Katerória

    Biomassza / Faelgázosító / Pellet kazán Árak

    Mennyibe kerül egy biomassza kazán? Mielőtt fűtőanyagot választ, járjon utána melyik a leggazdaságosabb, és melyik szennyezi legkevésbé a levegőt. Minden statisztika szerint a fa vezet. A pellet évente kb. 400 000 Forint, a brikett pedig kb. 380 000 Forint. Legolcsóbb a fával való fűtés, amely évente kb. 310 000 Forintba kerül. Otthona fűtőanyag szükségletét, legegyszerűbb, ha az energetikai tanúsítvány által számolja ki. A kiadásokat csökkentheti megfelelő hőszigetelés telepításável, minőségi nyílászárók beépítésével, tető szigetelésel, de a homlokzati hőhidak lezárásával is jelentős energiatakarékoskodásra tehet szert. Választáskor figyelembe kell venni a biomassza kazán típusát is. Több különboző tűzterű és teljesítményű, pellettre működő kályha is kapható a piacon, áraik eltérőek. A pellettre működő kazán 310-450 000 Forintba kerül. A 25 kW-os biomassza kazán beszereléssel együtt kb. 450-750 000 Ft. A brikettes ára 450-650 000 Ft között van. A nagyobb kazán drágább, főleg a lambdaszondás, amely több mint 3 millió Forintba is kerülhet, de a szonda nélküliek kedvezőbb áron kaphatók.

    Kire bízza a fűtésszerelést? Az alábbi adatlap kitöltésével, ajánlatot kérhet az Ön környékén dolgozó, értékelt és megfelelő fűtésszerelőinktől – díjmentesen és kötelezettség nélkül!

    Ajánlatkérés:
    Keresletküldés

    Biomassza kazán ára


    Biomassza kazán ára. 25 kW-t teljesítményű biomassza kazán ára, telepítéssel.

    310000.00 Ft/db

    Nagyon alacsony ár
    Ft/db

    Közép ár
    750000.00 Ft/db

    Legmagasabb ár
    Kivitelező ajánlata

    Más árak a Biomassza, pellet kazán

    Hasznos volt Önnek a kalkulátor?

    Biomassza kazán - Minden, amit tudni kell róluk

    1. Biomassza-tüzelésű kazánok - Mit kell róla tudni?

    Kazán
    Ha fa használata mellett döntünk a fosszilis tüzelőanyagok helyett, nagyban hozzájárulunk a klímaváltozás megelőzéséhez

    1.1. Biomassza kazán

    A biomassza-tüzelésű kazánok hasonlítanak a gázkazánokhoz, amelyek segítségével az egész otthon fűtését megoldhatjuk, valamint meleg vizet is biztosíthatunk, csak ebben az esetben a gáz, fűtőolaj vagy villany helyett tartósabb nyersanyagot használunk tüzelőanyagként - fát, rönkökre vágva, ill. bálázott, erdei rönk vagy fűrészüzemi hulladék formájában - forgács, tuskók, levelek, gallyak, fűrészpor, forgács, szalma, pellet vagy brikett - pontosabban az ipari fafeldolgozásból származó összes hulladék. A fa használata fosszilis tüzelőanyagok helyett segít csökkenteni hosszú távon az éghajlatváltozás következményeit, mivel égés során szén-dioxid szabadul fel, amelyet a fa növekedése során felszívott, tehát valójában szén-semleges tüzelőanyagról beszélünk.

    Az erdős területeken általában nagy mennyiségű hulladékfa is keletkezik, amelyek biomasszaként kazánokban vagy kályhákban használhatók.  Ennek a tüzelőanyagnak a nagyobb mértékű felhasználása más típusú hulladék mennyiségét is csökkentené.

