típustól és mérettől függetlenül lehetnek fix és mozgó alkatrészekkel, tehát fixek vagy tokosak, vagyis toló nyílászárók. Ezek a legnagyobb panoráma ablakok vagy üvegfüggönyök, hiszen lehetővé teszik a természettel való kapcsolatot, és olyan kilátást tesznek lehetővé, ameddig a szem ellát, miközben sok természetes fényt és meleget visz be a térbe. Ily módon a falak, sőt az ilyen típusú ajtók és ablakok nagyban befolyásolják a hatékony energiafelhasználást. Amellett, hogy az ilyen objektumok az építészeti értelembe véve rendkívül modernek és jelentősen javítják a lakók életminőségét. Mára a panorámafalak és ablakok gyártása annyira előrehaladott, hogy teljesen felesleges a nyitó- és zárószerkezetek, illetve azok meghibásodása miatti aggódás. A lapozható üvegfüggönyök másik nagy előnye, hogy folyamatosan nyithatók, így biztosítva a folyamatos friss levegő áramlását. Végül, de nem utolsósorban előnyük, hogy a nyitó és záró mechanizmusok valójában olyan rendszer, amelyeknek szinte nincs határa az üveg méretében, ugyanakkor használat során stabilak és biztonságosak.
A tolóajtók gyártása bonyolultabb, mint a hagyományos, szárnyas ajtóké, a mechanizmus, a vasalatok és a sinek miatt. Ez természetesen befolyásolja az árat, amely sokkal magasabb, mint a hagyományos ajtóké. Ugyanez vonatkozik a panorámaablakokra is, amelyek az üveg méretei miatt drágábbak, bár az ilyen ablakokkal ellátott ház minősége nem hasonlítható össze a hagyományos ablakokkal rendelkezőkkel. Azonban szem előtt kell tartani, hogy a panorámaablak gyengesége éppen a méreteikből adódó igényes és hosszan tartó tisztítás.
A panorámaablakokat általában az épület napos oldalára helyezik, mert általában itt tervezik a kijáratot a kertbe, teraszra vagy erkélyre. Ezért nagyon gyakran látni fog olyan házakat, amelyek déli, keleti vagy nyugati oldalán kombinált tolóajtókkal vagy panorámaablakokkal, az északi oldalon pedig parapet ablakokkal és ajtókkal rendelkeznek, ahol leggyakrabban nem lakóhelyiségek vannak.
A toló- és panorámaablak a padlóban és a mennyezetben történő rögzítési rendszer szerint különbözik, ami a nyitás módjától is függ. Ha betartja az ajánlott maximális méreteket, az ablakok nem ereszkednek meg és nem törnek el, függetlenül attól, hogy milyen rögzítési rendszerrel vagy nyitó- és zárószerkezettel rendelkeznek. Természetesen az ablak szárnya megereszkedik, ha a szerelvények nem megfelelőek. Ezért azt tanácsoljuk, hogy mielőtt kiválasztja, hogy kitől vásárol, döntse el, milyen nyílászárót szeretne, milyenek legyenek a méretek és hogyan kell kezelni. Erről konzultáljon szakértőkkel. Csak így kerülhet el minden kellemetlenséget és problémát, és a panorámaablak sokáig szolgálja a célját.
A bukó panorámafalakat nyitó-záró mechanizmus jellemzi; a tolószárnyat először bukóra nyitják, mint a szellőzés érdekében, majd az alsó részt kihúzva kiegyenesítik. Így a panorámafal mozgatható szárnya a rögzített elé csúszik, bár mindkét rész egy síkban van. Ezeknél az nyílászáróknál ajánlatos a méreteket 320x240 cm-re korlátozni.
Az emelő-toló nyílászárókat nyitás előtt kissé megemelve, majd a rögzített rész melletti szárny sin mentén történő elcsúsztatásával lehet nyitni. Ezeknek az ablakoknak a szárnyai nem egy síkban helyezkednek el, de zárva és reteszelve teljesen rögzítettek és jól hőszigeteltek, így nagyon kellemes mikroklímát teremtenek. Az ezzel a rendszerrel rendelkező tolóablakok nagyobb akár 400x260 cm-esek is lehetnek.
