Mennyibe kerül a kémény javítás? A kémény felújításának ára függ a kémény jelenlegi állapotától és a szükséges javítás típusától. A rozsdamentes acél kéménybélés szerelése méterenként kb. 17 500 Forintba kerül. A pontos ár mindenképp a mesterrel való egyeztetéstől is függ.
Kire bízza a kéményjavítását? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő mestereinktől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!
Kémény szanálás ára. Ø180 cm-es, saválló kéménybélés beépítésének ára.
az Ön mennyisége
mértékegység
Hozzávetőleges ár
az Ön ára
Télen szeretünk a kandalló vagy a kályha mellett üldögélni, hallgatni, ahogy pattog a tűz.
A kémény falain, amelyeknek nagyon magas hőmérsékletet és nagy mennyiségű füstöt kell kibírniuk, korom és egyéb szennyeződések gyűlnek össze a használat során. A kémények egész évben a legkülönfélébb időjárási viszontagságoknak vannak kitéve, ami hosszú távon anyagkárosodást okozhat. A legtöbb kéménytulajdonos általában nincs tisztában azzal, hogy a rossz építés és a nem időben végzett javítások nagy veszélyt jelenthetnek.
A kémények folyamatosan ki vannak téve különféle külső és belső tényezők hatásainak, és ezáltal kockázatoknak is. A magas hőmérséklet és a páratartalom a károk egyik fő oka. Ha a károkat nem javítjuk azonnal, a kisebbek hamar tovább növekedhetnek, a berendezésekben és a fűtési rendszerben különféle problémák, meghibásodások léphetnek fel, másrészt ilyenkor gyengülhet a fűtési teljesítmény és hatásfok, felhalmozódhatnak a gázok, és fennáll a tűzveszély is.
A kéménysapka fontos szerepet játszik magának a kéménynek a védelmében. Megakadályozza az eső, a hó, a kosz és az állatok behatolását a kéménybe. A sapka sérülése a kémény és a kályha vagy a kandalló sérülését is jelenti; ha nem is sérti meg, de lerövidíti az élettartamukat, ezért a javítást minél hamarabb el kell végezni.
A legtöbb kárt a kéményben maga a használat okozza. Az állandó használat megköveteli mind a kémény, mind a kályha folyamatos karbantartását, hogy ne keletkezzen nagyobb vagy maradandó károsodás. Gyakran előfordul, hogy a tégla kéményeken, amelyek élettartama általában száz év, már néhány év elteltével észrevehető, hogy lepattogott a vakolat, és ha ezeket a repedéseket nem javítják ki időben, a nedvesség behatol rajtuk a belső térbe, és egyéb problémákat okozhat.
Ha a kémény nem szakszerűen vagy nem jó minőségű alapanyagokból készül, még nagyobb lehet a kárveszély. A nem megfelelő anyagokból épített és szerkezetileg rossz kéményben valószínűleg az égéstermék-elvezetők is eltömődtek, valamint egészen biztos, hogy nem megfelelő a magassága sem; minden szerkezeti elemnek megvan a maga rendeltetése, és ha valamelyik, vagy ami még rosszabb, mindegyik nem olyan, amilyennek lennie kellene, nem lesz megfelelő a huzatolása, a füst vagy egyéb égési melléktermékek megrekednek a kémény légterében, ami csak eltömődéshez, vagy akár kéménytűzhöz is vezethet.
A kémény megsérülhet villámcsapás, természeti katasztrófa vagy tűz következtében, de akár a salak felhalmozódása is kárt tehet benne. Egyes károk rendszeres karbantartással megelőzhetők, mások viszont sajnos nem előreláthatóak.
Ha a tűztérben lévő tüzelőanyag nem ég el teljesen (ez leggyakrabban szilárd tüzelőanyaggal történik), a zsír és a kátrány, illetve a korom megtapad és felhalmozódik a kémény falán. Ez akkor fordulhat elő, ha a fa nem teljesen száraz, vagy a nem megfelelő anyagokat (műanyag, hulladék, lakkozott fa, csomagolóanyag...) égetnek el, hogy a könnyebben megszabaduljanak tőlük. Ennek egyik oka lehet az égéstér elégtelen levegőellátása. Gyakran a szükségesnél jobban elzárjuk a levegőellátást, és amikor látjuk, hogy a tűzifa rosszul ég, teljesen kinyitjuk az ajtót. Ekkor a láng hirtelen felerősödik, és felcsap a kéménybe, a falakon lévő lerakódások pedig lángra kapnak. Minél vastagabb a szénréteg, annál magasabb a hőmérséklet és a keletkező tűz elérhetik az 1000°C-ot. Ilyen tűz után a kémény javítása elengedhetetlen.
