Katerória

    Kapuk ár

    Mennyibe kerülnek a kapuk? Az udvarikapu ára a kapu méreteitől függ, amelyek 10 és több méteres is lehet. A kapu típusa szintén kihatással van az árra, ugyanis lehet: oldalrafutó kap, önhordó szerkezetű tolókapu, egy vagy két szárnyas udvari kapuk, valamint teleszkópos kapu. A piacon különféle típusú, fajtájú, kivitelű és díszítésű kapu kapható, de választhat egyedi udvarikaput is vagy csak kapupanelt, amely nagyban befolyásolja a végső költségeket. Ha elektromos meghajtású automata kaput szeretne, akkor a motor és a hozzá tartozó eszközök, felszerelések is megnövelik a költségeket. A legolcsóbb oldalra tolható,, teleszkópos kapu ára 100 000-220 000 Ft/m között mozog.


    Kire bízza az alumínium kapuk telepítését? Kérjen ajánlatot környékbeli, bevált és értékelt mesterektől - ingyen és kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Más árak a Kapuk

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Minden, amit az udvari kapukról tudnia kell

    1. Udvari kapuk – mit kell tudnia?

    1.1. Milyen anyagból készülnek az udvari kapuk?

    Az udvari kapukat leggyakrabban kovácsoltvasból, acélból, alumíniumból és fából készítik. Valamennyi anyagnak megvannak az előnyei és hátrányai is. Az, hogy végül melyik anyag mellett dönt az építészével együtt, sokban függ az egész épület és kert, de a közvetlen környezet koncepciójától is. További fontos tényezők a kapu szélessége és magassága, valamint a használat gyakorisága. 

    1.2. Kovácsoltvas kapuk

    A vasat tartóssága és szilárdsága miatt évszázadok óta használják kapugyártásra, amely azt jelenti, hogy az egy életen át vagy még tovább is használható. Az egyedi kovácsoltvas kapunál az anyag formázásával minden lehetséges: a legegyszerűbb, egyenes vonalú kapuktól a barokk vagy art déco stílusig – magyarán díszes és pazar kivitelezésű kapukig. Amennyiben egyedi kaput szeretne, akkor a kovácsoltvas az igazi választás. Ennek az anyagnak azonban vannak hiányosságai is, amelyeket mielőtt mellette dönt, figyelembe kell venni: 

    A kovácsoltvas kapuk költségesek lehetnek

    Nem sok cég gyárt kovácsoltvas kapukat és kerítéseket. A kovácsoltvas megmunkálása rendkívüli, de sajnos egyre ritkábban előforduló mesterség, amelyhez magas szakképzettség, ügyesség és többéves tapasztalat szükséges. Emiatt ezen szolgáltatások ára is viszonylag magas. Ha azonban az Ön célja egy olyan egyedi kapu, amely évtizedeken át tartós, a rendelkezésére álló költségvetés pedig ezt megengedi, akkor ez az egyedi alkotás Önnek való. 

    Hajlamosak a rozsdásodásra

    A kovácsoltvas kapukat meghatározott időközönként át kell festeni, hogy megóvják őket a rozsdásodástól. Normális körülmények között a két festés között akár évtizedek is eltelhetnek. Ha azonban északi részen vagy hegyvidéken él, ahol mindig több az eső és a hó, a festés és/vagy tisztítás mellett a korrózió is gyakrabban jelentkezik. Az udvari kapu a háznak azon eleme, amely legközelebb van az úttesthez, ezért gyakran előfordul, hogy a járművek haladása közben felcsapódik a sár vagy só, esetleg mindkettő, ami „marja” a fémeket, így a vasat is. Ez természetesen nem azonnal, hanem bizonyos idő elteltével fog megtörténni.  

