Katerória

    Beltéri és kültéri világítás Árak

    Mennyibe kerül a világítás szerelés? A világítás ára elsősorban a lámpák számától és fajtájától függ. Az kültéri és beltéri villanyszerelés a lámpák tipusától függ illetve attól, hogy beépített, függő vagy menetes alapú lámpákat szeretne-e. A kedvező ár és a hosszú élettartam miatt egyre népszerűbb az ugynevezett LED világítás. A kültéri világítás költségesebb, mivel a mechanikai sérülésektől és az időjárás viszontagságaitól külön védelmet igényel. A szerelést célszerű tapasztalt szakemberre bízni. A villanyszerelő órabére kb 3 500 - 10 000 Forint között mozog. A közepes nehézségű, 3 méter magasan lévő fényforrás szerelése, anyagköltség nélkül 5 000 - 15 000 Forint.

    Kire bízza a világítási hálózatok telepítését? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő villanyszerelőinkől – díjmentesen, kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Világítástechnika kivitelezés ára


    Világítástechnika telepítésének ára. Mennyezeti világítás szerelése. Közepes nehézségű terepen, legfeljebb 3 m magasságon lévő világítás telepítési ára. Anyagbeszerzés nélkül.

    3500.00 Ft/db

    Nagyon alacsony ár
    Ft/db

    Közép ár
    7500.00 Ft/db

    Legmagasabb ár
    Kivitelező ajánlata

    Más árak a Világítás, világítástechnika

    az Ön mennyisége

    mértékegység

    hozzávetőleges ár

    az Ön ára

    LED szalagok ára erősebb világításhoz

    LED szalagok ára. Erősebb megvilágításhoz alkalmas LED szalagok ára, telepítés nélkül.


    m

    Ft/m

    Ft

    LED szalagok ára hangulatvilágításhoz

    LED szalagok ára. Hangulatvilágításhoz LED szalagok ára, szerelés nélkül.


    m

    Ft/m

    Ft
    Végösszeg
    Ft
    Kereslet beküldése >

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Világítás - Minden, amit tudni kell róla

    1. Világítás - Mit kell róla tudni?

    Kerti lampák
    A megfelelő világítással a beltéri és kültéri terek még napnyugta után is használhatók, de a jól átgondolt világítás kellemes hangulatot is teremthet.

    1.1. Milyen hőmérsékletű vagy színű fény a legjobb az Ön otthonában?

    A fény hőmérsékletét Kelvinben (K) mérik, és a legtöbb otthonban 2000 - 6500 K közötti fényhőmérsékletű izzók vannak. Míg az általános skála 1000 - 10 000 K-ig terjed, a semleges tónusok 4000 - 4100 K között vannak. A 4000 K alatti hőmérsékletűek melegebb színek, a 4100 K feletti hőmérsékletűek pedig a hidegebbek.

    1.1.1. Meleg tónusok

    2000 K meleg fény - nagyon meleg tónusok, hasonlóan a meggyújtott gyertyák fényéhez.

    2700 K lágy meleg fény - lágy, kellemes fény, de nem olyan erős, mint a gyertyafény. Meleg és kellemes fénye miatt gyakori választás beltéri lakótérbe.

    1.1.2. Hideg fehér / Semleges

    3500 K élénk fehér - sárga színnel színezve a fényesebb esztétika érdekében.

    4100 K semleges fehér - tiszta fehér, közelebb a semlegeshez, kék és sárga nélkül.

    1.1.3. Nappali fény

    4500 K nappali fény - ez egy élénk, enyhén hűvös tónus, amely a nappali fény megjelenését és fényerejét utánozza.

    6500K rendkívül fényes nappali fény - ez a hőmérséklet enyhén ragyogó és kék árnyalatokat tartalmaz.

    Bár a színhőmérséklet megválasztása személyes kérdés, van néhány javaslatuk. A lágy, meleg fények jól működnek hálószobákban és nappalikban - olyan helyeken, ahol nyugodt és kellemes időtöltést szeretne. A világos vagy semleges fehér fény olyan helyeken jó, ahol erős, tiszta fényre van szükség, például a konyhában vagy a fürdőszobában, ahol fontos a részleteket is látni. A nappali hőmérsékletű izzókat általában munkaterületek használják, mint amilyen, például a garázs, műhely vagy pince.

