Mennyibe kerül egy alumínium korlát? Az ár számos tényezőtől függ. Az alumínium korlátok és kerítések oszlopokból és lécekből tevődnek össze. Az oszlopok ára a telepítés bonyolultságával arányosan növekedhet. Szóval, az udvari és kerti alumínium kerítések olcsóbbak az erkély korlátoktól vagy az alumínium erkélyi korlátoktől, amelyek külön ankereket igényelnek az erkélyek széléhez vagy más pontokhoz való rögzítéshez. A másik kulcsfontosságú tényező az alumínium kerítéshez szükséges kitöltések, táblák vagy panelek, amelyek rudakból, masszív vagy perforált alumínium panelekből állnak. A különböző anyagkombinációk mint amilyen az ALU-fa kerítés, ALU-üveg korlát, ALU-műanyag vagy az ALU-bádog korlátok szintén drágábbak. Az ár alapján különféle kiegészítő elemek járnak hozzá, mint amilyen a LED világítás. Az alumínium korlátok és kerítések ára 30 000 és 50 000 Ft/m között mozog.
Kire bízza az alumínium korlát telepítését? Kérjen ajánlatot környékbeli, bevált és értékelt mesterektől - ingyen és kötelezettség nélkül!
az Ön mennyisége
mértékegység
hozzávetőleges ár
az Ön ára
A kerítések, amelyek szerepe elsősorban a biztonság és a védelem, a beltér és kültér fontos elemei, habár jelentőségük esztétikai szempontból sem elhanyagolható. Leggyakrabban teraszokon, erkélyeken, lépcsőházakban és galériákon használják őket, míg kültéren főleg a kertben, a medence körül vagy az udvarban és a telek körül találhatók.
Tekintettel arra, hogy a kerítések védőelemek, ezért kiemelt fontosságúak a fizikai és mechanikai tulajdonságaik, de a tartósságuk sem elhanyagolható. Az utóbbi években ilyen tekintetben az alumínium kerítések egyre népszerűbbekké válnak, mert a legtöbb elvárásnak eleget tesznek. Stabilak, tartósak, ellenálóak a legkülönfélébb környezeti hatásokkal szemben. Nem igényelnek különösebb karbantartást, emellett bármilyen formájúak, alakúak, nagyságúak és színűek lehetnek, míg árak tekintetében meglehetősen versenyképesek.
A kivitelező kiválasztása, mint minden más munkánál, jó felmérés és döntés kérdése. A piacon nagyszámú gyártó és forgalmazó kínálja szolgáltatásait, ezért a választás lehetetlen feladatnak tűnik. Tekintettel arra, hogy kizárólag ellenőrzött, megbízható mesterekkel és cégekkel működünk együtt, azt javasoljuk, hogy forduljon hozzánk bizalommal. Közvetítésünkkel a már említett szakemberektől megbízható ajánlatokat kap, emellett leellenőrizheti referenciáikat, elolvashatja korábbi ügyfeleik véleményeit, megismerheti a vásárlás feltételeit és az azt követő szolgáltatásokat.
Az alumínium kerítések túlnyomórészt sorozatgyártásban készülnek, félkész termékként kerülnek forgalmazásba, amelyeket a helyszínen összeszerelnek és rögzítenek. Beltéri beépítéshez leggyakrabban konzolos modelleket használnak, amelyeket, az oldalfalakba csavarozva, kész panelként szerelnek fel. Ha szeretné, hogy a korlát a padlóhoz legyen rögzítve, akkor erre már tervezéskor, vagyis a padló öntésénél számítani kell, és a konzolok rögzítéséhez ki kell hagyni a lyukakat. Ellenkező esetben a padlót fel kell törni, ami hosszabb és nagyobb, valamint költségesebb munkát is jelent.
Másik lehetőség egy további mellvédfal kialakítása a támasztékok között. Ez a mellvédfal tulajdonképpen mindössze tíz centiméter magas, és arra szolgál, hogy a támasztékokat és betéteket utólag rögzítsék. Ez a kivitelezési mód teraszokon, erkélyeken, lépcsőknél vagy galériákon használható.
Az udvarokban általában falazott oszlopokra rögzített alumínium kerítéseket használnak. Ezeknél voltaképpen téglából, kőből vagy betonból kívánt szélességű és magasságú tartóoszlopokat építenek, majd ezek közé tömör vagy perforált paneleket vagy profilokat, vagyis meghatározott elrendezés szerint vízszintesen vagy függőlegesen különböző átmérőjű kerek vagy lapos csöveket rögzítenek. A panelek, profilok vagy csövek rögzíthetők csak az oszlopokhoz, de arra is van lehetőség, hogy az oszlopok közé épített mellvédre (udvari kerítésnél 40 centméteres magasságig) erősítsék. Így az alumínium betétek, miközben megőrzik a stabilitást, nagyobb méretűek is lehetnek.