    1.3. Udvari acélkapuk

    Hasonlóak a kovácsoltvas kapukhoz, azonban ezeket tömör acél helyett üreges acélcsövekből készítik. Ez azt jelenti, hogy az ilyen kapuk sokkal könnyebbek, ezzel együtt olcsóbbak is. Az acélkapuk általában félkész termékek, amelyeket a helyszínen állítanak össze, méret szerint. A legtöbb lakatos cég ezeket a kapukat a további előkészületekkel és befejező munkákkal együtt rendelésre telepíti. Előnyük, hogy gyorsan telepíthetők, mivel gyártásukra nem kell várni, emellett a piacon nagyszámú modell közül lehet választani. Panelek formájában gyártják őket – tömörek, perforáltak és vízszintesen vagy függőlegesen elhelyezett lapos vagy kerek csövekkel, de vannak kisebb keresztezett lamellák is, háló vagy méhsejt formájában. Általában szabványos méretűek, míg a színük választható. 

    Az udvari acélkapuk nem olyan szilárdak, mint a kovácsoltvasból készültek, de elég tartósak, emellett kedvezőbb áron garantálnak megfelelő biztonságot. Az udvari kovácsoltvas kapukhoz hasonlóan az udvari acélkapuk hátránya, hogy amennyiben olyan forgalmas utak mentén vannak, amelyeket télen sóznak, hajlamosak a rozsdásodásra.

    1.4. Udvari alumínium kapuk

    Mondhatjuk, hogy az alumínium más fémekkel szemben bizonyos előnyökkel rendelkezik. Elsősorban nem rozsdásodik, mint a vas vagy az acél. Olyan körzetekben, ahol az utak sózása gondot jelent, az alumínium kapuk karbantartás nélkül is tartósak lehetnek. Emellett az ilyen típusú kapuk könnyűek, amelynek köszönve vékonyabb oszlopokon vagy téglaoszlopokon állhatnak. A könnyebb súly az automatizálásnál is hasznos lehet, mert kevésbé terheli a motort. A kapu elektromos meghajtása ezáltal gyengébb, egyúttal olcsóbb is lehet. Az udvari alumínium kapuk az acélkapukhoz hasonlóan általában gyárilag készülnek, ami szintén jóval olcsóbb az egyedi gyártásúaknál. Esetleges hátrányként említhetjük, hogy nem annyira szilárdak, mint az acélból vagy vasból készült udvari kapuk, Amennyiben Ön számára a háztartása védelme elsőbbséget élvez, válasszon mindenképpen kovácsoltvas kaput vagy acélkaput. 

    1.5. Udvari fakapuk

    Az udvar bejáratánál, amikor a fém nem illik a környezetbe, vagy csak nem megfelelő a kinézete, tökéletes választás a fából készült kapu. Azonban azt is ki kell hangsúlyozni, hogy a fakapuk bizonyos kihívást jelentenek. Elsősorban, minél nagyobb méretű a kapu, különösen, ha tömörfáról van szó, annál nehezebb. Tekintettel arra, hogy a fát nem lehet úgy hegeszteni, mint a fémet, deformációs és függesztési gondok jelentkeznek. Ilyen szempontból hasznosak a megerősítő fémkonzolok, vagy akár egy teljes fémkeret, amely megtartja és elbírja a kapu súlyát.

    Ilyen esetekben nagyon fontos az is, hogy milyen fajta fából készült a kapu. A tipikus fűrészáru hajlamos a vetemedésre vagy csavarodásra. Ezért a fakapuk gyártói olyan fajtákat választanak, amelyek jobban megtartják a méreteiket és tartósabbak. A vörösfenyő és a szibériai vörösfenyő ezért lehet népszerű választás, emellett elérhetőbbek, mint az egzotikus fafajták.