    1.2. Biomassza kazánok előnyei

    A biomasszából nyert tüzelőanyagok megújuló energiaforrásnak minősülnek, hiszen az égés során felszabaduló szén-dioxid kompenzálja azt a szén-dioxidot, amelyet a fák a növekedés során felszívnak. A szén-dioxid-kibocsátás éves megtakarítása jelentős, hiszen egy fatüzelésű kazán körülbelül 9,5 tonnával kevesebb szén-dioxidot bocsát ki a légkörbe, mint a szilárd tüzelőanyagot (szén, fűtőolaj) vagy villamos energiát használó más típusú kazánok és kályhák. Ugyanakkor magának az tüzelőanyagnak a megtakarítása kevésbé fontos. Ha a gázkazánt fatüzelésű kazánra cseréljük, szinte az üzemanyagért kell többet fizetnünk. Ám ha a szilárd tüzelőanyagú vagy elektromos árammal működő kazánt egy olcsóbbra cseréljük, melybe biomasszával tüzelhetünk, az éves megtakarítás nem lesz elhanyagolható. Ha pedig saját erdővel és fával rendelkezünk, nagy mértékben megtérül a befektetett összeg.

    1.3. Biomassza kazánok hátrányai

    A biomassza- tüzelésű kazánok kezelése valamivel komplikáltabb, mint más, eltérő tüzelésű kazánoké. Például a fapelletet folyamatosan be kell gyújtani (kazán vagy kályha típusától függően naponta egyszer vagy néhány naponta vagy hetente egyszer). Sőt, a hamutartót is rendszeresen üríteni kell. A biomassza kazán méreteit tekintve nagyobb, mint a többi, ezért több helyet igényel, és mellette biztosítanunk kell helyet a bio tüzelőanyag tárolására is (zsákok, raklapok, ládák stb.).

    1.4. Pályázati támogatások biomassza-tüzelésű kazánok beépítésére

    Magyarországon, mivel az Európai unió tagállamainak egyike, az esetek többségében európai uniós alapokból biztosítanak vissza nem térítendő eszközöket pályázatok útján az energiahatékonyság növelésére magán-, köz-, többségi önkormányzati tulajdonban levő épületek számára. Ezek a támogatások a fosszilis energiahordozókból származó üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentését szolgálják és a hazai megújuló energiaforrások fokozottabb használatát szorgalmazzák. Pályázatban elnyert eszközöket elsősorban napelemes-, hőszivattyús fűtési rendszerek kialakítására, biomassza kazánok beépítésére, valamint a hőszigetelés korszerűsítésére és kialakítására lehet fordítani. A pályázatokat általában ciklikusan írják ki, jelenleg a 2021-2027-es pályázati ciklus van folyamatban. Egy-egy sikeres pályázattal akár 100%-os támogatás is elnyerhető.

    1.5. Ne feledkezzünk meg a szén-monoxid érzékelőről!

    A szénmonoxid olyan szennyező anyag, amelyet szénhidrogén tüzelőanyagok, többek között földgáz, propán, fa, szén és benzin égetésével keletkezik, ezért szükségszerűen rendelkeznünk kell otthonunkban detektorral, amely érzékeli a megnövekedett szén-monoxid-koncentrációt. Elméletileg, ha tüzelőanyag elég, akkor az égés során hőnek, víznek és szén-dioxidnak kell keletkeznie; a gyakorlatban azonban ez nem így van. Az égés során mindig keletkeznek káros gázok, például szén-monoxid, és bármilyen csekély mennyiségben is, károsak az emberi egészségre. Családunk védelme és a biomassza fűtés biztonságossá tétele érdekében feltétlenül szerezzünk be szén-monoxid-érzékelőt.

    2. Kazánszerelő

    Biomassza
    Fontos, hogy jó szerelőt válasszunk

    2.1. Ajánlattevők kiválasztása

    Javasoljuk, hogy magának a készüléknek a megvásárlása előtt alaposan tanulmányozza át az interneten található ajánlatokat. Ha leszűkítettük a potenciális gyártók vagy eladók listáját, kérjen tájékoztató becslést a létesítmény méretére, a meglévő állapotra, a kazánház és a tűztér tervrajzára, az átlagos fogyasztásra és a fűtési, szanitervíz és hasonlók szükségleteire. Miután megkaptuk ezeket az ajánlatokat, összehasonlíthatjuk őket, és talán jobb árat is kaphatunk. Érdeklődni kell a fizetési feltételekről, az esetleges kedvezményekről, a beszerzési feltételekről, valamint arról is, hogy a szállítás és a beszerelés benne van-e az árban és a szolgáltatásban vagy sem. A szállítás és az összeszerelési szolgáltatás minden esetben szükséges lesz. Ha az ajánlat részletes és komoly, akkor nagy valószínűséggel az ügyfélhez való hozzáállás is az lesz. Javasolt, hogy szakképzett és gyakorlott rendelkező szakértővel is konzultáljunk. A biomassza kazánokat általában összeszerelik és beszerelésre készen szállítják ki, míg a pellet kazánokat általában részekben szállítják a helyszínre és ott szerelik össze.