A kémény rendszeres megelőző tisztítása által csökken a javítási igényt és jó állapotban tarthatjuk a teljes füstjáratot. A karbantartást és a javítást a lehető leggyakrabban el kell végezni. A takarítás és karbantartás elhanyagolása nemcsak gyenge fűtést és hőveszteséget eredményez, hanem kárt okozhat a lakók egészségében és a vagyonukban, de a benne tartózkodó személyek biztonságát is veszélyezteti.
A kémény építése és későbbi karbantartása során nem célszerű spórolni, mert számos veszély forrása lehet, ha egy-egy fontos alapanyagot, vagy kötelező részletet kimarad. Óvintézkedéseket kell tenni a tűz kitörése és a gázok érzékelése előtt. Javasoljuk, hogy a kéményt közvetlenül a fűtési szezon után, illetve minden szezon kezdete előtt ellenőrizzük. Ha a kéményseprő úgy ítéli meg, hogy javításra van szükség, forduljunk az ezzel foglalkozó szakcéghez. A vizsgálat után a szakember elmondja, hogyan végezhető el a javítás. Több éves tapasztalattal és jó referenciával rendelkező céget alkalmazzunk. Az ilyen vállalkozások mesterei nagyon jól ismerik az új technológiákat, minősített anyagokat és a legújabb munkamódszereket alkalmazzák. Mivel az ilyen jellegű munkák sürgősek, a legjobb, ha az árajánlat mellett a cég által kínált határidőkről is érdeklődünk.
Ez a kémény téglakéménynek minősül, és nem más, mint a közönséges samott kémény hozzáépítése. A legkiválóbb minőségű kerámiából készül, amely a tűzálló agyaggal ellentétben teljesen vízhatlan, ami nagy előnye a korszerű, sok kondenzátumot és forró gázokat termelő kályháknak, amit a kerámia nagyon jól bír.
A kerámia köpenyelemes kéményrendszer minden típusú kandallóhoz és tüzelőanyaghoz alkalmas. Jól viseli a távozó füstgázok magas hőmérsékletét és a lecsapódó nedvességet is. Egy ilyen kémény biztonságos, megbízható és tartós. Egy megfelelően épített és használat, valamint karbantartott kémény akár 50 évnél is tovább tart.
A passzív és alacsony energiafelhasználású házak kéményének nagyon magas követelményeknek kell megfelelnie. Ez azt jelenti, hogy a kéményrendszert speciálisan úgy kell alakítani, hogy az minden tűzvédelmi követelménynek megfeleljen, és megakadályozza az ún. hőhidak kialakulását. Ezeket az előfeltételeket úgy teljesíthetjük, ha a kémény aljába és a tetőn lévő kéménynyílás köré speciális hőelemeket építünk be.
Ehhez a kéményhez csatlakoznak a kondenzációs és alacsony hőmérsékletű gázfűtők.
A kémény működése nem függ a helyiség levegőjének hőmérsékletétől, mert a kémény tetejéről a levegő a belső térben, a burkolat és a cső között halad át a fűtőtestbe. Ily módon a kémény hőcserélőként működik, és növeli a fűtőberendezés teljesítményét. Ennek a rendszernek az az előnye, hogy akár 10 gázfűtőtest is csatlakoztatható hozzá.
A régi kémények általában samottból készültek. Az egész rendszer három rétegből áll: külső köpenyből, hőszigetelésből és kör alakú füstcsövekből. Egy ilyen kéményt csak össze kell szerelni, felépítése egyszerű. A kémény külső rétege beton, míg a füstcső lángálló tűzálló téglából készült. A hőszigetelés főként kőgyapotból készül. A közelmúltban ezt a samott részt teljesen lecserélte a kerámia, mivel ellenállóbb a magas és alacsony hőmérsékletekkel szemben, és megakadályozza a kondenzáció kialakulását a csövekben. A samott azonban nem a legjobb választás, szerkezetileg nem teljesen stabil anyag, nem saválló, valamint átereszti a gázokat is. A samott kémény szilárd tüzelőanyaggal és fűtőolajjal történő fűtésre alkalmas.