    2. Udvari kapuk – típusok

    Az udvar bejáratánál lévő kapuk különböző méretűek, alakúak, szerkezetűek és felépítésűek lehetnek. Nagyon sokféle udvari kapu létezik: egyszárnyú, kétszárnyú, önhordó szerkezetű, teleszkópos vagy toló. A megfelelő típus kiválasztása kulcsfontosságú. Ahhoz, hogy megfelelő döntést hozzon, jó, ha ismeri a különféle modellek tulajdonságait, azok előnyeit és hátrányait. A megfelelő udvari kapu kiválasztása olyan tényezőktől függ, mint az udvar mérete, helyzete és a bejárat szélessége, a terep lejtése és hasonlók. 

    Amennyiben nagyobb méretű kapura van szüksége, érdemes tolókaput vagy önhordó szerkezetű modellt választani, mert a nagyobb széllökésekkel szemben és a teherhordó elemek terheléseivel szemben is ellenállóbb. A szél és az általa kiváltott tényezők emellett kevésbé vannak hatással az automatizált mozgásra. Amennyiben keskeny udvara van, vagy nincs elég hely a tolókapu számára, a szárnyas modell jobb lehetőséget kínál. A szárnyas kapu nyitásához azonban kifelé vagy az udvar irányába, hely kell. Ha a kapu nagyobb méretű, akkor az ki van téve a széllökéseknek, ezért legjobb, ha acél profilokból és kovácsoltvas elemekből áll. A panelkeret kitöltésére különböző anyagok használhatók: fa, plexiüveg, PVC, bádog, vas, vagy azok kombinációi.

    2.1. Önhordó szerkezetű udvari kapuk

    Ezekre a kapukra jellemző, hogy csak egy pontban, futógörgők és profilok segítségével rögzítik őket. Ezért nincs szükség alsó vezetősínre. Ezt a típust a föld fölé szerelik, így a szennyeződések és az úttestről felverődő ipari só sem okoznak gondot. Az önhordó szerkezetű udvari kapuk karbantartása egyszerű, az automatizálásuk folyamata sokkal egyszerűbb és olcsóbb, mert a haladást nem terheli az úton lévő akadályok okozta ellenállás leküzdése. Motorjuk élettartama ezért sokkal hosszabb. Az önhordó szerkezetű udvari kapuk nyílása 10 méternél nagyobb lehet. 

    udvari kapu

    Önhordó szerkezetű udvari kapu 

    2.2. Udvari tolókapuk

    A tolókapukat nagyobb bejáratoknál szerelhetik fel, de rendelkezniük kell alsó vezetősínnel, vagyis talajban lévő sínnel, amelyen a szerkezet haladhat. Tekintettel arra, hogy így a talajjal érintkeznek, valószínűsíthető, hogy jobban ki vannak téve a rozsdásodásnak és a szennyeződéseknek. A nyitásnál természetesen, akár a jobb vagy a bal oldalra állítják be, alapvető feltétel, hogy elegendő hely legyen az akadálymentes közlekedéshez. 

    Szekcionált tolókapuk

    Ez a típus akkor ideális, ha a bejárat egyik oldalán sincs elegendő hely, viszont széles átjáró szükséges. A kaput azonos vagy különböző méretű panelekből állítják össze, amelyek az alsó vezetősínen haladnak és egyik oldalon átfedik egymást. Az ilyen kapukat általában automatizálják, mert a kézi nyitásuk és zárásuk fizikai erőt és ügyességet igényelne, és viszonylag több időt venne igénybe. 

    Teleszkópos tolókapuk

    Ezek a legpraktikusabb kapuk, és olykor egyedüli lehetséges bejárati (általában városi udvaroknál) megoldást jelentenek, amelyeknél egyik oldalon sincs lehetőség sem szárnyas, sem toló megoldásra. Ezeknél a tolókapuknál a panelek általában azonos méretűek, egymásba csúsztathatók, így nagyon kevés helyet foglalnak el vagy egyáltalán nincs is szükség helyre (ha a falba vagy a kerítés első paneljébe tolják őket), és az átjárót teljes mértékig szabadon hagyják. Mivel ezek általában kétszárnyúak, a könnyebb kezelhetőség érdekében általában automatizálják őket.