    2.2. Szerelő kiválasztása

    Azt tanácsoljuk, hogy a biomassza kazán beszerelését ne magunk végezzük, hanem bízzuk a munkát szakképzett és tapasztalt szerelőkre. A beszerelést legjobban a gyártó által kiképzett szerelők vagy az általuk felhatalmazott mesterek végezhetik; az ilyen emberek nagyon jól ismerik a rendszer felépítését, megtudják oldani a telepítés során felmerülő problémákat, és ami a legfontosabb, tudják, mire lehet számítani a munka során. Az összeszerelés befejezése után a hivatalos szerelő teszteli a rendszert, és megtanítja a felhasználókat a kazán kezelésére. A kazán beszerelését más fűtési rendszerek mestereire is rábízhatja, ha megkapja a gyártó beépítési és használati utasítását a kazánnal együtt. Ebben az esetben a gyártó által felhatalmazott személyt kell hívni a rendszer beindításához. Ellenkező esetben előfordulhat, hogy a gyártó megtagadja a garancia elismerését.

    3. Kazánok automatikus vagy kézi adagolással

    Korszerű kazánház
    Modern kazánok

    A legjobb, ha már az épület tervezése során döntünk a fűtési rendszerről, hogy előre látható legyen a tüzelőanyag tárolási helye, a kazán és az adagoló berendezés, valamint az egyéb berendezések helye. Leggyakrabban azonban a kazán és a hozzá tartozó eszközök, berendezések utólagos beszerelése történik, majd a rendelkezésre álló helynek megfelelően állítják be azt.

    Mielőtt kazánt vagy tűzhelyet választanánk, azt is el kell döntenünk, hogy melyik biomasszát szeretnénk használni. Ennek oka abban rejlik, hogy a kazán vagy a tűzhely speciálisan az üzemanyag típusának megfelelően van beállítva. Korábban már említettük, hogy többféle tüzelésre alkalmas biomassza létezik (bálázott, fűrésztelepi és erdei hulladék, rönk, faapríték, forgács, tuskók, alom, gallyak, fűrészpor, forgács, szalma, pellet vagy brikett), és fontos, hogy a típus és az ár, valamint a szállítási lehetőség tekintetében a számunkra leginkább elérhetőt válassza. Ezenkívül, ha a rendszer automata működésű, kevesebbet kell szervízelni, és időt takaríthatunk meg.

    3.1. Apríték kazán

    A különböző eredetű faforgácson működő kazán az előkészítés és tüzelés miatt több munkát igényel, de ezért nem igényel speciális felszerelést, kiegészítő eszközöket. Kevesebb helyet igényel a beépítéshez, mint a rönk- vagy pelletkazánokhoz, bár a tüzelőanyag tárolása és szárítása több helyet foglal el. Egy tágulási tartály is szükséges. A lombhullató fák keményebbek, mint az örökzöldek, ezért jobban égnek, és köbméterenként magasabb a hasznosulásuk. Ugyanabban a kazánban ezért tovább ég, és ritkábban kell utántölteni. Javasoljuk azonban, hogy ha mindig lombhullató fákkal fűtünk, akkor a begyújtást örökzöldekkel végezzük, mert így gyorsabban elérhető az üzemi égési hőmérséklet. Ebben az értelemben az örökzöld és lombhullató tűzifa 1:5 vagy 1:8 aránya javasolt.

    3.2. Fűrészpor tüzelésű kazán

    A fűrészpor tüzelésű kazánt könnyebb kezelni, mint a faapríték tüzelésűt. A kazánon kívül a kazánházban vagy a pincében helyet kell biztosítani egy tágulási tartálynak és egy független adagolóberendezésnek. Amire mindig figyelni kell új mennyiségű fűrészpor vásárlásakor, hogy száraz legyen, és a darabok hozzávetőleges méretűek legyenek.

