Mi az ára egy kovácsoltvas kerítésnek? A 100 cm magas kovácsoltvas kerítés (függőleges oszlopok és díszelemek) ára, beleértve a kovácsoltvas kerítés szállítását és beépítését is, 50 000-100 000 Ft/m között mozog. Az egyedi kovácsoltvas kerítés természetesen magasabb értékű.
A vaskerítés drágább, illetve nemesebb megoldásnak számít, igaz azonban, hogy rendkívül masszív és egy életen át a szolgálatára lesz majd. A vaskerítés ára függ a kerítés hosszától, a kovácsolt kerítés típusától, a beépítés bonyolultságától, a mintázattól, a kiegészítő díszek és egyéb kovácsolt elemek számától és természetesen az ajánlattevőtől. Árban és egyediségben nagy különbség van a ténylegesen kovácsoltvas kerítés és az előregyártott kerítés között.
Kire bízza a kovácsoltvas kerítés gyártását? Könnyen és gyorsan találhat kiváló szakembert a közelben, aki kovácsoltvas kerítésekkel foglalkozik. Hogyan? Az alábbi űrlap kitöltésével kérjen ingyenes ajánlatot, majd válasszon az érdeklődő és a jó értékeléssel rendelkező, kovácsoltvas kerítés gyártásával foglalkozó vállalatok közül!
az Ön mennyisége
mértékegység
hozzávetőleges ár
az Ön ára
A kovácsoltvas kerítésnek elsősorban védő szerepe van, de egyidejűleg rusztikus vagy modern díszítőelem is lehet. A kovácsoltvas kerítéseket a telek és a kert határolására használják, a korlátokat pedig az erkélyek és teraszok biztonsági és esztétikai elemeiként, de lépcsők, magán vagy üzlethelyiségek, hétvégi házak és egyéb épületrészek védelmét is szolgálják. A családi házakban általában lépcsők és galériák korlátjaként találkozhatunk velük.
Technikailag a kovácsoltvas alacsony széntartalmú fémötvözet, amelynek a szilárdság, könnyű megmunkálás és formázás alapvető tulajdonsága. Az új technológiák megjelenése és a magas ár miatt ma már nincsenek tömeggyártásban. A kovácsolt kifejezést minden olyan fémfajtára használják, amelyet hajlítani, kovácsolni és formázni lehet. A valódi kovácsoltvas ma már ritkaságnak számít és a kézi készítésű darabokkal kovácsmesterek dolgoznak. így az elemeken jól láthatóak a kalapácsnyomok, tökéletlenségek és hasonló nyomok, éppen ezért az ilyen termékek ára is magasabb.
A kovácsoltvas nagyon keresett anyag, hiszen több mint száz évig is eltarthat. A fával ellentétben nem szárad, nem penészesedik, és nem változtatja meg szilárdságát és persze formáját sem.
Más anyagokhoz viszonyítva a kovácsoltvas kerítések sokkal tartósabbak. Mivel szinte lehetetlen eltörni, meghajlítani, felgyújtani, ezért egyszóval tönkretehetetlenek, így biztonsági szempontból is ideális védelmet nyújtanak.
A nagyon vékony profilok, vagyis az általában tíz centiméteres távolságra elhelyezett rudak miatt sok fény jut át a kerítésen és a kilátás is akadálymentes.
A kovácsoltvas kerítést még ma is a legelőkelőbb térelválasztónak tartják, függetlenül attól, hogy milyen stílusú letisztult minimalista, díszes barokk, rokokó vagy egyéb.
A kovácsoltvas ellenálló mindenféle kártevőkkel szemben, mint amilyenek például a rágcsálók vagy férgek, de megjelenésük a legtöbb káros anyag hatására sem változik.
A kovácsoltvas kerítések a legköltségesebb térelválasztók közé tartoznak, hiszen a jó minőségű kovácsoltvas az egyik legdrágább anyag, bár szilárdsága és tartóssága némileg indokolttá teszi ezt a beruházást. A kész kovácsoltvaskerítés ára kétszer magasabb, mint mondjuk a fa kerítésé. A sorozatgyártásban gyártott kerítésektől a kovácsműhelyben, kézzel készített egyedi darabok ára akár tízszer is magasabb. A kerítés kidolgozása mellett gondolni kell az oszlopok helyének kiöntésére is, valamint a parapet (mellvéd) fal építésére, de a tartóoszlopokra is, amelyek a kerítés súlya miatt szilárdabb kialakításúak kell, hogy legyenek, mint bármelyik másik anyagból készült kerítésoszlop.