Az emberek többsége a fémek hallatán általában az acélra vagy a vasra gondol. Ezek vegyi összetételüket tekintve különböznek – pontosabban az acél a vas ötvözete –, de ennek ellenére, mindig az erőt és a tartósságot jelképezik. Éppen ezen tulajdonságaik miatt már évszázadok óta tartó-, összekötő- vagy védőelemként, például kerítésként használják az építőiparban. Mégis a vasból, különösen a kovácsoltvasból készült kerítések továbbra is nagyon drága kézműves termékek, mert főként kézi megmunkálással készülnek. Ezzel szemben az acél megmunkálás szempontjából nem olyan hálás, emellett védeni kell a korróziótól is. Végezetül eljutottak az alumíniumhoz, amely megmunkálás szempontjából nagyon hálás anyag, ugyanis puhább, de mégis eléggé szilárd, ugyanakkor könnyű is.
A felsorolt tulajdonságaik miatt az alumínium kerítések kültéri használatra ideálisak, habár több támaszponttal, vagyis köztes pillérrel kell rendelkezniük. Az alumínium kerítések azért is előnyösek, mert az acéllal ellentétben, kovácsoltvas kerítés utánzatok formájában is megvásárolhatók, amelyek természetesen sokkal olcsóbbak. Az alumínium mindenesetre oszlopok és támasztékok anyagaként is használható, míg a betétek tetszés szerinti formában és színben más anyagokból is készíthetők. Beltérben ez általában üveg, fa vagy kompozit műanyag, míg kültéri használatra ehhez is alumíniumot ajánlanak.
Végül azt is meg kell említeni, hogy az alumínium maradhat természetes színű, vagy választhat színt az úgynevezett RAL színskáláról. Utóbbi gyakorlatilag azt jelenti, hogy az Ön választása szerint tetszőleges árnyalatú lehet. Ezek leginkább az ezüst, világos vagy sötétszürke (rozsdamentes acél), eloxált matt vagy fényes színű, magasfényű vagy különféle faanyag-utánzatok. Kifejezetten keresettek a fekete színű alumínium kerítések is, amelyek ezüst vagy arany részekkel kombinálva luxushatásúak lehetnek. Keresettek az olyan alumínium kerítések is, amelyeknél az üveg dominál, míg a támaszokat üvegmezők rejtik. Az ilyen kerítéseknél az egyedüli látható alumínium rész a minimalista fogantyú. Tehát bármi lehetséges, és csak attól függ, hogy Ön mit keres, és mennyit hajlandó érte fizetni.
Az alumínium kerítések felszerelésének módja elsősorban attól függ, hogy kültérről vagy beltérről van-e szó.
A beltéri kerítések/korlátok a lépcsők vagy galériák védelmére szolgálnak, ezért a szükséges minimális magasságuk 110 centiméter. Ha betétes korlátokról van szó, azt az oldalfalhoz rögzítik, és a vízelvezetés miatt nem kell a padlótól megemelni. Először a rögzítési pontokat kell kijelölni, majd erre erősíteni a keretet. A függőleges oszlopok, amelynek támaszként szolgálnak, mindössze 2,5 centiméter vastagságúak lehetnek. Az edzett vagy laminált üvegbetétek általában 6-12 milliméter vastagságúak. A felső szélükön lévő korlát egyrészt támaszként, másrészt magának a kerítésnek a megerősítésére szolgál. Más anyagokból készült betéteket, mint a PVC, fa vagy alumínium, hasonlóan kell beszerelni. A kötések, illesztések a korlát dizájnjától függően rejtettek vagy láthatóak lehetnek. Az alumínium kerítéseket sosem hegesztik, hanem csavarozzák, emiatt nagyon könnyen összeszerelhetők. Ha megfelelően vannak tervezve és telepítve, az ilyen típusú kerítések ugyanolyan tartósak, ütés- és sérülésállóak, mint más fémkerítések.
Az udvari alumínium kerítés felszerelése valamivel munkaigényesebb. Attól függően, hogy alumínium csövekből vagy panelekből állót választott, ugyanolyan tartóoszlopokat kell felszerelni. Ha valamilyen anyagok kombinációja mellett döntött, mondjuk téglaoszlopok alumínium betéttel, akkor a felszerelést az építési munkák befejeztével lehet elvégezni.