    3.3. Pellet kazán

    A fapellet tüzelésű kazán a legmagasabb kihasználtságú. A pellet fűtőértéke magasabb, mint a fűrészpor, ezért kisebb a tágulási tartály. A legnagyobb gondot kell fordítani arra, hogy a pellet védve legyen a nedvességtől. A pellet formájából adódóan tartállyal szállítható, amelyet csövekkel töltenek meg, illetve ürítik ki. Másrészt drágább, mint a fűrészpor. A pelletre elsősorban a környezettudatosságra törekedő háztartásokban van kereslet, ahol másfajta biomassza beszerzésére nincs feltétel.

    3.4. Kézi adagolású kazánok

    Az égés során felszabaduló gázt a ventilátor a tágulási tartály alatti vagy melletti kamrába nyomja vagy szívja be. Ebben másodlagos levegőt adnak hozzá, hogy ezek a gázok teljesen elégjenek. Az így keletkezett hő a vízbe kerül, amely a fűtési rendszeren keresztül áramlik.

    3.5. Automata adagolású kazán

    Az automata adagolású, apríték és faforgács tüzelésű kazánokat központi fűtésre használják, és tágulási tartállyal és töltőrendszerrel rendelkeznek. A pellet előnye az aprítékhoz és a faforgácshoz képest, hogy homogénebb üzemanyag, tömeg- és térfogati felhasználása nagyobb, így akár 4-szer kisebb a tágulási tartály. A pelletet száraz helyen kell tárolni, mivel szétmállik, ha nedvesség éri. A kandallókályhák egy másik típusa is létezik, amelyekben a tüzelőanyagot automatikusan közvetlenül a tűztérbe adagolják. Főleg annak a helyiségnek a fűtésére szolgálnak, amelyben tartózkodnak, de alkalmas hőcserélő felszerelése esetén más helyiségek vagy szanitervíz fűtésére is alkalmasak.

    4. Kazán beépítése

    4.1. Fűtési rendszer tervezése

    Egy jól kigondolt és megtervezett fűtési rendszerrel elkerülhető számtalan probléma előfordulása, kevesebb alkalommal lesz szükség a fűtési elemek cseréjére, amivel rengeteg pénzt és időt spórolhatunk meg. Ez mindenekelőtt azt jelenti, hogy az épület energiaszükségletét, azaz veszteségeit megfelelően fel kell mérni és ki kell számítani, és ezt csak képzett szakember teheti meg. Új épületeknél ez a számítás a kiindulópont a teljes rendszer kapacitásának és méreteinek kiszámításához (csőhosszak, radiátorok és készülékek száma stb.), ha pedig kész épületről van szó, akkor meghatározzák a szükséges kazánteljesítményt.

    Az esetek többségében a számítási eredmények nem mutatják a kazán szükséges fűtőteljesítményét, általában a számokat felfelé kerekítik, és valamivel kisebb teljesítményű fűtőberendezést választanak. Az optimális kazán vagy kályha az, amelyik a tervezett maximális energiafelhasználási és emissziós értékkel rendelkezik. Alacsonyabb az emisszió abban az esetben, ha a készülék hosszabb ideig teljes teljesítménnyel, azaz folyamatosan működik, és minél kevesebb alkalommal kapcsoljuk ki-be. A tervezési fázisban meg kell találni a megfelelő helyet a kazánháznak, a kéménynek és a tágulási tartálynak, valamint minden egyes fűtőelemnek.

    4.2. Engedélyek biomassza kazánok telepítésére

    A biomassza kazán telepítése előtt be kell szerezni a megfelelő engedélyeket. Magyarország területén ez leginkább a kémények, illetve a tárolók kialakításának építésére vonatkozik, amelyeket illetően meghatározott esetekben építési engedélyt kell igényelni. Továbbá különböző környezetvédelmi feltételeknek is meg kell felelnie a kazánoknak (környezeti emisszió, szilárd emisszió, energetikai hatásfok stb.). Mindemellett tűzbiztonsági előírásoknak is eleget kell tenni, ezekre is ügyelni kell.

