Mennyibe kerülnek a fémlépcsők? A beltéri és kültéri fémlépcsők ára attól függ, hogy milyen magas az emelet és hogy milyen típusú lépcsőt szeretne (egyenes, csiga, fordulós, konzolos), az ár alakulására kihatással van a kiválasztott korlát típusa és a kísérő elemek minősége. Egyemeletes, porfestett fém csigalépcső készítése és beépítése kb. 630 000 Forintba kerül.
Kire bízza a fémkerítés elkészítését? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő lakatosainktól – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Porszórt, központi tartó oszlopos, 100x100 cm-es spirál fémlépcsők ára, telepítéssel. Spirál fémlépcső ára, normál emeletmagassághoz.
Porszórt, központi tartó oszlopos, 100x100 cm-es, L alakú fém lépcső ára, rögzítéssel. Fémlépcső ára normál emeletmagassághoz.
Központi tartó oszlopos,100x100 cm-es, félkör fémlépcső ára. Fémlépcső ára normál emeletmagassághoz.
Porszórt 100 cm átmérőjű spirál, fémlépcső ára, fémszerkezettel, szükséges anyaggal és munkadíjjal. Fémlépcső ára normál emeletmagassághoz.
A lépcső a szintkülönbségek leküzdésére szolgáló szerkezet ;s emiatt minden emeletes épületben szükség van rá, ugyanis általa az egyik szintről a másikra illetve a földszintről az emeletre lehet jutni. A lépcsőkorlátok szintén szerves részét képezik a lépcsőházaknak, nemcsak azért, mert támasztékot és stabilitást biztosítanak, hanem azért is, mert vonzó megjelenést kölcsönöznek az egész lépcsőháznak. Mivel az otthon fontos részét képezik, ezért nem hagyhatjuk figyelmen kívül őket. Sőt, sokan úgy vélik, hogy ez az első dolog, amit észrevesznek, amikor belépnek egy helyiségbe az a lépcső. Ezért, ha új lépcső építésé vagy felújítása mellett döntött, akkor a megfelelő anyag kiválasztása is nagyon fontos.
Mint már említettük, a lépcsők egyik elengedhetetlen eleme a korlát vagy a kapaszkodó. Ez utóbbi fontos elem, hisz ez adja meg a szükséges támaszt a teljes lépcsőszerkezetnek. A fémlépcsők vonzó megjelenésük miatt is jó választásnak bizonyultak, de persze több oka is van annak, hogy ilyen lépcsőt válasszon. A kovácsoltvas szilárdsága és tartóssága miatt lehet ideális választás. Minden lépcső legfontosabb jellemzője, hogy megfelelő teherbírásúnak kell lennie ahhoz, hogy elbírja a szükséges súlyt. A kovácsoltvas lépcsők a minőségi anyagokból készülnek ezért a biztonság is garantált. A fémlépcsők hatásos megjelenésük miatt nagyon népszerűek és akár fa lépcsőfokokkal és acélszerkezettel is kombinálhatók. A kovácsoltvasból vagy rozsdamentes acélból készült lépcsők általában elég tartósak ahhoz, hogy évtizedekig megfelelően szolgáljanak. A vas többféleképpen is formálható anyag és a fémlemezekből számos lépcsőlap vágható. A rendelkezésére álló helytől függően kiválaszthatja, hogy az Ön otthonába melyik lenne a legmegfelelőbb választás, csiga- vagy egykarú lépcső.
A klasszikus vas- és acéllépcsők mellett az alumínium is egyre népszerűbb, amely különféle környezeti hatásoknak is ellenáll és nem rozsdásodik. Az alumínium szerkezetek kevés karbantartást igényelnek. Rendeltetéstől függően többféleképpen alakíthatók, azaz szerelhetők. Mindenekelőtt a rendelkezésre álló helyhez kell, hogy alkalmazkodjanak emellett praktikusak és funkcionálisak kell, hogy legyenek.
Az otthonában vagy munkahelyén lévő fémlépcsők legfontosabb előnye, hogy nehezen koszolódnak. Mivel maga az anyag igen strapabíró és nehezen koszolódik, a tisztításhoz elegendő egy nedves felmosó vagy törlőkendő. A fémlépcsők felülete többnyire polírozott, ezért sima és higiénikusnak tekinthető. Ez a fajta rendszer tehát kizárja a gyakori tisztítást és a nem kívánt karbantartási gondokat.
Az építők, építészek és tervezők körében a fémlépcsők közkedvelt választásnak bizonyultak. A lépcső fémből készült elemei, mint amilyen például a korlát más anyaggal is kombinálható, de teljes lépcsőházak is készülhetnek fémből. Számos oka van annak, hogy a fémlépcsők kiváló választás nemcsak kereskedelmi, hanem lakóépületekben is.