    1.2. Lumen és watt

    A fényerősséget lumenben mérik, ami különösen a LED-izzók esetében fontos. Minél magasabb a lumen, annál fényesebb az izzó. A watt az izzó által felhasznált villamos energia mennyiségére utal, ami a fénycsövek, hagyományos vagy halogén izzók esetében fontos. Minél nagyobb a teljesítmény, annál több energiát fogyaszt az izzó.

    1.3. Izzófajták: Melyik a legjobb?

    A különböző izzótípusok különböző élettartamúak és felhasználásúak, mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. A folytatásban megtudhatja, hogy melyik a legmegfelelőbb izzó az Ön otthonába. A hagyományos, a halogén, a fénycső vagy a LED.

    1.3.1. Klasszikus izzólámpa

    Ez a típusú izzó csodálatos melegsége és alacsony ára miatt népszerű választás. A klasszikus izzók legfőbb hátránya az izzók hatástalanságában rejlik. Az energia nagy része fény helyett hővé alakul át, és az izzó átlagos élettartama 1000 óra, ami sokkal rövidebb, mint a legtöbb más típusú izzóé.1.3.2. Halogén izzó

    Ez egy más típusú izzó, hasonló élettartammal. A halogén izzók fényes fehér színt adnak, amely a hagyományos izzókhoz viszonyítva közelebb áll a nappali fényhez. A halogén izzókkal szó szerint kesztyűs kézzel kell bánni, ugyanis a bőrön lévő olajok károsíthatják az üveget, különösen, ha az izzó forró.

    1.3.4. Fénycsövek

    A fénycsövek 75%-kal energiatakarékosabbak, mint a hagyományos izzók, és sokkal tovább tartanak. A fénycsövek különböző 2700 - 6500 K színhőmérsékletűek is lehetnek. De a fénycsövek higanyt is tartalmaznak, ezért vigyázni kell, hogy meg ne sérüljenek vagy hogy össze ne törjenek. A régi csöveket pedig újra kell hasznosítani. Élettartamuk több mint 8000 óra.

    1.3.5. LED izzók

    A LED izzók energiahatékonysága és élettartama messze a legjobb. A LED izzók többsége legalább 25 000 és 50 000 óra közötti időtartamra van méretezve. Áruk magasabb, de hatékonyságuknak köszönhetően a befektetés megtérül. Egyes típusoknál még a fény színe is változtatható. Élettartamuk több mint 25 000 óra. Fényhőmérsékletük 2000 – 6500 K között van.

    1.3.6. Intelligens izzók

    Minden intelligens izzó LED, de nem minden LED izzó intelligens izzó. Energiahatékonyság növelése érdekében a meglévő lámpákba telepíthet intelligens izzókat is, amelyeknél a fényerőszabályzást távirányítóval vagy okostelefonos alkalmazással is vezérelhet, megváltoztathatja az izzó színét, vagy beállíthatja az energiatakarékossági ütemtervet. Lefekvés előtt elfelejtette lekapcsolni a konyhai lámpát? Nem gond, lekapcsolhatja a telefonjáról. Az intelligens izzók esetében a kezdeti költségek magasabbak, de a befektetés a kényelem és a hosszú élettartam miatt megéri. Élettartamuk változó és minden fényhőmérsékletben kapható.

    1.4. Védettségi fokozat - IP minősítés

    Mind az izzók, mind a lámpatestek biztonsági besorolással rendelkeznek, amely jelzi, hogy milyen környezetbe illenek a legjobban, ami az otthonában lévő helyiségektől és a kinti időjárási viszonyoktól és éghajlati viszonyoktól függ.

    Mind az izzók, mind a lámpák rendelkeznek biztonsági besorolással, amely megmutatja, hogy a lakótérbe vagy a kertbe valóak-e, vagyis az időjárási viszonyoktól és az éghajlattól függően milyen helyre a legalkalmasabbak.

    IP-besorolás száraz területekre - Az ilyen típusú lámpák és izzók csak zárt, száraz helyiségekben használhatók biztonságosan. Ezeket a lámpákat olyan helyiségekben helyezze el, ahol nincs páralecsapódás vagy víz, például folyosókon, étkezőkben, konyhákban, nappalikban és ruhatárakban.