Attól függetlenül, hogy alumíniumkerítés mellett döntött, vagy alumínium és más anyag kombinációját választotta, az előkészítés csak abban különbözik, hogy új építésűről van-e szó, vagy utólagos szerelésről, emellett abban is különbözik, hogy lakáson belül vagy a szabadtéren kell-e azt felszerelni.
Amennyiben új építésű ingatlan beltéri kerítésének/korlátjának felszereléséről van szó, azt a falhoz és a padlóhoz is rögzíthetik, ezért az építés során megfelelő nyílásokat, lyukakat hagynak erre a célra. Ellenkező esetben, az utólagos felszereléshez több munka, idő és pénz szükséges, mert utólag kell lyukakat fúrni. Éppen ezért a régi épületekben mindig a konzolos megoldást ajánlják – tartók beépítése nélkül.
Az udvaron először ki kell jelölni azt a részt (vonalat), ahová a kerítést felszerelik. A folytatásban kijelölik a tartóoszlopok helyét, mellvédekkel vagy azok nélkül. Ha úgy döntött, hogy a szerkezet ezen része téglából, tömbökből vagy kőből, esetleg betonból készüljön, akkor a magasságot és a sarkokat is kijelölik. Miután a felsoroltakkal elkészültek, csak akkor következik a betét.
Az alumínium kerítések alapanyaga minden esetben az alumínium. Használhatnak nyers, megmunkálatlan és festetlen anyagot, de lehet magasfényű, eloxált, lakkozott, a RAL színskála alapján festett vagy elektrosztatikus porfestett, esetleg laminált. Mindez természetesen az Ön elképzelésétől és lehetőségeitől függ. A kerítés kerete készülhet üreges profilokból, meghatározott átmérőjű lapos- vagy körcsövekből, de a betétek is készülnek vízszintesen vagy függőlegesen elhelyezett idomokból és csövekből, valamint tömör alumínium lemezekből, fából, üvegből vagy kompozit anyagokból is. A lapok vagy úgynevezett betétek lehetnek perforáltak, hálósak vagy meghatározott sablon szerint faragottak. Nem ritkák az öntvényekből készült, geometrikusan elrendezett vagy öntőforma, illetve eredeti terv szerint valamilyen formában hajlítottak sem.
Az emberek azért választanak otthonukba fémkerítéseket, mert ez az anyag a szilárdság, a tartósság szinonimája, emellett könnyen karbantartható. A kerítések/korlátok házon belül és kívül is támaszt nyújtanak és védelmet biztosítanak az esések ellen, ugyanakkor a magánszféra védelmét is szolgálják. A felsoroltak alapján arra következtethetünk, hogy a fémkerítéseknek nem lehetnek hibái. Az alumínium kerítések hátránya az anyag fizikai és mechanikai tulajdonságaiból ered. Mivel az alumínium valamivel puhább, olyan végső megmunkálás szükséges, amely szilárdságot és tartósságot biztosít számára.
A következő tétel az ára lehetne, habár az alumínium nem olyan drága, mint azt feltételezik. Az, hogy összesen mennyit kell fizetni az alumínium kerítésért, voltaképpen olyan tényezőktől függ, mint a kerítés hossza, a megmunkálás módja, a modell és szerelés munkaigénye, a további elemek, ezenkívül mindenképpen a szolgáltatótól, kivitelezőtől is.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Kerítés teljeskörű kivitelezése
Szükség van kb. 80 méter hosszú, 180 cm magas lemezkerítésre, és ha lehetséges, beton lábazati elemmel is. Olyan típust szeretnénk, mint a csatolt képeken. 443232 Ft - 738720 Ft
Keritès+ nagykapu+ kiskapu
Szükség van 26 méter kerítésre, amelyből 4 db 150 x 150 cm-es nagykapu és 90 x 150 cm-es kiskapu legyen. A kerítés magasságának olyan magasnak kell lennie, mint a kapuké. 295488 Ft - 492480 Ft
Vario alumínium kerítés
Szükség van arra, hogy új kerítést készítsenek a meglévő kő kerítés alapjára, úgy hogy a meglévő oszlopokat is felhasználják. A kerítés hossza kb. 20,5 méter, magassága kb. 1 méter, antracit színű, körülbelül 2 cm-es résekkel. 313956 Ft - 523260 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.