A lapozható üvegfüggöny több szakaszból vagy panelből áll, amelyeket egyenként vagy harmonikaszerűen lehet nyitni, és az egyik szakaszból a másikba való átmenetkor össze lehet hajtani. A lapozható üvegfüggönyök esetében többféle nyitási mód és irány lehetséges: az összes panelt az egyik oldalra lehet nyitni, egyes paneleket csak részben lehet a bal oldalra nyitni, vagy egyes paneleket részben lehet a jobb oldalra nyitni. A lapozható üvegfüggöny rendszer maximális ajánlott mérete 4800 x 2600 mm.
A panorámafal kerete, vagyis az ablak különböző anyagokból készülhet, amelyek tartósságban, árban, megjelenésben és természetesen hővezető képességben is különböznek egymástól. A legolcsóbb megoldás megfelelő hővezető képességgel a PVC keret. A műanyag keret további előnye az ár mellett a könnyű karbantartás, hiszen igen ellenálló az időjárás viszontagságaival szemben és nedves ruhával könnyen tisztítható. A műanyag hátránya a megjelenése, mert előfordul, hogy nagyon csúnyán elöregszik, kifakul vagy megsárgul. Aztán ott vannak a fa ablakkeretek, amelyek a legjobb hőszabályozó tulajdonságokkal rendelkeznek, és egyben ökológiai és természetes anyag, amely fenntartja a helyiség optimális páratartalmát. A fa hátránya azonban a valamivel magasabb ára és az igényesebb karbantartása. A harmadik lehetőség egy fakeret és egy alumínium maszk kombinációja. Ez biztosítja az ablakkeret tartósságát, mivel az alumínium védi a fát. A negyedik, legdrágább lehetőség a tiszta alumínium keret, bár nem büszkélkedhet ilyen jó hővezető képességgel. Ez a legtartósabb, a legelegánsabb megoldás és rendkívül könnyen karbantartható.
A sinek kulcselemei a mechanizmus, vagyis a panorámaablak-rendszernek, amely lehetővé teszi azok könnyű, zajtalan és gördülékeny mozgatását, és bizonyos értelemben kulcsfontosságúak az ilyen nagy méretű ablakok beszorulásának megakadályozásában. A sinek tulajdonképpen a vasalat részei, amely elsősorban az ablak vagy ajtó típusától függ (toló-emelő, billenthető-tolható, összecsukható). Ha modern kialakítású nyílászárót szeretne, akkor a legjobb, ha a sínek a mennyezethez és a padlóhoz simulnak, vagyis be vannak építve. Az ilyen telepítés valamivel drágább, de sokkal jobban néz ki. Ezt a legegyszerűbb új építés során megtenni, míg a mennyezet és a padló későbbi beállítása valamivel nehezebb; ha másképp nem kivitelezhető, a csúszkák sínjei az alapra helyezhetők, így keretnek, azaz küszöbnek fog kinézni. A mozgáshoz kerekekre is szükség van, amelyeket az ajtó vagy ablak fölé és alá kell szerelni, ami szintén a panorámaelem típusától függ.
A panoráma ablakok dupla vagy három rétegű üvegezésűek lehetnek. Az, hogy hány üveg lesz, elsősorban az objektum szükséges hővezető képességétől függ, amelyet az üvegfelületek méretei befolyásolnak. Ha szinte teljesen üvegezett homlokzatról van szó, akkor háromrétegű üvegezésre lesz szükség, de ha csak egy helyiségben van panoráma ablak vagy tolóajtó, akkor a kétrétegű üvegezés is elég. Továbbá választhatunk a sima és fényvisszaverő üvegek között (van olyan fényvisszaverő üveg is, amely nyáron hozzájárul a belső hűtéshez), illetve a színes vagy teljesen átlátszó üvegek között - sőt, hogy a homlokzaton kékes, zöldes, ill. teljesen tiszta és színtelen (ez a legdrágább) üveg legyen.