    IP-besorolás párás helyiségekbe - Ezek a lámpák és izzók extra tömítésekkel és anyagokkal rendelkeznek a nedvesség bejutásának megakadályozása érdekében. Ideálisak fürdőszobákhoz, szaunákhoz, mosókonyhákhoz és fedett teraszokhoz.

    IP-besorolás vizes helyiségekhez - A vizes helyiségekhez alkalmas lámpák és izzók még erősebb tömítéssel és vízvédelemmel rendelkeznek. Ezek a lámpatestek alkalmasak zuhanyzók, kerti világítás, fedetlen teraszok, homlokzatok vagy bármilyen más tér megvilágításához, amely közvetlenül ki van téve nedvességnek, esőnek vagy hónak.

    2. Világítás kivitelezését és tervezését bízza szakértőkre

    Amennyiben lakásában, családi házában, kertjében és egyéb területeken megfelelően megvilágított teret szeretne, akkor célszerű a világítás tervezését szakemberekre bízni. Ezek lehetnek építészek, tervezők vagy a világításra szakosodott bemutatótermekben dolgozó tanácsadók. A kivitelezést minden esetben szakképzett vállalkozókra kell bízni. Ugyanis a villanyszerelő gondoskodik arról, hogy a beruházó kívánságai, amelyeket az építész papírra vetett, megvalósuljanak.

    3. Világítás - lámpatestek fajtái

    3.1. Süllyesztett lámpatestek

    A süllyesztett lámpák álmennyezetbe vagy falba, padlózatba kialakított üregbe, de bútorokba is beépíthetők. A süllyesztett lámpatestek leggyakrabban álmennyezeti lámpák és igen rugalmas kialakítást tesznek lehetővé. Az átgondolt és elegáns minták, valamint a díszes és szemet gyönyörködtető kivitelű lámpatestek különleges hangulatot teremthetnek. Különféle süllyesztett lámpák kaphatóak, amelyekkel a letisztult megjelenéstől a legdíszesebb kivitelig számos lámpatest kapható. A süllyesztett lámpatestek mind az alacsony, mind a boltíves mennyezetek esetében népszerűek, mivel egyenletes fénymennyiséget biztosítanak. Használjon egyetlen lámpát, vagy kombináljon több lámpát három és hat méter közötti távolságban, hogy teljes, egyenletes megvilágítást biztosítson a helyiségben. Különösen jól működnek függő lámpákkal vagy csillárokkal kombinálva, és egy extra megvilágítás eredményeznek anélkül, hogy a szoba stílusát veszélyeztetnék. A süllyesztett lámpák egyszerű kialakításuknak köszönhetően népszerűek konyhákba, nappalikba, fürdőszobákba, előszobákba, teraszokon, gardróbszekrényekbe és konyhaszekrényekbe való beépítésre.

    3.2. Sínes lámpa rendszer vagy szalagvilágítás

    Ez a lámpa rendszer számos lehetőséget kínál a helyiségek megvilágítására és ez lehet több sínes vagy lámpatestes megoldás. Ezek a lámpákat úgy tervezték, hogy kiemeljék a szoba vagy a szobában lévő tárgyak (festmények, szobrok stb.) különleges jellemzőit. Használhatók általános vagy hangulatvilágításra, de munka- és más területek megvilágítására is. A sínes vagy sávos lámpatestek egyenes vagy íves formában kaphatók, és különféle tartozékok állnak rendelkezésre az irányváltoztatáshoz és a többsínes csoportosításához. Ha rugalmas megvilágítást keres, akkor ez a lámpatesttípus nagyszerű választás. A sínek segítségével a lámpák a kívánt irányba mozgathatók és irányíthatók, ami nagyon hasznos, ha a szobában vagy a lakásban gyakrabban változtatja a bútorok elrendezését. Ezt a fajta világítást leggyakrabban galériákban és olyan helyiségekben használják, ahol a műalkotásokat (festményeket, szobrokat, fényképeket) akarják kiemelni, de nagyon hasznos lehet munkaterületeken és irodákban is.