A fémlépcsők maximálisan testre szabhatók emellett különböző formákban és méretekben gyárthatók. Legyen az Ön stílusa minimalista, elegáns, hagyományos vagy kortárs, a tervezési lehetőségek minden esetben végtelenek. A lépcsők készítéséhez leggyakrabban használt fémanyagok, a rozsdamentes acél, az alumínium és a kovácsoltvas. Mindegyik lehetőség egyedi esztétikai és tervezési előnyöket kínál, és más anyagokkal kombinálva egyedi megjelenést eredményez. A lenyűgöző kivitelezés érdekében a fémet gyakran kombinálják fával és üveggel. Az alumínium csigalépcsők ipari megjelenésűek és rendkívül rugalmasak, míg az egyedi kovácsoltvas lépcsők absztrakt, kortárs eleganciát sugároznak.
A fémlépcsők sokoldalúságuk mellett arról is ismertek, hogy nagyon kevés karbantartást igényelnek. A fával ellentétben a fémlépcsők nem igényelnek javítást, lakkozást vagy festést, ahhoz hogy megőrizzék kiváló megjelenésüket.
A fémlépcsők nagyon kevés karbantartást igényelnek, és valóban tartósak. A fémlépcsők rendkívül funkcionálisak és ellenállnak a szélsőséges hőmérséklet- és nedvességingadozásoknak. Legyen kültéri vagy beltéri minden szempontból ideális választás lesz.
A megálmodott lépcsők tervéhez többféleképpen is hozzájuthat. Amennyiben szaküzletben tervez lépcsőt vásárolni vagy egy szakembertől rendeli meg, akkor az eladó gondoskodik a kivitelezésről és minden további szükséges dologról. De ha egyedi, saját tervezésű lépcsőt szeretne, akkor egy építész vagy lakatos elkészítheti a tervdokumentációt, de ha ért a műszaki rajzokhoz, vázlatokhoz és a méretarányos rajzok készítéséhez, egyedül is megrajzolhatja az elképzelt lépcsőt.
A legtöbb lépcső szerkezete fémből készül, hiszen nemcsak tartós hanem ellenálló anyag is, amely minden bizonnyal sokoldalú, ezért a tervezők és a gyártók számára igazán sok lehetőséget kínálnak. Az alábbiakban a hat leggyakoribb fémlépcső konstrukciót tekintünk át.
Leggyakrabban ezzel a funkcionális, megfizethető és egyszerű szerkezettel találkozhatunk, mivel közvetlen és gyors mozgást tesz lehetővé egyik szintről a másikra, azaz a földszintről az első vagy a következő emeletre. Vannak azonban olyan helyzetek, amikor a lépcső nem fér el egy adott térben, és előfordul, hogy a megrendelők, egyszerűen másfajta lépcsőt szeretnének.
Ez a lépcsőkialakítás 90 vagy 180 fokos elfordulást jelent, amelyet ék alakú lépcsőfokok alkalmazásával érnek el. Az ilyen lépcsőkkel érdekes építészeti hatás érhető el és biztonságosabbak, mint a csigalépcsők.
Az L alakú lépcsőkről köztudott, hogy 90 fokos elfordulási szöggel és pihenővel rendelkeznek. A lépcsőlapok téglalap alakúak, ami által a lépcsőház is biztonságosabb és könnyebben megközelíthető.
A 180 fokos fordulási szög miatt általában két karral és egy pihenővel rendelkeznek. Ez a pihenő két részre osztja a lépcsőházat, így biztonságos, kényelmes és funkcionális kialakítást tesz lehetővé.
Az íves lépcsők népszerűsége az esztétikai és egyedi megjelenésnek köszönhető, habár biztonsági szempontból nem a legjobb megoldás. Minden lépcsőlap egyedi formájú, amely a lépcsőház ívelt formájához alkalmazkodik. Ez a megoldás a klasszikus lépcsőktől elegánsabb és kreatívabb megoldást kínál, de költségesebb is.
A csigalépcső kialakítása lehet ívelt vagy szegmentált karfás. Alulról felfelé 360 fokban kanyarodik, az alaprajzban kört alkotva. Ez a fajta lépcső kiváló helyszűke esetén vagy olyan helyeken, ahol a létrát vagy a meredek lépcsőket helyettesítheti. Emellett a csigalépcső nagyon elegáns és szép is lehet.