Léteznek egyhéjú és háromhéjú rozsdamentes acélból készült kémények. A rossz állapotban levő tégla kémény javítására általában egyhéjú csövet használnak és felülről helyezik a meglévő kéménybe, így bontás nem szükséges. Ha a kémény S-alakú csatornával készül, akkor rugalmas inox csövet használnak. A kémény háromhéjú króm csövei viszont egy belső és egy külső csőből állnak, közöttük hőszigeteléssel. Az ilyen kémény független elemként helyezhető el, és nem kerül falazott szerkezetbe. Ez a háromhéjú kémény kiváló minőségű és tetszetős kinézetű, és minden típusú tüzelőanyaghoz, valamint minden típusú berendezéshez használható.
A krómkémény szerelése egyszerű és gyors, a beépítés után azonnal használható.
A műanyag kémények kizárólag a 160°C-ot meg nem haladó gáz- és olajtűzhelyekhez használhatók. A számos elemből, például csövekből (kemény és rugalmas), könyökcsövekből stb. álló kéményrendszer polimerekből és hasonló, kiváló minőségű mesterséges anyagokból készül. Nem rozsdásodnak, ellenállnak az UV sugárzásnak és az ózonváltozásoknak, nem öregszenek és nem eresztik át a fényt. Leginkább a meglévő kémények helyreállítására szolgálnak beépítéssel, valamint új épületek esetében, ahol a fűtés alacsony hőmérsékletű kazánokkal történik. Ebben az esetben az építkezés során tűzálló csatornákat készítenek.
Használat előtt minden kéményt és fűtőberendezést ellenőrizni kell. A kéményt és a teljes fűtési rendszert szakembereknek, minősített cégnek vagy mesterembereknek kell elvégezniük. Ami a takarítást és a karbantartást illeti, mindenféleképp ügyeljünk az alábbiakra - a kéményseprők azok, akik átvizsgálják, ellenőrzik, tanácsot adnak és figyelmeztetnek minden problémára, mert ők felelősek az elvégzett munkáért. Szilárd tüzelőanyaggal fűtött kéménytisztítást évente négyszer, fűtőolajjal fűtött kéményt évente egyszer kell elvégezni. A gázkazánok nem termelnek kormot, de a gázkibocsátást évente egyszer mérni kell. Ugyanez vonatkozik az olajkazánokra is. Ezeket a szabályokat akkor is be kell tartani, ha évente egyszer vagy kétszer használjuk a fűtőberendezéseket.
Ha a kémény elöregedett és annyira rossz állapotban van, hogy használata veszélyt jelent, meg kell javítani. A következő tipikus jelek jelzik, hogy eljött a javítás ideje:
• gázt érzünk a helyiségben;
• füstszag érződik a helyiségben, a lerakódott korom miatt;
• amikor salak és kátrány lerakódását észleli a kémény falán.
A kéményt is ki kell cserélni, ha a tüzelőanyag típusának cseréje mellett dönt. Előfordulhat, hogy a meglévő nem megfelelő méretű vagy áteresztő képességű az újonnan kiválasztott rendszerhez. Ebben az esetben a meglévő módosítható, vagy új kéményt telepíthetünk. A téglakémény felújításának egyik leggyakrabban alkalmazott módszere a fúrás és a króm tekercs kiszélesítése és beépítése. A fúrással megnő a kémény belső átmérője, majd lehetőség nyílik új krómcső beépítésére. Ez a felújítási módszert általában akkor alkalmazzák, ha a meglévő kémény keskeny típusú. Az, hogy mennyire tudjuk kiszélesíteni, a kémény méreteitől és az anyag erősségétől függ. Ez meglehetősen megerőltető munka, és nem végezhető el gyorsan. Egyedül az egyenes kémények javítása lehet egyszeri munka. Ha a kéménynek több íve van, mindegyiket külön kell elkészíteni.
Daibau.hu - segítünk a beruházás felmérésében, a költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában otthona számára.
Kéménybélelés
Egy kétemeletes családi házban lévő régi tégla kéményt szeretnénk béleltetni, hogy egy kandallót lehessen csatlakoztatni hozzá. Kéményseprői ellenőrzés ajánlására.
184680 Ft - 307800 Ft
Kéményjavítás
A kémény külső téglás része omlik,töredezik, ezt szeretnénk megcsináltatni
92340 Ft - 153900 Ft
Kémény bontás, felújítás
3 meglévő kéményből szeretnénk kettőt padlástérig visszabontatni,egyet pedig felújítani és újra rakatni
(klinker téglából).
92340 Ft - 153900 Ft
Magazin - legújabb lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona berendezéséhez.
Ügyfélszolgálatunk hétköznapokon 8:00 és 16:00 között elérhető. Miben segíthetünk?