    3.3. Fali lámpák és tükörmegvilágítok

    Fürdőszobai tükörmegvilágítók

    Ezeket a lámpákat a fürdőszobában a tükör fölé és/vagy mellé esetleg a sminkelősarokba helyezik. Segítenek a reggeli és esti rutinoknál, például a borotválkozásnál, a hajformázásnál, a fogmosásnál, a fogselyem használatánál, a smink felvitelénél vagy eltávolításánál, vagy más olyan feladatnál, ahol fontos az arc és a felsőtest egyenletes megvilágítása.

    Fali lámpák

    Nagyszerű módja annak, hogy kiemelje a szoba egyéb fényeit. Hasznosak olvasósarkokban, ágyak mellett, folyosókon, nappalikban, hálószobákban és konyhákban. Mutatósak fotók, tükrök, kandallók mellett. Szokatlan módon képesek hagyományosnak és mégis korszerűnek tűnni.

    3.4. Csillárok

    A csillárok évszázadok óta a különböző báltermek, szobák és helyiségek dísze, amelyek eleganciát és stílust kölcsönöznek minden térnek. Ma is ugyanolyan népszerűek, mint régen. Az időtlen kristálycsillár mellett a csillár stílusok a kortárs, rusztikus és egyéb stílusok felé is fejlődtek. A csillárokat leggyakrabban előszobákban, étkezőben és nappaliban használják, de más helyiségekben is alkalmazhatók. Tegyen egyet az előszobába, hogy üdvözölje vendégeit, egyet a hálószobába, hogy kifinomultságot kölcsönözzön, és egyet a fürdőszoba fölé is, hogy luxus érzést keltse.

    3.5. Felfüggesztett lámpatestek

    A függő lámpák úgy lógnak a mennyezetről, mint egy medállal ellátott nyaklánc. Úgy tervezték őket, hogy egy adott területet vagy teret, leggyakrabban egy étkezőasztal vízszintes felületét világítsák meg. Általában egyetlen lámpa lóg egy dróton, de számos olyan kivitel is létezik, amely több lámpát tartalmaz. Használatuk és felszerelésük rugalmas, és egy vagy több függő lámpát is elhelyezhet egy szobában. Gyakran használják konyhákban, teraszokon, étkezőkben, fürdőszobákban, előterekben és hálószobákban. Ha több függő lámpát helyezünk el, például egy konyhasziget fölé, akkor a jó ökölszabály az, hogy a lámpák közötti távolság 50 és 80 cm között legyen. A csillárokhoz hasonlóan a függő lámpák is sokféle stílusban és méretben kaphatók.

    3.6. Lámpaburák

    A burával ellátott lámpák nagyszerű megoldást jelentenek, hiszen lakás vagy szobafelújítás esetén, nem kell az egész lámpatestet kicserélnie, csak új burát kell venni, hogy illeszkedjen a tér új stílusához. Asztali lámpával kiegészítheti az irodát, az olvasósarkot vagy a hálószobát. Új szőnyegen vagy színpalettán gondolkodik? Egyszerűen cserélje ki a lámpaernyőket, amelyek az állólámpáktól az asztali lámpákig különféle formában, méretben, kivitelben és stílusban kaphatók. A bútorok és a lámpák együttes alkalmazásával vonzó, de funkcionális dekorációt hozhat létre. A lehetőségek végtelenek.

    4. Világítás tervezés

    Otthonunk megvilágításakor fontos, hogy kövessük a rétegezés szabályát. Először fontolja meg, hogy milyen tevékenységekre kerül sor egy adott helyiségben, melyik napszakban, kik végzik majd a tevékenységeket stb. Vegye figyelembe a rendelkezésre álló napfény mennyiségét, de próbálja meg a mesterséges megvilágítást úgy használni, hogy az támogassa a helyiségben tervezett tevékenységeket (olvasás, főzés, tanulás, játék, pihenés stb). Ugyanakkor nem szabad elfelejtenünk, hogy a világítással kellemes hangulatot is szeretnénk teremteni a szobában.