    Csuklós tolókapuk

    Ezek újabb típusú kapuk, amelyeket olyan bejáratoknál alkalmaznak, amelyek másként nem nyithatók és zárhatók. A panelek szabványos méretűek, de a kötéseik csuklósak, így akár 90°-os szögben is meghajlíthatók, és a kaput végig lehet tolni az oldalsó kerítés mentén az egyik vagy a másik oldalon.

    2.3. Egyszárnyú kapuk

    Ez a legrégebbi típus, amelyet napjainkban már ritkábban gyártanak. Elsősorban azért, mert az egész terhelés egy oszlopra nehezedik, ezért bármilyen anyagból készülnek is, a nagy súly és terhelés miatt a deformálódás elengedhetetlen, és ezzel együtt járnak a gyakori javítások is. Másrészt az ilyen típusú kapuk olyanok, mint a túlméretezett ajtók, amelyekhez pedig, akár az udvar, akár az utca felé nyílnak, valóban sok hely szükséges. Manuálisan nehezen mozgathatók, viszont, ha motorral működnek, azt is nagyon megterhelik.  

    Tekintettel arra, hogy az autóbehajtókon az ilyen kapuk nagyok, az emberek gyakran tartalék megoldásokhoz folyamodnak. Tulajdonképpen kisebb gyalogkapukat választanak, amelyek közvetlenül az út mellett állnak, és gyalogos közlekedésre teljes egészében megfelelnek. Ezek mindig egyszárnyú kapuk, mert alig nagyobbak a szabványos bejárati vagy beltéri ajtóktól, emellett egyszerű zárral rendelkeznek.  

    2.4. Kétszárnyú udvari kapuk

    Ennél a modellnél a kapuszárnyakat két éloszlopra szerelik fel, így azok két független félként mozognak. Azokban az udvarokban, ahol nincs elegendő hely az egyszárnyú kapuk mozgatására, a kétszárnyú kapuk jó megoldást jelenthetnek. Előnyük, hogy annak ellenére, hogy mindkét szárnyat külön motorral kell mozgatni, könnyebben automatizálhatók. 

    3.Az udvari kapuk meghajtása

    Az udvari kapuk manuálisan és elektromotor segítségével is nyithatók. Lehet szenzorokon, kapcsolókon és távirányítón keresztül önálló vezérlő rendszerük, valamint csatlakoztathatók telefonos alkalmazáshoz, vagy intelligens otthoni vezérlőrendszerhez is. Általában elektromos meghajtású motorral rendelkeznek. Ezek automatikus nyitása távirányítóval, szenzorokkal és/vagy okostelefonnal szintén lehetséges. 

    Az automatikus nyitást és zárást különféle interfészeken keresztüli parancsok vezérlik, mint például:

    • távirányító,
    • dekódoló (kódbevitel),
    • GSM kommunikátor (hívás mobiltelefonon),
    • kapcsoló (bekapcsolás/kikapcsolás),
    • mágneskapcsoló (a kódkapcsolóval közelítve),
    • időzítő.

    4. Udvari kapuk – árak

    Az udvari kapu ára sokféle tényezőtől függ. Az egyik a bejárat mérete, vagyis az átjáró, amely 10 méternél is szélesebb lehet. A keret és a betét anyagának mennyisége és minősége, valamint a rögzítők és más segédeszközök is hatással vannak az árra. A következő tényező a kapu típusa – amelyből a piacon szintén számtalan modell közül lehet választani. Ha automatikus kaput szeretne, azaz elektromos hajtásút, akkor az alapárhoz hozzá kell adni a villanymotor és a vezérlő árát is. A szabványos, előre gyártott kapuk ár tekintetében kedvezőbbek az egyedi gyártásúaknál. 