Az eddig felsorolt előnyök, mint amilyen a fényáteresztő képesség és az átláthatóság, hátrány is lehet mivel biztonsági szempontból nem véd a kíváncsi tekintetektől.
A szennyezett levegő, a savas esők, az elhanyagolt felületkezelés és az esetleges rossz szerkezeti felépítés kiváltó okai lehetnek a korróziós folyamatnak. Ezért nem szabad megfeledkezni a kovácsoltvas kerítés karbantartásáról és korrózió védelméről sem.
A kovácsoltvas kerítés telepítése hosszan tartó és igényes munka. A kovácsoltvas kerítés súlya nehéz ezért az alapok, a mellvéd és a tartóoszlopok erősek kell, hogy legyenek. A szerelési költség a helyi adottságoktól, a talaj összetételétől és a munkafeltételektől is függ. Emellett nem szabad megfeledkezni a víz- és csatorna vezetékek nyomvonalának kijelöléséről sem, hiszen a kerítés alap kialakítása során ezeket is védeni kell, hogy a gödrök ásása során nehogy véletlenül sérüljenek a vezetéket és felesleges károk keletkezenek.
Jó hír, hogy az ilyen szilárd és tartós anyagból készült kerítések, egy kis odafigyeléssel és karbantartással évtizedekig is eltarthatnak. Időnként rozsdafoltok jelenhetnek meg, főképp nedvesség hatására vagy a súlyos időjárási viszonyok következményeként. Ezeket a foltokat csiszolópapírral el kell távolítani, majd át kell festeni védőbevonattal. Mint minden anyagnak így a vasnak is vannak gyengeségei, ezért a rozsda megjelenése természetes és ez nem ok az aggodalomra. A korrózió komoly károkat okozhat a kovácsoltvas kerítés felületén, de csak akkor, ha évekig nincs megfelelően karbantartva vagy ha teljesen el van hanyagolva. Célszerű évente egyszer megtisztítani és ellenőrizni a kerítés felületét. Emellett 10-15 évenként teljesen át kell festeni, de vannak, akik úgy gondolják, hogy a felületen képződő patina még értékesebbé teszi a kerítést!
Sok olyan kerítés van a piacon, amelyek kovácsoltnak vannak jelölve, de valójában nem azok! Persze ez nem az jelenti, hogy nem jók. A kovácsoltvas jellegű alumínium nagyon hasonló és jóval kedvezőbb áron kapható. Könnyű súlyú ezért a szerelése is egyszerűbb, emellett tartós és jól tűri a környezeti hatásokat is. A kovácsoltvas jellegű alumínium hiányosságai közé sorolható a rövidebb élettartam, szilárdság és a kovácsoltvas kerítésen megjelenő igazi patina hiánya.
Amennyibe kovácsoltvas kerítés mellett döntött, szüksége lesz egy tapasztalt mesterre is, aki megfelelő telepítést tud biztosítani. A kovácsoltvas kerítés kialakítása igényes feladat, ezért megfelelő tapasztalattal és szaktudással rendelkező személyt kell találnia, aki szükséges felszereléssel és szerszámokkal is rendelkezik. Ezért azt javasoljuk, hogy a kivitelező kiválasztása előtt nézze át a referenciákat és ha lehet akkor a helyszínen is győződjön meg a korábbi munkák minőségéről.
A kovácsoltvas kerítés minden bizonnyal tekintélyt kölcsönöz minden otthonnak. A gyárilag készített kerítés elemeit is saját ízlésének megfelelően válogathatja össze. Például katalógusból vagy szalonból, míg a kézzel kovácsolt kerítés egyedi, hiszen a kovácsmester egyéni tervek alapján dolgozik. A kerítést masszív oszlopokhoz rögzítik vagy beton esetleg kőoszlopokhoz csavarozzák, de ez lehet mellvéd fal is. Minden kerti kovácsoltvas kerítés védve van a korróziótól. Kérhet horgonyzott vagy porfestett, színes vagy a RAL paletta színei közül is árnyalatokat. Az antik megjelenés eléréséhez patinázás is lehetséges rézzel, ezüsttel vagy zöld patinával. A kovácsoltvas kerítések formája lehet bármilyen, félkör vagy ovális; megjelenésük lehet antik vagy modern és minimalisztikus. A kerítés használhatósága függ a magasságtól, ami a talajtól legalább fél méterrel magasabban kell, hogy legyen. Ez a magasság akadályt jelent a nemkívánatos személyek és állatok számára, ugyanakkor környezet szempontjából nem túl feltűnő.