    Létezik beltéri és kültéri világítás és három fő világítási típus:

    Környezeti vagy általános világítás

    Feladat világítás

    Kiegészítő és dekor világítás

    4.1. Beltéri világítás

    4.1.2. Környezeti vagy általános világítás

    Az általános világítás elsősorban a funkcionalitásra vonatkozik. Mindazonáltal ez a fajta világítás is lehet szép látvány vagy dekoratív. Napközben az ablakkal vagy üvegajtóval rendelkező helyiségekben a természetes napfény biztosítja a környezeti megvilágítást. Az ablak nélküli helyiségekben, valamint este és éjszaka ezt a szerepet a világítótestek veszik át. Az általános világítás leggyakoribb formái: függő burával, csillár, mennyezeti lámpa, fali szórt fény, spotlámpa, süllyesztett lámpa. A jó minőségű általános világításnak egyenletesen kell megvilágítania az egész teret, és nem okozhat kontrasztokat vagy árnyékokat. Ez a fajta világítás lehetővé teszi számunkra a háztartási feladatok elvégzését, például a porszívózást és a takarítást, ezért minden helyiségben szükség van rá. Az általános megvilágításnál hajlamosak vagyunk a meleg fényszíneket választani, amelyek kellemesebbek, mint a hidegebb vagy semleges fehér színek. Ez utóbbi alkalmasabb a feladat és a műszaki területek számára.

    4.1.3. Feladatvilágitás

    A különböző munkafolyamatok speciális megvilágítást, azaz funkcionális világítást igényelnek. A konyhában ételt készítünk, az étkezőben az étkezőasztalnál eszünk, a nappaliban tévét nézünk, a hálószobában könyvet olvasunk, a dolgozószobában számítógépen dolgozunk, írunk, a műhelyben asztalosmunkát, javítási munkákat végzünk stb. Minden feladathoz megfelelő világítás vagy megfelelő lámpatest szükséges. Az is fontos, hogy a fényforrás megfelelő helyre kerüljön. A munkavilágításban többnyire munkafelületeket világítunk meg (étkezőasztal, konyhapult, íróasztal stb), ezért fontos, hogy a lámpát a felhasználó mellé vagy elé helyezzük. Ezzel elkerülhetőek az árnyékok, amelyek által kiküszöbölhetőek egyes hibák és ez nagyobb munkabiztonságot eredményez.

    A feladatvilágítás leggyakoribb forrásai: irányított fényű spot jellegű lámpa, függesztett LED alumínium profilok, asztali (spot) lámpák, LED-szalag a konyhaelemek alatt. Az olvasólámpákra fordítson külön figyelmet. Ha burával ellátott lámpát választ, az alsó széle olvasáskor szemmagaságban kell, hogy legyen. Ez biztosítja az olvasófelület optimális megvilágítását, ugyanakkor megakadályozza, hogy a fény káprázást okozzon, ami károsíthatja a szemet és fejfájást okozhat.

    A munkahelyi világítás alapszabálya, hogy kétszer annyi fényt kell biztosítania, mint az általános világításnak. Olvasáshoz az optimális megvilágítás 300 és 500 lux közötti kell, hogy legyen a környezeti megvilágítás pedig 100 és 150 lux között van.

    A szabványos kerti lámpák, például járda megvilágítása esetén törekedjen az IP44-es vagy annál magasabb védelmi osztályba tartozó lámpatestek használatára. A "4" minősítés azt jelenti, hogy a lámpa védett az apró méretű, de 1 mm-nél nagyobb szilárd dolgok ellen és a fröccsenő víz ellen minden irányból. A padló- és teraszvilágítás magasabb szintű védelmet igényel, mivel gyakran járnak rajtuk és mossák őket. Célszerű legalább IP65 védelmi osztályú lámpatesteket választani, amelyek ellenállnak a pornak és egyéb apró szilárd anyagoknak és érintésvédelmet is nyújtanak. Ez a minősítés megvédi a lámpáit a vízsugártól is, lehetővé téve a kültéri padlók és teraszok sugármosását a lámpatestek károsodása és a véletlen áramütés veszélye nélkül. Ha tavakat, vízfelületeket vagy medencéket világít meg, akkor legalább IP68-as védettségű lámpákat kell felszerelnie. Ez biztosítja, hogy a víz alatti világítás alacsony feszültségű, megfelelően vízálló és még nagyobb környezeti nyomást is elviseljenek.