A nagy üvegfelületek miatt, ami a panorámaablakok egyik fő előnye, előfordulhat, hogy a különösen forró nyári hónapokban a helyiség túlmelegszik. Az olyan nyilvánvaló megoldások mellett, mint az ablakok feletti emeleteken lévő teraszok, előtetők és erkélyek, amelyek megakadályozzák a napsugarak közvetlen behatolását az üvegre, valamint a beltéri légkondicionáló berendezések, a legjobb megoldást jelenthetik. A külső árnyékolók fémfelülete visszaveri a napsugarakat, és megakadályozza, hogy azok áthatoljanak az üvegen. Ezért nagyon fontos, hogy a redőnyöket a külső oldalon szereljük fel, mivel elsősorban azt akarjuk megakadályozni, hogy a napsugarak átjussanak az üvegen, ami a szoba túlmelegedésének egyik fő tényezője. A belső árnyékolók a fényvisszaverődés megelőzésére és a tér árnyékolására szolgálnak, hogy minél kellemesebb legyen a tartózkodás, de nem akadályozzák meg a túlmelegedést. Az redőnyszerelésre több megoldás létezik. Ha azt szeretné, hogy a villanymotoros redőnyök tok ne látszódjon, akkor ezt a ház tervezésénél figyelembe kell venni, hogy elegendő hely maradjon a homlokzat alatti beépítéshez. Ha egy ilyen megoldás más okból nem lehetséges, akkor olyan burkolatokat kell választani, amelyek a legjobban illeszkednek az ablakkerethez, és ezért kívülről nem lesznek annyira feltűnőek.
Mennyibe kerül a panoráma ablak? Méretei miatt a panorámaablak sokkal drágább, mint a hagyományos ablakok. A kb. 300x350x260 cm-es ablak ára 500 és 900 ezer Forint között mozognak. A panoráma ablakok ára elsősorban a nyitás típusától vagy módjától függ. Léteznek toló-bukó, dönthető-nyitható és kilapozható-tolható rendszerek. Egy másik fontos tényező a méret. A 300x260 cm-es üvegfalért méretekért 400 ezer - 1 millió 600 ezre Forintot kell fizetni, a tolóajtók legáltalánosabb ára pedig 800 ezer és 1 millió 200 ezer Forint között mozognak.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Függönyfal/közbeszerzéses
F-01, függönyfal, Alkalmazott rendszer: WICONA WICTEC 50 50 mm szélességű, hőhídmentes alumínium függönyfal rendszer, Felületkezelés: szürke /RAL 7015/ porszórt felület, Tokszerkezet: Önhordó hőhídmentes alumínium függönyfal rendszer Külső és belső profilok látszó szélessége 50 mm A profilok belső élei sarkos kialakításúak 20 mm Toldásai a renszerhez tartozó összekötő és toldóelemekkel készülnek. A függőleges irányú külső leszorító léc magassága 20 mm A vízszintes irányú külső leszorító léc magassága 15 mm A függönyfalban a rendszer által előírt hőhídmegszakító elemeket /izolátorok és EPDM tömítések/ és rögzítő elemeket kell használni a függőleges lizéna és a vízszintes osztóborda csatlakozásakor a két profil között EPDM kontakt elemét kell alkalmazni., Üvegezés: 2 rétegű hőszigetelő biztonsági üvegezés - külső oldalon ragasztott biztonsági üveggel (P1A, P4A) - lágyfémbevonattal (Low-E) - 16 mm légrés argongáz (Ar) töltéssel - LT= 73-76% - LR= 12% - SF= (g)= 50-53% - AA= 34% - Ug= 1,1 W/m2K (16 mm légrés argongáz Ar esetén) - Pszi= 0,04 W/mK - meleg peremes távtartó A nyílászárók üvegezését a gyártmánytervezés során statikailag méretezni kell.
923400 Ft - 1539000 Ft
Panoráma ablak
Szükség lenne egy panorámaablak elkészítésére és beépítésére, mely 300 cm × 210 cm méretű és 3 részből áll.
554040 Ft - 923400 Ft
Bukó nyíló kétszárnyú ablak
Szükség van 2 darab bukó-nyíló, vékonyabb keretű műanyag vagy esetleg alumínium ajtóra.
923400 Ft - 1539000 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?