A rusztikus megjelenésű kovácsoltvas korlát vonzóbbá tehet minden lakóteret. Emellett az antiktól a modern megjelenésig lehet válogatni előregyártott vagy egyedi kivitelű, változatos formájú és stílusú darabok közül.
A kovácsoltvasból készült beltéri galéria- és lépcsőkorlátok valóban csodálatosan nézhetnek ki.
Függetlenül attól, hogy egyedül szeretné telepíteni a korlátot vagy inkább szakemberre bízza, nem árt tudni, miből áll az egész folyamat.
Szerelés előtt nem árt részletesen tájékozódni az erre vonatkozó előírásokról és szabályokról, ezt a helyi hivatalban is megteheti. Lehet, hogy jóváhagyó szakvéleményre vagy hozzájárulásra is szükség lesz, esetleg a szomszédok beleegyezését kell kérni vagy az adott önkormányzat területén külön szabályozzák a kerítés kialakítást, esetleg illetéket kell fizetnie. Miután végzett az adminisztrációs dolgokkal, következhet a kerítés tervezése és rajzolása, amihez meg kell határozni a térbeli adottságokat és a méreteket is. A kapott méretek alapján fel tudja becsülni a kiadások összegét és az anyagszükségletet. A munkálatok megkezdése előtt fontos megjelölni a víz- és csatornavezetékek, valamint berendezések helyét is. Miután befejezte a tervezést, következhet a szükséges anyag és szerszám vásárlás. Maga a kerítéselemek mellett, kapura, csavarokra és vasalatokra is szükség lesz, de a munkavégzéshez nélkülözhetetlen felszerelésre is. Ilyen lehet a lapát, kalapács, vízmérték, szintező, méter, talicska, drót, zsinór, rögzítő, sóder és gyorskötő beton.
A legelején meg kell határozni a kerítés nyomvonalát úgy, hogy a leendő kerítés helyén bizonyos távolságokra, de főleg ott ahol irányváltás lesz, karókat vernek a földbe majd ezeket zsinór segítségével összekötik.
A karókat általában az elején és a végén, a sarkokon és a panelek között kell elhelyezni, ez persze a kerítés típusától is függ. Ezeken a helyeken körülbelül fél méter mély és 20 cm átmérőjű lyukakat kell ásni. A gödör alját a vízlevezetés miatt sóderral kell kitölteni. A gödörásás után következhet a betonkeverés, amely sorát külön figyelmet kell fordítani a megfelelő víz mennyiség adagolására. A keverék megfelelő sűrűségű kell, hogy legyen, ahhoz, hogy száradás után szilárdan tudja tartani az oszlopot.
Az oszlopokat meghatározott mélységű gödrökbe helyezik, majd bebetonozzák, úgy, hogy a felszínig 4 cm maradjon. Ugyanezt meg kell ismételni minden oszlop esetében, ügyelve arra, hogy az oszlop teljesen merőlegesen álljon. A gödör körül, amelyet betonnal kell feltölteni, a talaj tömörített kell, hogy legyen ahhoz, hogy az oszlop néhány napig, míg a beton meg nem köt, teljesen szilárdan álljon. A kovácsoltvas kerítés nehéz anyag ezért az oszlopok ahhoz, hogy elbírják a terhelést stabilak kell, hogy legyenek.
Az előregyártott kovácsoltvas kerítések panelekből állnak. A szerelési útmutatót általában a kapott anyaghoz csatolják. Minden panelt megfelelő jelölésig kell felemelni, majd ezek után az oszlopokhoz csavarokkal fentről lefelé haladva kell rögzíteni. Fontos, hogy az oszlopok egy szintben legyenek.
Az oszlopoknak és a paneleknek, illetve az egész kerítésnek bizonyos időre lesz szüksége, hogy leülepedjen. Célszerű néhány hetet várni míg a kerítés teljesen stabilizálódik, majd ezt követően a tervezett helyre és a meghatározott vasalatokra a kapu is felszerelhető.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Lépcső korlát
Szükség van 2 db 1,5 méteres lépcsőkorlátra. Jelenleg fa korlát van, annak a helyére kellene a kovácsoltvas korlát. 258552 Ft - 430920 Ft
Lépcső korlát
Szükség van 6 m kültéri kovácsoltvas lépcsőkorlátra. 923400 Ft - 1539000 Ft
Lépcső és terasz korlát
Szükség van egy kis előterasz két oldalán, három fokos lépcsőhöz való korlátra, valamint a két tetőtartó oszlop közé kiemelhető korlátra. 406296 Ft - 677160 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.