    4.1.4. Dekor világítás

    A dekor világítással azokat a tárgyakat vagy elemeket világíthatja meg, amelyeket ki szeretne emelni vagy hangsúlyozni. Ezek lehetnek érdekes textúrájú falak, fagerendák a padláson, festmények vagy szobrok, szobanövények, függönyök stb. A dekoratív világítás olyan, mint a hab a tortán. Nem csak hasznos, hanem karaktert és szépséget kölcsönöz a helyiségnek. Ugyanakkor megfelelő tervezéssel a dekoratív és a hangulatvilágítás, sőt a munkafény együttes alkalmazása is ideális megoldás lehet. Így mindhárom hatás egyetlen lámpatesttel elérhető, miközben jobb energiahatékonyságot és alacsonyabb berendezési költségeket eredményez.

    4.2. Kültéri világítás

    Amikor kültéri világításról van szó, mindenekelőtt fontos, hogy biztonságos legyen. A kültéri világítás ki van téve az időjárás viszontagságainak (eső, hó, páratartalom, só stb.) és a környezeti hatásoknak. A lámpatestek védelmi fokát, mint már említettük az IP szám jelzi. Tudja-e, hogy milyen IP-besorolásúak kell, hogy legyenek a kültéri lámpák?

    A kültéri világítás az alacsony feszültségű világítás és a LED-technológia fejlődésével egyre megfizethetőbbé vált, de a lámpáknak bizonyos IP-besorolással kell rendelkezniük, ami attól függ, hogy a lámpát hova szerelik és mire fogják használni. A különböző telepítések és helyszínek különböző IP-besorolást igényelnek. Nézzük példaként az IP65-t. Az első szám azt jelzi, hogy egy adott lámpatest mennyire védett szilárd tárgyakkal szemben, míg a második szám azt, hogy mennyire vízálló. Minél nagyobbak a számok, annál nagyobb a védelem szintje is. Mindkét szám fontos, ezért a világítás kiválasztásakor mindkettőt figyelembe kell vennie. Miért különbözik a kültéri és beltéri lámpák IP-besorolása? A kültéri lámpák számos kültéri anyaggal érintkezhetnek, és jobban ki vannak téve a környezeti hatásoknak, mint a belső térben. Ez azt jelenti, hogy biztonsági okok miatt gondoskodni kell a megfelelő védelemről a lámpatest károsodásának megelőzése érdekében, és ami még fontosabb, az emberek védelme érdekében az áramütéstől és a sérülésektől.

    A szabványos kerti lámpák, például járda megvilágítása esetében törekedni kell az IP44-es vagy annál magasabb védettségű lámpatestek használatára. A "4" minősítés biztosítja, hogy a lámpák védve legyenek a fröccsenő és a vízzel való erős érintkezéstől, ugyanakkor védve legyenek a tárgyakkal való fizikai érintkezés minden szintjétől is. A padló- és teraszvilágítás magasabb szintű védelmet igényel, hiszen gyakran járnak rajtuk és mossák őket. Célszerű legalább IP65 védettségű lámpatesteket választani, amelyek a legmagasabb szintű por, káros szennyeződések és emberi érintkezés ellen is védelmet nyújtanak. Ez a minősítés megvédi a lámpáit a vízsugaraktól is, lehetővé téve a kültéri padlók és teraszok sugármosását a lámpatestek károsodásának vagy a véletlen áramütés veszélye nélkül. Ha tavakat, vízfelületeket vagy medencéket világít meg, akkor legalább IP68-as védettségű lámpákat kell felszerelnie. Ez biztosítja, hogy a víz alatti világítás alacsony feszültségű, megfelelően vízálló legyen és még nagyobb környezeti nyomást is elviseljen.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Kapcsolok, lámpák, kamera szerelés

    Szükség van kapcsolók, lámpák, sütők bekötésére, kamera felhelyezésére, kültéri lámpák, lépcső megvilágítás felszerelésére. 517104 Ft Vége 861840 Ft

    ........

    Lámpák cseréje

    Szükség van 30 db mennyezeti lámpa leszerelésére (melyekből 18 fa gerendán van) és 20 db mennyezeti lámpa felszerelésére (melyből 9 db nem lógó típusú). 92340 Ft Vége 153900 Ft

    ........



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Világítás, világítástechnika árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    544+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Világítás, világítástechnika
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!