    4.3. Biomassza-tüzelésű kazán telepítése

    A kazánház számára kijelölt helyiséget elő kell készíteni a soron következő munkálatokra. Teljesen meg kell tisztítani és jó fényviszonyokat kell biztosítani a helyiségben. A padlónak száraznak és egyenesnek kell lennie. Függetlenül attól, hogy a kazánt vagy a kályhát hol helyezzük el, legalább 80 cm széles átjárót kell biztosítani, hogy akadálytalanul megközelíthető és üzemeltethető legyen. Szabad hozzáférést kell biztosítani a tűztér ajtajának és egyéb tisztításhoz szükséges nyílásoknak. Az új kazánt a régi helyére is helyezhetjük, mivel nagyjából megegyezik a szilárd tüzelésű és kombinált kazánok méreteivel. Fa vagy pellet kazánhoz tágulási tartály szükséges, így a teret is igazítani kell, valamint az adagoló berendezés számára is helyet kell biztosítani. A legkisebb kazánház, melybe biomassza kazánt építettünk be minimum 8 m2, nagyobb kazánoknál 12 m2 területnagyságot is elérheti. A kazánt általában daruval vagy targoncával viszik be az előlátott helyre. Szűk helyre más megoldást kell keresnünk, kézi targoncát vagy más hasonló tehermozgató berendezés kell alkalmaznunk. 
    A szerelést a fűtési rendszer szerelője, a rendszer üzembehelyezését pedig egy erre jogosult személy végzi.

    4.4. Levegőellátás a kazán égésterébe

    A tüzelőberendezés beépítéséhez a kazánházzal kapcsolatos összes építési követelményt, valamint a szellőztetéssel kapcsolatos követelményeket teljesíteni kell a műszaki előírások szerint. Biztosítani kell az állandó friss levegő utánpótlást, amely lehetővé teszi az égést és biztosítja a kazánházban tartózkodók biztonságát. A nyílásnak legalább 18 cm-nek kell lennie, és közel kell lennie a padlóhoz. Ha ezt a nyílást hálóval kell védeni, akkor annak nagyobb átmérőjűnek kell lennie, hogy azonos mennyiségű levegő áramolhasson be.

    Segítünk Önnek a befektetés felmérésében, költségek becslésében és a kivitelező kiválasztásában, Daibau.hu



    Kivitelező ajánlata
    Legutóbbi projektek

    Pellet kazán és beépítése

    Árajánlatot szeretnénk pellet kazánra és beépítésére. Radiátotos és padlófűtésünk van fatüzelésű kazánnal. 443232 Ft Vége 738720 Ft

    ........

    Pelletkazán szerelő

    Meglévő pellet kazán szervizelése szükséges. 96033.6 Ft Vége 160056 Ft

    ........

    Meglévő pelletkazán beépítése

    Szükség van UKY/DUOPELL 24kW pelletkazán beépítésére egy 30-40 éves központi fűtéses családi házba, a jelenlegi vegyestüzelésű kazán kiváltására. A kazánt eladó céggel együttműködve (beüzemelés). 96033.6 Ft Vége 160056 Ft

    ........

    Kivitelező ajánlata





    Ár, Gázfűtés rásegítés vagy kiváltás pellet tüzeléssel, 120 m2
    Biomassza, pellet kazán, Győr

    251164.8 Ft Vége 418608 Ft

    Ár, pelletkazán beépítés, beüzemelés, 110 nm
    Biomassza, pellet kazán, Győr

    1662120 Ft Vége 2770200 Ft

    Ár, Vegyestüzelésű kazán ,
    Biomassza, pellet kazán, Veszprém

    1846800 Ft Vége 3078000 Ft



    Lakberendezési ötletek

    Magazin - Friss lakberendezési ötletek és szakértői tanácsok otthona kialakításához.

    Biomassza, pellet kazán árlista

    Kérjen ajánlatot a cégektől, kötelezettség nélkül

    77+ céggel van együttműködésünk, a következő kategoriában Biomassza, pellet kazán
    Díjmentes szolgáltatások
    Jutalék nélkül
    Ajánlatkérés
    Használati feltételek I Adatvédelem I Tájékoztató a sütikről I Impresszum
    © 2023 Daibau.hu | Minden jog fenntartva!