    4.1. Legolcsóbb udvari kapuk

    Az egyszárnyú gyalogkapuk, amelyeket a kapubejáró mellé szerelnek fel, ha szabványos méretűek, akkor darabonként körülbelül 134000 forintba vagy annál többe kerülnek. Az egyszárnyú, maximálisan 230x230 cm méretű autókapuk ára körülbelül 172000 forintnál kezdődik. 

    A szabvány szerinti – 450x230 cm – kétszárnyú kapuk ára körülbelül 344000 forintnál kezdődik. 

    Az azonos méretű, önhordó szerkezetű kapuk ára 459000 forintnál kezdődik, míg a klasszikus tolókapuk körülbelül 382500 forintba kerülnek, vagy annál drágábbak. A csuklós tolókapuk, amelyek különösen igényes modellek, drágábbak, áruk körülbelül 574000 forintnál kezdődik. 

    Vegye figyelembe, hogy Magyarországon a legtöbb forgalmazó a kerítések és kapuk kiszállítását és beépítését felár nélkül vagy minimális felárral kínálja, míg az ÁFA mindig része az árnak. Emellett a szerelvények és csavarok is benne vannak az árban, de az egyszerű zárak 15500 forintba kerülnek. Az elektromotorok ára pedig körülbelül 172000 forint darabonként. Csak abban az esetben, ha külön kiegészítő felszerelést keres, azokat külön kell fizetni.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Kétszárnyú kapu, mellette gyalogos bejáró

    Szükség lenne egy új kétszárnyú kapu kialakítására a meglévő kapu helyén, vagy akár annak átalakításával, mellé pedig egy gyalogos bejáratot is szeretnénk. Az elképzelést az alábbi képen látható módon képzelem el. 313956 Ft Vége 523260 Ft

    ........

    Szárnyas kapu kivitelezése

    Szükség van 4240 mm távolságra lévő betonoszlopok közé kétszárnyas kapu keret építésére (4000x1500) nyitómotorral, függőleges faléc burkolással. 738720 Ft Vége 1231200 Ft

    ........

    Fém ipari kapuk gyártása és beszerelése

    Szükség lenne 3 db szigetelt ipari kapu gyártására és beszerelésére. Ebből szeretnénk ha 2 db kétoldalra sínen nyílna, 1 db pedig hogy szét nyitható legyen két oldalra. 1477440 Ft Vége 2462400 Ft

    ........

    Kivitelező ajánlata





    Ár, Kapu gyártása és beépítése, 190 x 175 cm
    Kapuk, Budaörs

    369360 Ft Vége 615600 Ft

    Ár, Árajánlat gondozásmentes kerítés építésére, 48 fm és 170 cm magas
    Kapuk, Újléta

    1145016 Ft Vége 1908360 Ft

    Ár, Kapunyitó motor szerelés, 1
    Kapuk, Makó

    247471.2 Ft Vége 412452 Ft

    Ár, Árajánlat úszó kapura (nem elektromos), 3 m
    Kapuk, Balatonalmádi

    247471.2 Ft Vége 412452 Ft

    Ár, 3D kerítés építés, személyi + úszó kapu, 200 fm/ 2 m magas
    Kapuk, Szeged

    1181952 Ft Vége 1969920 Ft

    Ár, Gazdasági kerítés telepítés családhozhoz, 19,6m 4,6m és 2,8m
    Kapuk, Geresdlak

    590976 Ft Vége 984960 Ft

    Ár, Kisméretű kertkapu,
    Kapuk, Balatonudvari

    192067.2 Ft Vége 320112 Ft

    Ár, Árajánlat elektromos kapu /úszókapu készítésére beépítésére, 8 m2
    Kapuk, Siófok

    701784 Ft Vége 1169640 Ft

    Ár, Árajánlat elektromos úszó kertkapura, 5 m
    Kapuk, Vecsés

    236390.4 Ft Vége 393984 Ft



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Kapuk árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    118+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Kapuk
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!