A lépcső tervezésekor figyelembe kell venni számos tényezőt. Elsősorban a lépcső megfelelő méretét, kialakítását és anyagát kell kiválasztani. Ezenkívül a lépcsőháznak meg kell felelnie a hatályos építési előírásoknak is és íme mi mindent kell még figyelembe venni:
Bár első pillantásra másnak tűnhet, a lépcsők felszerelésére vonatkozó bizonyos szabályokat nem szabad figyelmen kívül hagyni. A biztonság az első és legfontosabb szempont, hiszen a helytelenül felszerelt, sőt, a rosszul megtervezett és kiszámított lépcsők veszélyt jelentenek. Ha úgy dönt, hogy az egész projektet építészre bízza, ez egy nagyszerű döntés lesz. A lépcsőfok magassága legfeljebb 22 cm lehet és futó felület mélysége pedig legalább 22 cm kell, hogy legyen. A megengedett legnagyobb dőlésszög 42°. Ha a lépcsőszerkezet egy méternél keskenyebbek akkor legalább az egyik oldalon korláttal kell ellátni, vagy mindkét oldalon, ha szélesebb egy méternél. A lépcsőkorlát legalább 90 cm magas lehet. A korláton nem lehetnek nyílások és maga a korlát sem lehet 10 cm-nél szélesebb. Minden lépcsőfok felett legalább 2 m szabad tér kell, hogy legyen, ez elegendő ahhoz, hogy egy átlag magasságú személy hajolás nélkül fel tudjon menni vagy fordítva.
A lépcső kialakításakor talán a méret a legfontosabb tényező. A méret a szükséges magasság alapján kerül meghatározásra. Ezt a magasságot a padlótól a mennyezetig mérik, majd bizonyos számú lépcsőfokra osztják. A lépcsőszerkezetek átlagosan 2,6 m magasak, amit elosztunk a szokásos 20 cm-es lépcsőmagassággal és így 13 lépcsőfokot kaptunk. Ezután lépcsőszerkezet lehetséges hossza érdekében le kell mérni a rendelkezésre álló teljes területet, szem előtt tartva, hogy a lejtés nem lehet nagyobb 42 °-nál, ezért minden egyes lépcsőfok mélységét is meg kell határozni.
A szélesség meghatározása tekintetében nincs különösebb megkötések, de általában úgy számolják, hogy körülbelül 86 cm elegendő a főlépcsőhöz, de valamivel több is lehet. Melléklépcsők esetében javasolt, hogy legalább 60 cm-esek legyenek.
A lépcsőház kialakítására legmegfelelőbb hely háztól házig változik, és főként az alaprajztól függ. Elmondható, hogy a lépcsők általában mindig a bejárati ajtó közelében vannak, hisz nem praktikus az egész házat összejárni ahhoz, hogy a lépcsőhöz jusson. Ezenkívül, ha a ház háromszintes, akkor kell, hogy legyen tűzlépcső is. Azt is figyelembe kell venni, hogy az új lépcsőház hogyan befolyásolja majd az otthonába beáramló természetes fényt, ezért a lépcsőket is úgy kell tervezni, hogy azok ne akadályozzák a természetes fény beáramlását.
Ha azt szeretné, hogy a lépcső szép és praktikus, illetve pontosan olyan legyen, mint amilyennek elképzelte, akkor gondolkodjon el a nem szabványos formákról is. Lehet jó lenne, ha az új lépcsők alatt tárolóhely is lenne vagy üvegezett részek, hogy minél több természetes fény jusson be a helyiségbe. A maximális helykihasználás érdekében a tárolóval ellátott lépcsők is remek megoldást jelentenek. Vázlatkészítéskor mindig tartsa szem előtt azt az irányt, ahonnan a napfény érkezik. Vannak helyzetek, amikor ez nehéz, egyszerűen azért, mert a lépcsők a ház központi részében vannak, távol az ablakoktól. Ilyen esetekben a kültéri vagy a beltéri ajtó feletti spotlámpák jelenthetnek megoldást, hisz jobb megvilágítást biztosítanak. Helyszűke esetén LED szalagokat vagy lámpákat is használhat. A lépcsők megvilágításához használhat például falba süllyesztett LED lámpákat vagy akár a lépcsőfokokra szerelt profilokba helyezett LED szalagot is. A lépcsők jó megvilágítása nem csak biztonsági okokból kifolyólag praktikus, hanem esztétikai előnnyel is jár, hiszen a megvilágított bútor élénkebbnek tűnik. Mindenesetre a lépcsőház elején és végén feltétlenül legyen kétirányú világítás kapcsoló.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Korlát vasak pótlása
Szükség van a korlát vas elemeinek pótlására és javítására, mivel az alkatrészek erősen korrodáltak, és az anyák is elengedtek. Az elemek rendelkezésre állnak, azonban a rögzítésükhöz szükséges alkatrészek hiányoznak. 295488 Ft - 492480 Ft
Kültéri fém lépcső készítése
Szükség van egy kültéri terasz és a már meglévő betonlépcső összekötésére, részbeni kiváltására acél lépcsővel. Az áthidalandó magasságkülönbség 2 méter, a távolság pedig majdnem 4 méter. 295488 Ft - 492480 Ft
Acél lépcső teljeskörű kivitelezése
Szükség van 8 méter hosszú, acélból készült, íves lépcsőre, kis pihenővel. 554040 Ft - 923400 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.